آخرین ارسال‌ها

راهنمایی برای خرید میکروفن

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
44
بندرعباس
خوب که هستند اما چون محیط آکوستیک ندارید. ممکنه نویز محیط رو به لحاظ ساختاریشون و حساسیتشون زیاد جذب کنند.

ایمان احمدزاده

مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران
تیم مدیریت
مدیر ارشد
من هم با Nova بیشتر موافقم
ویژگی های یه میکروفن استاندارد برای استودیو رو بیشتر از B1 داره
نظر شخصی من اینه که صداش سالم تره نسبت به B1

3/10/14
3
سلام بنده قصد خریدن یک میکروفون دارم ، بین چندتا مدل شدیدا گیج شدم ، شرایطی هم که میخوام اینطوریه : 1-توی اتاق غیر آکوستیک بهتر جواب بده از بقیه 2- از نظر ضبط ساز زیاد واسم مهم نیست 3- واسه کار رپ و آراندبی بیشتر استفاده میشه .
مدلها مد نظرم اینا هستند :
1-m-audio NOVA
2- Audio Technica AT2020
3-Rode NT-1A
4-Alctron MC003

نوا خیلی تعریفشو شنیدم ولی نمیدونم با این شرایط جواب میده یا نه ، آدیو تکنیک هم اطلاعی ندارم ازش ولی خوب بنظر میاد ، رود هم تعریف شنیدم ولی کمبود بودجه دارم یکم پس در اولویت نیست مگر بقیه مناسب نباشن برای کاری که میخوام آخری هم که اطلاعی ندارم
اگر مدل دیگه ای هم مد نظرتونه تو این رنج بگید ، خیلی ممنون میشم اگه راهنماییم کنید .

15/7/14
233
21
سلام به کاربران عزیز.بنده چنتا سوال داشتم ممنون میشم اگه جواب بدین چون دونستن جوابشون برام واقعا واجبه. اولین سوالم این بود که برای تامین برق 48 واتی میکروفون های کاندنسر حتما باید از وسیله ای استفاده کرد که دارای فانتوم پاورند مثل پلی امپلی فایر یا میکسر یا کارت صدای اکسترنال؟ مثلا نمیشه از وسیله ی دیگه ای که یکم هم ارزون باشه واسه تامین برقش استفاده کرد و اونو راه انداخت؟البته فک کنم با یه تبدیل بشه این کارو کرد اما شنیدم نویز میندازه و اصلا خوب کار نمیکنه، ایا این موضوع صحت داره که اگه میکروفونو با تبدیل به کامپیوتر وصل کنیم نویز میندازه و خوب کار نمیکنه؟سوال دوم بنده این هس بنده 250 نومن بودجه دارم که میخوام باهاش یه میکروفون بخرم و باهاش وکال ضبط کنم، انتخاب خودم behringer c1 هستش اگه این میکروفون خوب نیست و عیب و نقصی داره ممنون میشم بگین و اگه میروفونی تو این رنج قیمت میشناسین که خوب باشه معرفی کنین البته اگه امکان داره کاندنسر باشه.سوال سوم بنده اینه که میکروفون behringer c1 و behringer c1u تفاوت اصلیشون چیه؟ایا میکروفون behringer c1u که مستقیما به کامپیوتر وصل میشه افت کیفیت داره نسبت به behringer c1؟ در ضمن وسیله ضبط هم لب تاپه. ببخشین سوالام زیاد شد و ممنون میشم یکم وقت بذارین و جواب بدین.

Dr.Noise

هنرمند
عضو سایت
23/2/10
1,947
31
نیشابور
سلام به کاربران عزیز.بنده چنتا سوال داشتم ممنون میشم اگه جواب بدین چون دونستن جوابشون برام واقعا واجبه. اولین سوالم این بود که برای تامین برق 48 واتی میکروفون های کاندنسر حتما باید از وسیله ای استفاده کرد که دارای فانتوم پاورند مثل پلی امپلی فایر یا میکسر یا کارت صدای اکسترنال؟ مثلا نمیشه از وسیله ی دیگه ای که یکم هم ارزون باشه واسه تامین برقش استفاده کرد و اونو راه انداخت؟البته فک کنم با یه تبدیل بشه این کارو کرد اما شنیدم نویز میندازه و اصلا خوب کار نمیکنه، ایا این موضوع صحت داره که اگه میکروفونو با تبدیل به کامپیوتر وصل کنیم نویز میندازه و خوب کار نمیکنه؟سوال دوم بنده این هس بنده 250 نومن بودجه دارم که میخوام باهاش یه میکروفون بخرم و باهاش وکال ضبط کنم، انتخاب خودم behringer c1 هستش اگه این میکروفون خوب نیست و عیب و نقصی داره ممنون میشم بگین و اگه میروفونی تو این رنج قیمت میشناسین که خوب باشه معرفی کنین البته اگه امکان داره کاندنسر باشه.سوال سوم بنده اینه که میکروفون behringer c1 و behringer c1u تفاوت اصلیشون چیه؟ایا میکروفون behringer c1u که مستقیما به کامپیوتر وصل میشه افت کیفیت داره نسبت به behringer c1؟ در ضمن وسیله ضبط هم لب تاپه. ببخشین سوالام زیاد شد و ممنون میشم یکم وقت بذارین و جواب بدین.
درود دوست عزیز ...
در مورد سوال اولتون ، من متاسفانه اطلاعی ندارم . بهتره منتظر نظر سایر دوستان باشید .
در مورد سوال دومتون من اصلا و به هیچ عنوان مایک با این قیمت پیشنهاد نمیکنم !! C1 بهرینگر که اصلا !!
پیشنهاد میکنم مایک usb تهیه کنید تا بتونید بدون کارت صدا و نویز ازش صدا بگیرید .
من خودم هم یک مدل گذاشتم برای فروش توی تالار انجمن . خواستید یک سر بزنید .
در مورد سوال سومتون ، من دقیقا نمیدونم ! اما حدس میزنم نهایتا طراحی یا قاب روش متفاوت هستش .
موفق باشید ...

Sent From My Galaxy Grand 2 Using Tapatalk

با سلام به همگی، من سایت های مختلف رو دیدم بین دو تا میکرو فون M-Audio Nova و Rode NT-USB Condenser Microphone شک دارم، کارت صدا هم Focusrite iTrack Solo رو دیدم که به نسبت خوب بود ،،،، فقط یه سوال ،،، این میکروفون ها هر دو usb هستند . به این کارت صدا میشه وصل کرد؟
شرمنده من تازه میخوام شروع کنم خیلی اطلاع ندارم .

آخرین ویرایش:

Dr.Noise

هنرمند
عضو سایت
23/2/10
1,947
31
نیشابور
با سلام به همگی، من سایت های مختلف رو دیدم بین دو تا میکرو فون M-Audio Nova و Rode NT-USB Condenser Microphone شک دارم، کارت صدا هم Focusrite iTrack Solo رو دیدم که به نسبت خوب بود ،،،، فقط یه سوال ،،، این میکروفون ها هر دو usb هستند . به این کارت صدا میشه وصل کرد؟
شرمنده من تازه میخوام شروع کنم خیلی اطلاع ندارم .
درود دوست عزیز ...
با توجه به این که شما کارت صدا داری ، نیازی نیست که مایک USB تهیه کنی !! کاربران کایک های USB عموما کارت صدا ندارن !! و به همین خاطر از این مایک ها استفاده میکنن . مایک های USB به کارت صدای شما وصل نمیشه ، پس لطفا مقدار بودجه خودتون رو بنویسید تا بشه بهتر راهنمایی تون کرد ...
موفق باشید ...

شرمنده یادم رفت ،، تا حدود یک تومن
البته کارت صدا هم ندارم ها ،فقط اون گزینه رو دیدم و به نظرم خوب اومد و هنوز هم نخریده ام
میشه یه سایت هم به من معرفی کنید که تنوع مدل هاش زیاد باشه؟ من تهران ملودی و دیجی کالا رفتم برای میکروفون توی رنج قیمت حدود ششصد تومن یکی دو مدل بیشتر نبود ( میکروفون کاندنسور ) برای تمرین توی خونه) کارت صدایی میخوام که ضبط کنه و کار میکروفون رو راه بندازه ،،،، و میکروفون هم فقط برای وکال میخوام)

آخرین ویرایش:
9/11/17
2
29
سلام
سلام
من یه هنرمند تازه کار هستم که دکلمه متن ها رو هم انجام میدم و برای این کار میخواستم یک میکروفن تهیه کنم تا صدام با کیفیت بیشتری ضبط بشه. یه استودیو خونگی ساده
میخواستم بدونم براساس این نیاز چه میکروفنی برای من مناسبهو آیا میکروفن (
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید
) جواب نیاز من رو میده؟ آیا میکروفن بهتر ویا ارزونتر دیگه رو سراغ دارید؟؟
خیلی ممنون

Soheil Monfared

هنرمند
عضو سایت
22/5/12
2,267
34
Vengeance Land
بلو که میکروفون های عالی ای داره. و انتخاب خوبیه.
البته میتونید برند SAMSON هم تهیه کنید مدل C01U من باهاش کار کردم.
ولی همون بلو مناسبه و جوابگوی نیازتون هست.

صفحه ما در اینستاگرام

بالا