آخرین ارسال‌ها

راهنمایی برای خرید میکروفن

سلام
برای ضبط وکال در یک اتاق ساکت چه مدل میکروفونی رو پیشنهاد میکنید ؟
شما جواب این سوالتون رو از این تایپیک میتونید بگیرید
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

و اینکه میکروفون های بهرینگر سری c رو میشه مستقیم به کامپیوتر وصل کرد ؟
بله مدل C1 u مدلی هست که از طریق USB به سیستم وصل میشه.

بودجه 150 هزار
فکر کنم این مدل همین قیمتا باشه ، حالا یه 20 تومن بالا پایین.

Honey_Shababi

هنرمند
19/12/09
271
29
ایران
سلام
به نظر من هنوز هیچ شبیه ساز نرم افزاری نتونسته جای امپ رو بگیره! نظر من اینه که فاصلهههههههههه خیلیییی زیاده! برای دمو شاید guitar rig یا امثال اونا جواب بده ولی برای آلبوم فاینال اونم توی راک و متال اصلا" جواب نمیده

مرسی ارسلان
دوست عزيز...با پيشرفت تكنولوژي همه چي امكان پذير هست...

براي اينكه مطمئن بشيد لينك زير رو ببينيد كه آهنگ يكي از دوستانم هست و صداي گيتار الكتريك رو از گيتار ريگ 4 گرفته.

من خودم هم از اين نرم افزار استفاده ميكنم...بسيار هم راضي هستم و صداي خيلي خيلي طبيعي داره.

25/4/12
12
mashhad
هادی جان خیلی ممنون از جواب

برای ضبط وکال مد نظر خودم بهرینگر c 3 بود . نظر شما چیه ؟ در بعضی جاها خوندم گفتند برای وکال خوبه در بعضی جاها خوندم نوشته بودند خوب نیست این شد که بلاتکلیف شدم .

با این اوصاف آیا وسیله ای در بازار پیدا میشه که نقش رابط و ایفا کنه برای این مدل یا مدلهایی به جز c1 ؟

بودجه 200 در نظر بگیرید

خیلی خیلی ممنون

avm

هنرمند
2/6/10
106
تهران
دوست عزيز...با پيشرفت تكنولوژي همه چي امكان پذير هست...

براي اينكه مطمئن بشيد لينك زير رو ببينيد كه آهنگ يكي از دوستانم هست و صداي گيتار الكتريك رو از گيتار ريگ 4 گرفته.

من خودم هم از اين نرم افزار استفاده ميكنم...بسيار هم راضي هستم و صداي خيلي خيلي طبيعي داره.
سلام
راستش شنیدم و البته قانع نشدم! چون هنوز اعتقاد دارم صدای گیتار اونم از نوع دیستورشن رو باید از آمپ صدا گرفت همونطوری که تمام گروه های بزرگ دنیا اینکار رو میکنن، به قولی اصلا" بحثی توش نیست، البته باید بودجه رو هم در نظر گرفت، شما اگه یه سری به سرس های گیتار بزنین حتما" نظرتون عوض خواهد شد.

ارسلان

برای ضبط وکال مد نظر خودم بهرینگر c 3 بود . نظر شما چیه ؟
به نظر من C3 هم میتونه خوب باشه من که با C1 مشکلی ندارم.
میکروفن C3هم پاسخ فراکانسیش بیشتر از مدل C1ه.

در بعضی جاها خوندم گفتند برای وکال خوبه در بعضی جاها خوندم نوشته بودند خوب نیست این شد که بلاتکلیف شدم .
این که برای وکال یا هر ساز دیگه ای خوبه یا نه شما باید ببینید فرکانس صدای شما با فرکانس مثلا میکروفن C3 همخونی داشته باشه.
برای این کار میتونید از Paz Analayzer پلاگین Waws استفاده کنید.
توی یکی از تایپیک ها آقای محبی کامل توضیح داده بود اما من نتونستم که اون تایپیک رو پیدا کنم ، اگه دوستان این تایپیک رو دارن لطفا لینکش و بزارن.

با این اوصاف آیا وسیله ای در بازار پیدا میشه که نقش رابط و ایفا کنه برای این مدل یا مدلهایی به جز c1 ؟
اگه منظور شما اینه که بدون کارت صدا این کار رو انجام بدید فکر نکنم بشه چون این میکروفن از تغزیه فانتوم استفده میکنه و باید از یه کارت صدایی که فانتوم پاور داره استفاده کنید البته از یه میکسر بهرینگر معمولی که فانتوم پاور داشته باشه هم میتونید استفاده کنید.

بودجه 200 در نظر بگیرید
اگه برای میکروفن میخواید C3 رو شما زیر 200 تومن میتونید تهیه کنید.

Honey_Shababi

هنرمند
19/12/09
271
29
ایران
سلام
راستش شنیدم و البته قانع نشدم! چون هنوز اعتقاد دارم صدای گیتار اونم از نوع دیستورشن رو باید از آمپ صدا گرفت همونطوری که تمام گروه های بزرگ دنیا اینکار رو میکنن، به قولی اصلا" بحثی توش نیست، البته باید بودجه رو هم در نظر گرفت، شما اگه یه سری به سرس های گیتار بزنین حتما" نظرتون عوض خواهد شد.

ارسلان

البته اينجا جاش نيست كه اين بحث رو ادامه بديم...

فرمايش شما متين...ميدونم استاندارد جهاني با ميكروفون انجام ميشه.

ولي خب شايد همه بودجه كافي براي خريد آمپ و افكت هاي آنچناني و ميكروفن رو نداشته باشن.

25/4/12
12
mashhad
به نظر من C3 هم میتونه خوب باشه من که با C1 مشکلی ندارم.
میکروفن C3هم پاسخ فراکانسیش بیشتر از مدل C1ه.

این که برای وکال یا هر ساز دیگه ای خوبه یا نه شما باید ببینید فرکانس صدای شما با فرکانس مثلا میکروفن C3 همخونی داشته باشه.
برای این کار میتونید از Paz Analayzer پلاگین Waws استفاده کنید.
توی یکی از تایپیک ها آقای محبی کامل توضیح داده بود اما من نتونستم که اون تایپیک رو پیدا کنم ، اگه دوستان این تایپیک رو دارن لطفا لینکش و بزارن.

اگه منظور شما اینه که بدون کارت صدا این کار رو انجام بدید فکر نکنم بشه چون این میکروفن از تغزیه فانتوم استفده میکنه و باید از یه کارت صدایی که فانتوم پاور داره استفاده کنید البته از یه میکسر بهرینگر معمولی که فانتوم پاور داشته باشه هم میتونید استفاده کنید.

اگه برای میکروفن میخواید C3 رو شما زیر 200 تومن میتونید تهیه کنید.

آقا هادی واقعا ممنونم بخاطر راهنمایی های دقیق که وقت میزارید و جواب میدید .

هادی جان خود من میکروفون C 3 با صحبتهای شما قطعی شد و کارت صدای بنده هم fast track mkII هستش .
اما نیازمند یک میکروفون برای یکی از دوستان هستم که بدون کارت صدا به پشت کیس وصل بشه با کارت صدای آنبورد کار کنه و فقط نقش میکروفون رو داشته باشه جهت ضبط ووکال . با میکروفون های ارزون قمیت 10 الی 15 هزار تومنی کارش جواب نداده و میخوایم براش یک میکروفون خوب بگیریم . قیمت هم تا 100 الی 120 میشه هزینه کرد .
چنین میکروفونی داریم ؟ یا تمام میکروفون ها نیازمند کارت صدای ( حرفه ای ، نیمه حرفه ای ) هستند و با تغذیه فانتوم پاور کار میکنند ؟

اگر چنین میکروفونی داریم ممنون میشم شما و یا دیگر دوستان معرفی کنند تا بتونیم برای این دوستمون تهیه کنیم .

ممنون از محبت شما

14/2/12
85
tehran
دوستان لطفا کمکم کنید. چند روز دیگه باید بخرم.
نوشتم که چه جور چیزی میخوام. بودجه 500 600

آقا هادی واقعا ممنونم بخاطر راهنمایی های دقیق که وقت میزارید و جواب میدید .

هادی جان خود من میکروفون C 3 با صحبتهای شما قطعی شد و کارت صدای بنده هم fast track mkII هستش .
اما نیازمند یک میکروفون برای یکی از دوستان هستم که بدون کارت صدا به پشت کیس وصل بشه با کارت صدای آنبورد کار کنه و فقط نقش میکروفون رو داشته باشه جهت ضبط ووکال . با میکروفون های ارزون قمیت 10 الی 15 هزار تومنی کارش جواب نداده و میخوایم براش یک میکروفون خوب بگیریم . قیمت هم تا 100 الی 120 میشه هزینه کرد .
چنین میکروفونی داریم ؟ یا تمام میکروفون ها نیازمند کارت صدای ( حرفه ای ، نیمه حرفه ای ) هستند و با تغذیه فانتوم پاور کار میکنند ؟

اگر چنین میکروفونی داریم ممنون میشم شما و یا دیگر دوستان معرفی کنند تا بتونیم برای این دوستمون تهیه کنیم .

ممنون از محبت شما
خواهش میکنم.
من یه مدت با یه کارت صدای اینترنال کار میکردم.قیمتشم حدودا 5 سال پیش 40 تومن گرفتم البته مدلش رو یادم نمیاد.یه میکروفن Montarbo DM19 هم داشتم که اون موقع 60 تومن گرفتمش.
با همونا کارم و راه مینداختم.
این نمونه میکم بودالبته هنوز دارمش.
206042_mo.jpg

با یه رابط میتونی به کارت صدات وصلش کنی اما کارت صدای آنبورد بتونه ساپرتش کنه یا نه نمیدونم چون اصلا تست نکردم یا اگه تست کردم الآن اصلان یادم نیست.
الآنم فیششو عوض کردم XLR گزاشتم رابتشم ندارم وگرنه تست میکردم بت جوابشو میدادم.
اگه خواستی نمونه کار با Montarbo رو که رکورد کردم برات میزارم.

25/4/12
12
mashhad
خواهش میکنم.
من یه مدت با یه کارت صدای اینترنال کار میکردم.قیمتشم حدودا 5 سال پیش 40 تومن گرفتم البته مدلش رو یادم نمیاد.یه میکروفن Montarbo DM19 هم داشتم که اون موقع 60 تومن گرفتمش.
با همونا کارم و راه مینداختم.
این نمونه میکم بودالبته هنوز دارمش.
مشاهده پیوست 8005

با یه رابط میتونی به کارت صدات وصلش کنی اما کارت صدای آنبورد بتونه ساپرتش کنه یا نه نمیدونم چون اصلا تست نکردم یا اگه تست کردم الآن اصلان یادم نیست.
الآنم فیششو عوض کردم XLR گزاشتم رابتشم ندارم وگرنه تست میکردم بت جوابشو میدادم.
اگه خواستی نمونه کار با Montarbo رو که رکورد کردم برات میزارم.
درود آقا هادی

هادی جان من هر چه گشتم نتونستم این مدل میکروفون رو در نت پیدا کنم هیچ فروشگاهی نداشت . خصوصیت خاصی داره که بشه یک میکروفون دیگه در همین سطح تهیه کرد ؟ مثلا داخل یک فروشگاه کنار یکی از میکروفون ها نوشته بود داینامیک با خودم گفتم شاید همین ساختار باشه میکروفون شما ! اما گفتم بیام و بپرسم بهتره .
اگر در زمینه تهیه این میکروفون یا میکروفونی که شبیه به همین عمل کنه کمک و راهنمایی کنید خیلی خیلی ممنون میشم . یکجا پیدا کردم که دسته دو میفروخت اما خوب نتونستم اعتماد کنم ، ضمن اینکه آگهیش هم خیلی قدیمی بود .

و خیلی خوشحال میشم نمونه کاری که با این مدل میکروفون ضبط کردید رو گوش کنم هم به عنوان تست و هم باعث افتخار .

باز هم یک دنیا سپاس

علی جان سلام.
آقا این میکروفن یه نوع میکروفن dynamicه . الآن داشتم میگشتم تو سایت یه تایپیک خوب پیدا کردم بد نیست شما هم یه مطالعه کنی.

از انواع میکروفن های dynamic فکر کنم آوازه Shure بیشتر باشه.
اگه بتونی دنباله یه میک Shure خوب بگردی فکر کنم بهتر باشه.
راستی توی اینترنت زیاد نگرد میک های dynamic راحت توی بازار با قیمت مد نظرت پیدا میشه.
یه نمونه کارم میزارم که اسفند 87 اون کارو بستیم با همون امکاناتی که گفتم.

25/4/12
12
mashhad
علی جان سلام.
آقا این میکروفن یه نوع میکروفن dynamicه . الآن داشتم میگشتم تو سایت یه تایپیک خوب پیدا کردم بد نیست شما هم یه مطالعه کنی.

از انواع میکروفن های dynamic فکر کنم آوازه Shure بیشتر باشه.
اگه بتونی دنباله یه میک Shure خوب بگردی فکر کنم بهتر باشه.
راستی توی اینترنت زیاد نگرد میک های dynamic راحت توی بازار با قیمت مد نظرت پیدا میشه.
یه نمونه کارم میزارم که اسفند 87 اون کارو بستیم با همون امکاناتی که گفتم.
سلام از ما آقا هادی
هادی جان عجب آهنگی بود ، خداوکیلی وقتی داشتم دانلود میکردم اصلا فکر نمیکردم اینقدر زیبا باشه ، قبل از هر صحبتی باید تبریک بگم واقعا لذت بردم .
عالی بود عالی ، آقا کارهای جدیدت رو هم خوشحال میشم گوش کنم . چطور میتونم بدست بیارم ؟

میکروفون :

هادی جان از نوع shure که در نت چیزی پیدا نکردم و از طرفی تجربه نشون داده که خرید از سایتهای تهرانی خیلی به صرفه تر از بازارهای دیگر شهرهاست . مشهد زندگی میکنم ( کاری داشته باشی مشهد ، همه جوره در خدمتم )

اما یک مدل داینامیک پیدا کردم که جالب اینجاست که در 2 سایت معتبر با قیمت های متفاوت دیدم در یکی از سایتها 130 هزار تومان و یکی دیگه از سایتها 80 تومان . ( جالب بود )

مدل : M-Audio Pulsar II

soundche_1334060122.jpg

این هم مشخصات :

affordable dynamic mic for vocals or guitars
unidirectional design rejects background noise
internal filter minimizes pops
front-mounted on/off switch and contoured grip
includes hard mount, case and XLR cable

فکر کنم همین جوابگو باشه . نظر شما چیه هادی جان ؟
اون تاپیکی هم که معرفی کردید خیلی کمک کرد . سپاسگذارم

دوستان هنرمند دیگه هم در مورد این میکروفون اگر تجربه استفاده و یا نظری دارید خوشحال میشم محبت کنید و بگید .

سلام.خواهش میکنم نظر لطفته توی پیام خصوصی بت میگم.

در 2 سایت معتبر با قیمت های متفاوت دیدم
من احتمال میدم که یکی از اونا ، اطلاعات این نوع میکروفونش رو آپدیت نکرده و شما میتونید با تماس به پشتیبانی هم اطلاعات بیشتر و کامل تر ، هم قیمت واقعیش رو بدونی.

23/11/11
22
ear
tlm 103 دست دوم یک و چهارصد خوبه بخرم ؟ پری امپ dbx 376 هم بهم 1100 قیمت داده شده ولی اگه میشه با بودجه بیشتر پری امپ بهتر بخرم بهم بگین...
تا 5 بودجه دارم واسه این 2 تا....

23/11/11
22
ear
tlm 103 دست دوم یک و چهارصد خوبه بخرم ؟ پری امپ dbx 376 هم بهم 1100 قیمت داده شده ولی اگه میشه با بودجه بیشتر پری امپ بهتر بخرم بهم بگین...
تا 5 بودجه دارم واسه این 2 تا....لطفا راهنمایی کنید ....

23/11/11
22
ear
من فردا میرم برای خرید وسایل میشه یکی راهنمایی کنه؟

Alireza Ahari

عضو سایت
23/2/12
895
23
In A State of Trance
تا 5تومان tlm 102 نو بگیر که واقعا عالیه بعد یه پری خوب باهاش ست کن

توی وسایل الکترونیکی هیچ وقت دست دوم نخرید

ایمان احمدزاده

مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران
تیم مدیریت
مدیر ارشد
تا 5 بودجه دارم واسه این 2 تا....لطفا راهنمایی کنید ....
اگه سالم باشه، می ارزه واقعاً
اگه از آدم مطمئنی میخرید و از سلامت ظاهر و باطن دستگاهها مطمئنید به نظر من قیمتش خوبه

Alireza Ahari

عضو سایت
23/2/12
895
23
In A State of Trance
اگه سالم باشه، می ارزه واقعاً
اگه از آدم مطمئنی میخرید و از سلامت ظاهر و باطن دستگاهها مطمئنید به نظر من قیمتش خوبه
ایمان جان تجربه ثابت کرده مردم به 2 دلیل جنس الکتریکیشونو میفروشن
1.یا پول لازم دارن
2.یا اون جنس دیگه اون کارایی اصلی رو نداره و می خاد بندازه به طرف مقابل

ایمان احمدزاده

مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران
تیم مدیریت
مدیر ارشد
ایمان جان تجربه ثابت کرده مردم به 2 دلیل جنس الکتریکیشونو میفروشن
1.یا پول لازم دارن
2.یا اون جنس دیگه اون کارایی اصلی رو نداره و می خاد بندازه به طرف مقابل

من یک سال و نیم پیش یه میدی کنترلر دست دوم از امیر فرهودی از بچه های همین فروم گرفتم واقعاً هم ازش راضیم، چون از کسی خریدم که مطمئن بودم، یا مثلاً کارت صدا و میدی کنترلر و میکروفن و مانیتور قبلیمو فروختم، اون بچه ها توی همین سایت عضو هستن، مشکلی نداشتن باهاش و راضی هستن از خریدشون، چرا؟ چون دلیل من برای فروش ارتقاء سیستمم بوده، خیلی ها هم به همین دلیل وسایلشون رو میفروشن، پس دلیلی نداره که همیشه بد بین باشیم

توی صحبتهام هم عرض کردم در صورتی که مطمئن هستید، لطفاً ارسالها رو با دقت بخونید که تاپیک ارسال بیهوده نداشته باشه، مرسی

صفحه ما در اینستاگرام

بالا