راهنمایی برای خرید میکروفن تا 400 هزار تومان

• شروع کننده موضوع lmusic
  • تاریخ شروع
8/8/09
4
0
0
سلام
من دنبال یک میکروفن صرفا برای ضبط vocal هستم تا محدوده قیمتی 400 هزار تومان
ممنون میشم راهنمایی کنید

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,280
113
45
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
من دنبال یک میکروفن صرفا برای ضبط vocal هستم تا محدوده قیمتی 400 هزار تومان
من به شما rode nt 2 a رو پيشنهاد ميكنم...

با دو ديافراگم.
من خودم مدل rode nt2 رو دارم و ازش راضي هستم.
از
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید
ميتونيد در موردش بيشتر بدونيد.

JunioR

کاربر با تجربه
18/9/09
853
102
0
تهران
بعلاوه اینها هم انتخاب های خوبی هستن
mxl v69 با پاسخ فرکانسی فوق العاده
mxl v67i با ستینگ براق خوب مچ میشه
shure SM7b میکروفون داینامیک
Audio Technica 4050
و 4033
البته از برندهای بالا Audio Technica و MXL رو نمیدونم اینجا پیدا میشه یا خیر

30/1/10
174
6
18
با سلام ، rode nt2a یا luna یا solari باید خودتون امتحان کنید.

امیرحسین به نژاد

تیم مدیریت
مدیر کل
19/7/09
1,312
2,848
113
37
تهران
www.amirbehnejad.com
بعلاوه اینها هم انتخاب های خوبی هستن
mxl v69 با پاسخ فرکانسی فوق العاده
mxl v67i با ستینگ براق خوب مچ میشه
shure SM7b میکروفون داینامیک
Audio Technica 4050
و 4033
البته از برندهای بالا Audio Technica و MXL رو نمیدونم اینجا پیدا میشه یا خیر
ممنون می شم اگر توضیح بیشتری در مورد shure sm 7b بدید.این میکروفون در عمل و تجربه چه طور بوده؟خودتون استفاده داشتید؟چون از دوستان هم تعریف این میک رو شنیدم هم انتقاد.

در بین این میک ها میکروفونی هم است که برای رکورد از منبع صوتی ساز(مثلا گیتار و ویولن) مناسب باشه.من به دنبال میکروفونی هستم که هم برای وکال مناسب باشه و هم برای این دو ساز.

30/1/10
174
6
18
سلام ، من هم تعریف و تمجید این مایک را زیاد شنیدم و هم صداش رو در منابع زیادی در اینترنت شنیدم ، صدای صاف و فلتی داره کلا و در سایت خود شور شما هم می تونید نمونه های صدای اون رو بشنوید ، برای صداهایی هم که شما فرمودیند دیگه حرف نداره ، منتها یک مشکل بزرگ هست که من هر چه گشتم نتونستم اون رو در ایران پیدا کنم .

JunioR

کاربر با تجربه
18/9/09
853
102
0
تهران
SM7 شاید بیشترین محبوبیتش رو بخاطر مورد استفاده قرار گرفتنش توسط Bruce Swedien انجینیر
Michael Jackson تو آلبوم Thriller داره. Bruce Swedien برای سه آلبوم Michael Jackson شش تا Sm7 استفاده کرد.
یکی از بهترین میکروفن ها برای Home Studio و Radio Station ها هست. مطمئنا صدای این میکروفن رو بارها شنیدید مثلا در Broadcast های مختلف. من از این میکروفن استفاده نکردم ولی از نمونه صداهایی که ازش شنیدم کاملا گرمایی که برای یک ضبط وکال عالی نیاز هست رو ارائه میده جزئیات صدا رو هم خوب جذب میکنه.
برای استفاده از این میکروفن نیاز به پری امپی با گین کافی هست.
اکثر کسانی که برای ضبط صدای گیتار آکوستیک و Cab گیتار از این میکروفن استفاده کردن نتیجه خوبی دریافت کردند.

بنظرم از بین اون میکروفن ها، Audio Technica AT4050 باید انتخاب خوبی باشه.

30/1/10
174
6
18
سلام ، باید خدمتتون عرض کنم که نه که اصلا به درد نخوره ولی کلا برای صداهای بم منظورم خیلی بم هست محسی چاوشی و غیره به نظر من میکروفون های تیوب بهتر جواب می ده و همچنین برای ظبط صدای بیس در اکثر استویدوهای جهان از تیوب استفاده می کنند ، در مورد ان تی تو صدای خاصی داره که من خیلی دوست دارم ولی انصافا صدای اسم سون شور چیزه دیگه ای هست اما به نظر من اگه صدای شما بم هست میکروفون های ام آدیو رو هم روی صدای گرمتون تست کنید فکر کنم براتون مناسب تر باشه
موفق باشید.