راهنمایی برای خرید میدی کنترولر برای آهنگ سازی و آموزش پیانو

Navid_am

عضو سایت
13/1/17
3
0
1
33
سلام خدمت اساتید محترم.

هدف من آهنگسازیه و برای شروع میخوام ساز پیانو رو یاد بگیرم، البته در حد نیاز و بعد از اون توی زمینه ی آهنگسازی فعالیت کنم.

یه راهنمایی برای خرید میدی کنترولر با کلاویه سنگین پیانویی که برای هر دو مسئله کار راه انداز باشه میخواستم. البته دستگاه های بروز و جدید بیشتر مد نظرم هست که در بازار هم موجود باشن.

بودجه من حدود 2.5 تا 3 تومن هست.

اگر مدل های دیگه در رنج قیمتی بالاتر هم هست که مناسبه لطفا معرفی کنین.

ممنون.

naksoka

عضو سایت
29/12/09
160
122
43
سلام دوست عزیز
فکر کنم بهترین گذینه ی حال حاضر برای شما میدی کنترلر M-Audio Oxygen 88 MKII باشه
هم کنترلر خوبی هست هم کلاویه های خوبی برای تمرین پیانو داره
میدی هایی با قیمت بالاتر هم هست مثل AKAI MPK88، ولی هیج کدوم به اندازه ی این میدی کنترلر کلاویه های خوبی نداره

Navid_am

عضو سایت
13/1/17
3
0
1
33
ممنون از پاسخی که دادید.

بعضی از دوستان توی پست های قدیمی تر این مدل ها رو هم معرفی کرده بودن.

CME UF 80 V2
CME VX 80

نظرتون در مورد این دو مدل چیه ؟
ممنون.

[doublepost=1484318797,1484318610][/doublepost]اگه بقیه ی اساتید هم نظرشون رو بگن ممنون میشم.

naksoka

عضو سایت
29/12/09
160
122
43
توی یکی از تاپیک ها این نظر رو دیدم که یکی از دوستان نوشته بود

((والا از نظر اینکه حس پیانویی داره کلیداش اصلا و ابدا.--------------------------------------------ف--ق-ط- کلاو-یه -ها---ش----و -کمی -------------------------سنگین و چک--ش-ی کردن .به نظر بنده -در- حال حاظر قویترین اکشن میدی کنترلر که شبیه به حس کلاویه های پیانوییه فقط -oxygen ----88 از ام ادیو هستش که گرادد هامر اکشن ولی cme فقط هامر اکشن معمولیه و ارتقا یافته نیست.نمیدونم تو بازار ایران اومده یا نه؟))

من خودم از cme استفاده نکردم ولی خیلی تعریف هم نشنیدم، ولی تا حالا ندیدم کسی از Oxygen 88 بد تعریف کنه

Navid_am

عضو سایت
13/1/17
3
0
1
33
توی یکی از تاپیک ها این نظر رو دیدم که یکی از دوستان نوشته بود

((والا از نظر اینکه حس پیانویی داره کلیداش اصلا و ابدا.--------------------------------------------ف--ق-ط- کلاو-یه -ها---ش----و -کمی -------------------------سنگین و چک--ش-ی کردن .به نظر بنده -در- حال حاظر قویترین اکشن میدی کنترلر که شبیه به حس کلاویه های پیانوییه فقط -oxygen ----88 از ام ادیو هستش که گرادد هامر اکشن ولی cme فقط هامر اکشن معمولیه و ارتقا یافته نیست.نمیدونم تو بازار ایران اومده یا نه؟))

من خودم از cme استفاده نکردم ولی خیلی تعریف هم نشنیدم، ولی تا حالا ندیدم کسی از Oxygen 88 بد تعریف کنه
ممنون از راهنماییتون
[doublepost=1484329916,1484329883][/doublepost]دوستان دیگر نظری ندارند ؟!

پوریا66

عضو سایت
8/10/21
4
5
3
سلام و روزتون خوش
ممنون از مطالب و محتوای خوبی که در سایت پست میکنید
من قصد خرید یک میدی کنترولر در رنج قیمت6میلیون هستم برام قابل حمل بودن و اندازه ی میدی مهم نیست فقط کارایش مهمه.با اف ال کار میکنم.تو نت گشتم و چند مورد از مارکهای مختلف پیدا کردم ولی نتونستم بهترین انتخاب رو بکنم برای همین میخوام شما راهنماییم کنید
این مدل رو بهم پیشنهاد دادن
infrasonic m49
حدود6میلیون
این مدل هارم تو نت گشتم پیدا کردم و نتونستم یکی رو انتخاب کنم
Alesis V61
Novation Launchkey 25 MKII
Nektar Impact LX49 Plus
M-Audio Axiom AIR 32 Mini
Korg nanoKEY Studio Black
AKAI MPK Mini MK3
Alesis V25

اقا مصطفی

عضو سایت
25/11/11
785
715
93
گیلان
اگر میخواهید با میدی بنوازید نت ها رو ، توصیه بنده اینه که 61 کلیده و نهایتا اگر نشد 49 کلیده بگیرید. و nanokey هم خوب نیست چون کلاویه ها کوچکتر از استاندارد هستند و برای کسایی هستند که میخوان هی حملش کنند یا مثلا کار زیادی با میدی ندارند.سعی کنید 61 کلیده بگیرید.

پوریا66

عضو سایت
8/10/21
4
5
3
ممنون از نظرتون من الان از ارگ دارم استفاده میکنم تو اف ال اونم فقط از کلاویه هاش البته پیانو هم تمرین میکنم باهاش ولی میخوام اینو بفروشم بجاش یه میدی بخرم که بتونم از کلید های تنظیم و... استفاده کنم میدی هایی هستن که هم امکانات بیشتر هم کلاویه های بیشتری دارن ولی قیمت هاشون از بودجه من بیشتر هست برا همون مجبورم با این وضعیت کنار بیام البته اون مدلm49 که 4اکتاو هست وبقیه مدل ها که 3 یا نهایت2اکتاو هست.ارگ خودم هم 5اکتاو هست

اقا مصطفی

عضو سایت
25/11/11
785
715
93
گیلان
عرض سلام. پس با نوازندگی آشنایی دارید و خودتان میدانید دیگر برای نواختن 61 کلید مناسب تر است. بعضی از میدیکنترلر ها مجهز به فیدر و ناب هستند که باهاشون بخش هایی از نرم افزار را کنترل میکنند. داشتن این کنترلر کننده های فیدر و ناب خوب است و اگر گرفتید چه بهتر ولی اگر میدی کنترلر معمولی هم گرفتید ، میتوان گفت به هیچ وجه نبودنش مشکلی ایجاد نمیکند.همه این کار ها با موس انجام میشود. همین مدل آلسیس 61 هم که در لیست گذاشتید ، دارای چند پد است و همچنین دارای چند ناب که خیلی خوب است. فیدر ندارد که عرض کردم کلا نبود فیدر و ناب هیچ مشکلی ایجاد نمیکند. میتوانید فعلا میدی معمولی بگیرید و در آینده میدی کنترلرتون را ارتقا بدید.
الان این مدل Nektar Impact LX49 Plus که نوشتید ، اگر به جای 49 کلیده ، مدل 61 این مدل نکتار را بتوایند تهیه کنید بسیار خوب است. یا همون مدل آلسیس 61 را بگیرید.
فقط اینکه برای تمرین حرفه ای پیانو فکر کنم 88 کلیده باشد بهتر است که اون خودتون باید بررسی کنید فعلا آیا نیاز دارید یا با همان 61 کارتان راه میافتد

آخرین ویرایش:

پوریا66

عضو سایت
8/10/21
4
5
3
یه مدل بهت میگم oxygen 88 اگه بودجت میرسه حتما بگیر کلاویه هاش حرف نداره
ممنون از نظر شما بله نسبت به قیمتش شاید انتخاب مناسبی باشه البته تو این رنج قیمت فکر کنم انتخاب های بهتری هم باشه

پوریا66

عضو سایت
8/10/21
4
5
3
عرض سلام. پس با نوازندگی آشنایی دارید و خودتان میدانید دیگر برای نواختن 61 کلید مناسب تر است. بعضی از میدیکنترلر ها مجهز به فیدر و ناب هستند که باهاشون بخش هایی از نرم افزار را کنترل میکنند. داشتن این کنترلر کننده های فیدر و ناب خوب است و اگر گرفتید چه بهتر ولی اگر میدی کنترلر معمولی هم گرفتید ، میتوان گفت به هیچ وجه نبودنش مشکلی ایجاد نمیکند.همه این کار ها با موس انجام میشود. همین مدل آلسیس 61 هم که در لیست گذاشتید ، دارای چند پد است و همچنین دارای چند ناب که خیلی خوب است. فیدر ندارد که عرض کردم کلا نبود فیدر و ناب هیچ مشکلی ایجاد نمیکند. میتوانید فعلا میدی معمولی بگیرید و در آینده میدی کنترلرتون را ارتقا بدید.
الان این مدل Nektar Impact LX49 Plus که نوشتید ، اگر به جای 49 کلیده ، مدل 61 این مدل نکتار را بتوایند تهیه کنید بسیار خوب است. یا همون مدل آلسیس 61 را بگیرید.
فقط اینکه برای تمرین حرفه ای پیانو فکر کنم 88 کلیده باشد بهتر است که اون خودتون باید بررسی کنید فعلا آیا نیاز دارید یا با همان 61 کارتان راه میافتد
ممنون از نظرتون🙏