راهنمایی برای خرید میدی کنترلر تا 600 تومن

شروع موضوع توسط Mry ‏14/7/13 در انجمن Midi Controller ( میدی کنترلر )

تاپیک راهنمایی برای خرید میدی کنترلر تا 600 تومن تالار Midi Controller ( میدی کنترلر ) در persian-music.org.

1. Mry

Mry عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    بنده تصمیم به خرید میدی کنترلر گرفتم و به کمک شما عزیزان احتیاج دارم تا با این هزینه ای که میکنم بهترین میدی کنترلر رو توی این رنج قیمت (600 تومن ) بخرم
    چند تا میدی کنترلر خودم دیدم که مدلشون رو مینوسم براتون تا کمکم کنید در انتخاب یا اینکه مدل بهتری بهم معرفی کنید چون سر رشته ای تو این زمینه ندارم و تازه می خوام آموزش آهنگسازی ببینم.
    [h=2]ICON Neuron 5 G2 Behringer UMX 250[/h]M-Audio KeyStudio 49 Behringer UMX 490 Alesis Q49

همه اینا رو تو فروشگاه تهران ملودی که تبلیغش روی سایت هست دیدم
    تا 700 تومن هم می تونم هزینه کنم اگر واقعا خیلی فرق می کنه و بهتر باشه که هزینه کنم.

2. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,601 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    تعداد کلاویه ها بسته به نیاز شما داره
    برای خرید توی این رنج قیمت توصیه میکنم کلاویه ی خوب رو جزء معیارهای اصلی خریدتون قرار بدید
    من بین این مدلها سری UMX از محصولات Behringer رو پیشنهاد میکنم، به نظرم از معدود محصولات خوب بهرینگره

3. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    شما یکبار سرچ کنید میبینید بارها این سوال رو پرسیدند . تقریبا هفته ای دوبار تاپیکهای مربوط به خرید کنترلر از اول باز میشه و جواب هم مشخص هست ...
    اگر دوست داشتید بیشتر در این مورد بدونید نوشته های قبلی من رو از پروفایلم پیدا کنید. بی شک با افزایش قیمت آپشنهای بهتری رو بدست میاورید.

4. Mry

Mry عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    ممنونم از راهنماییتون ، فکر می کنم که umx 490 بهتر باشه . باز هم همچنان منتظر نظرات دوستان دیگه هم هستم .

5. akhavan

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    معمولا برای نوازندگی پیانو 8 اکتاو تهیه میکنند . . برای نوازندگی چهار اکتاو کافیست . برای دسکتاپ و ادیت هم دو اکتاو به همراه کنترلر توصیه میشه . و شما میبینید اکثر حرفه ای ها یک پیانو در کنار میز برای نوازندگی دارند و یک دو اکتاو روی میز برای نوازندگی یا مساءل جزیی مثل نوازندگی درامز یا تصحیح دارند.
    بعدا در این مورد مفصل خواهم نوشت . اگر بدنبال آپشنهای بیشتر نیستید مدل های بهرینگر umx مناسب هستند .

6. Alireza Ahari

Alireza Ahari عضو سایت

امتیازات:
    +543 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, studio_one
    در بین این مدل ها بهرینگر خوبه
    فقط اگه بتونید یه کمی بیشتر هزینه کنید M-Audio Keystudio 61 es بهتره

7. Mry

Mry عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo

بنده کاملا آماتور هستم اما خوب این برام مهمه که یه انتخاب خوب داشته باشم که تا مدت ها بعد ساپورتم کنه . برای کار آهنگسازی هم می خوام . برای اینکه از سطح آماتور پیشرفت کنم .با تشکر از راهنمایی شما

- - - - - - - - - -

خوب اگر فکر میکنید که خیلی بهتره و واقعا ارزششو داره ، هر طور که شده پولشو فراهم می کنم . نظر باقی دوستان چیه ؟

8. Mry

Mry عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    یکی از دوستان بنده هستند که به شدت روی این مدل تاکید دارند . میشه لطف کنید راهنماییم کنید ؟ آیا این مدل رو توصیه می کنید ؟
    ICON Neuron 6 G2

9. mahmoood

mahmoood عضو سایت

امتیازات:
    +20 / 0 / -0
    نرم افزار:
    protools
    درود
    اگر کلاویه سبک میخواید که بنده umx بهرینگر رو توصیه می کنم اما اگه کلاویه سنگین میخواید Neuron 6 G2 آیکان حرف نداره . تفاوت قیمتش هم تا 3-4 روز پیش حدود 40-50 تومن بود

10. Mry

Mry عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    ICON Neuron 6 G2
    رو بنده انتخاب کردم . ممنونم از راهنمایی های شما عزیزان. تا فردا هم خریداری میشه :smile (73):

11. akhavan

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    بیکی از دوستان من از محصولاتش خریده و ظاهرا کمی از بهرینگر بهتره . به هرحال بازار اجناس ارزون هم هست ولی آیکان برند جدیدیست و نیاز به گذر زمان داره تا بد و خوب اون مشخص شود .
    مثلا دومین سری میدی کنترلرهای cme برای ویندوز 7 درایور نداشتند و تولیدکننده از اراءه درایور به علت اراءه سری جدید سرباز زد تا خریداران رو مجبور به خرید سری یوکی و وی ایکس کنه. این هم یک نمونه از شگردهای فروش بازار تجهیزات هست. ولی یک میدی کیبورد مثل سری ناکچرن نوویشن هم در آخرین نسخه اتومپ شرکت نوویشن جایگاهی داره و حتما برای اون درایور ساخته میشه . پس اگر قصد دارید میدی ارزون تهیه کنید سعی کنید حداقل از برندهایی تهیه کنید که از ساپورت آینده اونها مطلع باشید.

بارگذاری...