راهنمایی برای خرید لوازم استودیو

شروع موضوع توسط majid98 ‏12/6/15 در انجمن M-Audio

تاپیک راهنمایی برای خرید لوازم استودیو تالار M-Audio در persian-music.org.

1. majid98

majid98 عضو سایت

امتیازات:
    +34 / 0 / -0
    سلام و خسته نباشید به همه دوستان زحمت کش و کاربران این سایت.میخواستم یه نظری بدین راجب این وسیله هایی که معرفی میکنم.اگه ایرادی چیزی مزیتی داشت بگین. در کل میخوام نظرتونو راجب این وسیله ها بگین.من قصد خریدن این لوازمو دارم:
    Sound Card: Focusrite Scarlett Solo با قیمت 410 تومن
    {username}-{filename}
    Midi Controller: Korg Microkey 61 با قیمت 520 تومن

{username}-{filename}
    Speaker Monitoring: M-audio Studiophile AV30 با قیمت 460 تومن

{username}-{filename}
    جمعا میشه 1.390 تومن.میکروفونم Samson CO1 هست و میکسرم Soundsation Neomix-102 هست.محیط هم آکوستیک هستش. نظراتتونو راجب این وسیله ها بگین. اگه چیز بهتری تو این رنج سراغ دارین بگین. در ضمن من میکروفون و میکسر رو خریدم و در حال حاضر دارم شما فقط لطف کنین راجب سه وسیله ای که تصویرشونو قرار دادم بدین.بازم تشکر

فایل های ضمیمه:

2. Haik

Haik عضو سایت

شغل :
    Webdesigning,MikroTik Expert,Music Composer
    امتیازات:
    +90 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    درود :
    کارت صدا کارت بدی نیست ، برای شروع خوبه ، میدی کنترلر هم متوسط هست ، من میگم متوسط منظورم اینه که برای شروع خوبه ، ولی اسپیکر مانیتورنگ AV40 , AV30 کیفیت مناسبی ندارند . شما اگه کمی بیشتر هزینه کنید و M-Audio BX5 بگیرید (ِDeluxe یا نرمال) نتیجه بهتری می گیرید (حتی دسته دوم). حتی پیشنهاد می کنم از بودجه کارت صدا بزنید و به بودجه اسپیکر مانیتورینگ اضافه کنید . چون مانیتورینگ خوب داشته باشید صدای بهتری می شنوید ، ضعف های کار بیشتر نمایان میشه تا کارت صدای بهتر. ناگفته نماند کارت صدای خوب هم تاثیر روی کیفیت داره . میکروفون سامسون هم من اخیرا شنیدم توی بازار جا افتاده و میکروفون بدی نیست .

3. اقا مصطفی

اقا مصطفی عضو سایت

امتیازات:
    +551 / 1 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوست عزیز. این میدی کنترلر رو به نظر من فراموش کنید. کلاویه هاش که کوچیکتر هست احتمالا.نمیدونم کلاویه هاش سبکه یا نیمه سنگین اما به نظرم از این مدل چشم پوشی کنید.و از ایتم های کنترلی بی بهره هست. شاید نیازتون نشه. اما بودش به هر حال بهتره. اگه بودجه رو 200 بالا ببرید میتونید این مدل رو بگیرید که هم 61 کلیده هست و هم درام پد و فیدر و ناب داره. کلاویه هاش هم استاندارده.نیمه سنگین نیست اما اندازش بزرگه.
    میدی کنترلر ام آدیو M-Audio Oxygen 61 New
    یا 49 کلیده با قیمت کمتر
    میدی کیبورد کنترلر M-AUDIO مدل OXYGEN 49 V4

4. Dr.mojtaba

Dr.mojtaba عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    سلام بچه های خوب....ببخشید میخواستم راهنماییم کنید...میخوام وسایل برای راه اندازی استودیوی خانگی بگیرم ...زیاد گرون نباشن ولی کیفیت خوب داشته باشن ...اون طور که بقیه دوستان برام پیشنهاد دادن...
    کارت صدای فوکوس رایت تو ای تو
    میکروفن رود ان تی وان ....آ
    مثل اینکه ی میدی کنترلر...و ی ایپیکر مانیتورینگ ...میخواد ...میشه راهنمایی کنید .که کدوم مدل ب اون کارت صدا و میکروفن میخوره....اتاقکی که دارم کوچولوه...حالا بحث وکال جدا اول اینارو میخوانم تهیه کنم...خواهشن راهنمایی کنید

5. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    اسپیکر السیس بخر و میدی کنترلر هم مدل m-audio oxygen 61 v3 رو بخر که هم با تمام نرم افزارهای اهنگستزی بدون نیاز به درایو کار میکنه و هم اینکه به خاطر قرار گرفتن پیچ بند و مدولاسیون در بالای دستگاه بسیار کم جا گیر هستش.

6. majid98

majid98 عضو سایت

امتیازات:
    +34 / 0 / -0
    دوستان عزیز ممنون از راهنماییتون اما بنظر من کارت صدا یکی ازاصلی ترین وسیله هایی هس که باید تو یه استودیو باشه چه خونگی چه استودیو های رسمی.چون وقتی داده های صوتی مورد استفاده هستن به نحوی کارت صدا اونارو پردازش میکنه و اونا از کارت صدا عبور میکنن پس این کارت صدا باید طوری باشه که وقت خروجی گرفتن جواب زحمت و بده ینی این نشه که یکی بشینه زحمت بکشه یه موزیک عالی بسازه اخر سر کارت صدا با ضعفش همه زحمتای طرفو هدر بده.حرف شما درست و متین که اسپیکر مانیتورینگ واجبه معلومه که واجبه ولی نه در این حد که اون اسپیکر ها گرون باشن و خوب اما به یه کارت صدای آنبرد متصل باشن.اسپیکر مانیتورینگ هم جز اصلیاس تا وقتی داده پردازش شد موقع شنیده شدن هیچ گونه تغییراتی تو اونا نیوفته باید اسپیکر مانیتورینگ باشه.ممنون که وقت گذاشتین و راهنمایی کردین

7. Haik

Haik عضو سایت

شغل :
    Webdesigning,MikroTik Expert,Music Composer
    امتیازات:
    +90 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    ببینید دوست عزیز ، یک ضرب المثلی هست که میگه "هر چقدر پول بدی ، همون قدر آش می خوری" . شما لیستی از وسایلی که می تونید تهیه کنید رو گذاشتید اینجا ، خب طبیعاتا بودجه شما هم در همین حد هست(قصد جسارت ندارم)
    بعد میگید کارت صدا مهم هست و ..... خب بله کارت صدا هم مهمه ، من می تونم بگم :
    1- کارت صدای Motu Ultralite MK3
    2- اسپیکر مانیتورینگ Genelec 8040A
    3- میدی کنترلر M-Audio Oxygen 88MKII
    تهیه کنید ، ولی Studio Gear شما باید متناسب با بودجه و توانایی استفاده شما باشه . شما باید ببینید چه فاکتور هایی برای کارت صدا مد نظر دارید ؟ آیا چند ساز زنده با هم رکورد می کنید ، پس به تعداد ورودی بالا نیاز دارید . آیا از میکروفون وکال یا ساز رکورد می کنید ؟ پس به کارت صدای پری امپ دار نیاز دارید ، آیا کیفیت ضبظ مهمه ، پس به کارتی با پری امپ خوب نیاز دارید ، آیا SampleRate در موقع رکورد برای شما مهمه ؟ پس با کارتی با SampleRate بالا نیاز دارید . آیا موقع رکورد نیاز به DSP دارید ؟ پس کارتی دارای DSP باید تهیه کنید و چندین و چند فاکتور دیگه . هر کدام از این فاکتور ها افزاینده یا کاهنده قیمت یک کارت صدا هست . دیگه برای اسپیکر مانیتورینگ نگم ..... .

8. majid98

majid98 عضو سایت

امتیازات:
    +34 / 0 / -0
    دوست عزیز حق با شماس اون ضرب المثلی هم که گفتید خیلی معتقدم بهش و عینا همه میبینیم.من فقط نظرات شما دوستان عزیزو خواستم که نظر دادین و راهنماییم کردین ممونم.اخه تو این رنج قیمتا وسیله هس در ضمن من تو شهرستانم فقط از طریق اینترنت میتونم فروشگاه ها و وسیله هاشونو ببینم گفتم شما شاید تو تهران باشین و بالاخره هرجور باشه از قیمتای روز مطلعین و از کارکرد این وسیله ها به گونه ای باخبرین. بازم ممنون که وقت گذاشتین و جواب دادین و راهنمایی کردین.بسیار مچکر

9. AMIN.ELEMENT

AMIN.ELEMENT عضو سایت

امتیازات:
    +24 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    Focusrite Scarlett Solo
    سلام دوستان .من میخولم این کارت صدا رو خریداری کنم واسه استودیو خانگیم تازه دارم شروع میکنم نظرتون چیه.بیتر وکال رپ ظبط میکنم

بارگذاری...