راهنمایی برای خرید سیستم تا سقف سه میلیون تومان

شروع موضوع توسط sobhan_sr ‏9/10/13 در انجمن سخت افزار ( Hardware )

تاپیک راهنمایی برای خرید سیستم تا سقف سه میلیون تومان تالار سخت افزار ( Hardware ) در persian-music.org.

1. sobhan_sr

sobhan_sr عضو سایت

شغل :
    آهنگساز و مدرس موسیقی
    امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    logic
    سلامی گرم به همه ی بر و بچه های با صفای این سایت.
    من آهنگساز هستم و در حال حاضر با مک بوک mc700 که کانفیگ خوبی هم داره کار میکنم.خیلی راضی بودم تا زمانی که سر و کله سمپل های حجیم و قدرتمندی مثل محصولات کمپانی 8dio به زندگی من باز شد که دیگه متوجه شدم این سیستم جوابگو نیست و ازونجایی که خرید سیستم های قدرتمند اپل جیب قدرتمندی هم میخواد به ناچار تصمیم به کوچ به سمت همون ویندوز خودمونو گرفتم! از دوستان عزیز متخصص تو این زمینه خواهش میکنم سیستم پیشنهادی خودشونو تا سقف ۳ میلیون تومن(فقط کیس)برام بنویسن.همونطور که گفتم از سمپل های حجیم استفاده میکنم و بنابراین بیشتر تمرکز رو لطفا روی cpu و motherboard بزارید ممنون میشم.چون رم هم مشخصه که هرچه بیشتر بهتر!درضمن دوست دارم بیشتر بدونم که برای کار ما آهنگسازا cpuهای سوکت 1155 کارآمدتره یا 1150 یا 2011؟؟؟
    با آرزوی لحظه هایی گرم برای همتون توی این شبای سرد پاییزی...:smile (46):

2. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,479 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    پاسخ : راهنمایی برای خرید سیستم تا سقف سه میلیون تومان

سلام
    این پیشنهاد بنده اس:
    Intel Core™ i7-4770 Haswell Processor قیمت 990
    CPU Cooler Thermalright True Spirit 120 قیمت 100
    Kingston HyperX Beast 16GB 8GBx2 2400MHz قیمت 600
    GIGABYTE Z87X-D3H 1150 قیمت 770
    Power Green GP480A-SP قیمت 170

مجموع: 2630

در حال حاضر با توجه به قیمت های بازار خرید سری 1155 توجیه اقتصادی چندانی نداره

سوکت 2011 هم CPU ایش که ارزش خرید داشته باشه به تنهایی بالای 2200 هست

همین 4770 از سوکت 1150 کاملا جوابگوی کار شما خواهد بود

3. sobhan_sr

sobhan_sr عضو سایت

شغل :
    آهنگساز و مدرس موسیقی
    امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    logic

یه دنیا ممنونم جناب Light. اتفاقا با خودم میگفتم ایکاش Light هم پستمو ببینه و نظرشو بگه:smile (35): خیلی خیلی ممنونم.شما با این مقوله ی هکینتاش موافق هستید یا خیر؟

4. sobhan_sr

sobhan_sr عضو سایت

شغل :
    آهنگساز و مدرس موسیقی
    امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    logic

درضمن اگه ممکنه یه برند خوب برای هارد و همچنین یه pci card firewire خوب بهم معرفی کنید.چون کارت صدام firewire هست.ممنونم

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏10/10/13
  5. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,479 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase

من شخصا مدت زیادیه ازش استفاده می کنم، البته باید قلق هاش رو یادبگیرید که اذیت نشید، تاپیکش در فروم هست جناب اخوان مطالب کلیدی رو عنوان فرمودند اونارو بخونید حتما

در مورد هارد هم WD و Seagate تو بازار ما هست در حال حاضر هر 2 کیفیت یکسانی دارن، البته شخصا WD Green رو ترجیح میدم
    کارت فایروایر ADS Technology توی بازار اگر گیر باید بهترین انتخاب هست ( با چیپ Texsas instruments ) حدود 280 باید باشه
    این مدل با هکینتاش مشکلی نداره و بدون نیاز به کار خاصی شناخته میشه و کار می کنه ( خودمم همین کارت رو دارم)

6. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,537 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic

برای نصب ویندوز مشکل نخواهید داشت ولی برای نصب هکینتاش همین سیستم خوب هست . البته اگر مینبرد بهتری تهیه کنید نتیجه بهتری را هم خواهید گرفت.

اما برای هارد دیسک و رم من پیشنهاد میکنم سری بلک وسترن دیجیتال رو استفاده کنید کنید و همچنین رم کورسیر و یا g-skill تهیه کنید. رمهای قدیمی و خوش سابقه قدیمی مثل کینگستون و اپیسر با چیپست اصل نایاب شده است و اکثر محصولات این دو برند تقلبی هست .

یک نکته در مورد این مینبرد هست :
    VGA آنبرد اون رو باید غیرفعال کنید و از یک VGA مستقل استفاده کنید. برای خرید VGA میتونید از همین مدلی که در این تا‍یک گفته شده استفاده کنید.
    فایلهای پست سوم این تاپیک رو همین الان دانلود کنید بعدا به اون نیاز خواهید داشت.
    Gigabyte Z87M-D3H / ATI HD7850 / i7 4770K Haswell Help - OSx86 10.8 (Mountain Lion) - InsanelyMac Forum

7. sobhan_sr

sobhan_sr عضو سایت

شغل :
    آهنگساز و مدرس موسیقی
    امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    logic

ممنونم جناب light و اخوان. اما جناب اخوان این یعنی اینکه این مین برد کلا این مساله رو داره یا برای کاربرد هکینتاش باید vga رو غیرفعال کنم؟؟؟و در کل میخوام بپرسم آیا استفاده از هکینتاش بجای مکینتاش واقعا منطقیه؟؟آیا همون روانی و سرعت بالا و در یک کلام اون لذت استفاده از مکینتاش رو میشه تو هکینتاش داشت؟یا نه این فقط صرفا راهیه برای داشتن یک سیستم عامل مکینتاش؟چرا که زیاد میشنوم که باید قلق هاشو بدونم!!و این مساله نگرانم میکنه!
    درضمن جناب اخوان شما اگه ممکنه مین بردهای بهتر رو معرفی کنید(برای هکینتاش) که اگر قسمت شد برم سراغ هکینتاش اون رو تهیه کنم.
    یه دنیا سپاس

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏13/10/13
  8. akhavan

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,537 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic

اگر شما لینک رو باز میکردید و مطالعه میکردید متوجه میشدید که هدف از این کار قطعا بوت شدن هکینتاش هست . در ویندوز که مشکلی ندارید . pc ساخته شده که از ویندوز و ... استفاده کنید.

فقط توجیه اقتصادی دارد. البته همونطوری هم که در تاپیک اقای لایت دیدید تا به الان نسخه ای به پایداری ورژن mountain lion و همچنین maverick اراپه نشده بود. در حال حاضر هکینتاشها با این دو OS تفاوتی با مکینتاش ندارند.
    البته منوط به اینکه قطعات سازگار رو تهیه کنید چه اینکه در تاپیک مشکلاتosx میبینید دوستان برای نصب اون مشکل دارند.
    بهترین سیستم این هست که بررسی کنید و یک سیستم کپی شده از قطعات مکینتاش بسازید.
    مثلا تکنولوژي optimus جیپست های nvidia برای سیستم من مثل سرطان هست اگر ککستهای nvidia رو نصب کنم سیستم بوت نمیشود.
    اگر نصب نکنم کیفیت intel 3000 رو خواهم داشت که قطعا برای کارهای من کافی نیست.
    ولی برای کارهای صدا وحتی گیم :) مناسب هست .

yes

اقای عزیز به این شکل نیست که تا سیستم رو روشن کردید دچار مشکل شوید.
    بلکه باید دست به عضا باشید.
    مثلا ۳ مورد خیلی بد برای من اتفاق افتاده بود که بنده همیشه به این سه مورد توجه خاص دارم.

• نصب ککستهای مربوط به سخت افزارهای جزیی (‌مثلا ککست مربوط به شبکه که در نسخه lion کار میکرد در نسخه mountain lion کار نمیکرد.
    خوب این طبیعی هست و باید مرتب سایتهای هکینتاش رو چک کنید. قطعا کارخانه اون قطعه رو اختصاصا برای شما نساخته و دیگران هم مشکل شما رو خواهند داشت پس با عنایت به وجود همچین سایتهایی میشود در بین مشکلات دیگران و دنبال کردن اخبار از وجود ککستها و.... مطلع شد و با نصب اونها سیستم پایداری رو داشت.

• ملاحظاتی که باید بشود و به انها حتما توجه کرد :
    مثلا در یک نمونه سوکت usb3 من با یک نوع ککست ویژه شناخته میشود و در هنگام بوت سیستم نباید به هیچ عنوان هارد ویا ماوس و... به ان متصل شود.

بنده هم یک بار فراموش کردم و اتفاقی سیستم رو ریستارت کردم در حالی که هارد اکسترنالم به اون متصل بود و kernel گرفتم . مجبور شدم از راه safe mode سیستم رو بوت کنم و رفع ایراد کنم. در حالی که اگر این سوکت خالی باشد و قطعه ای به ان متصل نباشد سیستم به سرعت بوت میشود و مشکلی هم نخواهد داشت.

یا نمونه دیگر کلید تغییر مانیتور روی کیبورد من در ویندوز به خوبیک ار میکند ولی در هکینتاش با فشردن اون فحه دسکتتاپم پر از نویز میشود . چون همچین کلیدی روی کیبوردهای اپل تعریف نشده است. پس میبینید که اگر به سان یک یوزر اپل رفتار کنید مشکلی نخواهید داشت.
    دوستان من کیبورد و ماوس اورجینال اپل رو تهیه کردند و استفاده میکنند و سالهاست فراموش کردند که کاربر هکینتاش هستند :)

• عدم نصب اپلیکیشنهای ناشناخته و یا عدم تسلط به نصب اونها.
    مثلا یادم هست در ورژنهای اول tuxera ntfs به علت تغییر و جابجایی در پارامترهای قسمت تنظیمات سیستم بوت نشد و kernel گرفتم. و به هیچ وجه نتونستم رفعش کن و مجبور شدم ایمیج ریستور کنم.

اما به هیچ وجه بعد از نصب قطعات و برنامه ها مشکلی نخواهید داشت .

حقیقتش تا چند سال پیش مین بردهای foxconn خوب بودند ولی در حال حاضر ایسوز بهترین گزینه هست. چرا که کل مینبوردهای محصولات apple توسط ایسوز ساخته میشود .
    (‌اگر فرصت داشته باشم شاید یک نسخه هیکنتاشی واسه دوستان بنویسم که به عنوان یک سیستم مرجع از اون استفاده کنید که البته این مستلزم دقت در سایتها و همچنین بازار ایران هست که به شدت وقت بنده را میگیرد ولی احتمالا عملی خواهد شد . در حال حاضر مین برد های سه نفر از مدیران این فروم جواب داده که احتمالا هر سه مدل هم در ایران موجود باشد ( جناب لایت همچنین اقای احمدزاده و نورالهی ) که اگر تمایل داشتید میتونید از اون مدلها تهیه کنید. البته بین همین مدلها هم تفاوت هست مثلا سیستم جناب لایت بخوبی با این قضیه کنار اومد . ولی سیستم اقای احمد زاده مکل گرافیکی داشت که حتی با نصب ککستهای هک شده من هم حل نشد .
    ورکستیشن بنده قدیمی هست و طبیعتا پیدا کردن مدل اون برای شما دشوار هست وگرنه مینبورد خودم رو پیشنهاد میکردم.

• تنها چیزی که در هکینتاش مهم هست سه تا ایتم هست :‌
    - مینبرد : بهترین گزینه فعلا ایسوز هست
    - cpu : قطعا اینتل
    VGA : اولویت فقط با ATI هست . مگر اینکه از مدلهای nvidia ساپورت شده بوسیله apple مطلع باشید که اتفاقا فهرست بلند بالایی هم دارد.

احتمالا طی چند روز اینده یک کیس خوب برای این یوزرهای صدا معرفی کنم که البته باید از وجود قطعات اون در ایران مطمپن باشم .
    موفق باشید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  9. sobhan_sr

sobhan_sr عضو سایت

شغل :
    آهنگساز و مدرس موسیقی
    امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    logic

ممنون از پاسخ جامعتون.منتظر اون سیستم پیشنهادی شما هستم.پس با این توصیفات من که نیازی به vga قدرتمند ندارم و کارم صرفا با برنامه های آهنگسازیه اگر مین بردی غیر از اونی که جناب light گفتن تهیه کنم(ترجیحا asus)احتیاجی به نصب vga ندارم و بنظر همون onboard جوابگو هست درسته؟ البته اگر مدل مین بورد پیشنهادیتونو هم بگید عالی میشه!و در آخر اینکه نظرتون در مورد سیستم های پیشنهادی سایتهای tonymacx86 - Home یا www.kakewalk.se چی هست؟

10. akhavan

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,537 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic

برای اهنگسازی نیازی به vga‌ندارید ولی در مین بورد گیگایی که در پست قبلی اشاره کرده بودید باید vga‌تهیه کنید چون vga اینتل اون مشکل دارد.

این سایتها هم همگی یک پیش فاکتور هستند باید دونه به دونه ککستهای مربوط به مین و گرافیک رو چک کنید .
    برای رسیدن به بهترین راه باید صبر پیشه کرد.

11. sobhan_sr

sobhan_sr عضو سایت

شغل :
    آهنگساز و مدرس موسیقی
    امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    logic

صد البته! منتها کارام همه مونده لنگ یه سیستم:smile (23): این لپ تاپ مک پروی من دیگه جوابگوی vst های جدید نیست. شما لطفا چند مدل مین برد که با همین cpu سازگار باشه و احتیاجی به vga اضافی نداشته باشه رو به من معرفی کنید که من با توجه به بودجه ام خریداری کنم.این بزرگترین لطفتون در حق منه.

12. akhavan

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,537 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic

اینجا لبیست کامل سیستمهایی هست که توسط کاربران هکینتاش در سرتاسر دنیا تست شده و قابل اطمینان هست .
    ولی باید در فرصت مناسب بهترین ستاپها رو جدا کنم و پس از بررسی از لحاظ ساپورت و همچنین موجود بودن اون در بازار بهترینهای منتخب خودم رو پس از مشورت با دوستان فهرست کنم و برای یوزرها قرار بدم.
    Golden Builds
    که اون هم مستلزم بررسی دقیق هست به نظر من وجود ککستها و ساپورت نرم افزاری از خرید سیستم مهمتر هست .

13. mehran.fitness

mehran.fitness عضو سایت

امتیازات:
    +337 / 3 / -2
    نرم افزار:
    cubase

اصولا توصیه میشه که از مادربرد هایی استفاده کنید که vga آنبورد ندارن و باید جدا روشون کارت گرافیک گذاشت. دلیلشو نمیدونم ولی میگن این نوع مادربرد ها بهتره

14. sobhan_sr

sobhan_sr عضو سایت

شغل :
    آهنگساز و مدرس موسیقی
    امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    logic

آقا عجب وضعیتیه! هنوز ۳روز نگذشته قیمت i7 4770 از 990 رسیده به 1160!!! آخه به کی باید گفت!!؟؟؟

15. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,479 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase

دوستان عزیزم مادربردی که من به دوستمون معرفی کردم بر اساس نیازشون بود چون قصد نصب مک رو دارن این مادربرد کم دردسر ترین مادربرد z87 هستش قطعا انتخاب های گرون قیمت تر و بهتر در زمینه های مختلف وجود داره اما واقعا نیازی نمی بینم که بیشتر برای مادربرد هزینه کنن چون تفاوت کارایی براشون نداره

گرافیک مجتمع cpu 4770 مدل Intel HD 4600 هست که در آخرین آپدیت مک پشتیبانی میشه و براحتی کار می کنه نیازی به کارت گرافیک مجزا هم ندارید
    ( خود منم تا 1 هفته آینده به 4770k کوچ می کنم اون موقع بهتر می تونم راهنمایی کنم)

خلاصه مطلب اینه که اون مادربرد گیگابایت با توجه به نیاز شما بهترین انتخاب هست( برد بسیار خوبیم هست طبق review هایی که در اینترنت هست)

16. sobhan_sr

sobhan_sr عضو سایت

شغل :
    آهنگساز و مدرس موسیقی
    امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    logic

زنده باشی Light عزیز.شما و جناب اخوان واقعا پیشنهادهای حساب شده و ریزبینانه ای ارایه میدید که الحق نیازمند کلی تحقیق و تجربه ست. با آرزوی سلامتی و لحظه های پر از لبخند برای شما دو بزرگوار...

بارگذاری...