راهنمایی برای خرید درام الکتریک

شروع موضوع توسط aeamir ‏17/7/12 در انجمن درامز و پرکاشن

تاپیک راهنمایی برای خرید درام الکتریک تالار درامز و پرکاشن در persian-music.org.

1. aeamir

aeamir عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    درود
    دوستان میشه بگین چی بگیرم واسه استارت نوازندگی ی درام؟
    چی بهتره؟
    بودجه ام تا 2 تومنه , ایا چیزی گیرم میاد ؟؟؟؟؟؟
    ممنون میشم راهنماییم کنین:smile (70):

2. avm

avm عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, sonar
    سلام
    راستش من چون توی بازار نیستم نمیتونم نظری در مورد قیمت بدم، شما یه سری به بازار بزن قیمتها رو در بیار، توی گزینه های مد نظرت از لحاظ قیمت مطرح کن، که با اون پول بتونی بهترینو بگیری

مرسی ارسلان

3. aeamir

aeamir عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ببخشید میخوام بدونم راجع به برند ها و مدل ها چی خوبه؟؟؟
    بازار که فکر جیبه خودشه از خداشونه یکی که اطلاعات نداره رو گیر بیارن تا یچی اشغالی بندازن بهش

یکم راهنمایی جامع تر میخواستم اگه امکانش هست

4. jim root

jim root عضو سایت

امتیازات:
    +521 / 0 / -0
    نرم افزار:
    یه سوال ...
    واسه چی با 2 تومن دنبال الکتریکی؟
    با این پول می تونی یه ست pearl جمع و جور هم بگیری...
    کارت رو راه می اندازه برا یادگیری پترن های مختلف...
    اگه مشکل سر و صدا نداری بگو تا یه کیت درست حسابی بهت معرفی کنم...
    موفق باشی

5. avm

avm عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, sonar
    سلام
    راستش برندهای معروفی که درام الکتریک کار میکنن Roland و Yahama هست که معروف هستند و شاید بتونین پیدا کنین حالا مدلهای بالاش که خب قطعا" گرونه! ولی مدلهای پایینتر رو ببینین چی هست، امیدوارم بتونم کمک کنم من خودم Roland TD-12 دارم و مدت زیادی هم با مدلهای مختلف Roland و Yahama زدم، آشنا هستم تا حدودی با جنس های صداشون، البته یه سری مدلهای چینی هم هست که زیاد اطلاعاتی در موردش ندارم، در مورد پیشنهاد دوستمون که اون بالا دادن واقعا" با 2 میلیون یه ساز آکوستیک خیلی level پایین میتونین بگیرین، چون بحث پوستها و هادرور اش هم هست، چون درامز آکوستیک خوب مخصوصا" با افزایش دلار خیلیییی گرون شده، مثلا" الان فقط یکی از بیس درام یکی از سازهام بدون پوست یا هر چیز اضافه ای از 2000000 تومن بیشتره، به نظر من شما اگه با این ساز آشنایی ندارین با تدبیر خرید کنین که کمتر در آینده مشکل داشته باشین. راستش از من نصیحت زیاد به حرف فرشنده ها اتکا نکنین چون واقعا اونا میخوان ساز بفروشن و اکثرا" نمیشه مثل مشاور باهاشون کار کرد. سوالی بود در خدمتم

با سپاس
    ارسلان

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  6. jim root

jim root عضو سایت

امتیازات:
    +521 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با اطمینان می تونم بگم که اصلا تمرین و حسی که ساز آکوستیک به آدم میده قابل مقایسه نیست با این اسباب بازی ها !
    واقعا برا کیک زدن مشکل پیدا می کنه...
    چون اون ضرب رو نداره...
    حتا سطح پایین ترین pearl و mapex خیلی خیلی بهترن...
    این دوستمون برا تمرین چند تا بیت و پترن ساده می خواد کیت پورتنوی یا لومباردو که نمی خواد جمع کنه!
    بعدا هم نمی شه خیلی رو کامل کردن الکتریک ها حساب باز کرد...
    این دوستمون بعد از چند وقت به جفت کیک نیاز پیدا می کنه...
    یا کرش بهتر می خواد ...
    حالا باید الکتریک رو با ضرر آب کنه ....
    از اول به نظرم یه مپکس بگیر بعدا تکمیلش کن...
    خودت هم الکتریک رو تست کن هم آکوستیک...
    تفاوتش از زمین تا زیرزمینه!
    موفق باشی

7. aeamir

aeamir عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوستان واقعا ممنوم از راهنمایی تون
    من مشکل صدا دارم
    اپارتمان نشینی ی , متوجه این که
    اینکه دوستمون میگه جفت کیک , واسم مهمه چون به سبک متال علاقه دارم دوست دارم تمریناتم در راستای این سبک باشه
    میخواستم بدونم الان من چی کار باید بکنم؟؟؟؟؟
    الان نظراتتون یکم گیجم کرده
    میگین الکتریک خوب نیست؟؟؟؟؟

8. avm

avm عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, sonar
    سلام
    دقیقا نظر شما در مورد حس صحیح هست هیچ وقت درامز الکتریک حس درامز آکوستیک نمیده، ,باید بگم من که خودن درامز میرنم باید بگم درامز الکتریک بسیار کاربردی و به درد بخور هست مخصوصا مواقعی که Play Along تمرین میکنین و از همه مهمتر صدا نداره! راستش اتفاقا" اگه خوب نصب بشه برای پدال زدن اصلا" مشکلی پیدا نمیکنه، مشکل اصلی لیز خوردن کیک هست که با یه موکت پرز دار کلفت حل میشه مشکل و البته پایه ها رو باید به درستی روی موکت یا هر زیر انداز خوبی سفت کرد، منظورتون از ضرب رو زیاد متوجه نشدم، راستی مدلهای بالای رولند پوستون که البته مش گفته میشه ماله شرکت رمو هست که از معروفترین شرکتهای ساخت پوست هست، قابلیت کوک داره که بتونین تاچ ساز اکوستیک رو تا حدودی شبیه سازی کنین بد نیست، در مورد دبل کیک یه جورایی احتیاج نیست، چون میتونه یه تویین پدال بگیره وکارش راه میوفته! سوالی در مورد پدال بود بپرسین، همونطوری که دوستمون گفتن هر مارکی مدلهای خیلی عالیی داره هم مدلهای پایین، راستش من کلا موافق خرید ساز خیلی مدل پایین نیستم و همیشه پیشنهاد میدم دوستان عجله نکنن تا پولاشون جمع بشه تا یه ساز اکوستیک متوسط بخرن که اون حسی که میخوان بتونن بگیرن. راستش درامزهای الکتریک تا حدودی جای اضافه کردن ادوات داره که بازم مدل به مدل فرق میکنه، من فکر میکنم زمانی که یه نوازنده احتیاج داره سازش رو گسترش بده خودش انقدر آگاهی پیدا کرده که بتونه تصمیم بگیره نسبت به فضایی که میخواد ادامه بده چی احتیاج داره، چون درامز هم مثل پرکاشن، ادوات و لوازم زیادی داره که محدودیت شاید وجود نداشته باشه.
    در انتها منم ترجیح میدم با ساز آکوستیک بزنم به دلیل همون حس که صحبتش بود، بعدها وقتی خواستین سازتون رو گسترش بدین میتونین از درامز الکتریکتون هم کنار ساز آکوستیک استفاده کنین، خود من این کارو میکنم زمانی که برنامه خاصی نیست که بخوام درامز الکتریک رو جدا استفاده کنم.
    مثلا" این عکس از سمت چپ سازم هست که ببینین قسمتهایی از درام الکتریک رو برای استفاده از صداهای متفاوت و مدرن تر کنار ساز اصلی گذاشتم، پس نگران نباشین، نکته اصلی فقط "تمرین" هست.
    راهنمایی برای خرید درام الکتریک-3.jpg

مرسی ارسلان

- - - - - - - - - -

وقتی مشکل صدا دارین بهترین گزینه (چاره ای نیست) درامز الکتریک هست، نگران دوبل بیس نباشید چون میتونین به جای دوبل بیس دارم، دبل پدال اصطلاحا" Twin-Pedal استفاده کنین. فقط یه پیشنهاد دوستانه... مطمئن باشین این ساز رو ادامه بدین چون بعد از خریدش و زمانی که بخواین بفروشین ممکنه شدیدا" ضرر بکنین پس خوب قبلش تحقیق کنین.

سپاس ارسلان

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  9. jim root

jim root عضو سایت

امتیازات:
    +521 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اگه مشکل صدا داری که هیچی...
    توین پدال همینجور که دوستمون گفتن راهکاره...
    اما کرش و چاینیز کرش چی ؟!
    به نظر من آکوستیک خیلی بهتره....
    میل خودته...
    درام سازیه که باید به خاطرش حرف مردم رو تحمل کنی...
    میشه با استفاده از بعضی راهکارها صدای آکوستیک رو پایین آورد...
    در هر صورت برو جفتشون رو امتهان کن...
    موفق باشی...
    ولی پیشنهاد من یه کیت مپکس برا شروعه...با توین پدال
    راهنمایی برای خرید درام الکتریک-300-1329035919VR5254.jpg راهنمایی برای خرید درام الکتریک-300-1329044068xl__p701tw.jpg
    موفق باشی

10. aeamir

aeamir عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    واقعا واقعا ممنونم ازتون دوستان خیلی کمکم کردین:smile (70):

حالا توی برند رولند و یاماها که گفتین بهترین برنداست
    مدل های خوب و اونایی که مناسبم هست رو میشه معرفی کنین؟؟؟؟؟
    اگه فروشگاه معتبرو خوب هم در تهران سراغ دارین معرفی کنید
    واقعا ممنونم از راهنماییاتون خیلی گلین

11. avm

avm عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, sonar
    سلام
    راستش مارکهای دیگه هم هست ولی بعید میدونم اینجا پیدا بشه، در مورد مدلی که به پول شما بخوره باید بگم من توی بازار نیستم و از قیمتها اصلا" خبر ندارم، اصلا نمیدونم موجود توی بازار چی هست، در مورد فروشگاهها که باید بری بازار مثل پایین تخت طاووس یا جمهوری بگردی ببینی اصلا" چی هست چی نیست، مشخصات بگیری منظورم مدل هست، اصلا" ببینی چیز خوبی پیدا کنی، یا صبر کنی شاید بهتر باشه، در هر صورت امیدوارم بتونین پیدا کنین، مدلها رو اینجا بزارین در مورد اونهایی که من باهاشون زدم قبلا" هر کمکی از دستم بربیاد در خدمت هستم

سپاس ارسلان

12. aeamir

aeamir عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوستان من دیروز جمهوری سر زدم
    فروشنده به من ی مدل پیشنهاد داد
    مدل alesis بود
    گفت yamaha رو اکثرا واسه خالتور میبرن
    alesis چطوره بچه ها؟
    این مدلی که نشونم داد 8 تیکه بود
    استندشم طوری بود که بازم میشد تیکه اضاف کرد
    ولی پد های cymbal بنظرم از اون قدیمی هاش بود
    چون ی صدا بیشتر تولید نمیکرد
    بنظرتون این ویژگی ی پد های cymbal مهمه ؟؟؟
    پدال جفت هم 150 تومن بود قیمتش
    این مدل رو سر جمع 1500 میگفت
    بچه ها نظرتون چیه؟؟؟؟؟
    راهنمایی برای خرید درام الکتریک-alesis_dm5pro.jpg
    مدلش به ظاهر alesis dm5 بود

13. avm

avm عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, sonar
    سلام
    راستش در مورد خال باید بگم همه چیو خال میبرن از این ;) در مورد Alesis باید بگم من توی ایران ندیده بودم، alesis هم از مارکهای معتبر هست، به شخصه باهاش ساز نزدم ولی تعریف ازش شنیدم، بشین با هر مدلی که میخوای بخری ساز بزن، جنس صداها و تاچ و حساسیت ها رو چک کن، بعد هر کدوم که از اون نظر ها بهتر بود و البته با بودجه ات هم مناسب بود رو بگیر. در مورد اینکه یه صدا تولید میکرد یعنی چی؟! من متوجه نشدم؟!!! در مورد روبل پدال، رک بگم پدال 150 تومنی رو باید بندازی تو سطل آشغال، به نظر من، اگه شما تازه میخواین شروع کنین مطمئن باشین که حداقل تا 1 سال احتیاج به دوبل پدال ندارین، به جای اون یه تک پدال بهتر بخرین، توی این فاصله پولاتونو جمع کنین تا به موقش بتونین یه دوبل پدال خوب بگیرین، به نظر من حداقل یه Janus یا Iron Cobra میتونه سالها و شاید همیشه احتیاج شما رو برآورده کنه! ولی الان گرونه!

مرسی ارسلان

مرسی ارسلان

14. aeamir

aeamir عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ارسلان جان منظورم این بود که مثلا وسطه cymbal میزنی صدای bell نداره یا chock هم نداره,تک صدا ا
    بچه ها کسی با السیس کار نکرده ؟؟؟؟:smile (9)::smile (9)::smile (9):
    یکم از مدل های السیس میگین برام؟؟؟؟؟
    خیلی قیمت های خوبی داره نسبت به بقیه برند ها
    من کیلیپ های یو تویوب رو دیدم بنظر خوبن
    مدل dm 10 studio kit باید خوب باشه
    دوستان اگه اطلاعات دارین راهنمایی کنین خواهشا

15. HAMED HAMRAH

HAMED HAMRAH عضو سایت

امتیازات:
    +103 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    من مدت های طولانی در مورد این سازها تحقیق کردم راستش دامز الکتریکی که بتونه مثل یک درامز آکوستیک ارزون کار کنه خیلی گرونه از مدل TD-12 رولند به پایین اسباب بازیه پارسال من یک مدل TD-9 دیدم بالای 1.5 بود چند تا چیز توی خرید دامز الکتریک مهمه!
    1- برگشت درام استیک (چوب) : بسیاری از استایلهای نواختن به برگشت و ضربه مجدد استیک روی پوست درامز بستگی داره که روی پد لاستیکی این اتفاق به خوبی نمی افته حداقل پد SNARE باید از نوع پوستی باشه که قابلیت برگشت خوبی داشته باشه!
    2- دو یا سه صدایی بودن CYMBAL: در نواختن این ساز حتما احتیاج به نواختن قسمت BELL (بالا) یا لبه پایین CYMBAL پیدا می کنید پس باید ستی رو انتخاب کنید که این قابلیت رو داشته باشه!
    3- CHOCABLE بودن CYMBAL (خفه کردن): خیلی اوقات در نواختن با گرفتن cymbal صدای اون رو خفه می کنیم این قابیلت فقط در مدلهای گرون دیده می شه!
    4- صدای متغیر hihat: باید دقت کنید که صدای hihat از open تا close رو داشته باشه و فقط دو حالت باز و بسته رو نداشته باشه!
    5- drums stand قوی: خیلی از مدلها مخصوصا چینی ها استند قوی ندارند و لرزش و حرکت تو استند دارند اینم دقت کنید
    6- تنوع کیت در drums modoul: این خیلی کم اهمیته چون میشه کنترلر اینها رو به کامپیوتر وصل کرد و از vsti برای صداهای متنوع تر استفاده کرد البته اگر دامز مدول خروجی میدی یا پورت usb داشته باشه
    مارک alesis در مقام قیمت و کارایی با مدلهای پایین رولند و یاماها قابل مقایسه است اگر می خوای alesis بگیری حداقل مدلهای بالاترش رو بگیر یا به نظرم بگرد شاید بتونی مدلهای دست دوم رولند از td-9 به بالا پیدا کنی که اگر سالم باشه خیلی خوبه ولی پیشنهاد می کنم دامز الکتریک رو فراموش کنی و یک دامز آکوستیک بگیری اگر تو اتاقت جا داری یک فضای آکوستیک واسش بساز حالشو ببر
    اگر دست به آچار هستی بگرد یک دامز مدول td-12 خالی پیدا کن و بعد یک ساز آکوستیک خیلی ارزون رو به یک ساز الکتریک خوب تبدیل کن برای اصلاعات بیشتر به این آدرس سری بزن www.edrums.info

• برنده برنده x 1
  16. avm

avm عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, sonar
    راستش دوستمون همه توضیحات رو دادن
    من خودم td-12 دارم و اصلا" پیشنهاد دست دوم نمیکنم چون اینا یه تریگری دارن زیر پوستشون که حالت ابری هست و خیلی حساس هست و خیلی زود خراب میشه البته این مشکل همه گیر هست دوستم هم که td-20 داره همین مشکل رو داره و تریگراش به این آسونی گیر نمیاد و میشه گفت ساز بلا استفاده میشه یا خیلی اذیت میکنه. کلی باید بگردی تا بتونی درستش کنی

مرسی ارسلان

17. aeamir

aeamir عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوستان دست دوم که مد نظرم نیست
    مرسی راهنمایی هاتون خیلی عالی بود
    نظرتونو راجع به اخرین مدل درام alesis میگین لطفا
    dm 10 studio kit
    مشاهده پیوست 8145
    REALHEAD DRUM PADS
    The DM10 Studio Kit features Alesis’ acoustic-feeling RealHead pads in 10" and 8" sizes. The dual-zone pads feature real mylar drumheads and real triple-flanged counterhoops for the feel you demand. The snare and tom pads are dual zone, enabling you to perform rimshots, rim clicks or assign other sounds such as wind chimes, cymbals, gongs and cowbells on the tom rims.

RealHead snare and tom pads mount on standard 10.5mm L-rods with low-slip, knurled mounting surfaces.

You can use virtually any single or double kick pedal with the RealHead Kick Pad, or split the DM10's kick input with a Y-cable and connect an optional second kick pad for the pedal feel you prefer.

DMPAD CYMBALS
    The DM10 Studio Kit includes a set of four low-noise DMPad Cymbals. The kit includes a DMPad Hi-Hatl, a DMPad Crash with choke, and a triple-zone DMPad Ride with choke, and a DMPad Cymbal. DMPad Cymbals provide a rubberized playing surface for a great balance between natural cymbal feel and low stick-on-pad sound. The Ride and one Crash cymbal feature large choke triggers on the undersides for accurate cymbal control. The DMPad Ride also features multi-zone triggering on the bell, face and edge. The DMPad Hi-Hat Cymbal and RealHat Pedal give you continuously variable control from wide open to tightly closed.

دوستان اگه میشه بگین این تو چه سطحی هست؟؟؟؟
    ارزش خریدن داره؟؟؟؟؟

18. solijouana

solijouana

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ببين دوست عزيز اوله اول فقط.به فكر جات و صداش باش اكه امكانش نيست برو سراغ v drum بعدش من فكر مي كنم شما بيشتر هيجان خريد ساز داري تا ياد كيريش. اكر واقعا تصميمت جديه حتي ميتوني فعلا يه پد تمرين بكيري و فقط تمرينات دست بكني چون بعد كه بري پشت هر سازي تازه لذت تمرينات سخت و خسته كننده ي دست رو مي چشي. يك نوازنده خوب نيازي به يه ست بزرك نداره مي تونه با يه سايد و يه هاي هت و رايد و بيس كلي كارو تكنيك پياده كنه. فعلا به فكر سبك خاصي نباش سيع كن تمركز تو تميز زدن بكني و رو بيت بودن.

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  19. DEATH_METAL

DEATH_METAL

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    سلام
    دوستان کسی میدونه alesis module از کی میتونم بخرم ؟ ففط module میخوام ؟

اگه کسی یا فروشنده ای میشناسید لطفا معرفی کنید.

با سپاس.

20. semaak

semaak

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    سلام
    کیفیت وی درامای یاماها چطوره؟

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. درام الکتریک

,
  2. خرید درام الکتریک