راهنمایی برای خرید تجهیزلت استودیو

شروع موضوع توسط rezatizabi ‏10/1/12 در انجمن گفتگوی عمومی درباره استودیوها

تاپیک راهنمایی برای خرید تجهیزلت استودیو تالار گفتگوی عمومی درباره استودیوها در persian-music.org.

1. rezatizabi

rezatizabi عضو سایت

امتیازات:
    +20 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام به همه دوستان. من میخوام یه استودیو صدا بزنم و 8 میلیون هم پول دارم. یه میکروفن خیلی خوب از بین BLUE Kiwi , Neuman U87 ،یه کارت صدا(ترجیحا برند Motu) دو عدد هدفون (یکی برای اتاق ضبط صدا یکی هم برای اتاق فرمان) یه جفت اسپیکر مونیتورینگ خوب که مناسب یه اتاق فرمان 200*300 باشه، بعلاوه یه کامپیوتر که جوابگوی نیاز یه استودیوی نیمه حرفه ای باشه. وکابلها و لوازم خورده ریز که حتما باید باشه. البته هزینه آکوستیک رو جدا حساب کردم و جزو این 8 میلیون نیست. ممنون میشم اگه راهنماییم کنین.

2. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,603 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    سلام!
    ورودتون رو به سایت تبریک میگم!

در رابطه با انتخاب میکروفن بهتون تبریک میگم،‌انتخابهای خوبیه ولی خرید توی این محدوده به تحقیق بیشتری نیاز داره، انتخاب بین این دو مدل نیاز به شناخت دقیقتر منبع صوتی داره!
    در کل اگه به عنوان میکروفن General برای استودیو بخواید، من شخصاً صدای U87i رو بیشتر دوست دارم، کلاً میکروفن ترانزیستوریی مثل Kiwi در مقایسه با U87i (در صورت تست با پری امپ خوب) سلیقه ی من در بر نمیگیره، ولی از خیلی از میکروفن های حدود قیمت خودش بهتره، با کمی هزینه ی بیشتر و خرید Blue Cactus میتونم بهتون قول بدم که یکی از بهترین صداهای ممکن رو خواهید شنید!
    در کل بین Kiwi و U87i نظر من روی Neumann U87i هست!
    برای استفاده از همچین میکروفنی بهتره که یه پری امپ خوب رو در لیست خریدتون در آینده قرار بدید، چون حیفه که از تمام ویژگی های این میکروفن استفاده نشه!

برای کارت صدا هم میتونید از برند Motu 828 Mk3 Hybrid یا از شرکت دیجیدیزاین مدل 003 Factory بگیرید!
    همچنین Focusrite Liquid Saffire 56 هم انتخاب خوبیه! (پری امپ کلاس A داره که کلی جلو میفتی)

هدفون BeyerDynamic DT770 انتخاب خیلی خوبیه (توی خیلی از استودیو های حرفه ای حداقل یه دونه از این هدفون پیدا میشه)

مانیتور هم بسته به فضای کارتون میتونید 5 اینچ بگیرید، ولی Yamaha MSP5 انتخاب خوبی توی اندازه ی 5 اینچ هستش!

سیستم کامپیوتر هم توی بازار الآن نمیشه قیمت دقیق رو مشخص کرد ولی یه چیزی حدود 2 تومن باید برای سیستم کنار بزارید!

اگه تونستید روی این بودجه یه مقداری برای خرید پری امپ خوب بزارید توصیه میکنم به جای مدلهای پیشنهادی برای کارت صدا، مدل Motu HD 192 بگیرید!

موفق باشید!

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  3. rezatizabi

rezatizabi عضو سایت

امتیازات:
    +20 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    بسیار ممنون از راهنمایی خیلی خوب و فوریتون. در مورد پری امپ میشه بیشتر توضیح بدین.؟ یعنی پری امپ کارت صدا جواب نمیده؟
    در مورد مانیتور نظرتون درباره برند Genelec چیه؟ هدفون برای داخل اتاق صدا چی خوبه؟

4. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,603 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    پری امپ منبع تغذیه ی میکروفن های کاندنسر هستش که استفاده از مدلهای خوب میتونه روی صدای ضبط شده تاثیر بسیار زیادی بزاره، پری امپ خود کارت صدا خوبه ولی بین خوب و خوبتر گزینه ای که خوبتر هست انتخاب میشه!

مانیتورهای Genelec به خاطر ارائه ی خوب فرکانسهای پائین مشهور هستن، ولی قیمتشون نسبت به MSP5 بالاتره، با این بودجه انتخابها همینهاست!
    اگه بودجه ی بیشتری باشه میتونید Genelec بگیرید ضمن اینکه شنیدن صدای ADAM A5X و همچنین DYNAUDIO BM5A هم بسیار لذت بخشه! (بستگی داره که شما با صدای کدوم یکی از اینها راحت باشید، مثلاً من صدای ADAM A5X رو خیلی بیشتر از Genelec 8030 دوست دارم)

برای داخل اتاق ضبط همون هدفونی که عرض کردم خیلی خوبه، برای اتاق کنترل هم میتونید از DT990 که باز هست استفاده کنید، توی برند سنهایزر هم میتونید انتخابهای خوبی داشته باشید! Sennheiser HD650 یکی از بهترین انتخابهاست ولی قیمتش حدود 750 تومنه که یه کم بالاست، در کل DT990 توی این رنج بهترین انتخاب میتونه باشه!

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  5. rezatizabi

rezatizabi عضو سایت

امتیازات:
    +20 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    بازم ممنون دوست عزیز از راهنمایی خوبتون

بارگذاری...