راهنمایی برای تازه کار ها

شروع موضوع توسط alireza96 ‏10/7/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک راهنمایی برای تازه کار ها تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. alireza96

alireza96 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام خدمت دوستان
    من به آهنگسازی و موسیقی و علاقه دارم و سایت شما رو که مطالعه کردم بیشتر علاقمند شدم ولی دانش من از موسیقی و آهنگسازی در حد صفره می خواستم بدونم چطوری میتونم آهنگسازی کنم که با یه شعر تنظیمش کنم.اگه کتابی داره که تمام جزییات توش نوشته شده معرفی کنید و اگه کلاس آهنگسازی با نرم افزار و موسیقی تو گرگان وجود داره بچه هایی که خبر دارن بگن کجاست؟ کلا باید از کجا شروع کنم که بتونم وقتی شعری گفتم واسش آهنگ بسازم؟(ببخشید نمیدونستم این مطلب رو کدوم قسمت ارسال کنم) خیلی ممنون

2. inferno

inferno مدیر تالار / مترجم تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +447 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    دوست عزیز آقای علیرضا ورودتون رو خوش آمد می گم.

شما برای شروع حتما با کلاس و زیر نظر استاد خوب شروع کن. حتما هم در انتخاب استاد دقت کنید. استاد خوب می تونه آدمو بالا بکشونه استاد بد هم می تونه آدم رو زده کنه.

موفق باشید

3. alireza96

alireza96 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    خیلی ممنون
    دوستان لطف کنند اگه کتابی هست معرفی کنید.
    تو شهر گرگان هم اگر کلاسق موسیقی و آهنگسازیهست معرفی کنید.

4. kianava

kianava عضو سایت

امتیازات:
    +17 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, protools
    علیرضا جان .ورودت به سایت رو تبریک میگم

قدم اول برای شما شروع کردن یک ساز هست که انتخاب اون بر می گرده به علاقه خودت.و سبکی که بیشتر می پسندی.به نظر من یکی از این سازهارو انتخاب کن : گیتار پیانو یا کیبرد (ارگ) به خاطر اینکه این سازها هم توانایی نواختن ملودی رو دارن و هم ریتم و آکورد رو و با پیشرفت توی اون ها و گذروندن دوره مقدماتی یک احساس کلی نسبت به هارمونی هم پیدا می کنی و از همه مهمتر سرعت یادگیری و رسیدن به اون حداقل سطحی که برای شروع آهنگسازی نیاز داری خیلی بیشتر از سایر سازهاست ...البته به حرف دلت گوش کن. چه سازیو دوست داری اونو انتخاب کن و شروع کن
    در کنارش آروم آروم با نرم افزارهای موزیک هم کار کن تا پیشرفت کنی و به خواستت برسی.
    توی گرگان هم که صددرصد آموزشگاه موسیقی فراوونه .ب
    چه های این سایت هم همیشه دستشون تو دست همه و بی ریا به هم کمک میکنن میتونه خیلی واست مفید باشه
    موفق باشه

5. javid

javid عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    کتاب تئوری موسیقی از استاد کمال پور تراب میتونه بهتون کمک زیادی کنه. البته باید یکی از سازهایی که در بالا نام بوردند رو تهیه کنید تا بهتر براتون تفهیم

6. alireza96

alireza96 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    خیلی ممنون از پاسخ دوستان:smile (70):
    من بیشتر سبک ترنس مثل کارهای سیاوش قمیشی رو خیلی می پسندم.چطوری و با چه ساز هایی ممیشه همچین سبکی کارکرد؟

7. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    سلام . خسته نباشيد
    دوست من اميدوارم نظرم رو با دقت بخوني و جواب كاملي رو بگيري.چون از اين سوال ها در سايت زياد هست اما سطحي جواب داده شده البته نظر دوستان بسيار خوب هست اما ناقص هست . شما اگر به اهنگسازي و تنظيم علاقه مند هستي 2 تا كار ميتوني انجام بدي . تجربي - علمي
    هر دوي اين ها به تنهاي به دردت نميخوره پس بايد تجربه در كنار علم باشه و همچنين بر عكس . شما مهم نيست الان ميخواين چه سبكي كار كنيد چون هنوز سبك رو نميشناسيد و اگرم بشناسيد كور كورانه و يا تقليد وار هستش . اگر وقت و حوصلش رو داريد به نظر من سعي كنيد يه بار تو زندگي كار كنيد كه متمايز ديگران بشيد وگرنه شما از همين الان با خريد يك ميدي كيبورد يك كامپيوتر و چندين وي اس تي ميتونيد موزيك خلق كنيد اما هدف كجاس ؟ سر مردم رو شيره ميماليد و يا ميخواين موسيقي خوب تحويلشون بدي ؟
    اين ها مقدمه اي بود كه بگم شما براي ابتداي كار به نظر من شما بايد ساز پيانو رو بلد باشي . اگر بودجش نيست كيبورد . كه خوب خوده اين كار چند سالي طول ميكشه كه شما چيره دست شي .
    مرحله دوم يادگيري سلفژ هست . صدا خواني و وزن خواني كه بايد زير نظر استاد خوب و باز با تمرين زياد بتوني نت خوني كني
    مرحله سوم فراگيري كنترپوان هستش كه اين حالا زياد ميتونيم روش گير نديم ! اما فراگيري هارموني كاملا الزامي هستش شما اگر هارموني بلد نباشي اهنگساز نيستي فقط به اسم اهنگسازي و همون قضيه شيره ماليدن سر مردم و خودمون !
    مرحله بعدي ميتونيم به ساز شناسي هم نگاهي داشته باشيم وقتي شما ساز ندوني محدوده صوتيشون كجاس چطور ميخواي موزيك بسازي ؟ با چهار تا دكمه كيبورد ؟

خلاصه دوست من از اين حرفايي كه ميزنم سودي براي من و يا دوستان و يا اساتيدان اين سايت نداره فقط صرف راهنمايي هست كه برخي دوستان فشار روي اين ميزارن كه خيلي ها رفتن علمشم ياد گرفتن اما موزيكاشون بدرد نميخوره اين يه جور بهانه هستش براي راحتر كردن خودمون.شما هيچي هم از اين هايي كه گفتم دستگيرتون نشه حداقلش اينه كه سختي هاش فكر شما رو باز ميكنه تا اين كه اندي سال پشت كامپيوتر باشيم و كمرمون خشك شه. اين ها همه براي اهنگسازي هستش . حالا تنظيم كار شما بايد سيستم هاي رو بخرين و شروع به كار كنيد كه وقتي شما علمش رو بدونيد خيلي سريعتر از كسي كه تجربي كار كرده ميتونيد پيشرفت كنيد چون ذهن باز تري داريد.

كتاب كمال پور تراب هم خوبه اما زوده برات چيزي متوجه نميشي اول ساز

موفق باشي دوست من

8. kianava

kianava عضو سایت

امتیازات:
    +17 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, protools
    منم با صحبت های ferdmusic عزیز موافقم اگه طبق همین اصول که قدم اولش انتخاب ساز هست پیش بری و علم و تجربه ی خودتو افزایش بدی به نقطه خوبی میرسی البته کار با نرم افزارو هم میتونی کمکم در کنارش یاد بگیری ولی اگه خواستی بدون پشتیبانی علمی با نرم افزار کار کنی فقط به چشم یه سرگرمی بش نگاه کن که آینده و مقصد دلچسبس نداره فقط سرگرمی !

9. alireza96

alireza96 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    فک کنم یه چیزای خوبی متوجه شدم.
    واسه پاسخ ها خیلی ممنون

بارگذاری...