راهنمایی برای اکوستیک کردن اتاق خواب

TaT-Music

عضو سایت
21/6/10
30
5
8
35
تهران
وقت بخیر. دوستان بنده به تازگی قرار هست جابجایی داشته باشم به یک آپارتمان که واحد 5 که آخرین طبقه هم هستش. 2 اتاق خواب 9متری بصورت مربعی داره که یکی از خواب هارو میخواستم اکوستیک کنم : اولویت هم برای ظبط وکال هست که تا جایی که امکان داره صدا به بیرون ورود پیدا نکنه تا باعث آزارواذیت همسایه ای نشه.
داخل اتاق یک دریچه کوچک کولر داره و یک حمام و یک درب برای ورود و خروج، و همچنین کف اتاق سرامیک هست و دیوارها کچ سفید.
حالا از پست هایی که بنده اطلاعات بدست آوردم به این صورت برداشت کردم که : دیوارهارو ابتدا پشم سنگ و روی پشم سنگ از فوم های هرمی برای گرفتن صدا از داخل به خارج یا بالعکس و کف اتاق رو از موکت یا فرش برای گرفتن ریوربی که در هنگام ظبط امکان داره بوجود بیاد انجام بدم. در چهار گوش اتاق هم از بیس ترپ ها .

هزینه 1 الی 1.5 برای شروع بنظرم مقدوره برام و در آینده میتونم بیشتر هزینه کنم برای تامین ابزارهای دیگه جهت کاملتر کردن اکوستیک اتاق.
(این نکته هم منزل اجاره ای هست و نمیتونم آسیبی یا تغییری توی ساختار اتاق بوجود بیارم)
ممنون میشم راهنمایی های بیشتر یا پیشنهادات بهتری اگر وجود داره داده بشه .
[doublepost=1524375573,1524306433][/doublepost]:frown::sorry-21:
[doublepost=1524467318][/doublepost]U

Soheil Monfared

هنرمند
عضو سایت
22/5/12
2,362
2,217
113
36
Vengeance Land
soheil0monfared.bandcamp.com
دوست عزیز باید اتاق رو ایزوله کنی دیگه...یه کلام..;)

اون مواردی که گفتی رو میتونی استفاده کنی...

بنظرم بهتره با یه مهندس اکوستیک در این زمینه صحبت کنی...

ولی فک میکنم همین موادی که گفتی مناسب باشه و قبل از اونا اگه اتاقو زیر سازی مناسب بکنی و روش اینارو کار کنی خیلی خوب و بی مشکل میشه و صدا کاملا کنترل میشه توی اتاق و صدا به بیرون نشت پیدا نمیکنه...;)

ghasme_r_f

کاربر با تجربه
19/3/16
108
103
43
65
همش اوکی هست . فقط بنظرم پشت پشم سنگ یک لایه فوم سلول بسته مثل یونولیت فشرده و یا پلی فوم بزنی کارایی جلوگیری از انتقال خیلی بهتر می شود