آخرین ارسال‌ها

راهنمایی برای انتخاب cpu مناسب برای آهنگسازی

بهترین مارک سی پی یو ؟

• AMD

رای: 17 17.5%
  • Intel

رای: 78 80.4%
  • Cyiry البته این مدل در ایران نیست

رای: 2 2.1%

• تعداد رای دهندگان
    97

Farhad Mahdavi

هنرمند
18/7/09
231
آبادان
سلام . به نظر شما کدام سی پی یو بهتر است برای آهنگسازی ؟
اگه میشه نظر خودتونو بگید و در رای گیری شرکت کنید . اگه زحمتی نیست مدل سیپییو هم همینجا عنوان کنید .
مثلا اگه به اینتل رای دادید و میدونید که فلان مدلش بهتره همینجا بگید تا به یک نتیجه درست برسیم .
به عنوان مثال من اینتل رو دوست دارم اما دقیقا نمیدونم چه مدلیش ولی میگن q9400 نهایت قدرته .
منتظر نظراتتون هستم

Behrouz Paygan

Gold User
16/11/09
1,485
Toronto
سلام
من Intel Quad 9300 دارم و تا حالا مشکلی باهاش نداشتم البته cpu های بهتری هم هست که از لحاظ قیمت اصلا به صرفه نیست با حدوده قیمت بالای 500،000 تومان

Nima Golestan

Gold User
11/6/09
1,879
35
شيراز
سلام فرهاد جان مرسي از ايجاد موضوع , من هم از Q6600 استفاده ميكردم و مشكلي هم نداشتم ولي مدتيه كه اون رو به Q9700 ارتقاء دادم البته اگر اشتباه نكرده باشم :smile (49): در كل با ارتقاء دادن CPU و 2 گيگ ديگه رم 833 به خوبي قدرت رو توي سيستمم ميبينم , لود شدن سريع برنامه ها و ... :smile (7):

Light

تیم مدیریت
وبمستر
15/4/09
10,086
31
اهواز
فرهاد جان بودجه خیلی مهمه در انتخاب CPU
اگر دنبال قوی ترین هستی بدون شک باید از سری i7 انتخاب کنی اما قیمت هاش فوق العاده بالاست
بعد از i7 سری i5 هست که قیمت های معقول تری داره
اما اگر بودجه رو در محدوده 200 در نظر گرفتی همین مدلی که انتخاب کردی بهترین هست توی این رنج قیمت

Psymfonius

هنرمند ارشد
Gold User
30/8/09
579
شیراز
سلام.
فرهاد جان اون برند آخری رو احتمالا اشتباه تایپ کردی Cyrix درست هست که البته مدتی است که دیگه از دور تولید پردازشگرها کنار رفته و بیشتر در تولید نیمه هادی ها و ... فعالیت میکنه.
منم با لایت عزیز موافقم برند اینتل i7 , i5 بسیار پردازنده های قوی هستند ولی متاسفانه قیمت مادربوردهایی که از این نسل پشتیبانی میکنه خیلی بالاست.
برای بودجه های زیر 200 تومان AMD گزینه مناسبی هست.
البته دوستان میتونند به دو نمودار زیر برای مقایسه فنی سی پی یو ها که از طرف دوسایت معتبر تست شدند رو ببینند:

برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

27/12/09
1
سلام فرهاد جان منم q9700 را پیشنهاد میکنم.البته اگه این بودجه رو داری

20/11/09
43
من با AMD Athlon II X2 240 2.80 GHz که 60 تومنه و 2 گیگ رم همه چی اجرا میکنم بدونه کوچیکترین تیکه تیکه شدنو هنگ کردن

با اینکه سیپیو ارزونیه ولی واسه بازیهای جدید عالیه

رزیدنت اویل 5 رو با 1920 در 1200 با83 fps اجرا میکنه !
اورکلاکشم کنی دیگه عالی میشه

کلا راضیم واسه اهنگ سازی هم کم نمیاره

من شخصا با همین مدل و تقریبا همین clock کار کردم (athlon x2 5200) و 2GB RAM و تجربم با چیزی که شما میفرمایید متفاوت هست
برای مثال پروژه های متوسط من هم همیشه 70% از ظرفیت cpu رو استفاده میکرد و اساسا فکر استفاده از لایه های بیشتر رو نمیشد کرد !
در مورد game هم که فرمودید من شخصا Gamer نیستم ولی خب اگه کلا از تاثیر کارت گرافیک بگذریم و فقط به cpu بپردازیم این مسله هست که با چه تنظیماتی شما در اون رزولوشن 83fps گرفتید.
البته اینجا کلا دغدغه ی game نیست و بحث بیشتر در مورد آهنگسازی هست

آخرین ویرایش:

p30box

هنرمند
25/11/09
135
ابادان
فرهاد جان منم سی پی یو Intel Core 2 Duo E6550 و 4mb Cache داره و 2 گیگ هم رم دارم واسه اهنگسازی هم تا حالا هنگ نکرده سیستم و کم نیورده من راضیم

Rooz-beh

هنرمند
15/8/09
473
سلام

بنظر من سی پی یو اینتل i7 بهترین هست 4 هسته که هر کدوم دارای تردینگ هست یعنی در کل 8 هسته همچنین به علت ساختار جدیدش بسیار سریعتر از مدلهای دیگه عمل میکنه

(البته همه چیز کامپیوتر سی پی یو نیست هارد هم خیلی مهم هست اگه از هارد به صورت raid استفاده بشه خیلی بهتر میشه)

خدانگهدار

29/12/09
37
اروميه
بنده شخصا e8400 6mb رو پيشنهاد ميكنم 180 تومن قيمتش با اينهمه تشكيلاتي كه روي مادربردم سوار كردم و حجم برنامه هايي كه اجرا ميكنم واقعا خوب جواب داده

29/12/09
418
شهرکرد
سلام

بنظر من سی پی یو اینتل i7 بهترین هست 4 هسته که هر کدوم دارای تردینگ هست یعنی در کل 8 هسته همچنین به علت ساختار جدیدش بسیار سریعتر از مدلهای دیگه عمل میکنه

(البته همه چیز کامپیوتر سی پی یو نیست هارد هم خیلی مهم هست اگه از هارد به صورت raid استفاده بشه خیلی بهتر میشه)

خدانگهدار
رید خیلی خوبه
حتی یه مدل رید هست که سرعت دستیابی به اطلاعات دو برابر میشه چون اگر دو تا هارد رید کنیم عملا دو تا هد داریم پس سرعت دو برابر میشه
ولی من شنیدم که قیمت مینی که رید ساپورت کنه بالاس
کسی اطلاعات دقیقی داره در این مورد؟(قیمت و جزئیات کار)
سی پی یو هم فک میکنم در قیمت هایی پایین تر واسه کار ما amd بهتر باشه

Rooz-beh

هنرمند
15/8/09
473
سلام

الان دیگه مادربوردهای معمولی هم ساتا رید دارن فکر
موقع خرید دقت کنید که داشته باشه انواع رید رو رید0و1و5و10

4/2/10
39
..............................

سیستم من اینه:
processor: Amd athlon(tm) 64 x2 dual core processor 5200+, mmx, 3dnow (2 cpus), ~2.7ghz

memory: 2048mb ram
directx version: Directx 10.0 (4.10.0000.18000):smile (6):
Nvidia geforce 9400 gt : 1024.0 mb
اگه یه کارت صدای 80 الی 90(100) بخرم به درد آهنگسازی و صدابرداری می خوره؟

ایمان احمدزاده

مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران
تیم مدیریت
مدیر ارشد
به نظر من برای کار آهنگسازی چیزی که زیاد اهمیت داره در رابطه با CPU مقدتر Catche (کش) و Bus اون هست که باید بالا باشه!!!
من Quad 8200 به همراه 4 GB رم دارم که 4MB Catch داره و دوستی دارم که Dual 7000 خورده ای داره با 6 MB Catch و خیلی راحت داره کار می کنه!!!
نمی دونم تخصصی می گم یا نه ولی Bus سرعت انتقال داده هست که 1600 و 1333 مقادیر اون هستش که طبعاً 1600 سرعت بیشتری داره!!!

پیشنهاد من Quad 9550 هستش که با 12 MB کش انتخاب عالییه، مخصوصاً اگه 4 GM رم با مارک خوب (مثل OCZ یا Geil یا ...) و باس 1600 در کنار اون استفاده کنید!!!

موفق باشید!!!

Psymfonius

هنرمند ارشد
Gold User
30/8/09
579
شیراز
سلام.دوستمون بحث سرعت باس رو به میان آوردند.
لازم میدونم یادآوری کنم که در هنگام خرید رم هم به سرعت بای اون توجه کنید و سعی کنید برای حداکثر استفاده از سرعت باس سرعت باس رم با سرعت باس سی پی یو یکی باشه.
مثلا اگر سرعت ساپورت باس cpu 1333 مگاهرتز باشه و سرعت باس باس رم 1066 مگاهرتز باشه شما 267 مگاهرتز از سرعت باس cpu بلا استفاده میمونه.
البته اگر رم سیستم قابل آورکلاک داشته باشه میتونید سرعت باس اونو بالا ببرید که چون کار حساسی هست و نیاز به علم بالایی در زمینه سخت افزار هست پیشنهاد نمیشه.

23/3/10
10
اقا سلام یه سی پی یو توپ همه رقم بوجشم پایم اول برایه اهنگ سازی وبد برایه کارهایه دیگم مثلا بازی هایه قوی وسنگین ویندز ویستا .تو ایران لنگه نداشته باشه ویک هارد یک ترابایتی اینتل خوبه وبهترین مادر برد برایه اینا چند در میاد سرعت خیلی بالا باشه ها قربونت

JunioR

کاربر با تجربه
18/9/09
853
تهران
من پردازنده Core i5 750 رو پیشنهاد میدم که با مادربردهای اینتل با چیپست P55 بهترین حالت رو ارائه میده.
این سی پی یو حدود 200 الی 210 هزار تومن هست و مادربرد p55 هم از 160 هزار تومن هست تا 350 هزار تومن. شماره 104 همین ماه مجله عصر شبکه رو بگیر بدردت میخوره توضیحات زیادی در مورد این مادربوردها نوشته شده.

من شخصا از کار با i5 750 راضی هستم و مثل mr Junior توصیش میکنم.
core i3 هم هست که بیشتر برای laptop ها استفاده میشه.
اگه توان بالاتر از i5 نیاز دارید سری i7 هست که هنوز قیمت این cpu ها و mainboard هاشون نسبتا بالاست.

در نیمه اول سال 2010 قرار هست که سری 6 هسته ای i9 یا Gulftown وارد بازار بشه که قیمتش بی شک سرسام آور خواهد بود.

برای مقایسه انواع CPU های سری Intel Core i شامل (i3-i5-i7-i9 ) تصویر زیر رو مشاهده کنید.

سلام،
اصلا سی پی یو های AMD رو توصیه نمی کنم!!!!!
این رو بر اساس تجربه می گم، اگر اینتل انتخاب کنید بسیار بسیار بهتره
و پیشنهاد من سری i5 و اگر بتونید خیلی هزینه کنید i7 که دیگه حرف نداره.
موفق باشید.

بالا