راهنمایی برای اموزش کار با دستگاه DJ

شروع موضوع توسط pourix ‏10/5/14 در انجمن DJ Gears

تاپیک راهنمایی برای اموزش کار با دستگاه DJ تالار DJ Gears در persian-music.org.

1. pourix

pourix

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    سلام بر همه دوستان‌...
    من میخوام از تابستون امسال وارد کار دی جی بشم و خیلی علاقه دارم تو این کار وارد وپیشرفت کنم اما نکته ای که هست اینه که من کاملا صفرم و هیچی اهنگ ساختن و ابزارشم نمیدونم و میخوام از صفر شروع کنم...درخواست من از شما دوستان عزیز و حرفه ای اینست که به من کمک و راهنمایی کنید که باید من مبتدی دقیقا چه ابزاری رو تهیه کنم؟ ایا نیاز به اموزش دارم؟ قیمت های ابزار چقدر هستند؟ دست دوم ها چقدر هستند؟ چون بودجه من محدود هست حداکثر میتونم تا ۴تومن خرج کنم...وااااقعا ممنون میشم کمکم کنید باتشکر

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. Alireza Ahari

Alireza Ahari عضو سایت

امتیازات:
    +543 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, studio_one
    عنوان تاپیک رو کاش بهتر انتخاب میکردید
    اینجا یه سوال بوحود میاد
    فقط میخواید دی جی کنید و توی مهمونی باشید یاقصد آهنگسازی و تنظیم الکترونیک هم دارید؟
    اگه فقط دی جی میخواد بکنید برای شروع نیازتون یه لپتاپ و یه برنامه ی atomix virtual dj هستش تا با این شروع به دیجی کردن کنید

برای آموزش هم میتونید فیلم هایی رو که در یوتیوب یه سری دی جی های ناشناخته گذاشتن که پای دستگاه دیجی هستن و آهنگا رو میکس میکنن ببینید و فکر هممیکنم یه سری فایل pdf در اینترنت باشه که نکات اولیه رو یاد میده

ولی در کل خودتون ذوق و خلاقیت میکس کردن کار های الکترونیک کنار هم رو اگه داشته باشید میتونید راه بیوفتید

در ادامه هم میتونید با تهیه ی یه ست دی جی که به لپ تاپ وصل میشه با قیمت حدود 2 الی 5تومن با سخت افزار کار کنید و وقتی خیلی پیشرفت کردید از ست های پایونیر که قیمت بالای 15تومن دارند استفاده کنید

اگه میخواید تنظیم هم یاد بگیرید شما در ابتدا باید تئوری موسیقی بلد باشید
    در ادامه یه ساز رو هم یاد بگیرید
    و یه موضیع خیلی مهم اینه که بینهایت آهنگ در سبک کاریتون گوش بدید و تحلیل کنید
    و در مرحله ی آخر کار با نرم افزار رو هم یاد بگیرید

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  3. pourix

pourix

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    ممنون از جوابتون و به خاطر عنوان هم پوزش میخوام من تازه وارد این فروم شدم میشه یه مقدار درباره این نرم افزاری که در ابتدا گفتین بیشتر توضیح بدین ایا با این نرم افزار فقط میشه اهنگهای دیگر را ریمیکس کرد یا امکان ساخت اهنگ هم داره؟ ممنون میشم

4. Alireza Ahari

Alireza Ahari عضو سایت

امتیازات:
    +543 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, studio_one
    خیر این
    برنامه در واقع شبیه ساز یه دستگاه دیجی هست
    کاری که کسایی مثل Armin van Buuren و Hardwell و... تو کنسرتاشون میکنن

5. pourix

pourix

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    ممنون
    سوال اخر: برای اینکار لپتاب یا پی سی از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری باید ویژگی خاصی داشته باشه؟ و اینکه بازار دستگاه های اینکار کجاست که قیمت های مناسب داشته باشه و دست دوم خوب بینشون پیدا کرد

6. Alireza Ahari

Alireza Ahari عضو سایت

امتیازات:
    +543 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, studio_one
    در تهران مرکز فروش لوازم استودیویی و ساز خیابان جمهوری بین پل حافظ تا خیابان 30تیر هست

در مورد سیستم خاص خیر فعلا به چیز خیلی شاخی نیاز ندارید

7. hardwell

hardwell

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    1. سلام خسته نباشید . من خیلی اهنگ سازی به سبک هوس دوست دارم و اینکه برم یه dj موفق بشم مثله hardwell . david guetta اما اصلا هیچی بلد نیستم! نمیدونم از کجا باید شروع کنم چه چیز های رو یاد بگیرم اما کسی نیست که بهم کمک کنه میشه شما به من لطف کنید و بگید من باید چه نرم افزار و سخت افزار کار کنم و از کجا شروع کنم ؟!
      در ضمن من میخوام هم اهنگسازی کنم هم دی جی کنم و هم تنظیم الکترونیک تورو خدا کمکم کنید خسته شدم بس که گشتم منم میتونم تا 2 الی 3 تومن خرج کنم

8. میلاد صامت

میلاد صامت

شغل :
    صدابردار
    امتیازات:
    +53 / 1 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, protools, reason
    سلام . مرسی که اینقدر پر شوق او احساسی و رک حرفتو زدی... من بهت پیشنهاد میکنم فعلا" سخت افزار دی جی رو نگیر ... اول بیا سراغ نرم افزار تا کلا" با محیطش آشنا بشی

9. hardwell

hardwell

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    سلام خسته نباشی ممنون که پاسخ دادی اما من که بلد نیستم از نرم افزار استفاده کنم منظورم اینکه نمیدونم از چه نرم افزاری استفاده کنم میشه کمکم کنید ؟!

10. Alireza Ahari

Alireza Ahari عضو سایت

امتیازات:
    +543 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, studio_one
    سلام دوست عزیز
    با موسیقی آشنایی کلا نداری؟

11. hardwell

hardwell

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نه ندارم میخوام یاد بگیرم هرطور که شده :| کسی نیست کمک من

12. Alireza Ahari

Alireza Ahari عضو سایت

امتیازات:
    +543 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, studio_one
    به نظر من کار با نرم افزار رو شروع کن و حتما به نوازاتش فراگیری یه ساز مثل کیبرد یا پیانو رو هم شروع کن

13. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    پیشنهاد میکنم قبل از یادگیری نرم افزار حداقل دوسال اموزش یک ساز ملودیک مثل پیانو یا گیتار رو شروع کنید.
    وگرنه با باز کردن نرم افزار که کاری نمیتونید بکنید چیزی به نام دکمه بساز برو جلو نیست .
    بعد از یادگیری تیوری و هارمونی و.. متوجه داستان خواهید شد . موفق باشی

• موافقم موافقم x 1
  14. hardwell

hardwell

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    ممنون که جواب دادید منم خیلی دوست دارم گیتار یاد بگیرم ولی دوسال به قول شما باید اموزش دیدبعد یه پنج شیش سالی هم باید اموزش دی جی شدن منظورم‏ ‏همون‏ ‏یاد‏ ‏گیری‏ ‏سبکو‏ ‏دستگاهاش‏ ‏هست‏ ‏میترسم‏ ‏سنم‏ ‏بره‏ ‏بلا‏ ‏.‏ ‏‏ ‏ولی‏ ‏مجبورم‏ ‏دیگه‏ ‏راستی‏ ‏پس‏ ‏‏ ‏من‏ ‏باید‏ ‏گیتار‏ ‏یاد‏ ‏بگیرم‏ ‏تحقیق‏ ‏کردم‏ ‏گیتار‏ ‏سی‏ ‏چهل‏ ‏خوبه‏ ‏اما‏ ‏قیمت‏ ‏ندارم‏ ‏شماها‏ ‏اطلاع‏ ‏ندارید?!!!!!!

15. Alireza Ahari

Alireza Ahari عضو سایت

امتیازات:
    +543 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, studio_one
    توو تالار مخصوص گیتار بپرسید راهنماییتون میکنن

16. AliRezA Nasehi

AliRezA Nasehi کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +1,760 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    درود بر شما.
    به نظر من یادگیری دیجیینگ نیازی به یادگیری موسیقی نداره به هیچ عنوان.
    یه لپ تاب می خواین و یک دیجی کنترلر.
    دیجی کنترلرها اکثرا با نرم افزار Traktor کار می کنن ولی در ایران خیلی ها به نرم افزار Virtual DJ علاقه مند هستن.
    مهمترین تکنیک دیجیینگ هم لوپ گیری هستش.
    سینک کردن تمپو ها هم با یک دکمه و به راحتی انجام می شه.
    میکس آهنگ ها هم دانش خاصی نمی خواد و تجربی می شه یاد گرفتش و خود دستگاه افکت های آماده رو داره.
    مهمترین بخشش هم داشتن یک مجموعه کامل موسیقی هست از انواع آهنگ ها در سبک های مختلف.
    ساختار دستگاه دیجی هم ، یک میکسر هست و دو پلیر و تعداد پلیر ها می تونه بیشتر هم بشه با توجه به کانال های ورودی میکسر.
    حالا شما هم می تونید خود دیجی رو تهیه کنید یا دیجی کنترلر یا فقط یک نرم افزار دیجی.
    دستگاه دیجی فقط و فقط رخ داره! یعنی همه ی کارهایی که با دستگاه می شه انجام داد با نرم افزار دیجی هم می شه انجام داد اما حضور یک دستگاه دیجی خیلی می تونه تو جذب مخاطب تاثیر داشته باشه.
    آهنگسازی و تنظیم بحثش کاملا مجزا از دیجیینگ هست.

17. hardwell

hardwell

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    درست‏ ‏حرف‏ ‏شما‏ ‏اما‏ ‏من‏ ‏میخوام‏ ‏اهنگسازی‏ ‏هم‏ ‏انجام‏ ‏بدم‏ ‏اونجوری‏ ‏بدرد‏ ‏نمیخوره‏ ‏که‏ ‏اهنگ‏ ‏های‏ ‏بقیه‏ ‏رو‏ ‏میکس‏ ‏کرد‏ ‏من‏ ‏میخوام‏ ‏خودم‏ ‏اهنگسازی‏ ‏های‏ ‏کار‏ ‏های‏ ‏خودمو‏ ‏انجام‏ ‏بدم‏ ‏.‏ ‏بعد‏ ‏گفتید‏ ‏نرم‏ ‏افزار‏ ‏اونم‏ ‏دارم‏ ‏اما‏ ‏اموزش‏ ‏هاش‏ ‏نیست‏ ‏بعد‏ ‏دستگا‏ ‏ها‏ ‏رو‏ ‏گفتید‏ ‏من‏ ‏میخوام‏ ‏بخرم‏ ‏اما‏ ‏نمیدونم‏ ‏چه‏ ‏دستگاهی‏ ‏بگیرم‏ ‏حتی‏ ‏اسمشونو‏ ‏نمید‏ ونم‏ ‏البته‏ ‏دستگاه‏ ‏برای‏ ‏یاد‏ ‏گیری‏ ‏میخوام‏ ‏در‏ ‏هد‏ ‏دو‏ ‏‏ ‏تا‏ ‏دونیم‏ ‏سرمایه‏ ‏دارم‏ ‏بعد‏ ‏میتونید‏ ‏شما‏ ‏بگید‏ ‏چه‏ ‏دستگاه‏ ‏ها‏ ‏و‏ ‏لوازمی‏ ‏میخواد‏ ‏چه‏ ‏ضروری‏ ‏هاش‏ چه‏ ‏غیر‏ ‏‏ ‏ضروری‏ ‏هاش‏ ممنون‏ ‏

18. Dr.Noise

Dr.Noise عضو سایت هنرمند

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,568 / 2 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, studio_one
    درود دوست عزیز ...
    من خودم علاوه بر کار موزیک در استودیو ، کار Dj هم انجام میدم . با توجه به اینکه شما میخوای هنگساز بشی ، هیچ احتیاجی به Dj نخواهی داشت !! چه الان و چه بعدا دستگاه dj برای شما کارایی نداره . مگر برای اجرای لایو که در ایران بعید میدونم !!! یا برای مجالس که بحثش کلا جداست ...
    پیشنعاد میکنم دو میلیون بودجه رو صرف خرید مانیتور کنید و با کامپیوتر و یک داو شزوع به آهنگسازی کنید تا به نتیجه برسید .
    موفق باشید ....

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  19. FarbodHz

FarbodHz عضو سایت

شغل :
    تو کار شیکم :دی ( رستوران )
    امتیازات:
    +18 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    .
    منم با دکتر نویز عزیز موافق هستم . هزینهای که میخوای بکنی یه میدی کنترلر و یه مانیتورینگ . دیگه میمونه اینکه خودت بخوای کار با نرم افزاری رو شروع کنی یا کلاس های خصوصی آموزشی بری که در هر دو حالت شدنیست و بستگی به پشتکار خودت داره .
    توی نظراتت خوندم که علاقه به ساخت موزیک الکترونیک داری و می خوای شروع به یاد گرفتن یه ساز بکنی که احتمالا گیتار هست / گیتار ساز فوق العاده هست ولی برای کارایی که شما می خوای بکنی بهتره اولین ساز بری سراغ کیبورد و اونو آموزش ببینی

بارگذاری...