راهنمایی برای اصول خوانندگی

شروع موضوع توسط x_file ‏6/5/11 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک راهنمایی برای اصول خوانندگی تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. x_file

x_file

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با سلام.میخواستم در مورد اینکه بتونم اصول خوانندگی رو یاد بگیرم و فالش نخونم و فاصله ها رو رعایت کنم و کلا رو گام آهنگ و درست بخونم راهنماییم کنید.آیا حتما لازمه پیش استادی برم یا با تمرین و تلاش خودمم میتونم.اگه کسی استادی تو مشهد سراغ داره که کارش خوبه بهم معرفی کنه ممنون میشم.من خیلی آهنگ گوش میدم.همیشه هم با خواننده همخوانی میکنم چند ساله. به تقلید از خواننده ها خوب میخونم حتی وقتی آهنگ بی کلام از اونها میذارم و میخونم.ولی شعری که خودم میخونم حس نداره و میدونم خیلی ضعیفه.یه آهنگ ضبط کردم که مشکلاته صدام و حتما توش میشنوید.البته ضبط صدام زیاد طول نکشید چون بد میخوندم.لطفا راهنماییم کنید
    Ehsas Sard.zip - 4shared.com - online file sharing and storage - download

2. hessam

hessam عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +89 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    عزیز من .
    صداتو شنیدم . من مثل شما شروع کردم ( نه اینکه بگم الان واسا خودم خیلی خواننده شدم ) فقط برای این مکمه بدونی شرایط رو درک می کنم
    ببین . یا مثل من اعتماد به نفست کمه که می گی بد می خونم یا ما رو گذاشتی سر کار ! ( شوخی می کنم ، یهو ناراحت نشی )
    از نظر بنده حقیر : صدات قشنگه و جای پیشرفت بسیار زیادی داره - اگه اصول رو نمی دونید از همین الان حتی از تئوری موسیقی هم شده شروع به مطالعه کنید
    و البته اگه می تونین همین فردا پیش استاد برید . الان برهه بسیار مهمی در شکل گیری شخصیت صدای شماست . حتما پیش استاد برید
    شماره یه استاد توپ تو مشهد هم برات فرستادم . آقای امیر حسین جاهد .
    من در خدمتت هستم اگه کمکی بر میاد ازم
    موفق باشی

3. raham+

raham+ عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +32 / 0 / -0
    نرم افزار:
    logic
    البته با اجازه اساتید باید عرض کنم برای اینکه این دوستمون بهتر صداشو لمس کنه و متوجه ایراد های کار خودش بشه بهتر اینه که یک شعر از خودش یا دوستان که آهنگسازی نشده رو زمزمه کنه تا صدای واقعی خودشو لمس کنه
    و خودشو از سمت صدای ایده آل ذهنش به سمت صدای واقعی خودش نزدیک کنه
    این کاری که دستمون انجام داد تقلید صدا ( از درسهای سلفژ ) میشه.البته تقلید صدا به این معنی نه که صدای خواننده رو تقلید میکنه بلکه به این معنی که ملودی وکال ( طریقه خوندن ) خواننده رو تقلید میکنه
    ((این توضیحات برای این دوستمون بود))
    صدات قشنگ بود
    موفق باشی

4. idbiid_mehdi

idbiid_mehdi عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 1 / -0
    نرم افزار:
    صدات خوب بود. به نزم باید یکم صداتو بکشی . البته اگه تو گام بالا جواب بده . یه جوری میخونی انگار نمیخوای صدات از اتاق بره بیرون . یه همچین حالتی. در کل هنجره خوبی داری. مطمئن هستم تمرین کنی یه خواننده خوب میشی. . .

5. m-biainja

m-biainja Banned

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوست عزیز من صدات رو نشنیدم چون امکان دانلودش برام نبو د ولی چیزاییکه الان من بهت میگم از تجربه های خودمه البته من یه غیر حرفه ای ام ولی تجربه چیزیه که حرفه ای یا غیر حرفه ای نمیشناسه پس خوب گوش کن:
    1-فقط بخون (وقتی دراز کشیدی -وقتی راه میری-وقتی بین درس خوندنت استراحت میکنی و...)
    2-نترس و خجالت نکش (از این که دیگران صدات رو بشنوند خجالت نکش درسته شاید مسخره کنند ولی تو به این فکر کن که قرار
    تو موفق بشی نه اونا و این رو هم بخاطر داشته باش اصلا از بلند خوندن نترس و خجالت نکش )
    3-آینده نگر باش نه خیال پرداز
    4-مهمترین و اساسی ترین نکته اینجاست -حتما قبل از خوندن به خدا توکل کن

بارگذاری...