راهنمایی برای استخراج بک فایل midi ...

شروع موضوع توسط Nima Golestan ‏3/6/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک راهنمایی برای استخراج بک فایل midi ... تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +319 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    درود بر شما دوستان . مشکلی برام پیش اومده که کاملا گیج شدم :smile (57): بعد از استخراج کردن یک ترک از پروژه ام به فایل MIDI و بعد از پخش کردن این فایل که به یک ترک صوتی با پسوند mid استخراج شده , با صدای پیانو اجرا میشه !!! متاسفانه قبلا میدونستم الان فراموش کردم . ممکنه منو راهنمائی کنید ؟ :smile (74): با سپاس از شما :smile (46):

2. Porya

Porya عضو سایت Gold User

امتیازات:
    +276 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سلام

شما باید تو قسمت patch هر کانال ساز مورد نظرتون رو انتخاب کنید .

3. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +319 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    نه عزیزم . همه چیز اوکی هست . توی پروژه اجرا می شه ولی بعد از استخراج که مثلا با یه player اجرا میشه با صدای پیانو اجراش می کنه . !!!

4. Porya

Porya عضو سایت Gold User

امتیازات:
    +276 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    اره دیگه نیما جان ! با چه نرم افزاری کار میکنی ؟

تو سونار یه قسمت داره به نام patch که 128 تا ساز استاندارد میدی توش هست . که انتخاب کردنش تو پروژه تاثیر نداره ، فقط تو اکسپورت میدی و انتخاب خودکار ساز تو نرم افزار های مشابه هایپرسونیک تاثیر داره .

تو کیوبیس هم باید داشته باشه .

اینکارو میکردی ؟

5. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +319 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    ببینید , بعد از انتخاب گذینه اکسپورت به میدی با این دریچه رو به رو میشم که نمی دونم باید چطور تنظیم کنم :

راهنمایی برای استخراج بک فایل midi  ...-0nuhbtjg1tug67j3x7is.jpg

ضمنا من می خوام از نرم افزار stylus RMX اکسپورت بگیرم .

فایل های ضمیمه:

6. Behrouz Paygan

Behrouz Paygan Gold User

امتیازات:
    +1,065 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    نیما جان شما وقتی یک پروژه رو اکسپورت به میدی میگیرید ، این فایل میدی میره زیر Protocol و قانون General MIDI که یک قانون استاندارد برای پخش فایل ها ی میدی هست ، بنابراین پروژه ی شما هم باید تحت همون قانون اکسپورت بشه همونطور که پوریا ی عزیز گفت GM از 128 نوع صدا پشتیبانی میکنه که هر کدوم کانال و شماره ی خودشونو دارن برای مثال دارم کیت ها فقط در کانال 10 جنرال میدی موجود هستن و بقیه ی کانال ها که 16 تا میتونه باشه به سازها مزبوط میشن ، پس اگه میدی شما از این پروتوکول تبعیت نکنه با پخش در پلیرهای ویندوز همه ی صدا ها با صدهب Patch 1 یعنی پیانو پخش میشه ، نکته ی دوم اینه که شما هیچ وقت نمیتونید خطی رو که برای Stylus نوشتید تبدیل به میدی کنید و توقع داشته باشید که همون صدا های استایلوس هنگام پخش فایل میدی پخش بشه به همون دلایل بالا که توضیح دادم امکان پذیر نیست , برای اطلاعت بیشتر در مورد GM میتونید به ایــــــــــــنجـــــــــــــا سر بزنید.

7. maradona

maradona عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ببخشید من یه فایل میدی رو به کیوبیس وارد کردم . ترک های اون هم تفکیک شدند . ترکی دارم به نام Gm drums . الان وقتی پلی میکنم پروژه رو و این ترک رو در وضعیت سلو میذارم هیچ صدایی پخش نمیشه . میخوام برای این ترک صدای درام واقعی بذارم و صدا داشته باشه و از حالت میدی صرف خارج بشه اما توی بانک صدای کیوبیس درام رو پیدا نمیکنم . فقط یک big beat رو پیدا کردم . اسمی به نام drum توی بانک نیست . باید vst نصب کنم یا خود کیوبیس دیفالت داره چند نمونه خوب؟
    سوال دیگه ام اینه که من باید برای هر نت میدی درام که لوزی شکل هست صداهای دارم رو خودم تفکیک کنم و بذارم؟

8. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +319 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    ممنونم آقا بهروز . حقیقتا من دارم کاری رو می کنم که آقای جمالی روی استایلوس انجام داده بود . همه چی آماده شده . ریتم ها و صداها و ... فقط کافیه که برنامه اون رو اجرا کنه . که نمیکنه . حتی برنامه نویسی رو هم تموم کردیم . پس به نظر شما علی جمالی چطور این کار رو کرده بوده ؟ من روی کارهایی که ایشون انجام داده بودند هم کار کردم . که در اصل فایل دیتاهاشون با پسوند مید اکسپورت شده بوده . :smile (85):

9. Behrouz Paygan

Behrouz Paygan Gold User

امتیازات:
    +1,065 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    شما وقتی فایل میدی رو پخش میکردید صدای استایلوی رو میشنیدید؟!!! من بعید میدونم یا اطلاعاتم کافی نیست ! اما شما وقتی میدی رو Import کنید توی کیو بیس میتونید برای هر کانال وی اس تی تعریف کنید اما اینکه استایلوس رو میدی اکسپورت کنید و بعد میدی رو مثلا با مدیا پلیر پخش کنید و صدای استایلوس رو بشنوید من بعید میدونم. 

10. Porya

Porya عضو سایت Gold User

امتیازات:
    +276 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    بله درسته . البته شنیدن رو شاید شنیده بشه ولی نه اونجور که ما انتظار داریم . (مثلا ممکنه به جای کیک یه صدای دیگه بده) چون درام فایل میدی باید در قالب استاندارد درام کیت باشه .

11. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +319 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    چرا . باور کنید . شما برید توی این قسمت و فایل های مخفی علی جمالی رو شو هیدن کنید و یکی از پوشه هاش رو باز کنید که xml و یه پوشه دیگه داشته باشه . محتویات توی پوشه تشکیل شده از یه فایل که فقط نوشته audio بعد یه پسوند به نام .mid بهش بدید و با مدیا پلیر اجراش کنید . من همه پسوند ها رو امتحان کردم . ظاهرا فقط میدی هست . که پسوند رو بعد از اکسپورت کردن برداشته و این فایل به این صورت شکل گرفته :

X:\Sample\Stylus RMX\DVD 1\SAGE\SAGE Libraries\User Libraries\Converted REX Files\6-8 01 Ali Jamali

خودم هم گیج شدم . فایل ساختگی رو توی برنامه میبینمش و حتی بعد از آوردنش توی برنامه ضبط با خطوط ریتمیک هم برخورد می کنم ولی با اینکه بهش معرفی هم می کنم که از چه لاینی و از چه وی اس تی بخوندش باز هم نمیخونه . مثل این می مونه که یه منبع اصلی داره که هر چی هم میگردم چیز خاصی نیست .

12. Psymfonius

Psymfonius هنرمند ارشد Gold User

شغل :
    آزاد
    امتیازات:
    +164 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, StudioOne
    نیما جان من با فورمتهای Wav,Aiff هم امتحوان کردم و صدا پخش شد.البته فورمت اصلی Aiff که فورمت غیر فشرده که توسط شرکت اپل ایجاد شده هست و چون با استاندارد PCM و غیر فشرده هست با تغییر با فورمت Wav هم قابل پخش هست.
    برای رفع ابهام از فایلهای مدیا و پی بردن به فورمت اصلی اون از برنامه Media Info که از سایت زیر در دسترس هست میتونید استفاده کنید:
    http://mediainfo.sourceforge.net/en

بارگذاری...