راهنمایی برای آماده کردن یک استودیو خانگی

شروع موضوع توسط hadi_365 ‏19/4/13 در انجمن راهنمایی برای خرید قطعات

تاپیک راهنمایی برای آماده کردن یک استودیو خانگی تالار راهنمایی برای خرید قطعات در persian-music.org.

1. hadi_365

hadi_365 عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    سلام

دوستان بنده قرار هست که ب امید خدا اگه بشه یه استودیو شخصی بزنم که میخواستم اگ بشه در این زمینه راهنماییم کنید... راستش برای تهیه قطعات کیس و میکروفن و... زیاد شرکت های معروف رو نمیشناسم و قیمت ها دستم نیست...
    من 9 و خورده ای نهایتا برای کل کار کنار گذاشتم... نمیدونم کافی باشه یا نه ولی فعلا همینقد دارم، اینم بگم که کلا میخوام یه کیس تازه با قطعات حرفه ای داشته باشم و این کیس فعلی اصلا جوابگو نیست و نمیشه رو قطعاتش حساب کرد، پس فکر کنید میخوام از صفر شروع کنم...

من تازه کار نیستم و کارهامو در سطح حرفه ای انجام میدم ، اینو به اینخاطر گفتم ک قطعاتی رو معرفی نکنید که فقط کارمو راه بندازه... هم برای کارهای خودم و هم کارهای مشتری نیازمند یه کیس قوی و یه باکس خوب هستم، اگه دوستان گلم قیمت تقریبی قطعات رو هم ذکر بکنند واقعا عالی میشه... مثلا سی پیو حتما میخوام قوی باشه و در سطح استودیو های دیگه... آخه یکی از دوستام میخواد مانتیورهای خودشو ک کار کرده هم هستن، بهم بدشون هشتصد و پنجاه... میخوام که ی وقت تو این گرونی الکی ضرر نکنم...

نمیدونم اینکار مغایر با قوانین سایت هست یا نه!!! ولی اگه میشه دوستان ی جای خوب که بتونم قطعات رو ارزونتر نسبت ب جاهای دیگه تهیه کنم، بهم معرفی کنن ( حالا فرقی نمیکنه تهران باشه یا شهرستان دیگه ای، فقط ارزون باشه، البته اگ تهران باشه ک چه بهتر ) اگر هم این ایراد داره لطفا دوستان که در این زمینه میتونن کمکی بهم بکنن بصورتی خصوصی بهم آدرس بدن... راستی خود باکس چقد خرج میبره؟؟؟
    اگر هم از دوستان کسی هست ک بخواد قطعات کا کرده خودش رو بفروشه لطفا بهم پیام بده، البته اگ حرفه ای باشه...

پیشاپیش از دوستان عزیزم تشکر میکنم ک همیشه با رهنمایی های مفید و خالصانه خودشون مشکل بنده و خیلی از دوستان دیگه رو حل کردن...

موفق باشید

2. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    تاپیک مشابه برای خرید سیستم داریم دوست عزیز اول اونجا رو بررسی بفرمائید و بعدش تاپیک ایجاد کنید.
    برای خرید میکروفون و سایر تجهیزات هم به همین ترتیب تاپیک وجود داره

3. hadi_365

hadi_365 عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    دوست عزیز تاپیک های دیگه رو هم دیدم ولی جواب سوال بنده در اونا نبود... مثلا توی اون تاپیکی که دوستمون راهنمایی خواستن برای خرید میکروفن، 500 هزینه کردن و دوستان هم مدل هایی رو معرفی کردن ک این با اون چیزی ک بنده میخوام زمین تا اسمونه...

البته شاید اگ توی یکی از همون تاپیک ها ادامه میدادم و سوالاتم رو میپرسیدم بهتر بود ولی چون دیدم سوالاتم خیلی پراکنده است ترجیح دادم ی تاپیک جدید ایجاد کنم... در هرصورت شما مدیر هستین و صلاح رو بهتر میدونید، اگ مشکلی هست تاپیک رو حذف کنید و پست ها رو انتقال بدید به تاپیک مورد نظر...

فقط دوستان لطفا راهنمایی کنید ک با توجه ب بالا رفتن قیمت ها آیا با این پول میشه ی استودیو در سطح حرفه ای زد...

4. MRN.shz

MRN.shz عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, sonar
    رم 16 حتما باس 1600 باشه. سی پی یو core i7 بالای 3.5 Ghz. و یه کارت فایروایر با چیپست تگزاس برای وصل کردن کارت صدای اکسترنال. برای راحتی کار خودت میگم حتما یه مانیتور ال سی دی بالای 26 اینچ بگیر. برای بقیه وسایل هم حتما یه پولی بزار برای آکوستیک بعد خرجات رو انجام بده.
    پیشنهاد من برای خرید:
    کارت صدا : TC Impact Twin
    میکروفن : RODE K2 یا TLM 102
    اسپیکر : HS50
    اینا قطعات اصلی هست اما اگه نیاز به کمپرسور و میدی و هدفون داری بگو تا راهنمایی کنم. موفق باشی

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  5. hadi_365

hadi_365 عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    ممنون دوست عزیزم از راهنمایی های خوبت فقط اگ قیمت ها رو هم میگفتی واقعا عالی میشد

CPU intel core i7 3930K قیمت حدود 2250 + Cooler Transformers 3
    MB: Asus sabertooth x79 قیمت حدود 1250
    ram: Patriot Division 4 Viper Xtreme 16GB قیمت حدودی 360
    VGA: Nvidia GT 640 قیمت حدودی 400
    ُُSSD: Intel® 330 Series 120GB قیمت حدودی 460
    HDD: WD Green 2TB قیمت حدودی 350
    Case: Green X5 قیمت حدودی 290
    power: green 585 قیمت حدودی 300
    Sound Card : M-Audio ProFire 610
    ببینید این پیشنهاد Light عزیز هست که ب یکی از دوستان.... میخوام بفرمایید که آیا این سیستم میتونه ی سیستم مناسب برای استودیو باشه و کار تنظیم و میکس و مستر رو براحتی و بدون هیچگونه مشکلی باهاش انجام داد؟ (البته میدونم ک برای میکس خوب باید مانیتور صدا هم بگیرم ) کارت صدا رو خودم اضافه کردم ک همون کارت صدای ایشون هست ک اگه ی توضیح در مورد این کارت صدا بدین ممنون میشم، اینکه قیمتش چنده و آیا جوابگو هست و... و اینکه کلا اینها همه با هم مچ هستن یا نه؟؟؟ اگر هم خودتون ی کارت صدای خوب معرفی کنید ممنون میشم...

و ی نکته دیگه، یکی از دوستام میخواد مانیتور صداش رو بهم بفروشه خودش چند مدل بالاتر رو بگیره، میخوام بگین ک بنظر شما اگ این معامله رو انجام بدم ضرر میکنم یا نه؟
    Yamaha corporation hs50m
    میگه خودم چند وقته پیش ک ارزون بوده گرفتمش 800 ، تو 850 ببرشون... ی هدفنم داره ک اونم میخواد 150 ازش بگیرم
    AKG 99

راستی حدودا چقدر باید برای آکوستکی کردن کنار بزارم...
    ببخشید سوالام زیاد شد، پیشاپیش ممنون

6. MRN.shz

MRN.shz عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    در مورد سیستم چون خیلی وقته سیستم نبستم به این مدلایی که گفتین آشنایی ندارم. در مورد کارت صداهم اگر قیمت خوب بده بگیر. قیمت نوش حدود1.350.000 هست که از لحاظ فنی چیز زیادی از impact twin کم نداره جز چند تا ورودی و خروجی کمتر. اگه تمیز بود و 950 به پایین داد حتما بگیر. درمورد مانیتور همون چیزی هست که خودم گفتم بگیرید و اگه سالم باشه قیمت خیلی خوبی گفته حتما بگیر ازش. k99 یه هدفون پشت بازه اگه برای میکس و مستر بخوای خوبه اما نمیشه ازش توی ددروم برای ضبط استفاده کرد چون صداش بیرون میاد و ضبط میشه. قیمت نوش فکر کنم 250 تا 300 باشه که بازم قیمت خوبی بهت گفته.
    برای آکوستیک هم بستگی به نیازتون و ابعاد و اندازه محل کارتون باید تصمیم گرفت.
    برای خرید دوتا سایت مورد اعتماد هست معرفی میکنم: ************.com - iransote.com
    توی این سایتا مشخصات کامل لوازم استودیو کامل توضیح داده شده.

7. Shabahang

Shabahang عضو سایت

امتیازات:
    +107 / 1 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, protools, wavelab
    دوست عزیز چند تا نکته مهم رو مشخص نکردی ...
    1- این استودیو به چه منظوری قراره که تجهیز بشه ؟؟!؟ تجاری یا کاملا" شخصی ، بیشتر چه صداهایی قراره ضبط بشه
    2- فضای شما برای آکوستیک مناسبه ؟ چقد باید هزینه بشه ؟

پیشنهاد بنده اینه که با توجه به بازار فعلی و قیمتهای کذب ، بهتره سیستم آکبند بخری ، و بقیه تجهیزات رو ترجیحا" دست دوم از تو دست بگیری که بتونی با بودجت اجناس بهتری بگیری
    مطلب بعدی این که همه چیزای خوب قرار نیست با هم نتیجه خوبی داشته باشند ، باید با هم مَچ باشن تا صدای خوبی داشته باشند .

8. hadi_365

hadi_365 عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    یعنی این کارت صدا اونقد قوی و خوب هست ک بتونه جوابگوی نیاز من باشه...؟ اگه نه بگید ک ی خورده بیشتر هزینه کنم و بهترشو بگیریم... آره مانیتور و هدفونش خوب و تمیز هستن، مرسی اونارو همین چند دیقه پیش، بعد از دیدن پستتون ازش گرفتم، لطف کردین...
    فقط ی سوال دیگه اینکه عمر سی پیو و کارت صدا و... معمولا چقدره ؟؟؟ منظورم اینه تا چ مدت این قطعات برام کار میکنن... و اینکه بنظرتون سی پیو ADM بهتره یا Intel ؟؟؟ لطف خیلی صریح اینو بگید، هردو مدل رو هم بالا در نظر بگیرید، کدومشون بهتره... آخه یکی از دوستام این چند روزه اینقد از ADM تعریف کرده که دچار تردید شدم...

قبل از هرچیز تشکر بخاطر راهنمایی های خوبتون...
    بله شخصیه، ولی نه فقط برای کارهای خودم... کارهای مشتری رو میخوام بصورت حرفه ای باهاش انجام بدم وکال و ساز ویولن هم رکورد بگیرم...
    بله فضا مناسبه و حدودا 1 تومن برا آکوستیک کردن کنار گذاشتم...
    ببخشید یه خورده گیج شدم، مگه نمیگید بازار خوب نیس و قیمتها کاذبه، پس چطور پیشنهاد میکنید قطعات نو بگیرم؟ شاید من اشتباه متوجه شدم... بنظرتون کدوم قطعات رو نو بگیرم و کدوم رو دست دوم...؟
    اینهایی که تو پست قبلیم نوشتم آیا با هم مچ هستن؟ و اینکه جوابگوی نیاز من هست... اگه میدونید بعضی هاشون که با بقیه مچ نیست و باید عوض بشن، لطف کنید و دقیقا تنظیمش کنید...
    محبت های شما دوستان فراموش نشدنیه...

موفق باشید

9. hadi_365

hadi_365 عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    دوست عزیز اون سایت هایی رو ک دادی دیدم، یه بخشی داره با عنوان قطعات کار کرده، ی کارت صدای fast track ultra گذاشته 600، نظرتون در موردش چیه، این بهتره یا همون ک خودم انتخاب کردم... اگه میشه کلا ی نگاه به قطعات کار کرده اش بندازین و ببینید چیزی ک من میخوام داره که بخوام ازش بگیرم ( از نظر کیفیت و مدل میگم ) و اینکه بنظرتون ارزش داره دست دوم بگیرم...؟
    ی بخش دیگه هم داره ک یه پکیج هست که زیر 6 تومنه... بنظرتون خوبه یا نسبت ب اون چیزایی ک خودم میخواستم خیلی پایینتره...
    ببخشید خیلی زحمت میوفتی...

10. Rend

Rend عضو سایت

امتیازات:
    +167 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, reason
    در مورد کارت صدا :

به نظر من حداقل کارتی که با داشتنش به این زودی نیاز به ارتقا ندارید moto audio express هستش . قیمتش هم نسبت به کارایش خوبه حدود 2 تومن

اگه باز میتونی بیشتر هزینه کنی ULTRA LITE MK3 HYBIRD این مدل هم واقعا از همه نظر عالیه حدود 2500 نقات ضعف مدل قبلی درین یکی بر طرف شده

11. hadi_365

hadi_365 عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    یعنی بنظرتون این کارت صدایی ک خودم گفتم ضعیفه؟؟؟ واس پروژه های فوق الاده سنگین جواب نمیده...؟

12. Rend

Rend عضو سایت

امتیازات:
    +167 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, reason
    اولا به نرخ نمونه برداری کارت هم توجه ویژای کنید اولین و مهمترین مشخصه نرخ نمونه برداری اون کارت صوتی هست.

مثلا در اکثر کارت های صوتی اکسترنال نرخ نمونه برداری 24bit و 96KHZ می باشد.البته کارت صداهای معمولی یا همون onboard دارای نرخ نمونه برداری 16bit و 44100HZ هستند.نهایت این مقدار که در کارتهای فوق حرفه ای به کار برده میشه 24bit و 192KHZ هست به عنوان مثال میشه به کارت 003FACTOTY محصول شرکت DIGIDESIGN اشاره کرد.

دوما باید ببینید از یک کارت صدا چه انتظاراتی دارید مهمترین دلیل انتخاب کارت صدا اینه که ببینید به چه تعداد خروجی ورودی نیاز دارید / اگه میخواهید حرفه ای کار کنید به مراتب احتیاج پیدا خواهید کرد

مشخصه های دیگری مثل ورودی و خروجی دیجیتال یا همون SPDIF هست ، ورودی میکرفن و فانتوم پاور و ورودی خروجی میدی و داشتن پردازنده ی داخلی نیز خصوصات کارت های خوب هستند.

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏23/4/13
  13. hadi_365

hadi_365 عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    مرسی از راهنماییی های خوبتون
    فقط ی سوال دیگه، البته این سوال رو از دوستان هم پرسیدم ک هنوز پستم رو ندیدن ک جواب بدن، میخوام از شما هم بپرسم که آیا این قطعاتی که من کنار هم چیدم آیا از نظر کیفیتی خوب هستن و آیا با هم مچ میشن...؟ البته نا گفته نماند ک این پیشنهاد جناب light عزیز بوده ب یکی از دوستان که من فقط اونو کپی کردم، و فقط کارت صدا رو خودم بهش اضافه کردم...

14. Rend

Rend عضو سایت

امتیازات:
    +167 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, reason
    بله واقعا خوبه .. میتونی به قطعات سیستم من هم یه نگاه بندازی .. واقعا تا حالا باهاش مشکلی نداشتم .. از حجیم ترین ترین پلاگین ها هم استفاده میکنم شاید هنوز cpu و رم تا 70 درصد هم نرسیده.!

در مورد مچ شدن این اصطلاح قدیم بیشتر به کار میرفت و الان دیگه یه جورایی همه شرکت ها قطعات و برد هاشون رو طبق استانداردهای خاصی میسازند تا مشکلاتی نظیر مچ نبودن این قطعات رخ نده .

15. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    دوست عزیز برای یک رکورد ساده سمپل ریت 24-48 هم کافی هست.
    وضوح بالا در حد 192 برای یوزرهایی مشخصی هست.
    من جای شما بودم فست ترک c400 میخریدم و بقیه بودجه رو خرج تهیه یا ارتقای وسایلم میکردم.
    خرید یک کارت تقریبا سنگین برای یک فرد آماتور هیچ گونه منفعتی نخواهد داشت.

16. MRN.shz

MRN.shz عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    در مورد سی پی یو قطعا اینتل بهتره. چون گفتی رک بگو گفتم.هیچ شکی هم نکن. کارت صدای بالاتر یعنی موتور 1000 سی سی واسه شروع تمرین موتور سواری!!! بهترین گزینه برای استودیوی خونگی همون impact twin و همون کارت صدایی که دوستتون پیشنهاد کرده. قطعا توی استودیوی خونگی هیچ کس به خروجی بیشتر از 2 و نهایتا 3 یا 4 تانداره. تفاوت قیمت کارت های گرونتر همیشه دلیل بر بهتر بودنشون نیست. بعضی ازکارت صداها بخاطر تعداد ورودی و خروجی بیشتر از مدل قبلی خودشون گرونترن. مثل همین موتو که گفتن. اغلب امکانات اصلیشون مثل همه و از یک سیستم استفاده میکنن اما تنها تفاوتشون تعداد ورودی و خروجی های مختلفشونه!
    برای یه استودیوی خونگی یه نفر همزمان 2 یا 4 تا مانیتور صدا داره که impact یا profire 610 تا 4 تا جواب میدن. توی خونه هم همه بیشتر از یه میکروفن و نهایتا یه گیتار الکتریک بیشترندارن که بازم دوتا ورودی میکروفن دارن. شما یه هدفون واسه خودتون میخواید و یه هدفون هم واسه ددروم که بازم دوتا خروجی هدفون جلوش داره. یه ورودی و خروجی میدی هم میخواید که بازم هردوش داره. نهایتا برای بهتر کردن کیفیت نیاز به خرید کارت صدای دیگه نیست میتونی از کمپرسور و پری آمپ استفاده کنی. خیلی دست دست نکن تا انتخابات نشده بخر که همه چی گرون میشه!!!!!! موفق باشی دوست عزیز

بارگذاری...