راهنمایی برای آشنایی با میکروفن هایی که خودشون آکوستیک هستند.

شروع موضوع توسط Moein_... ‏12/8/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک راهنمایی برای آشنایی با میکروفن هایی که خودشون آکوستیک هستند. تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. Moein_...

Moein_...

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    سلام به همگی!:smile (35):
    دوستان من مدتیه که خیلی راجع به میکروفن های که نیازی به آکـــوستیک ندارند از دور و بر میشنوم.
    میخواستم بدونم جریانشون چیه، اصلا همچین چیزایی وجود دارن؟:smile (20):
    و اگه هست خوبه یا نه؟
    قیمتش رو هم اگر بگید ممنون میشم.

2. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    احتمالا منظورشون میکروفون های داینامیک بوده. من هم همچین چیزهایی شنیدم که البته کلا غلطه.
    میکروفونهای کندنسور چون حساسیت بالایی دارن نیاز به محیط عایق شده دارند تا صدای محیط رو دریافت نکنن.
    اما داینامیک ها چون حساسیت کمتری نسبت به کندنسورها دارن میشه اونها رو در محیطهایی که عایق نیست هم استفاده کرد. ( البته محیط داریم تا محیط محیط خیلی شلوغ هم مناسب نیست )

3. ASOT

ASOT عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 1 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, flstudio
    اگه میخوای جای غیر آکوستیک ظبط کنی اونم فقط در حد ماکت پیشنهاد منم همون میک های داینامیکه EV cobalt 5 خوبه من باهاش زیاد ماکت گرفتم 70 80 تومنم هست

4. Moein_...

Moein_...

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    آقای محبی میشه بیشتر توضیح بدید که این حساسیت بالا خوبه یا پایین ؟
    یعنی پایین بودن حساسیت یک ضعفه یا قوت؟
    قیمت این میکروفن ها چنده؟
    و در کل وکال خوبی میشه باهاشون گرفت؟(توی فضای غیر آکوستیک)
    asot جان اگه در حد ماکت بخوام که هر میکروفنی بگیرم فوقش میرم تو کمد اونقدر هم بد نمیشه.ولی خوب میخوام یه چیزی در حد خوب باشه که به گوش حداقل خوب بیاد . چون آدم بخواد واسه هر کاری حس بگیره نیاز به وقت زیاده که خوب واسه استودیو هزینه بالا میره و کلا فضای اونجا هم یکم استرس داره واسه آدم ولی خونه نه.

5. Behrouz Paygan

Behrouz Paygan Gold User

امتیازات:
    +1,065 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    دوست عزیز تاپیکهای زیادی در این مورد وجود داره اول اونهارو مطالعه کنید چون نه تنها به جوابتون میرسید بلکه اطلاعات جانبیتون هم زیاد میشه و بعد اگر سوالی بود و جوابشو نگرفته بودید مطرح کنید .

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  6. ASOT

ASOT عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 1 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, flstudio
    عزیزم هر کاری هزینه داره شما وقتی جای غیر آکوستیک ضبط میکنی هزار تا چیز دیگه به غیر از صدات ضبط میشه که هر کاری میکنی به اصطلاح کسایی که تو خونه ضبط میکنن صدات تو آهنگ نمیشینه با هیچ پلاگینی هم نمیتونی اونا رو حذف کنی یه مدت گیت کردن مد شده بو همه فکر میکردن نویس رو میگیره ولی گیت که اصلا کارش چیز دیگه ای هستش احتمال زیاد شما به ناظر خوب هم نیاز داری که تو استدیو های خوب هستش . پول ضبط تو استدیو هم کمترین هزینه در زمینه موزیک هستش و کسی تا حالا بدون هزینه به جایی نرسیده که تو دومیش باشی حالا اگه میخوای استرس نداشته باشی بورو یه میک خوب بگیر با یه بایه آکوستیک تا حدی میتونی کار استدیو رو بکنی ولی همین زمانی که تو داری واسه اینکار میزاری خودش یه هزینس که شاید 2 سال دیگه به این نتیجه برسی و بفهمی که هزینه ای که بابت زمان دادی خیلی بیشتر بوده و از الان باید شروع کنی و بری دنبال تجهیزات حرفه ای خیلی ها دوربرم اینجوری شدن

7. raham+

raham+ عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +32 / 0 / -0
    نرم افزار:
    logic
    سلام به دوستان
    در حضور اساتید جسارت نمیکنم و نظر نمیدم فقط کاریو که خودم انجام میدم روشرح میدم
    هر هنرمندی که در موسیقی کار میکنه حداقل 1 استودیو خانگی باید داشته باشه
    قطعات استودیو هم همانند قطعات کامپیوتر بوده که اگه 1 قطعه حذف بشه سیستم یا از کار میفته یا بدرستی کار انجام نمیده

اصولا تا اونجایی که شنیدم و خودم کار کردم تو رنج قیمتی پایین کمپرسور برای جاهای غیر ایزوله ( آکوستیک ) نقش مهمی رو ایفا میکنه و تا حد فوق العاده زیادی به کیفیت وکال و حذف نویز کمک میکنه
    اما تو محیط های های آکوستیک مجددا تو این رنج قیمتی میشه به یک پری آمپ خوب کفایت کرد و جور کمپرس رو با پلاگین های مخصوص کشید !
    من سیستم قبلیم اینا بود :
    Sound Cart : M - audio Fast Track Pro
    PreamP : Sinn7 Phantom 1
    Mic : Rode nt-a
    Compressor : alessis 3630
    در حد قیمتی که دارند کیفیت فوق العاده ای رو میتونی ازین قطعات بگیری
    من لاین وکال گرفتم در یک محیط غیز ایزوله و تا 4 برابر صدا رو زیاد کردم اما هیچ صدایی به عنوان نویز نشنیدم !×!!!
    البته همونطور که استاد محبی فرمودند جا داریم تا جا !
    ولی من اتاقم کنار خیابون اصلیه !

در جواب aSOT عزیز هم باید عرض کنم که تجربه ای که این شخص توی ضبط بدست میاره تو همین زمانی که داره از دست میده واقعا قیمت نمیشه روش گذاشت ! تجربه های گران بهایی که با آزمون و خطا بدست میاد !
    این شخص اگه خودش شروع ه کار کنه تجربه های گران بهایی چون : میکس ، مسترینگ ، ضبط رو بدست میاره که حتی بعد ها میتونه ازشون استفاده کنه
    ((البته این امر با مطالعه ، تلاش و پشتکار میسر میشه))

موفق باشید دوستان

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  8. daryosh

daryosh عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با سلام من یه دونه میکروفون با مارک merci mm110داینامیک از جمهوری خریدم
    لطفا راهنمایی کنید برای کامپیوترم چه برنامه ای بریزم که کیفیت خوب بگیره ؟در ضمن کارت صدام دارم بعد از ضبط صدا یه صدای جیر جیر میاد چیکار کنم

9. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    حساسیت میکروفون و کم یا زیاد بودن اون بسته به نوع کاریه که میخوان انجام بدید و رکوردی که مد نظر دارید و البته مهم تر از همه عایق بودن مکانتون.
    اگه محیط خیلی شلوغ نباشه میشه کارهای خوبی انجام داد.
    کیفیت فقط به برنامه رکورد نیست. نوع میکروفون و محیط و رکورد درست و کارهای بعد از رکورد هم مهم هستند.
    صدایی که میفرمائید هم میتونه از کابل یا کارت صداتون باشه اگه ذکر میکردید کارتتون چیه بهتر بود.
    اگه کارت انبورد هستش که معمولا در بیشتر کارتهای انبورد این صدا وجود داره

بارگذاری...