آخرین ارسال‌ها

راهنمایی آموزش از صفر و شروع آهنگسازی

hmmd

عضو سایت
15/2/20
4
سلام دوستان ، امیدوارم که حالتون خوب باشه
من از 12 سالگی علاقه ی فوق العاده زیادی به موسیقی پیدا کردم اینقدر که الان هرکی منو میبینه بهم میگه چیکار کردی با موسیقی ،
من تا الان که 22 سالم باشه متاسفانه اقدامی جدی جز در خوانندگی نکردم ، ولی قصد دارم توی همین هفته آموزش آهنگسازی ببینم توسط یک استاد ،
ولی مشکل اینجاست که میگه اگه کیبورد نتونی بزنی خیلی کار سخت میشه ،من خودم به شخصه خیلی به پیانو علاقه دارم و بهش گفتم خب اوکی یه پیانو میگیرم هم آهنگسازی و هم پیانو رو کنار هم تمرین میکنم گفت که پیانو نگیر و با میدی کیبورد شروع کن که هم آهنگسازی کنی و هم کیبوردو یاد بگیری ، از چندتا دوستان پرسیدم گفتن با میدی نمیشه پیانو یاد گرفت یا تمرین کرد
میخوام نظر شما دوستان رو بپرسم
ممنون میشم راهنمایی کنید

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,806
53
.
چه نوع آهنگسازی ای؟ الآن دیگه معنی "آهنگسازی" مثل قدیم نیست و نسبت به استایل و ژانری که میخوای کار کنی، خیلی متنوع شده. مثلاً اگر بخوای از این نوع آهنگسازی انجام بدی، باید بخوبی بتونی پیانو بزنی، تئوری موسیقی رو بطور کامل یاد گرفته باشی، هارمونی رو بطور تخصصی در یک کلاس حظوری آموزش دیده باشی، ساز شناسی و ارکستراسیون رو هم ضرورتاً تحصیل کرده باشی و همینطور نت نویسی و نت خوانی (سلفژ). و با توجه به سنّی که شما الآن داری یعنی غیر ممکن. ولی اگه بخوای از
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید
کار ها بسازی، نیاز به هیچکدم از اون آموزشها نداری! حتی داشتن کیبورد هم ضروری نیست. میشینی پشت کامپیوتر و چند تا لوپ و بیت رو با ماوس مثل پازل کنار هم میچینی میشه یه آهنگ! فقط یه کمی گوش موسیقی لازم داری. حالا شما برای اینکه راهنماییِ دقیق تری بگیری، ساختن چه نوع کارهایی مد نظرته؟

hmmd

عضو سایت
15/2/20
4
ممنونم بابت وقتی که گذاشتید
ببینید منم موسیقی پاپ رو خیلی دوست دارم و میخوام تو همون سبک دومی که اشاره کردید فعالیت کنم
ولی سوال من اینه که آیا برای یادگیری پیانو میشه از میدی کیبورد استفاده کرد
برای تئوری موسیقی هم قراره دوره بگیرم

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,806
53
.
اگر میدی کیبوردت 88 کلید باشه و کلیداش هم از نوع Hammer Action باشه میشه. ولی همونطور که گفتم زیاد رو آموزش پیانو در این سنّ حساب نکن.

Mohammad1772

عضو سایت
1/1/17
77
61
چه نوع آهنگسازی ای؟ الآن دیگه معنی "آهنگسازی" مثل قدیم نیست و نسبت به استایل و ژانری که میخوای کار کنی، خیلی متنوع شده. مثلاً اگر بخوای از این نوع آهنگسازی انجام بدی، باید بخوبی بتونی پیانو بزنی، تئوری موسیقی رو بطور کامل یاد گرفته باشی، هارمونی رو بطور تخصصی در یک کلاس حظوری آموزش دیده باشی، ساز شناسی و ارکستراسیون رو هم ضرورتاً تحصیل کرده باشی و همینطور نت نویسی و نت خوانی (سلفژ). و با توجه به سنّی که شما الآن داری یعنی غیر ممکن. ولی اگه بخوای از
کار ها بسازی، نیاز به هیچکدم از اون آموزشها نداری! حتی داشتن کیبورد هم ضروری نیست. میشینی پشت کامپیوتر و چند تا لوپ و بیت رو با ماوس مثل پازل کنار هم میچینی میشه یه آهنگ! فقط یه کمی گوش موسیقی لازم داری. حالا شما برای اینکه راهنماییِ دقیق تری بگیری، ساختن چه نوع کارهایی مد نظرته؟
با احترام به نظر شخصی شما
اتفاقا من هم درهمین سن عاشق اهنگسازی شدم البته در اون زمان امکاناتی نبود
دیجیتالی نبود کارت صدایی نبود خلاصه همه چیز به نت نویسی و مجموعه انالوگ ختم می شد ولی چون علاقه داشتم و از راه صحیح وارد شدم بعد صبر هم داشتم و مقداری سر جیبم رو هم شل کردم و برای فراگیری در امر کامل اموزش در انتخاب استاد دقیق عمل کردم همه چیز ختم به خیر شد الان هم یه 17 یا 18 سالی از اون روزها می گذره

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,806
53
.
دیجیتالی نبود کارت صدایی نبود خلاصه همه چیز به نت نویسی و مجموعه انالوگ ختم می شد ولی چون علاقه داشتم و از راه صحیح وارد شدم بعد صبر هم داشتم و مقداری سر جیبم رو هم شل کردم و برای فراگیری در امر کامل اموزش در انتخاب استاد دقیق عمل کردم همه چیز ختم به خیر شد الان هم یه 17 یا 18 سالی از اون روزها می گذره
محمد در این مورد در این سایت بحث زیاد شده. مغز سنین بالا برای مباحث مشق کردنی (مثل نوازندگی) جواب نمیده. به یکسری دلایل که به فیزیواوژی مغز و اعصاب مربوط میشه، این مغز کودکان هست که میتونه به مشق کردن ها جواب بده. مگر اینکه کسی که در سنین بالا شروع میکنه، یک نبوغ و استعداد خاص و غیر طبیعی داشته باشه تا جواب بگیره، که همون هم باز فرق خواهد داشت با آموزش دوره ی کودکی. ولی آموزش مباحث تحلیلی برعکس هست. چون "تحلیل" کردن نیاز به مشق کردن نداره. حتی آموزش تئوری موسیقی هم برای بزرگترها بهتر جواب میده تا نوازندگی. چون تئوری، فهمیدنی و درک کردنیه، نه مشق کردنی. ولی نوازندگی مشق کردنیه. اصولاً "مشق" کردن روش آموزشیِ مناسب کودکان هست. این مورد در آموزش یک زبان هم صادق هست، چون اون هم مشق کردنیه. در این لینک، و در ادامه ی همون تاپیک در لینک دیگه، کمی بیشتر توضیح دادم در این مورد.

Mohammad1772

عضو سایت
1/1/17
77
61
من باز هم به شخصیت ندیده شما احترام میگذارم

اون قسمت حرفهای دوستمون که بیانگر یکسان نبودن هوش در همه افراد حتی در سنین مختلف و یا سرعت در فراگیری بود رو من قبول دارم
البته فرمایش شما هم مبنی بر سخت تر شدن یا درک اموزش در اثر مرور سن هم متین.

حرف من فقط راجع به امر اهنگسازی اون هم در این رنج سنی بود که زیاد هم دیر نشده
نه در مورد اموزش حرفه ای نوازندگی یا یکی مثل دکتر ریاحی یا دکتر شاهین فرهت شدن
به هر حال امر نوازندگی یک ساز برای یک اهنگساز در حد معمول هم کفایت می کنه

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,806
53
.
من باز هم به شخصیت ندیده شما احترام میگذارم

اون قسمت حرفهای دوستمون که بیانگر یکسان نبودن هوش در همه افراد حتی در سنین مختلف و یا سرعت در فراگیری بود رو من قبول دارم
البته فرمایش شما هم مبنی بر سخت تر شدن یا درک اموزش در اثر مرور سن هم متین.

حرف من فقط راجع به امر اهنگسازی اون هم در این رنج سنی بود که زیاد هم دیر نشده
نه در مورد اموزش حرفه ای نوازندگی یا یکی مثل دکتر ریاحی یا دکتر شاهین فرهت شدن
به هر حال امر نوازندگی یک ساز برای یک اهنگساز در حد معمول هم کفایت می کنه
ظاهراً بخاطر علاقه شخصی میخواد پیانو رو یاد بگیره، نه برای آهنگسازی. برای آهنگسازی از اون نوعی که ایشون علاقه داره که اصلاً نیاز به نواختن پیانو هم نداره! من در پست بالایی هم به ایشون گفتم که به نوع و ژانر کارش بستگی داره.

hmmd

عضو سایت
15/2/20
4
سلام دوستان عزیز
من سابقه و سواد موسیقیایی زیادی ندارم
ولی به نظرم هر کس تو هرزمینه ای احساس کنه استعداد داره قطعا با تلاش میتونه پیشرفت کنه .
اینکه شما اسرار بر این دارید که سن شما زیاده و هوش مشقی ندارید میتونه مانع باشه براتون اشتباهه
با این صحبت هایی که قطعا نظر شخصیه و هیچ منطق و علمی تایید نمیکنه خواهش میکنم انگیزه رو از بین نبرید
من واقعا ممنونم از شما بابت وقتی که گذاشتید ولی خواهش میکنم کمی ذهنتون رو آروم کنید
نمیگم الکی خوش کنید کسی رو ، اما بگید که اگر واقعا طالب هنر هستید میشه ، ولی تلاش زیاد میخواد
من الان توی این سن از زیر صفر به شرایط مالی دلخواه خودم رسیدم که توی هم سن و سالام کم میشه دید شاید از هزارنفر - پنج نفر اینجوری بشه براشون ، همیشه هم بهم گفتند نمیشه و نمیتونی
به لطف خدا الان خیلی از همون عزیزان در کنارم مشغول فعالیت هستند
درکل موسیقی هم همینه
من دوست دارم پیانو رو خیلی حرفه ای یاد بگیرم و میگیرم شده باشه توی سن 30 سالگی تموم بشه ولی یاد میگیرم
بازم ممنونم از وقتی که میزارید

samandar

عضو سایت
23/3/11
772
ایران
میشه چند نمونه کار موفقتون رو لینک بدین که در کشور معروف شده باشه و یا در بین اساتید موسیقی کشور؟؟خیلی جالبه برام بدونم چطوری ممکنه در سن بالا شروع کرد و موفق شد؟نمونه کار لطفا؟

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,806
53
.
سلام دوستان عزیز
من سابقه و سواد موسیقیایی زیادی ندارم
ولی به نظرم هر کس تو هرزمینه ای احساس کنه استعداد داره قطعا با تلاش میتونه پیشرفت کنه .
اینکه شما اسرار بر این دارید که سن شما زیاده و هوش مشقی ندارید میتونه مانع باشه براتون اشتباهه
با این صحبت هایی که قطعا نظر شخصیه و هیچ منطق و علمی تایید نمیکنه خواهش میکنم انگیزه رو از بین نبرید
من واقعا ممنونم از شما بابت وقتی که گذاشتید ولی خواهش میکنم کمی ذهنتون رو آروم کنید
نمیگم الکی خوش کنید کسی رو ، اما بگید که اگر واقعا طالب هنر هستید میشه ، ولی تلاش زیاد میخواد
من الان توی این سن از زیر صفر به شرایط مالی دلخواه خودم رسیدم که توی هم سن و سالام کم میشه دید شاید از هزارنفر - پنج نفر اینجوری بشه براشون ، همیشه هم بهم گفتند نمیشه و نمیتونی
به لطف خدا الان خیلی از همون عزیزان در کنارم مشغول فعالیت هستند
درکل موسیقی هم همینه
من دوست دارم پیانو رو خیلی حرفه ای یاد بگیرم و میگیرم شده باشه توی سن 30 سالگی تموم بشه ولی یاد میگیرم
بازم ممنونم از وقتی که میزارید
عزیزم شما چرا وقت خودت و ما رو در این نوع فروم ها و سایت ها تلف میکنی؟ میگی: "بگید که اگر واقعا طالب هنر هستید میشه ، ولی تلاش زیاد میخواد"! خوب اگه خودت جواب رو داری برای چی دیگه سوال میکنی؟! 🤣 شما باید به ما بگی که چه جوابی بدیم؟!! جالبه!

شما حتی خودت هم نمیدونی دنبال چی هستی. یه بار میگی آهنگسازی پاپ سبک دوم (R&B) میخوای بکنی، بعد میگی نوازندگی پیانو بصورت کاملاً حرفه ای میخوای!! چه جوابی قراره به شما داده بشه وقتی خودت هم نمیدونی چی میخوای؟ این نوع استیصال ها معمولاً نشانگر غریبه بودن شخص با کلیّتِ این حوزه است که واقعاً معلوم نیست که با این غریبگی اصلاً برای چی وارد این حوزه شدی.

شما یا لینکهایی که دادم رو اصلاً نخوندی و یا خوندی ولی چون اون جواب قشنگه رو نگرفتی، حاضر به قبول واقعیت نیستی. اگر خونده بودی می فهمیدی که اصلاً "نظر" نبود که حالا شخصی باشه یا غیر شخصی. لینکهایی که در پست شماره 6 دادم جوابهای کاملاً تخصصی توش بود. اشکالی هم نداره. هر کسی در قبول و یا رد هر کامنتی که میخونه آزاده. ولی وظیفه ی ما دادن جواب تخصصی هست، حالا چه به نظر خواننده "قشنگِ قشنگ" بیاد و چه "بَدِ بَد"! اینجا یک فروم تخصصی هست نه فروم خاله بازی که با کامنت "قشنگ" گذاشتن با همدیگه بازی بازی بکنیم. اگر هم که جوابی میخواستی که صرفاً حالتو خوب کنه، زود تر بگو! اون موقع جواب میدیم که: آره عزیزم، تو میتونی، تو خیلی با استعدادی، حرف نداری، ماهی رو هر وقت از آب بگیری خیسه! برو جلو، نترس، تو پیروز میشی، اراده کنی اصلاً بتهوون کی باشه پیش تو، نا امید نباش، تلاش کن، کوشش کن، پشتکار . . . عشق!

Mohammad1772

عضو سایت
1/1/17
77
61
میشه چند نمونه کار موفقتون رو لینک بدین که در کشور معروف شده باشه و یا در بین اساتید موسیقی کشور؟؟خیلی جالبه برام بدونم چطوری ممکنه در سن بالا شروع کرد و موفق شد؟نمونه کار لطفا؟
از کی تا به حال موفق شدن ارتباط مستقیم با معروف شدن داره
شما کمی از حرف های من برداشت اشتباه کردی
یه چیزی رو بدون تعارف میگم
اون معروفیتی که شما مد نظرتون هست رو اگر هر کدوم از اعضای این سایت یا این چنین سایتهایی داشتن دیگه وقتی نداشتن یا افتخار نمی دادن برای تایپ زدن یا عضویت در این مکانها
اینجا ظاهرا برای حل مشکلات کم تجربه ها توسط کسانی که چند تا پیراهن بیشتر پاره کردن
من هم واقعیت رو گفتم اگه شما باور ندارید دیگه مشکل از جای دیگه ست

آخرین ویرایش:

samandar

عضو سایت
23/3/11
772
ایران
از کی تا به حال موفق شدن ارتباط مستقیم با معروف شدن داره
شما کمی از حرف های من برداشت اشتباه کردی
یه چیزی رو بدون تعارف میگم
اون معروفیتی که شما مد نظرتون هست رو اگر هر کدوم از اعضای این سایت یا این چنین سایتهایی داشتن دیگه وقتی نداشتن یا افتخار نمی دادن برای تایپ زدن یا عضویت در این مکانها
اینجا ظاهرا برای حل مشکلات کم تجربه ها توسط کسانی که چند تا پیراهن بیشتر پاره کردن
من هم واقعیت رو گفتم اگه شما باور ندارید دیگه مشکل از جای دیگه ست
شما اول گفتید موفق شدید ولی الان که من نمونه کار ازتون خواستم تغییر موضع دادید و اینبار گفتید که نه موفق نیست بلکه پشتکار دارید!!1خب اصلا قبول پشتکار دارید-دو نمونه کار از خودتون برای ما اینجا لینک قرار بدید-ممنونم و منتظر

hmmd

عضو سایت
15/2/20
4
انجمن جالبیه
پستای منو حذف کرده در جواب اقای فرهود
متاسفم

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,806
53
.
انجمن جالبیه
پستای منو حذف کرده در جواب اقای فرهود
متاسفم
دوست عزیز پستهای شما حاوی لینک های تبلیغاتی بود که احتمالاً به این دلیل مدیران حذف کردند. لینک تبلیغاتی در این سایت ممنوع هست اگه قوانین سایت رو خونده باشی (که نخوندی!). من هم اصلاً هیچ جوابی از شما نمیخوام! آره حق با شماست، میشه!! شما همین راهو برو. از همین امروز ثبت نام کن یه موسسه ای جایی و آموزشت رو شروع کن. این که دیگه بحث کردن نداره!

Mohammad1772

عضو سایت
1/1/17
77
61
شما اول گفتید موفق شدید ولی الان که من نمونه کار ازتون خواستم تغییر موضع دادید و اینبار گفتید که نه موفق نیست بلکه پشتکار دارید!!1خب اصلا قبول پشتکار دارید-دو نمونه کار از خودتون برای ما اینجا لینک قرار بدید-ممنونم و منتظر
دوست من حرف شما شبیه نیش زنبور به من می مونه من که دروغ ندارم که بگم
شاید هم خیلی دوست داری بدونی طرف چند کیلویه
من یه ویدو برات میزارم شاید مستندتر باشه البته خواننده نیستم
شعر اهنگ و تنظیم کار از خودم هست چون این کار به مناسبت تولد دخترم ساخته شده خودم خوندم
این کار مربوط به زمستون 1394 هست ویدو این کار حرفه ای نیست فقط به عنوان یادگاری برای دخترم انجام شده

این کارم هم توسط پسر 3 سالم امیر حسین اجرا شده
مرغ سحر نیاز به معرفی نداره تنظیم این کار ساده انجام شده سعی کردم یه فضای کودکانه در این تنظیم خلق کنم

خلاصه بیش از 60 یا 70 کار کارم که فکر نمی کنم نیاز به معرفی الباقی اونها باشه
در ضمن احتمالا امیرحسین کوچکترین خواننده ایران هست
برای ضبط این کار واقعا بیش از یک ماه پدرم در اومد

صفحه ما در اینستاگرام

بالا