راهنماییم کنید(استدیوی چوبی)

شروع موضوع توسط MOHAMMAD ADHAMI ‏23/11/12 در انجمن گفتگوی عمومی درباره استودیوها

تاپیک راهنماییم کنید(استدیوی چوبی) تالار گفتگوی عمومی درباره استودیوها در persian-music.org.

1. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    سلام.اگه میشه من رو هم راهنمایی کنید.راستش من تصمیم دارم یه اتاق 12 متری با نئوپان درست کنم.که یه قسمتش اتاق میکس باشه و یه قسمتش اتاق رکورد.به نظرتون من چطوری میتونم اصتقاده ی خووب از این طرح بکنم؟
    ببخشید بزارید کامل تر بگم.راستش من اول تصمیم داشتم که یه اتاق 12 متری بسازم به این روش:
    ریل کشی دور تا دور اتاق و خلاصه از این کارا که واسه ساختونهای جدید میکنن.قرار بود برام ریل بکشه طرف و بین ریلها پشم سنگ بزاره و پشت و روی این دیواره ها رو کناف گچی بکشه.سقفشم بش گفتم 2 متر کافیه.میخواست ازم هزینه ی نزدیک 2 تومن بگیره که من ندارم.میخوام یه اتاق 12 متری از نئوپان بسازم که همینطوری در بیاد و عایق بشه.آیا اصولی میشه؟راهنمایی کنید.
    یه سوال دیگم دارم اینکه آقا کابل ها رو چطوری از اتاق ددروم میدن تو اتاق رکورد؟اگه جایی رو سوراخ کنیم هوا نمیره؟استدیو های حرفه ای چیکار میکنن؟

2. khiyari

khiyari عضو سایت

امتیازات:
    +72 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio
    دوست عزيز اگه نظر من رو بخواي زياد خودتو درگير اين قضايا نکن. من خودم يه زماني تمام تاپيکاي آکوستيک رو زيرو رو ميکردم و يادداشت ميکردم واسه اينکه يه چيز خوب بسازم و کل اتاقمو آکوستيک کنم و استاندارد باشه و ... ازاين حرفا کلي برنامه ها داشتم :))
    حالا ببين چي ساختم https://www.persian-music.org/attachments/7947d1341571050-04.jpg

https://www.persian-music.org/attachments/7946d1341571047-03.jpg
    با اينکه خودم کناف کارم يه اتاقک ساده درست کردم(150هزار) و زودتر کارمو شروع کردم. استديو شخصيه ديگه :)). خداروشکر خيليم راضيم.

حالا نميدونم شما استديوت شايد تجاري باشه و مشتري داشته باشي که بايد يه چيز خوب درست کني.
    ولي منظورم اين بود که يه چيز کم هزينه درست کن و کارتوشروع کن و مطمئن باش اضافه پس اندازت حتما تو ادامه اين راه به دردت مي خوره..

- - - - - - - - - -

درمورد رد کردن سیم ها هم چند روش وجود داره
    هم می تونی از پچ پنل استفاده کنی هم می تونی سوراخ کنی بعد با فوم تزریقی.....
    به این تاپیک ها سر بزن:

https://www.persian-music.org/15861-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%AF%DB%8C%D9%88-%D9%85%D9%86-3.html

https://www.persian-music.org/16204-پتچ-پنل-استودیویی.html

3. Hamed_abdollahi

Hamed_abdollahi عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +356 / 1 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, nuendo, StudioOne
    سلام دوس من
    پیشنهاد میکنم از دیوار پیش ساخته گچی استفاده کنید چون هم از چوب ارزونتر در میاد هم صدا ازش رد نمیشه هم میدونی یه چیز محکمو درستو حسابی تره از چوب
    فقط یکم کچ کاری داره که خودتونم میتونید انجامش بدید یا تو دروز کارگر گرفتن تمومش کنید
    (من خودم زدم یه هفته ای طول کشید):smile (29):
    من خودم استدیو خونگیمو با همین گچ های پیش ساخته درس کردم هیچ صدایی ازش رد نمیشه غیر از کیک اونم خیلی کم که هنگام ضبط با کم کردن صدا مشکل حل میشه
    موفق باشید

4. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    راستش میدونید من میخوام حالا که قراره انجام بدم یه چیزی باشه که درست و درمون باشه.آخه من وسعم نمیرسه که هردفعه ارتقائش بدم.میخوام اگه قراره مدت طولانی باش کار کنم چیزی باشه که دیگه نخوام هی پس فردا بهمش بزنم.ظاهرشم اصلا برام مهم نیست.فقط میخوام صدا ازش رد نشه و واقعا آکوستیک باشه.مخصوصا اتاق رکورد که خیلی حساسه واسه خوندن و ضبط سازهای آکوستیک.بخدا الا حدود 1 ساله همش دارم میپرسم و تحقیق میکنم که چیکار کنم اما کسی یه راهنمایی آبدار و به قولی حسابی نکرده بم.راستش من نمیخوام زیاد کثیف کاری هم بشه واسه همین زیاد دنبال گچ کاری نیستم.به قول شما اگه بخوام با نئوپانم بزنم گرون در میاد. پس آخه من چیکار کنم؟بخدا همه سرگردونیم تو کارم واسه همینه که تکلیف استدیوم مشخص نیست.من برام خیلی عایقش مهمه که صدای مانیتورینگ ها واسه میکس جاش آکوستیک باشه و خیلی صدا بیرون نره و راحت بتونم صدارو بلند کنم و کسی و اذیت نکنم.آخه بدبختی ریزه کاری زیاد داره.انقد سوال دارمممممممم.مثلا شیشه ی بین ددروم و اتاق میکس چی باشه؟اریب زده بشه؟هفتی زده بشه؟صاف زده بشه؟از جنس چی باشه؟درها از جنس چی باشه؟اینا دیگه.سقف چی باشه؟کف چی باشه؟ای خدا دیگه موندم

بارگذاری...