راهنمايي لطفا...

شروع موضوع توسط ras_persian ‏14/5/16 در انجمن موسیقی ایران

تاپیک راهنمايي لطفا... تالار موسیقی ایران در persian-music.org.

1. ras_persian

ras_persian

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    با سلام
    نمي دونم اينجا ميشه سوال طرح كرد يا نه ؟؟
    من خواننده سنتي هستم و يك گروه كوچك داريم كه هفته اي يكبار تمرين ميكنيم .
    مي خواهم براي محك زدن خودم ، يك كار كم هزينه در استوديو اجرا كنم ولي هيچ گونه آگاهي و تجربه اي ندارم .از كجا بايد شروع كرد .؟؟ آهنگ و آهنگساز و نوازنده ساز هم نميشناسم ...:frown:
    لطفا راهنمايي بفرماييد

2. Mamad agha

Mamad agha عضو سایت

امتیازات:
    +45 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام
    خب از اونجایی که شما میخوایید کم هزینه باشه باید در اولین قدم یک شعر و یک اهنگساز . تنظیم کننده و استودیو پیدا کنید که ارزون باهاتون حساب کنه..هست افرادی که تازه شروع کردن به کار و قیمت هاشون پایینه...اهان و کسی که میکس و مستر کارتون هم انجام بده..معمولا توی رنج قیمتی پایین یک نفر همه رو انجام میده به غیر از شعر و تنظیم..بازم ممکنه کسی پیدا بشه که همشو انجام بده ولی خب . . .

حالا میرسیم به نوازنده که پیشنهادم اینه از دوستاتون و یا هم گروهاتون بخوایین براتون دوستانه بیان نوازندگیش رو انجام بدن

و البته خودتون هم میتونید از شعر های موجود استفاده کنید(از سعدی یا حافظ و ....) یا خودتون شعر بگید بازم هزینتون کمتر میشه..

کلا سعی کن اول بری سراغ دوستانت و ازشون درخواست کن دوستانه برات انجام بدن و از تخصص خودت استفاده کن تا جایی که بلدی

من دیدم کسایی که میان روی کارهای معروف با همون وزن و ملودی شعر میگن و بعد خودشون مثلا تحریرا یا ملودیشو تغییر میدن که

کپی کار اصلی نباشه حالا تخصصت بیشتر باشه میتونی دستگاهو (منظورم همون گامه اگر اشتباه نکنم)ایناشم تغییر بدی..کلا هرچی خودت بیشتر تلاش کنی کمتر هزینه هم میکنی و قطعا تجربه بیشتری هم کسب میکنی

3. ras_persian

ras_persian

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    مرسي از پاسختون ..
    اگه هزينه برام مهم نباشه چطور بايد شروع كرد ؟ اول بايد آهنگ رو از كسي بگيرم بعد برم دنبال شاعر و و بعد استوديو و ....يا اينكه راهكار و جاهاي خاصي وجود دارد؟؟ :stop-86:

4. Mamad agha

Mamad agha عضو سایت

امتیازات:
    +45 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اگر هزینه مهم نباشه میتونی بری یه استودیو حرفه پیدا کنی و اهنگ سازی و کارای میکس و مسترو بدی برات انجام بده..کلا وقتی پول بخوای بدی میری کاراشونو گوش میکنی و کارو میدی به اونی که دلت میخواد و کاراش بیشتر به دلت میشینه میتونی بگی برات اهنگ بسازه بعد بدی به شاعر برات شعر بگه میتونی یه شعر بخری بدی به اهنگ سازت برات روش ملودی بزاره و ....حتی میتونی تنظیم کنندتم انخاب کنی کلا دستت بازه

5. ali salmanpoor

ali salmanpoor عضو سایت

شغل :
    مدرس موسیقی
    امتیازات:
    +100 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    کدام شهر هستید دوست عزیز؟

6. ras_persian

ras_persian

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    ماهشهر و شيراز

7. ali salmanpoor

ali salmanpoor عضو سایت

شغل :
    مدرس موسیقی
    امتیازات:
    +100 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    خوب بله متاسفانه ماهشهر از شیراز خیلی دور هست. کمکی خواستید من در خدمتم.

8. ras_persian

ras_persian

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    با سلام
    منظورم اين بود كه ماهشهرم ولي شيراز هم گذارم زياد مي افته
    اگه استوديو دارين يا جايي ميتوانم شما را ببيينم آدرس يا شماره اي اگه دارين لطف كنيد بزارين . البته اگر در موسيقي سنتي داراي كار يا تجربه هستيد :stop-86:

9. Reza27880

Reza27880

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    سلام ببخشيد من تازه عضو شدم اگر سوالم رو دارم جاي اشتباه ميپرسم ببخشيد من١٤ساله هستم و ميخوام ويولن رو شروع كنم و ٢سال وقت دارم چون بعد از اون ميخوام براي پزشكي بخونم وقت نميكنم حالا دو تا سوال داشتم ميخواستم ببينم تو دو سال ميتونم ويولن رو در حد خوب ياد بگيرم و دوم اين كه اگر مدتي اين ساز رو رها كنم از يادم ميره

10. Mamad agha

Mamad agha عضو سایت

امتیازات:
    +45 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام
    دوست عزیز در محرله اول موسیقی عشق میخواد چون دلسردی و مانع های زیادی در پیشه

اگر دوست داری موفق بشی و حرفی برا گفتن داشته باشی باید هم اولویت مهم ترین امور زندگیت بشه و گاها حتی اولویت اولت قراره بگیره تمرین سازت

بله موسیقی فراره و اگر تمرین نکنی فراموش میشه بیشترش

و ویولن یک ساز نسبتا دشوار حساب میشه برای افرادی که تازه میخوان وارد موسیقی بشن و میشه گفت احتمالا بعد دوسال تازه شروع دوران اوجتون گرفتنتون در نوازندگی این ساز میشه که شما میخوای رهاش کنی

میتونی کلاس ها رو تفریحی ادامه بدی مثل خیلی از افرادی که همین کار رو میکنند ولی کنار گذاشتنش رو پیشنهاد نمیکنم

• موافقم موافقم x 1
  11. Reza27880

Reza27880

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    خيلي ممنون از راهنمايي تون
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏21/5/16, تاریخ ارسال پست اول: ‏21/5/16 ---
    ببخشيد ميتونيد يك استاد خوب از شيراز معرفي كنيد - براي شروع چه مدل سازي بايد بخرم حداكثر بودجه من٤٠٠تا٤٥٠٠هست

12. Mamad agha

Mamad agha عضو سایت

امتیازات:
    +45 / 0 / -0
    نرم افزار:
    بنده شیراز دوستانی دارم ازشون سوال میکنم و اگر کسیو معرفی کردن بهتون اطلاع میدم
    در مورد ساز هم باید استادتون نظر بنده.

بارگذاری...