راهنمايي در مورد چگونگي اين ميكس

شروع موضوع توسط Amin.Sharifi ‏8/7/12 در انجمن آموزش ، سوال و جواب درباره میکس و مسترینگ

تاپیک راهنمايي در مورد چگونگي اين ميكس تالار آموزش ، سوال و جواب درباره میکس و مسترینگ در persian-music.org.

1. Amin.Sharifi

Amin.Sharifi عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام.دوستان فكركنم خيلي ها در سايت باشند كه مثل من علاقه به اين كونه ميكس منظورم دوصدا بودن داشته باشند...نمونه كاري رو سايت ميزارم..اهنگ اقاي عسكري هست..چيزي كه در اهنگ واضحه دو صدا بودن يا دو با خوندن خواننده هست...فقط چنتا سوال..1.گام اصلي صدا چيه؟گام صداي دوم كه صدارو چورز ميكنه چيه؟3.براي ميكس اين دو صدا رو هم و اين نتيجه چه ميكسي اعمال شده؟براي مثال چه افكت هاي استفاده شده؟يا مثلا از چه اكلايزي استفاده شده؟منظورم فركانسها هست..خيلي علاقه دارم بدونم..Download ss.mp3
    اين لينك اهنگ

2. Porya

Porya عضو سایت Gold User

امتیازات:
    +276 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سلام
    از افکت خاصی استفاده نشده فقط چند بار خواننده اون قسمت رو اجرا کرده . گام صدا ها یکی هست فقط صدا ها رو با هم هارمونی کردن که برای دونستنش هارمونی و کنترپوان رو باید بدونید .

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. RaminMT

RaminMT عضو سایت

شغل :
    برنامه نویس
    امتیازات:
    +199 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, reason, studio_one
    برای انجام چنین کاری در اف ال از قابلیت لوپ رکوردینگ استفاده میشه که دوست خوبمون آقای امید مولوی آموزشش رو توی انجام قرار دادن
    موفق باشید

4. Amin.Sharifi

Amin.Sharifi عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام اقا بوريا..خب من اين هارموني رو از كجا بايد ياد بگيرم اگه لينكي در سايت وجود داره لطف كنيد.

ممنون اقا رامين از راهنماييتون..اين اموزش در كدوم انجمن وجود داره؟لينكي وجو نداره؟

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏10/7/12
  5. Porya

Porya عضو سایت Gold User

امتیازات:
    +276 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    بفرمایید مبانی هارمونی

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  6. RaminMT

RaminMT عضو سایت

شغل :
    برنامه نویس
    امتیازات:
    +199 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, reason, studio_one
    عرض کردم که در انجمن وجود داره فقط باید یه زحت کوچیک جهت سرچ میکشیدید
    بفرمایید :
    https://www.persian-music.org/14080-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%88%DB%8C%D8%AF%D8%A6%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%B1%DA%A9%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%81-%D8%A7%D9%84-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%88%D8%AF%DB%8C%D9%88.html

7. Amin.Sharifi

Amin.Sharifi عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنون از همه ي دوستان..ولي بازم من چيزي كه ميخواستم دستگيرم نشد..شما ميگيد صدا دو بار ركورد شده يا چند بار خونده شده..اينو در نظر اولم خودم بهش اشاره كرده بودم.منظورم طريقه ي ميكس دو صدا روي هم بود..افكت هاي مورد استفاده در وكال اصلي؟افكت هاي صداي دوم؟فركانس هاي اعمالي؟اكولايز دو صدا؟بلاخره دو صدارو خام رو هم نميزارن كه......دستورات خاصي وجود داره تا صدا هارموني بشه و به صورت چورز و دلنشين شنيده بشه..ممنون ميشم...

8. WhiteStudio

WhiteStudio عضو سایت

امتیازات:
    +91 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, maxmsp, reason
    رفیق میکس دو صدا خیلی راحت روی هم قرار میگیره آنچنان
    پیچیده نیست .. صدای اول ضبط میشه ، اکولایز میشه ، کامپرس میشه ، قاعدتا به میزان مناسب
    ریورب داده باشه و بعد با صدای ضبط شده دوم همین داستان رو داریم ، منظورت رو از فرکانس اعمالی نمیگیرم
    ولی خب انجام کارهای بالا واسه هر شرایطی از جمله اتاق ، نوع میکروفون ، صدای خواننده و حتی سلیقه آهنگساز و صدابردار متفاوته ... هیچ وقت نمیشه کاری که من رو آهنگم میکنم و نتیجه خوب میگیرم الزاما
    برای شما هم جواب بده و برعکس ...

به هر حال به نظرم بهترین راه متوجه شدنش اینکه با چند بار آزمون و خطا بهش برسی و می رسی

9. Amin.Sharifi

Amin.Sharifi عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:

بارگذاری...