راهنمايي در مورد دو سبك " كلاسيك " و " اسپانيش

شروع موضوع توسط Peyman 13 ‏9/5/12 در انجمن گیتار

تاپیک راهنمايي در مورد دو سبك " كلاسيك " و " اسپانيش تالار گیتار در persian-music.org.

1. Peyman 13

Peyman 13

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با سلام

من چند تا راهنمايي در مورد دو سبك " كلاسيك " و " اسپانيش " داشتم

1.تفاوت هاي اين دو سبك در چيه ؟
    2.كساني كه نواختن سبك گيتار كلاسيك رو بعد 2-3 سال مي گذرونند مي تونند ملودي ها سبك اسپانيش رو بزنند ؟
    3.در كل كدوم سبك بهتر و مفيدتره ؟

من دو تا آهنگ دارم . اما نمي دونم سبكشون . اگر ممكنه اين دو آهنگ رو دانلود كنيد و ابتدا بگيد سبك اين ها چيه و كساني كه بعد چند سال نخواتن كلاسيك رو مي گذرونند آيا مي تونن تو مايه هاي چنين ملودي هايي بزنند ؟

Juan Quesada - Asturias

Ottmar Liebert

اگر ممكنه چند تا از بهترين آهنگ هاي گيتار كلاسيك رو بزاريد .
    ممنون .

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏17/5/12
  2. pouriamahdi

pouriamahdi عضو سایت

امتیازات:
    +108 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    سلام
    اهنگارو دانلود نکردم . ولی آستریاس که یه قطعه معروف کلاسیکه
    اوتمار لیبرتم که فلامنکو کار میکنه
    اصولا کسانی که می خوان فلامنکو کار کنن اول یه سالی کلاسیک میزنن مثل خود من
    در مورد ان سوالتون که کدوم بهتره فکر نمیکنم جوابی وجود داشته باشه بستگی داره شما به کدوم علاقه مند باشید
    اهنگهایی تو این سبک ها تهیه کنید و گوش کنید ببنید کدومش بیشتر با روحیتون سازگاره

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  3. Led_Zeppelin

Led_Zeppelin عضو سایت

امتیازات:
    +639 / 0 / -0
    درود...
    همونطور که دوستمون هم گفتن آستوریاس یه قطعه معروف کلاسیکه که بیش از 20 نوازنده معروف اونو اجرا کردن دومیه هم فلامنکو هست .
    تفاوت رو نمیدونم میتونم براتون واضح بیان کنم یا نه.یه چند تا تفاوت هست توش مثلا فواصلی که برای آهنگسازی اسپانیش و فلامنکو به کار میره مسلما متفاوت هست با کلاسیک.سرعت نواختن توی فلامنکو چه ریتم چه ملودی سریعتر هست از کلاسیک . دیگه اینکه اکثر آهنگ های فلامنکو دوئت هستن.یعنی حداقل با 2 تا گیتار اجرا میشن که یکی ریتم میزنه و یکی روی اون ملیودی یا همون سولو.آخرین تفاوتش هم توی اینه که کلاسیک رو خیلی با ملایمت و با احساس باید زده بشه ولی فلامنکو یه جورایی سبک وحشی حساب میشه.شما مثلا اگه کنسرت های جیپسی کینگ رو نگاه کنین متوجه منظور من میشین.
    نظر شخصی : بهترین کار برای شما با توجه به اینکه تازه میخواین شروع کنین اینه که با کلاسیک شروع کنین تا بتونین روی گیتار تسلط پیدا کنین ( چه توی ریتم و چه توی ملودی چون کلاسیک تمرکزش بیشتر روی ملودی هست ) بعد از اینکه دستتون راه افتاد و همه ی تکنیک هارو یاد گرفتید ( اکثر تکینک های کلی کلاسیک و اسپانیش مثل هم هستند) میتونین تصمیم بگیرید که همون رو ادامه بدید یا برید دنبال اسپانیش.شاید به همون کلاسیک علاقه مند شدید.
    سوال آخر هم یه نظر شخصیه و فکر کنم تنها کسی که میتونه بهش پاسخ بده خودتونین ولی نظر شخصی من اینه که برید دنبال کلاسیک ( همونطوری که خیلی ها اینجا این کارو کردن ) و بعد از 2-3 سال راه های زیادی جلوی پاتون باز میشه یعنی هم میتونین برین تو کار اسپانیش یا همون کلاسیک یا اینکه برید به سمت بلوز و راک و متال.بنابراین یه جورایی کلاسیک زمینه ساز هست برای آینده
    موفق باشید :smile (35):

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏17/5/12
    • خوشم اومد خوشم اومد x 3
  4. MRezaAp

MRezaAp عضو سایت

امتیازات:
    +18 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    از نظر گیتار گیتار های کلاسیک لطیف تر هست صداشون و صدای گیتار های فلامنکو کمی خشن
    در کل سبک فلامنکو بیشتر به ریتم توجه داره تا اجرای صحیح نت
    برای شروع سبک کلاسیک بهتر هست
    ولی نمیشه گفت کدوم سبک بهتره باید ببینی به چی علاقه داری

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  5. pouriamahdi

pouriamahdi عضو سایت

امتیازات:
    +108 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    تازه یه نکته جالب اینکه هیچکدوم از نوازنده های فلامنکو مطرح دنیا نت نمیدونن
    یعنی اکثرا سینه به سینه نوازندگی رو یاد گرفتن