راهنمايي درمورد كرگ پي آ 50

شروع موضوع توسط Moein.s ‏25/9/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک راهنمايي درمورد كرگ پي آ 50 تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. Moein.s

Moein.s عضو سایت

امتیازات:
    +50 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    باسلام و خسته نباشيد خدمت دوستان...از دوستاني كه با كيبورد هاي PA50وPA80كار كرده اند خواشمندم درمورد اين عكس كه كيبورد پي آ 50 هستش درمورد قسمت هاي مختلف و اين همه دكمه كه روش قرار داره مثل قسمت هاي :Styleو...MODE كه دكمه هاي زير مجموعه اش چه كاري انجام ميدن...اگه توضيح فارسي و به سادگي باشه ممنون ميشم...خدا بخواد ميخوام بخرم گفتم اشنايي داشته باشم...ضرروي...
    http://cachepe.zzounds.com/media/quality,85/PA50_TOP-1e2851a5a9bd675fd0d250ca35e3153b.jpg

2. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +320 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    بخش " استایل " که همون ریتم ها با سبک های مختلف این کیبورد میشه . وقتی چراغ روبه بالا رو شن باشه یعنی اینکه از ریتم های گروه بالایی میتونید استفاده کنید . وقتی چراغ پائین روشن باشه یعنی ریتم های گروه ردیف پائین براتون باز میشه و میتونید استفاده کنید . بخش MODE هم برای تغییر حالت های مختلف برای تنظیم دستگاه هست . مثا ساختن و ضبط آهنگ های بی کلامی که شما با نوازندگیتون میتونید انجام بدید و پخش کنید و ... بخش Program/Performance هم مربوط میشه به بانک صداهاتون که شامل صدای سازهای مختلف میشه . از جمله بانک user که این بانک ها توسط خودتون باید تکمیل شه .

3. Moein.s

Moein.s عضو سایت

امتیازات:
    +50 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    خيلي خيلي ممنون از راهنماييت دوست عزيز...پس قسمت هاي پاييني اين كيبورد مثل:varitation-fill-ending-intro-pad-transpose-octave مربوط به چه كارهايي ميشه كه ميشه باهاش انجام داد؟!درظمن دكمه هايي كه كنار lcdقرار دارند از رديف دوم به پايين مربوط به نوعاهنگ و ساز ميشه؟!اخه من خيلي جاها ديدم واس تغيير صداي اهنگ از اين كليد ها استفاده ميشه...

4. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +320 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    تمام این اصطلاحات بر روی انواع کیبورد ها وجود داره . تقریبا اسماشون یکی هست . همچنین از این اصطلاحات در موسیقی هم به کار میره ( تئوری موسیقی ) و یا آهنگسازی .

Variation: این که همون سلکشن بندی ریتم هاتون هست که معمولا از دکمه شماره یک شروع میشه از ریتم خالی و تا دکمه شماره 4 به ترتیب این ریتم ها پُرتر میشه و فضاهای خالی رو پوشش میدن و ...
    File : این دکمه هم که کار پاساژ رو انجام میده که در اینجا شما دو نوع پاساژ داری که معمولا یکی خلوت و کم حجمه و یکی دیگه پُرتر و پُر حجم تر ( متشکل از سازهای بیشتر )
    Ending : اعلام پایان یک ریتم و یا یک آهنگ هست . معمولا تویه این خونه ، یک همراهی کننده اتوماتیک آهنگ و یا ریتم رو به صورت خیلی خوب به پایان میرسونه
    Intro : این دکمه هم مثل Ending عمل میکنه با این تفاوت که Intro یک شروع کننده هست و Ending یه خاتمه دهنده
    Pad : پدها کاربرد بسیاز جالب و زیادی تویه عملکرد یک آهنگ دارند . توی هر کدوم از این خونه ها یک سمپل از یک ساز ضبط میشه و به عنوان یک همراهی کننده در ریتم و آهنگی رو که مینتوازید عملکرد خوبی داره .
    Transpose : کار این دکمه تغیر حالت های گام هستش ، که به صورت نیم پرده ای صدای آکورد رو بالا و یا پائین میبره ( دیز یا بمل میکنه ) و یا ( بم تر و زیرتر میبره ) . این عمل برای پاسخگویی بهتر یک آهنگ ( مچ شدن ) با خواننده به کار برده میشه .
    Octave : این هم که مشخصه . آکتاوهای کیبورد رو بالا و پائین میبره . ( اجرای هفت نُت پی در پی به اضافه تکرار نُت اول در گام بعدی ، یک اُکتاو رو تشکیل میده ) این کیبورد در حال حاضر 5 اُکتاو هست .

اون دکمه هایی هم که در کنار مانیتور قرار داره همه کاره هستند . کافیه که یه آپشن از یک منو براش باز شه . با این دکمه ها میتونید تغییرات رو انجام بدید .

5. Moein.s

Moein.s عضو سایت

امتیازات:
    +50 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    خيلي ممنون از راهنمايي هاتون...پس با اين حساب دكمه هاي مجاور مانيتور متغير هستن و ميتونن تغيير كنن كه چه كاري رو انجام بدن؟!جالبه!!!اگه من بخوام اين كيبورد رو تهييه كنم از كجا بخرم بهتره؟!رو چه نكاتي بايد دقت كنم رو خريد اين كيبورد؟!اگه بدون اموزش و كلاس رفتن باشه ميتونم خودم ياد بگيرم و راه بيفتم و اهنگ هارو دربيارم؟!البته قابل ذكره كه علاقه فوق العاده ام به كيبورد زبون زده ها...خودمم رشته كامپيوتر هستم...ممنون ميشم راهنمايي شما رو هم بدونم..:smile (58)::smile (70):

6. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +320 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    خوب مسلما هر چی آدم بتونه با تکنولوژی بهتری کار کنه و سر و کار داشته باشه موفقیت بهتری هم نصیبش میشه . این دستگاه درسته که آموزشی نیست و در حد یه دستگاه حرفه ای هست ولی میتونه راهنمای خوبی هم باشه براتون واسه در آوردن آهنگ ها و ... به هر حال با امکانات بیشتری که نسبت به کیبورد آموزشی در اختیارتون میزاره میتونه شما رو زودتر به نتیجه برسونه ولی به صورت خود آموز ممکنه یه کم مشکل باشه . حتما زیر نظر یه استاد و یا آموزشگاه به صورت 1 -2 دوره هم که شده آموزش ببینید .

7. Moein.s

Moein.s عضو سایت

امتیازات:
    +50 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    پس با اين حساب بايد زير نظر كسي ديگه كار كرد يه مدتي!شما خودتون آموزشي و پكي واس اموزش اين كيبورد ندارين؟!اموزشي باشه كه هيمن نكات ابتدايي شو توضيح بده؟!درظمن اگه بخوام بخرم توچه نكاتي بايد توجه كرد؟!مثل گوشي موبايل اصل و تقلبي داره!؟متعلقاتش چيه معمولا؟!هنگام خريد چه چيز هايي رو بايد فاكتور قرار بدم؟

8. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +320 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    این دستگاه اصلش باید ایتالیایی باشه که بعد از یه مدت تولید از کمپانی ایتالیایی که حتی پشت دستگاه هم درج شده ؛ امتیاز تولید به کشور چین داده میشه ولی با یه جنس خوب نه بد ! شما برای خرید نه تنها این کیبورد بلکه هر کیبورد دیگه ای باید یک سری اصول اولیه رو چک کنید . یکی اینکه نور مانیتور کم و زیاد نشه ( مثل حالات نوسانات الکتریکی ) تمام دکمه ها باید با کمترین اشاره پاسخگو باشن ؛ صدای بلندگوها بعد از زیاد کردن صدای ریتم به همراه آکورد نباید خر خر کنه و ... پشت دستگاه نباید بعد از گذشت حداقل 30 دقیقه داغ کنه ؛ تمام شستی ها چه سیاه و چه سفید باید با تمام حالتها چه تاچ ( حالت ضربه ای ) و چه غیر تاچ بهترین پاسخ رو بدن ؛ قبل از خرید دستگاه از فروشنده تقاضا کن که بعد از اینکه خرید کردی این دستگاه رو همونجا 20 تا 30 دقیقه دستگاه رو در حالت پخش بزاری برای تست . ممکنه کم آورد یا داغ کرد و یا هر چیز دیگه . قبل از خرید به پلمپ های کارتون دقت کن . از سالم بودن فلاپی درایو مطمئن شو . دیگه چی بگم ؟

9. Moein.s

Moein.s عضو سایت

امتیازات:
    +50 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    نيما جان مرسي واقعا ممنون از راهنمايي هات...اگه ميشه ميتونم ايدي ازت داشته باشم اگه سوالي چيزي بود مطرح كنم؟!اگه بتوني بهم بدي ممنون ميشم...:smile (6)::smile (70):

10. coretocore

coretocore عضو سایت

امتیازات:
    +8 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
  11. farzad parandeh

farzad parandeh

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    من به تازگی عضو شدم کسی هست به من بگه ریتمهای کرگ پی آ 50 به 80 با چه فرمتی هست؟ لطفا پاسخ خود را به ایمیل farnia_farzad2014 ارسال بکنه ممنون میشم

12. farzad parandeh

farzad parandeh

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    کسی هست ریتمهای بندری شاد جنوبی و ریتمهای ترکی قشقایی را برای من به ایمیل farnia_farzad2014 ارسال بکنه؟ممنونم آخه هرجا میرم ریتمهای بد به من میفروشن منم که تازه کارم

13. farzad parandeh

farzad parandeh

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    دوستان عزیزی که ساکن شیراز هستن اگه تمایل به فروش ریتمهای بندری جنوبی و ترکی قشقایی دارن خواهش میکنم مطالب خود را به ایمیلم ارسال کنن farnia_farzad2014 مرسی

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. نکات کرگ پی 80

,
  2. عکسهایی از ارگ پی آ پنجاه

,
  3. تصاویری از ادگ پی آ پنجاه

,
  4. کرگ پی ای 50,
  5. مشخصات فنی کرگ پی ا50,
  6. مشخصات فنی کرگ پی ا900