راهنمايي براي خريد پري آمپ مناسب

شروع موضوع توسط Mohamad.K ‏6/4/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک راهنمايي براي خريد پري آمپ مناسب تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    سلام دوستان من سرچ كردم تو سايت و دقيقا ديدم كه تايپيكي هست راجبه پري آمپ تا 300 تومان ! دقيقا بودجه ي بنده هم از همين قرار بود.اما وقتي نظرات رو خوندم اولاش ديدم Blue گزينه خوبي هست اما يكم بيشتر كه خوندم ديدم كلا بي فايدس تو اين رنج قيمت پري آمپ و دوستان گفتا تو خريد پري امپ بايد دقت داشت و بهترين رو خريد خوب از اونجا هم كه معلوم هست پري امپ خوب احتمالا زير 700 تومان نمياد!:smile (9):هزينه اي ديگر !
    من يه روز باسه خريدن مانيتورينگ به جمهوري رفتم از اونجا كه دوستان تو بودجه ي من ياماها رو معرفي كردن واقعا ممنونم چون حداقل اين يكي رو خوب انتخاب كردم ! فروشنده هم اين رو پيشنهاد داد.و تو اين رنج قيمت خيلي راضيم البته جدا از صداي هيس كه گوش رو نزديك ميكنيم به گوش مياد.حالا از اين بحثا بگيزريم ميخواستم ميكروفون رو عوض كنم AKG 120 و يه NT1A بخرم اما فروشنده به من گفت اون ضرري كه ميخواي باسه ميكروفون بدي يه پري امپ بخر و ميكروفونه بدي هم نيست AKG فقط نياز به يه تغذيه داره.به من هر چي معرفي ميكرد فقط ماله شركت PRESONUS بود و ميگفت خيلي خوبه پري امپهاش.حالا سوال بنده اين بود من بودجم 295 تومان هست دقيق ! پري امپ خريدن تو اين رنج خوبه ؟ يا صبر كنم يهو خوبش رو بخرم ؟ يعني واقعا اگر بدرد نميخوره بگيد و اگر تاثير داره تا چند درصد ؟

2. Omid Molavi

Omid Molavi مدیر تالار آهنگسازی و استودیوها تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    استودیو پاییز
    امتیازات:
    +547 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, logic, sonar
    دوست عزيز به نظر من صبر كن و خوبشو بخر..... براي ركورد بين 1 الي 6 ميليون تومن گزينه انتخاب هست كه فرقشون خيلي با هم كمه تو اين رنج ها اما تو رنج قيمتي 300 تومن هيچ وقت نميشه يك پري امپ كلاس a خريد.

در ضمن شما براي ركورد به فقط پري امپ نياز ندارين.....بلكه يك كمپرسور خوب و اكيولايزر مناسب هم نياز دارين......

سعي كنين عجله نكنين و با خوصله و تحقيق خريد كنين .....

موفق باشين

3. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    بله خوب البته پري امپ خوبي كه شما ميگيد 6 ميليون هست مسلما كسي كه سراغ اين مدل پري امپ ميره ميكروفونشم 3 ميليون هست و با سيستم هاي مك و . . . كار ميكنن.منظور كلي بنده اينه كه ايا در صدا هيچ تاثيري نداره ؟ چون من استوديو حرفه اي ندارم و مشكل ميكروفون من اين هست كه صداي ضعيفي داره و گرم هم نميگيره صدا رو.

4. shahab47

shahab47 عضو سایت

امتیازات:
    +450 / 2 / -0
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools, StudioOne
    نه خوب همیشه هم اینجوری نیست

شما مدل کارت صداتون چیه ؟ تو این بودجه به نظر من بهتره خرید نکنید و به آمپ کارت صداتون اعتماد کنید

5. shahab47

shahab47 عضو سایت

امتیازات:
    +450 / 2 / -0
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools, StudioOne
    یه نیگا هم به اینجا بنداز

6. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    كارت صداي من M-audio 610 هست اما اين كارت صدا پري امپ نداره !:smile (20):.يه فانتوم پاور داره كه اونم اصلا نبود ميكروفون كار نميكرد.
    بله اون تايپيك رو خونده بودم.فقط همين رو ميخواستم بدونم كه ارزش خريدن داره يا خير كه دوستان گفتن نداره.مرسي
    حالا اگر براي يك استوديو خانگي با اين كارت صدا و ميكروفون اگر بخوام پري امپ بخرم يه قيمتي بديد كه هم به جيبم بخوره و هم حداقل متوسط باشه.تا چه رنج قيمتي ؟ واقعا تو ميليون كه نميتونم هزينه كنم چون اگرم همچين قيمتي باشه تو استوديو يافت ميشه.يه چيزي كه به پكيج من بخوره.مرسي:20:

7. hameddavari83

hameddavari83 عضو سایت

امتیازات:
    +129 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason
    به نظر من فعلا قید پری امپ رو بزن و صبر کن

8. Omid Molavi

شغل :
    استودیو پاییز
    امتیازات:
    +547 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, logic, sonar

كارت صدات اتفاقاً خوبه....پري امپ هم داره.....اما اينجا يه بحثي هست كه توجه كن بهش.
    اگه ميخواي كاراي لايت و آروم بسازي همين كارت صدا با يه ميكروفن مثلاً nt-1 جواب ميده....و بهترين كيفيت رو هم ميتوني ازش بگيري در نوع خودش....اما بايد بري سراغ ميكس و مسترينگ و اونجا مشكلاتتو جستجو كني......... و اين رو هم مد نظر داشته باش كه صدا برداريت رو چطوري داري انجام ميدي....سعي كن مطالعه كني روي مباحث صدا برداري و ظبط .... و بعد از اون كمپرس كردن و ميكس وكال

اگر ميخواي مثلاً تو يه كار ترنس كه خيلي شلوغه ميكس وكال كني نياز به پري امپ و لوازم حرفه اي داري چون همه صداها تقريباً شفاف هستند و صداي مرد هم بد و سخت ميكس ميشه تو اين سبك

9. JunioR

JunioR کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +99 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    قانون طلایی خرید تو ایران: یک درصد هم به حرف فروشنده اعتماد نکن چون تو درجه اول اون به فکر سود خودشه.
    بنظرم اول یه میکروفن خوب بگیر بجای اینکه یه پری امپ ارزون قیمت بخری و بعد سعی کن تجهیزاتت رو ارتقا بدی.
    پیشنهاد میکنم اگه میکروفنت راضیت نمیکنه اون رو بفروش و با بودجه ای که داری یه میکروفن بهتر بخر حداقل بالای 250 دلار هزینه کن واسش که اینجا میشه میکروفن های بالای 320 هزار تومن.
    من به هیچ کس میکروفن های AKG از سری perception پیشنهاد نمیکنم چون وقتی صداشونو شنیدم اصلا جالب نبودن. واقعا AKG ضعیف عمل کرده واسه میکروفن های رنج متوسطش.
    همونطور که دوستمون هم گفتن تکنیک های صدابرداری و میکس و ادیت اصولی رو یادت نره.

10. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    راستي دوستان يه سوال ديگه پس من كه پوله پري امپ ندارم به جاش مثلا 290 تومان دارم ميكروفونم رو هم بفروشم حداقل akg رو بي انصافم باشه 180 ميخره 470 تومان دستم مياد جاش ميكروفون Nt2a يا Luna 2 بخرم ؟ خوب هست اينجوري ؟

11. Omid Molavi

شغل :
    استودیو پاییز
    امتیازات:
    +547 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, logic, sonar
    ببين من يه پيشنهاد ميكنم ..چون قبلاً ها خيلي مشكل وكال داشتم و كاملاً ناراحتيت رو رو اين مسئله مهم درك ميكنم....
    اول كارتو تموم كن و بعد براي دوستان بزار تو يه پست جديد يا همين پست....تا من و دوستان ديگر يه براندازي بكنيم ببينيم كه داستان وكالت كجاش مشكل داره.....و بعدش تصميم گيري كن.....خوبه؟

پس الان برو بشين كارو خوب ارنج و ميكس كن و به مباحث ميكس هم خيلي خوب توجه كن....يادت باشه موقع ارنج سعي كن صداها رو طوري انتخاب كني كه وقتي وكال مياد جنس وكال و صداها با هم يكي نباشه و يه كمي تضاد داشته باشه.... يه مسئله ديكه هم اين كه موقع ميكست به اين فكر نكن كه صداي خيلي بلندي از اسپيكرات در بياد....اگر صدا لاين ميكسرت روي لول -6 db باشه ماكسيمم بدون اتك ها ( چون اتك ها تا 0 db هم ميره و اشكالي نداره.... اما حجم كل صداها از -6 db بالا نزنه .......منظورم لاين ميكسرت قسمت مستر هست...قبل از ماكسيمايز كردن.

روي خوندن كار و دلنشين بودن و فالش نبودن و افكت گذاري مناسب وكال هم خوب دقت كن.....اكيولايزر وكال رو هم دقت كن كه از فركنس هاي 220HZ تا 20 HZ رو ببندي.....چون هوم ايجاد ميكنه....يادت باشه كه تمام زيبايي وكال تو و شفافيتش تو قسمت فركانس هاي 200 hz تا 1khz هست..........
    و اين رو هم يادت باشه كه كه فاصله دهان تا ميكروفن رو با دقت بررسي كن ببين كجاها خوب تر ميشه

------------
    باور كن خيلي از تكنيك ها رو الان بهت خيلي ساده اشاره كردم ....چون من دلم ميخواد همه دوستان گلم پيشرفت كنن و اينم ميدونم و زجرشو كشيدم كه نداشتن پول كافي تو امكانات استديو يي خيلي كارو سخت ميكنه ....

نا اميد هم نشو...بحث وكال تو تمام دنيا بحث سخت و پيچيده اي هست.....پس به تلاشت ادامه بده....

..........
    منم خبر كن از كارات

12. Omid Molavi

شغل :
    استودیو پاییز
    امتیازات:
    +547 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, logic, sonar
    اگر به نتيجه نرسيدي من يه ميكروفن nt-2000 دارم....كه تو قسمت تالار فروش گذاشتم.......ميتوني بياي استديو من تست كني خوشت اومد وردار....اما بازم ميگم من فكر ميكنم با همين لوازم بتوني چند تا كار بسازي يه كم پول جمع كني بري سراغ پري امپ خوب.....كاري كه اكثر ماها انجام داديم...نمونش خود من

موفق باشي

13. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    ممنونم مرسي از راهنماياتون.بله دقيقا مشكل من سر وكال فقط هست.و مشكل ميكس آهنگ ندارم.فقط يه جوراي صداي وكال خام-ناپخته-تا كمي كدر-و جلو هست من با اين مشكلات به eq ها رجوع كردم اما بازم يه جوري وصله روي موزيك هست البته تا حدودي تا خيلي تابلو نيست.ولي مثلا خواننده هاي حرفه اي وكالشون طوريه كه جلو به نظر ميرسه اما در حين اين كه جلو هست گوش رو اذيت نميكنه و بسيارررررر شفاف هست مثل آب ! باسه همين گفتم شايد ميكروفونم صداي واقعي رو نميگيره!مثلا مثل صدايي كه تو بيرون حرف ميزنيم با كمي تغييرات وارد كامپيوتر ميكنه.
    باشه من شروع ميكنم از همين امروز يه نمونه كار دارم روش وكال ميگيرم.خبرتون ميكنم

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏8/4/11
  14. Omid Molavi

شغل :
    استودیو پاییز
    امتیازات:
    +547 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, logic, sonar
    نگران نباش درستش ميكنيم با كمك هم...فعلا كارو تموم كن....و وكال رو بگير.....حل ميشه

15. VINVIN

VINVIN Banned

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    buzz
    سلام لطف كنيد يه راهنمايي به بنده بديد كه من تا آخر عمر مديون كمك با رازش شما باشم ! دوستان من يه ميكروفن سين 7 دارم 570 خريدم ! كارتم هم impact twin هستش پري داره ! من ميخام صدايي كه ميگيرم گرم تر بشه ! در حدي كه احساس بشه ! حجم داشته باشه ! قيمت هم تا 600 واسم شيرينه البته بدونم چيز بهتري هم ميشه با 1 تومن خريد مشكلي ندارم ! فقط ميخام ببينم چي معرفي ميكنيد ! راستي من صدايي كه ميگيرم خيلي شفاف و خوبه ولي احساس ميكنم خيلي تريبله و تقريبا سرد ! يعني اين الان با پري امپ كارتم تازه شده اين ؟ اگه لطف كنيد راهنمايي كنيد ممنون ميشم ! متشكرم !

16. ali4

ali4 عضو سایت

امتیازات:
    +18 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    ((روي خوندن كار و دلنشين بودن و فالش نبودن و افكت گذاري مناسب وكال هم خوب دقت كن.....اكيولايزر وكال رو هم دقت كن كه از فركنس هاي 220HZ تا 20 HZ رو ببندي.....چون هوم ايجاد ميكنه....يادت باشه كه تمام زيبايي وكال تو و شفافيتش تو قسمت فركانس هاي 200 hz تا 1khz هست..........))

ببخشید میشه در مورد این قسمت بیشتر توضیح بدید
    لطفا با عکس توی نرم افزار cubase.
    خیلی ممنون میشم

17. ali4

ali4 عضو سایت

امتیازات:
    +18 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    ببخشید اقای omidmt به سوالم پاسخ بدید؟
    از دوستان دیگه اگه کسی جوابمو میدونه لطفا راهنمایی کنه.
    نیاز دارم ممنون

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. بهترین پری امپ تا سه میلیون