راهنمايي براي خريد يك سيستم حرفه اي كامل از دو جنبه !

شروع موضوع توسط abarmard ‏6/4/13 در انجمن راهنمایی برای خرید قطعات

تاپیک راهنمايي براي خريد يك سيستم حرفه اي كامل از دو جنبه ! تالار راهنمایی برای خرید قطعات در persian-music.org.

1. abarmard

abarmard عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوستان عزيزم... مخصوصا light عزيز...
    موضوع از اين قراره كه من مدت هاست كه مي خوام يك سيستم pc بخرم... (صبر مي كردم ارزونترشه كه بتونم با پولم يه سيستم توپتر بگيرم...غافل از اين روزاي گروني و سخت...متاسفانه...)...
    حالا هم موندم...يه عده ميگن صبر كن ..شايد ارزون شد ( بنابر مسائل سياسي و روابط ايران و X+y و نمي دونم نتايج انتخابات و اينا)...حالا من موندم چكار كنم...(بعضيام ميگم هركار ميخواي كني تا قبل انتخابات كن كه بعدش ديگه...معلوم نيس چي بشه...)
    با ايناش كار ندارم...مي خوام فعلا انتخابم رو انجام بدم...و اطلاعات كافي رو بدست بيارم تا انتخاب درستي داشته باشم كه بعدا پشيمون نشم...
    اما اصل مطلب :
    من اين pc رو كه ميخوام برا دوتا كار ميخوام :
    1- همين آهنگسازي حرفه اي : كه بتونم با خيالي راحت...بدون هيچ نگراني...بدون هيچگونه پرش و هنگ كردن و مشكل دار شدن و ارور دادن و داغ كردن و فشار اومدن به كامپيوتر كاملا آروم و راحت سنگين ترين فايل ها براي آهنگسازي رو خيلي ملو و روون باز كنه و راحت بتونه از پس خروجي گرفتن از سنگين ترين آهنگ ساخته شده پر از پلاگين هاي مختلف از وي استي ها و انواع افكت ها و... بر بياد...و بتونه با انواع وسايل ديگه اهنگ سازي كار كنه راحت و از هر جهت در آينده كم نياره و كاملا دست واسه ارتقا هم باز باشه...
    يعني يه سيستم كاملا حرفه اي مطمئن و لذت بخش كامل !...
    نهايت تا 6 ميليون مي تونم خرج كنم...( فكر كنم اگه پارسال مي گرفتم با همين پول مي تونستم يه سيستم دوبرابر فوي تر از الان بگيرم نه؟...الان قيمت همه چي 3 تا 4 برابر شده )..
    2 - مورد دوم اما...كه واقعا خيلي برام مهمه...: من معماري خوندم... و كلا كارهاي مدلينگ سنگينم انجام ميدم... تري دي مكس... مايا... ...از اينا بگيرين تا تدوين و ويرايش فيلم و رندرينگ جلوه هاي ويژه و انيميشن سازي حتي....
    يعني بازم يه سيستم راحت و مطمئن در قبال هر نوع...تاكيد مي كنم هر نوع!... كار گرافيكي 3 بعدي سنگين و رندرينگ...و هرچي كه فكرش رو بكنين...
    اميدوارم مورد دوم رو الكي اگه اطلاعي ندارين نظر ندين ( البته با عرض معذرتا... :smile (32):)
    ولي مي خوام كامل و مطمئن تصميم بگيرم..به هر حال اين پول براي من خيليه... نگفتم؟...
    آهان من تا 6 تومن هم ميتونم يكاريش بكنم...(البته اصلا مايه دار نيستما...واقعا كارم همينه..يعني صبح تا شب پا اين سيستم بايد باش...كل زندگيمه اين 6 تومن)
    البته اگه واقعا واقعا بايد بيشتر خرج كنم و سيستم گرونتري در مياد هم بگين كه چقدري در مياد فعلا...نمي خوام فقط يه سيستمي معر في كنين كه بگين مثلا حداقل ها رو داره و كارت رو راه ميندازه...نه!!!..دوستان يه سيستم مطمئن كه يه ضريب اطميناني هم بالاتر رو در نظر گرفته باشه...
    عزيزان اگه سايت خاصي...فروم خاصي مي تونه كمكم كنه لطفا دريغ نفرمايين..خواهشا
    هركسم اينو ميخونه لطفا كم لطفي نكنه ديگه...البته الكيم نظر نده ها... :smile (35):
    هر ايده اي بنظرتون رسيد بگين حتما...من وسايل ديگه ايم ميخوام...قلم نوريكه الان 3 تومني قيمتشه..كلي وسايل مورذ نياز آهنسازي مثل كيبورد و كارت صدا و ...كه خودتون بهتر ميدونين...ولي براي خريد اونا فعلا عجله اي ندارم....
    تورو خدا ببخشين كه طولاني شد...كلا حساس و سختگيرم... آخه كم پوليم نيس خداييش...
    پيشاپيش ازتون ممنونم.... همتونو دوست دارم :smile (46)::smile (48):
    منتظرمــــــــــــــــــــــــــا ...

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,478 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    دوست ِ من شرایط بازار رو واقعا نمیشه پیشبینی کرد، اما توصیه می کنم اگر چیزی که نیاز دارید رو الان می تونید تهیه کنید معطل نکنید
    فقط مشخص نکردید سیستم کامل می خواید یا فقط کیس پیشنهاد کنم؟

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  3. abarmard

abarmard عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    يعني گرونترشه ارزونتر نميشه؟!...
    بگذريم...
    راستش من فكر مي كنم كيس ديگه نه؟!... مگه كيبورد و مانيتورم مهم ان؟!... فكر نمي كنم... والا نمي خوام پولمو رو غير كيس دور بريزم آخه... از نظر شما مهمه مگه؟!...
    اگه آره بگين چرا...
    ولي خب منظورم بيشتر همون كيسه...
    ممنون...

4. Hamed_abdollahi

Hamed_abdollahi عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +356 / 1 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, nuendo, StudioOne
    شما اگه کارای گرافیکی میکنید به یه نمایشگر قوی هم احتیاج دارید که هم خسته نشین باهاش هم دیق نشون بده جزئیاتو
    اگر کار اهنگسازی میخواین بکنین کم کمش یه میدی هم نیاز دارید
    پس همیه پولتون رو صرف کیس نکنید بعدا چیزای دیگه ای نیاز دارید که پشیمون میشید

5. abarmard

abarmard عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:

دوست عزيزم..ممنونم...
    والا ميگم كه عيب نداره...مانيتور اينقدي هنوز برام مهم نيست...
    والا راجع به ميدي زياداطلاعات ندارم...يعني همون ابتداي كار آهنگسازي حتما حتما بادي يهه ميدي داشته باشم؟!...
    قيمت يه ميدي خوب و حرفه اي چقدره؟...
    اگه ارزونتر تموم بشه كيسم كه منم از خدامه كه.....ولي مي ترسم اون حداقل ها رو بگيرم..يكي دوسال...سه سال..5 سال ديگه...كم بياره ....ميگم يه چيزي بگم كه فعلنه مطمئن باشه...وگرنه كه آره خب...از خدامه پولم رو بدم چيزياي ديگه اي بگيرم... ولي شما ميدوني چقدر كاراي گرافيكي در سطحي كه من گفتم سنگينه و چه فشاري كه به pc نمياد؟!... از سي پي يو بگيرين تا پاور...تا رم و هارد همه چي بايد عجيب بالا باشه...خيلي بالا....
    اگه اطلاعات مناسب و دقيقي داري خوشحال ميشم ...ممنونم

- - - - - - - - - -

يعني من سيستمي كه مي خوام هم ميخوام همه چي كيسش عالي باشه و هم با لوازم آهنگسازي جانبي مثل همين ميدي كه گفتي و باقي چيزا كه بعدا براش ميگيرم مچ بشه و مشكلي با اونا نداشته باشه ها..... بخوره به بهتريناشون... :smile (75):
    دو روز ديگه اينجوري نشم اصلنا.... :23:

6. Hamed_abdollahi

Hamed_abdollahi عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +356 / 1 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, nuendo, StudioOne
    برای شروع شاید نیاز نباشه حد اقل تازمانی که اشنایی کامل با نرم افزارتون پیدا کردین ولی به بعدش لازمتون میشه
    میدی الان اگر کارکردشو گیر بیارین از 300 به بالا میتونه باشه
    یا میتونید یک کیبرد اموزشی تهیه کنید در هد 100......150 تومن واونو با یک تبدیل میدی به usb به سیستمتون وصلش کنید که حدودا 200 تا 250 در نظر بگیرید
    اینکه CPUکم میاره سیستم برای کارای گرافیکی در اهنگسازی هم همینطوره و اگر پروژه سنگین باشه و از VSTهای سنگین استفاده کنید بازهم CPUو .......... قوی میخواد مخصوصا اگر پروژه تنظیم و میکسو مسترتون یکی باشه
    من راستش اطلاعات دقیقی از قیمت ها برای سیستم ندارم ولی میدونم با 3 تومن میشه یک کیس تمیز و اون چیزی که شما میخواین جمع کرد
    درباره قیمت سخت افزار استدیویی اگر کمک خواستین درخدمتم......................!
    موفق باشید

7. abarmard

abarmard عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    شايد من اشتب كردم...
    منظورتون كل وسايل جانبي آهنگسازيه؟... اگه بگين و با هم مچ باشن كه خوبه؟...ولي خب ترس دارم از اينكه نكنه از كيفيت كيسم كم بشه...آهنگسازي رو كه شما استادين...ميدونين كم مياره يا نه... ولي كاراي گرافيكي انصافا اون سطحي كه من كار مي كنم و مي خوام بالاترم كار كنم بشدت فشار مياد و بايد خيلي سي پي يو... رم...هارد... پاور بالا باشن....
    يعني با اين گروني كه قطعات 3 برابر شدن مي تونم همه چي رو باهم داشته باشم
    ؟؟؟؟!!!!:smile (49):

8. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,478 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    دوست ِ من سوالم به این دلیل ِ که همه بودجه رو برای کیس در نظر بگیرم یا بین موارد دیگه تقسیم کنم
    کار اصلی من گرافیک هست و با مایا کار می کنم
    این سیستم پیشنهاد منه:
    CPU intel core i7 3930K قیمت حدود 2250 + Cooler Transformers 3
    MB: Asus sabertooth x79 قیمت حدود 1250
    ram: Patriot Division 4 Viper Xtreme 16GB قیمت حدودی 360
    VGA: Nvidia GT 640 قیمت حدودی 400
    ُُSSD: Intel® 330 Series 120GB قیمت حدودی 460
    HDD: WD Green 2TB قیمت حدودی 350
    Case: Green X5 قیمت حدودی 290
    power: green 585 قیمت حدودی 300

مجموعا: 5660

این سیستم به دلیل اینکه سوکت 2011 هست و نسل بعد CPU های رده بالای اینتل قرار نیست تغییر سوکت داشته باشن، بدون نیاز به تغییر مادربورد می تونید cpu های نسل بعد رو هم بگیرید
    پیشنهاد نمی کنم سراغ سوکت 1155 برید چون نسل بعدی این سری تغییر سوکت دارن، و cpu های جدیدتری که بیاد رو نمی تونید استفاده کنید

3930k به دلیل داشتن 6 هسته و 12 thread در رندرگرفتن بسیار سریعتر از cpu های 4 هسته ایی عمل می کنه

در مورد کار با نرم افزار های گرافیکی 3d نیازی به کارت گرافیک خیلی قوی ندارید، رندر کردن تماما بر عهده cpu هست کارت گرافیک نقشی در رندر نداره
    کارت های گرافیک حرفه ایی سری quadro یا profire هم فقط در محیط view port کارایی بالاتری دارن، خود منم به دلیل قیمت بسیار بالایی که دارن سراغشون نرفتم

در مورد آهنگسازی هم مطالب زیاده، باید مطالعه کنید تا بدونید به چه چیزهایی نیاز دارید خیلی از دوستان هستن که با موس نت هارو در نرم افزار می نویسند midi controller صرفا برای راحتی بیشتر و انتقال بهتر احساستون می تونه کمک کنه

• خوشم اومد خوشم اومد x 7
  9. abarmard

abarmard عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:

ممنون...ولي اگه بخوام كه اون فطعات قابل ارتقا مثل رم و هاردو رو كمي كمترش كنم ...تو كاركرد كه خيلي تاثير نميذاره؟... ميشه ارزونتر تمومش كنم فعلا كه بتونم باقي پولمو به زخم ديگه اي بزنم ؟...
    بنظر خودم بغير مادربورد و سي پيو و گرافيك بقيه كه قابل ارتقا و اضافه كردن هستن رو بعدا هم ميشه ارتقا داد ديگه ؟...كلا چقدر جاي كاهش داره بنظرتون ؟...مي صرفه يا اينكه نه همين الان بگيرم كه شايد باز بعدا خيلي گرونشه؟!...

10. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,478 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    هارد رو مثلا 1 ترابایت بگیرید نهایتا 80/90 تومن تفاوت قیمت هست
    رم رو هم بخوایم کنم کنیم باید 4 تا ماژول 2 گیگ بشه میشه 8 گیگ اونم تفاوت قیمت چندانی با ماژول های 4 گیگ نداره (رم بیشتر در پروژه های سنگین به کار میاد)
    ( سوکت 2011 چون رم ها رو به صورت 4 کاناله پشتیبانی می کنه حتما باید یا 4 ماژول یا 8 ماژول روی مادربرد قرار بگیره تا از نهایت کارایی بشه استفاده کرد)
    اگر بخوایید خیلی کمتر بشه باید بریم سراغ سوکت 1155 اما مشکل اینجاست که از حدود 10 ماه دیگه cpu های نسل جدید وارد میشن، برای استفاده از اونا مجبور میشید مادربرد رو هم عوض کنید
    متاسفانه شرایط بازار اصلا قابل پیشبینی نیست منم نمی تونم بگم ارزون یا گرون میشه

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  11. abarmard

abarmard عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    آره..فكر كنم نمي صرفه...حالا كه دارم ميگيرم يه چيزي بگيرم كه ديگه خيالم راحت باشه...
    ممنونم عزيز :smile (38):

12. rh.mohammad

rh.mohammad عضو سایت

امتیازات:
    +256 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, protools, studio_one
    لایت عزیز الان بهتریم مادر بوردی که میشه خرید همین مدله ؟
    سی پی یو چطور ؟
    من قصد خرید یه سیستم خیلی قدرتمند رو دارم برای زدن استودیو . بودجه ای که واسه سیستم کنار گذاشتم در حدود 7-8 تومنه . اگه برات مقدوره یه راهنمایی کن منو . نمیخوام خرج اضافه کنم ولی از طرفی هم نمیخوام جوری باشه که تو پروژه های سنگین بمونن . الان سیستم خودم که پایین مشخصاتش هست تو پروژه های سنگین کند میشه .
    سپاس از لطفت .:smile (70):

13. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,478 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    متاسفاته این ۱/۲ هفته مادربردهای سوکت ۲۰۱۱ توی بازار خیلی کمیاب شده قیمت هاشون بالا رفته همین مدل حدود ۴۰۰ هزارتومن افزایش قیمت داشته
    این مادربرد از نظر بنده بهترین انتخاب برای سوکت ۲۰۱۱ هست کیفیت ساخت خیلی بالایی داره و همون cpu هم که عرض کردم کاملا از پس پروژه های سنگین بر میاد
    از نظر قدرت اصلا قابل مقایسه با cpu ۲۴۳۰ نیست از ۲ دنیای متفاوت هستن
    همچنین قیمت رم هم افزایش زیادی داشته اون کیت ۱۶ گیگی که بالا نوشتم ۳۶۰ آخرین قیمتی که ازش داشتم ۶۰۰ بود !

14. rh.mohammad

rh.mohammad عضو سایت

امتیازات:
    +256 / 0 / -0
    نرم افزار:
    لایت عزیز چطوریه که سی پی یوی شما با اینکه 3770 مدلشه 4.6 گیگاهرتزیه ولی 3930 3.8 گیگاس ؟
    برات مقدوره یه سیستم خیلی خوب هم به من پیشنهاد بدی ؟ بوجم حدود 7-8 تومنه .
    شما اینجوری حساب کن که من واسه قیمتها آشنا دارم و میتونم حدودا 10 تا 20 درصد ارزون تر از قیمت بازار جنسا رو بخرم .
    مجددا سپاس از لطفت .

- - - - - - - - - -

نقش اون Cooler Transformers 3 رو هم نمیدونم دقیقا چیه . وجودش ضروریه ؟

15. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,478 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    سلام
    سیستم بنده اورکلاک شده
    3930 کلا در یه کلاس بالاتر از 3770 قرار داره
    3770 چهار هسته ایی و 3930 شش هسته ایی هست (همچنین با Cache L2 بالاتر)
    3930 در ضمینه مولتی تستینک خیلی بهتر و سریعتر عمل می کنه به دلیل همون 2 هسته بیشتر
    برای بودجه ایی که در نظر گرفتید هنوز همون لیست بالایی رو پیشنهاد می کنم
    3930K همراهش فن نداره اون Cooler Transformers 3 رو برای همین پیشنهاد دادم چون نمیشه cpu رو بدون خنک کننده استفاده کنید که :smile (29):

16. rh.mohammad

rh.mohammad عضو سایت

امتیازات:
    +256 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سپاس فراوان
    به نظر شما سی پی یو های مدل بالاتر مثل 3970X یا 3960x خرج اضافین و این مدل کاملا پاسخ گوئه ؟
    رم بیشتر چطور ؟ لازمه ؟
    فرض کنید میخوام یه کار ارکسترال تنظیم کنم که چندین و چند لاین East West استفاده میشه ، امنیسفر و ...
    اگه سوالاتم پیش پا افتادس عذر میخوام من زیاد اطلاعات سخت افزاریم قوی نیست و از طرفی هم میترسم سیستم هنگ کنه :smile (32):

17. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,478 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    خواهش می کنم، هدف ما اینجا همینه که جواب سوالاتمون رو بگیریم منم صرفا در حد اطلاعات خودم اگر بتونم راهنمایی می کنم
    دقیقا خرج اضافی هستن و اصلا نسبت به اختلاف قیمت 2 برابری که دارن ارزش خرید ندارن ( بخصوص توی ایران)
    باقی بودجه رو می تونید صرف خرید کارت های پلاگین سخت افزاری مثل uad کنید که تاثیر خیلی بیشتری در کارایی سیستم خواهند داشت

18. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,537 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    سیستم که جناب لایت پیشنهاد فرمودند خوبه.
    ولی پیشنهاد میکنم به جای کیس با اون قیمت یک کیس ارزونتر با کولینگ مناسب ویا حداقل از یک برند بهتر مثل کولینگ مسصتر تهیه کنید و حتما پاور رو هم افزایش بدید.

19. rh.mohammad

rh.mohammad عضو سایت

امتیازات:
    +256 / 0 / -0
    نرم افزار:
    CPU intel core i7 3930K + Cooler Transformers 3>>>2.140
    MB: Asus sabertooth x79>>>1.380
    ram: Patriot Division 4 Viper Xtreme 16GB>>>460
    VGA: Nvidia GT 640>>>570
    ُُSSD: Intel® 330 Series 120GB>>>490
    HDD: WD Green 2TB>>>385
    Case: Green X5>>>345
    power: green 585>>>465
    مجموعا 6.235

لایت عزیز به نظرتون مناسبه ؟
    نمیدونم قیمت بازار چقدره ولی بهم گفتن نهایت تخفیفی که میشد رو بهم دادن .
    اگه فکر میکنید تعویض یا ارتقایی لازمه لطفا بهم بگین چون میخوام تا آخر هفته بگیرم این سیستم رو .
    سپاس از لطفتون .

20. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,478 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    قیمت ها مناسبه
    بخصوص cpu که چند جا من سراغ گرفتم امروز زیر 2200 نبود
    فقط یک مورد هست اونم کارت گرافیک، اگه کار گرافیکی نمی کنی و صرفا تصویر نیاز داری می تونی می تونی مدل های پایین تر مثل GT 610 بگیری حدود 250 کمتر میشه

بارگذاری...