راهنمايي از عزيزاني كه تو زمينه گيتار فعاليت مي كنن

شروع موضوع توسط F@KE LOVE ‏4/11/11 در انجمن گیتار

تاپیک راهنمايي از عزيزاني كه تو زمينه گيتار فعاليت مي كنن تالار گیتار در persian-music.org.

1. F@KE LOVE

F@KE LOVE عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, sonar
    سلام دوستانمدتيه كه ( 3 جلسه ) دارم ميرم كلاس گيتار و تو اين مدت نت خواني تمرين كرديم و موارد ابتدايي رو استاد بهم ياد داد . جلسه قبل رفتيم سراغ زدن گيتار اما وقتي خونه تمرين مي كردم متوجه موضوعي شدم !من وقتي مي خوام ساز بزنم زياد مسلط نيستم رو ساز و سيمارو بعضي وقتا قاطي مي كنم !مي خواستم بدونم شما هم اولش اينجور بودين ؟؟راه حلي پيشنهاد مي كنين كه قاطي نكنم سيم ها رو ؟؟؟ممنون

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  2. Clapton

Clapton عضو سایت

شغل :
    عاشق موسیقی
    امتیازات:
    +289 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio
    سلام دوست عزیز
    این موضوعی که شما می فرمایید یک امر کاملا طبیعی می باشد من و یا تمام دوستانی که با این ساز آشنایی دارند می دانند که گم نکردن سیم در حال نواختن و پیدا کردن سیم درست و نواختن آن کمی زمانبر می باشد که با تمرین و کم کم با سپردن صدای آن سیم در ذهن می توان به این مساله فائق آمد. پس جای هیچ گونه نگرانی نمی باشد . این مساله به مرور زمان حل خواهد شد. البته و صد البته با تمرین و پشتکار بیشتر.

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  3. Shank

Shank Banned

امتیازات:
    +677 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام...
    ورودتون به این سایت رو خوش آمد میگم...
    و برای شروع یادگیری ساز و موسیقی تبریک...
    این امر کاملا عادی هستش و تا مدتی سیم ها رو اشتباه می کنید با هم ...نت ها رو اشتباه می گیرید یا حتی بعضی اوقات ممکنه یه لحظه تو اجرای یک ملودی حس کنی همه چیز از یادت رفته...همه ی این موارد کاملا عادی هستش و فقط و فقط با تمرین و پشتکار حل میشه...
    سعی کن که ساز مثل یه تفریح باشه برات و باهاش وقط بگذرونی نه این که برای ساز زدن وقط مشخصی رو تعیین کنی...با سازت رفیق باش:d
    البته منظورم این نیست که بی برنامه تمرین کن...حتما برای تمرینت برنامه داشته باش.
    تمرین.تمرین.تمرین.تمرین.تمرین.تمرین.تمرین و در آخر تمرین...

4. armageddon_st

armageddon_st عضو سایت

امتیازات:
    +139 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام:smile (53):
    خوبي

كاملا طبيعيه ...
    به مروز زمان كه تمرين كني دستت خودبخود روي سيمي كه بايد بره ميره ... و فرتي رو ميگيره كه بايد بگيره
    فقط بايد تمرين كني
    قول ميدم كه با تمرين درست به جايي برسي كه حتي اگه بخواي عمدي هم سيم و فرت اشتباه رو بگيري نتونى!!!!

شاد باشي:smile (64):
    فعلا

5. saeidguitar

saeidguitar عضو سایت

امتیازات:
    +8 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    سرعتتو کمتر کن

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  6. hesamgool

hesamgool عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    منم یکشنبه همین هفته جلسه سومم میشه...!
    جلسه اول رو انگشت گذاری شناخت فرت ها و اکورد های 1000 پا و ... باهام کار کرد هفته بعد رفتیم سر نوت خونی
    از لامینور و رمینور شروع کردم e رو هم یاد داد بعد یه کتاب داده که مثلا شعر ساطان قلبهارو روش کار کنم...
    به ترتیب برای نواختن ای قطعه کارهایی که گفته انجام بده اینهاست...
    20 دقیقه زدن ریتم روی درز شلوار همراه با خوندن اهنگ
    20 دقیقه زدن اکورد ها همراه با ریتم بدون شعر
    20 دقیقه زدن ریتم و گرفتن اکورد ها و شعر
    در این بین هم اگر اشتباه میشه سعی کنید به ارام ترین شکل اکورد هارو تمرین کنید و به مرور سرعت بدید ...
    بنده خودم برای تعویض لامینور به e و گرفتن ریمینور مشگل داشتم مخصوصا روی فرت سوم انگشتام خوب نمیخوابید ولی با ارام زدن و... حل شد!

7. music_tc

music_tc عضو سایت

امتیازات:
    +18 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    افرادی که دارند گیتار آموزش می بینند عجول نباشن چون اگر یه تمرین از ریتم یا آکورد و ... بد تو دستتون جا افتاد دیگه سخت عوض کردنش پس سعی کنید با تمرین درست و زیاد یک گیتاریست خوب باشید

8. james hetfied

james hetfied عضو سایت

امتیازات:
    +271 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    دوست عزیز من الان 9 ماه هست که الکتریک کار میکنم جلاسه ی اول استادم 3 تا تمرین بهم داد واسه این که دست راستم با سیم ها آشنا شه
    برات تبلچرشون رو میذارم امید وارم که تبلچر خونی رو بلد باشی ولی بازم یه توضیح میدم برات

تبلچر6 تا خط هست که هر کدوم به عنوان یکی از 6 سیم گیتار هست و فقط واسه گیتار کاربرد داره
    که در اون پایین ترین خط: سیم 6 گیتار هست یعنی بالا ترین سیم
    و بالا ترین خط تبلچر : سیم 1 :پایین ترین سیم گیتار
    عددها روی هر خط نشان دهنده ی فرت روی سیم مربوطه هست : 0 هم یعنی آزاد بزن
    اینم تبلچر که به اختصار میگن tab

----0------------------------------------------------------------------------سیم 1{پایین}
    --------------------------0---------------------------------------------------2
    --------------0----------------------- -------0-------------------------------3
    -------------------------------------0-------------------------0-------------4
    -------------------------------------------------------0----------------------5
    -----------------------------------------------------------------------0------سیم 6{بالا}
    باید از چپ به راست به ترتیب یکی در میون بزنیشون
    -----------------------------------------------------------------0------------1
    ---------------------------------------------0---------------------------0----2
    -------------------------0--------------------------------0-------------------3
    ----------0--------------------------0----------------------------------------4
    ------------------0------------------------------------------------------------5
    -------------------------------------------------------------------------------6
    و
    ----------------------0---------------------------------------------------------1
    -------------------------------------------------------0------------------------2
    ---------------------------------0----------------------------------------------3
    ---------------------------------------------------------------0----------------4
    ---------------------------------------------0----------------------------------5
    ------------------------------------------------------------------------0-------6
    با پیک میزنی دیگه نه؟
    اینا رو اینطور به من گفت.گفت اولش که قاطی میکنی با چشمات دست راستت رو نگاه کن تا بزنیشون بعد دقیق دستت رو نگاه نکن یه خورده چشمت رو بیار به سمت دسته جوری که مستقیم دستت رو نبینی مثلا دستت رو گوشه چشمت داشته باشی ولی بهش نگاه نکنی همینجوری به سمت دسته پیش برو تا اینکه دیگه اصلا به گیتار نگاه نکنی
    ok?
    امیدوارم بفهمیشون و موفق باشی
    اگه بازم سوالی داشتی بهم پیام خصوصی کن درخدمتم.

9. delta38

delta38 عضو سایت

امتیازات:
    +451 / 0 / -0
    نرم افزار:
    چه توقعی داری خب؟ 3 جلسه هست تازه داری میری اگه 1 سال بود باز هم مشکل داشتی یک چیزی :smile (35):
    این کاملا طبیعی است .. من هم اول که میخواستم ساز شرو کنم اول یک چشمم به دست چپم بود بعدبه دست راستم یعنی هی یه این دست و اون دست نگاه میکردم.....:smile (45):
    ولی الان نه فقط کافیه جای یک نت رو پیدا کنم بقیه رو چشم بسته میزنم
    اگه گیتار الکتریک کار میکنی و یا با پیک میزنی سعی کن انگشت کوچیکتو بذاری روی Pick Guard , یکم پایین تر از سیم یک ...... یکم این موضوع بهت کمک میکنه
    ولی قصه نخور با تمرین زیاد از بین میره

بارگذاری...