دی جی * dj * یعنی چی ؟

شروع موضوع توسط hamid_pe2 ‏6/1/13 در انجمن موسیقی ایران

تاپیک دی جی * dj * یعنی چی ؟ تالار موسیقی ایران در persian-music.org.

1. hamid_pe2

hamid_pe2 میکس و مسترینگ کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

شغل :
    Arranger / Mix & Master
    امتیازات:
    +1,253 / 0 / -2
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, nuendo, StudioOne
    سلام دوستان عزیز همان طور که میدونید دی جی مخفف disc jockey به معنی گرداننده صفحه گرد , سوارکار دیسک و یا آهنگ ساز و رهبر موسیقی .

حالا سوال من اینه که این هایی که اسم خودشونو میذارن ؟؟؟ DJ ....

واقعا دی جی هستن ؟

آیا هرکی صداشو autotune کنه میشه دی جی ؟

آیا هرکی آهنگ هاوس بسازه و یه هدفون بذاره روگوشش میشه دی جی ؟

آیا اینها واقعا صلاحیت دی جی رو دارن ؟

این یعنی dj aligator فقد این چندتا کارو بلده که شد DJ ؟

این دی جی شدن کلاس و دوره خاصی نداره ؟ دانشگاه داره چی داره ؟

اگه ممکنه این موضوع رو جدی بگیرید و واسم توضیح بدید ممنون میشم .

2. HAMED HAMRAH

HAMED HAMRAH عضو سایت

امتیازات:
    +103 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    سلام
    فکر نمی کنم که dj به معنی رهبر موسیقی و آهنگ ساز باشه دی جی به همون معنی اصیلش در پخش رادیو یعنی عوض کننده دیسکه که در این بازه زمانی که دیسکی برای تعویض وجود نداره دی جی های خوب با ترکیب آهنگ ها، لوپ ها و افکتها یک مجموعه آهنگ رو به شکل نشاط آور برای حرکات موزون آماده می کنند ولی اینهایی که یک هدفون رو گوششون می ذارند و می گند ما دی جی هستیم فقط نمایشیه تازه خیلی وقتها هم آهنگ های آماده دیگران رو پخش می کنند و خودشون کاری نکردند
    البته یک چیز دیگه هم هست دی جی زنده آهنگ های شاد ایرانی به واسطه ریتم و شعر و تمپوی نسبتا متنوع و سنگین خیلی سخته و به نظر من قطعا به صورت زنده کسی نمی تونه تمام مدت پارتی رو دی جی کنه و مجبوره از کارهای دی جی شده قبلی استفاده کنه
    و تا اونجا که من می دونم دی جی در دنیا تدریس هم میشه و من در یک ویدئوی آموزشی از آکادمی های موسیقی دیدم که تکنیک های کار با turntable روی یک vinyl دیسک رو مثل خش انداختن، خفه کردن و شاید باورتون نشه استفاده از آب دهان برای تولید یک صدای خاص روی وینیل دیسک آموزش می دادند.
    خوب تو کشور ما که کسی سراغ خرید وینیل دیسک های شامل لوپ از آهنگ های روز دنیا نمیره خدا برکت بده دانلود از اینترنت و موسیقی مفت و مجانی رو !!!!!!!!
    معنی دی جی تو ایران به واسطه آهنگ های رایگان و نرم افزارهای رایگان تر با بقیه دنیا فرق می کنه! وقتی مجبور باشید با یک دیسک لوپ و 10 تا آهنگ که کلی هم پولشون رو دادی یک پارتی چند ساعته رو بچرخونی اون موقع دی جی معنی پیدا می کنه چرا که شما مجبوری از همین مجموعه محدودتون صدتا آهنگ در بیاری ولی تو ایران هر کسی بالای 2 میلیون آهنگ روی لپ تاپ خودش داره !!!!
    اینجا با یه لپ تاپ هم میشه دی جی شد حالا یه هدفون هم باشه واسه کلاس کار بد نیست!

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. hamid_pe2

شغل :
    Arranger / Mix & Master
    امتیازات:
    +1,253 / 0 / -2
    نرم افزار:
    خوب دی جی خودش باید آهنگساز باشه و اونقدر قوی باشه که همون صداهای لوپ و fx مورد نیازش رو بسازه وقتی موزیکی رو اجرا میکنه مختص خودش باشه , خوب منم تو سیستم یه هارد پر از لوپ دارم اگه قرار باشه اینهارو بچینم چیزهای خوبی از آب درمیاد ولی چه فایده لوپ ها خودشون با کبفیت خیلی بالایی رکورد و میکس شدن
    حالا باید اسم خودمو بذارم دی جی ؟

4. hamid_pe2

شغل :
    Arranger / Mix & Master
    امتیازات:
    +1,253 / 0 / -2
    نرم افزار:
    دوستان بیشتر اطلاعات بدین

بارگذاری...