دی جی کار خارجی و اثرگذاری بیشتر

17/3/17
13
0
1
53
درود:
سوالی درباره دی جی داشتم
من وقتی کار دی جی های خارجی رو در سبکهایی مانند دنس و... رو گوش میدم واقعا لذت می برم اما این زیبایی و اثرگذاری در کارهای ایرانی دیده نمیشه(نظر شخصی) یا کمتر دیده میشه
حال سوال من اینه که آیا ذات سبکهای خارجی در ژانر های دنس و... باعث میشه ما این قدر زیبایی و اثرگذاری رو در موسیقی ببینیم ؟
یا نه تکنیک دی جی کار ها در این کار موثر هستش؟

سپاسگذارم

sh4user

عضو سایت
11/12/10
19
31
13
تهران
یکی از علت هاش ضعف هارمونی خوب توی کارای داخلی هست.به طور مثال اگر به کار های ارتیست هایی مثل Kygo یا Gryffin گوش کرده باشید می بینید که کارهاشون در عین سادگی پر از احساس و لذته به خاطر اینکه به طور عمیق با تئوری موسیقی اشنایی دارن.متاسفانه اکثر ارتیست های داخلی ادعای عمیقی دارن!

28/1/17
117
92
28
23
درود:
سوالی درباره دی جی داشتم
من وقتی کار دی جی های خارجی رو در سبکهایی مانند دنس و... رو گوش میدم واقعا لذت می برم اما این زیبایی و اثرگذاری در کارهای ایرانی دیده نمیشه(نظر شخصی) یا کمتر دیده میشه
حال سوال من اینه که آیا ذات سبکهای خارجی در ژانر های دنس و... باعث میشه ما این قدر زیبایی و اثرگذاری رو در موسیقی ببینیم ؟
یا نه تکنیک دی جی کار ها در این کار موثر هستش؟

سپاسگذارم
دی جی !!
کار دی جی یه چیز دیگه س ربطی به ساخت و اهنگسازی نداره ایرانم که کلا کلاب نداره تا دی جی داشته باشه
اونایم که هستند جای معتبری وجود نداره که کارشونو نشون بدن اما اگه منظورتون تنظیم کنندها و پردوسرهاس
که اینجا چند مورد وجود داره
اولش که سلیقه س و گوش مردمه
الان شما شاید یه اهنگ استاندارد داخلی رو گوش بدی
کلا خوشت نیاد خب این ربطی به ضعیف بودن اهنگ نداره الان ما افرادی رو مث سیروان خسروی داریم که اگه بخاطر شرایط و قوانین کشورمون نبود الان جهانی میشدن
تو رادیو هلند که دو سه هفته اول بود رمیکس رسمی برای اینریکه زده و...خب کارش خوبه دیگه یا کوشان که مسابقه جهانی دوم یا سوم بود و اورد دقیق یادم نمیاد
مورد دوم
ایران از لحاض سخت افزار و..ضعیفه خب مشخصا رو میکس و مستر تاثیر داره شما بخوای خوب کار کنی
کوچکترین موارد و هم باید در نظر بگیری
استدیوهای پیشرفته و حرفه ی و سخت افزار و...لازمه کار خوبه که تو ایران مثه دیگر جاهای دنیا نیست حالا نه اینکه بگم خیلی بده من میگم کوچکترین موارد باید رعایت بشه
مورد سوم ما داریم.موزیک غربی میسازیم و ربطی به موزیک خودمون نداره اما اونها موزیک خودشونه و مشخصا گوششون از بچگی با این اهنگها عادت کرده
هر چند تنوع سبکی هر جای وجود داره بگذریم
مورد بعدی ارتیستهای خارجی ساپورت میشن
و این ساپورت شدنش هم تعدادش بیشتر هم میزان وشدتش اما ما چند تا کمپانی معتبر داریم که یه دی جی رو به قول شما ساپورت کنه اونا با خیال تخت میشینن موزیک میسازن و میترکونن ما اینجا هزارتا مشکل داریم از بی پولی گرفته تا مشکلات مجوز قبلا که اصلا به موزیک ترنس مجوز نمیدادن بخاطر ریتمیک بودنش
الان یکم بهتر شده اصلا موزیک غربی الانم مشکلاتی رو داره که تو مملکتمون قابل حل نیست فعلا هر چند خیلی بهتر شده الان
خب شما متمرکز باشی رو کارت خوب کار میکنی یا ذهنت درگیر هزارتا مشکل باشه
محبوبترین خوانندیه ما محسن چاوشی اوایل به زور مجوز گرفت اگه نمیدادن که اصلا الان این اثار خلق نمیشد
سیروان خسروی رمیکس زده واسه انریکه وزارت ارشاد نمیزار پخش بشه خب ما کار خوب و هنرمند داریم اما جای برای نمایش و گسترشش نداریم
اما جاستین خیلی قشنگ با اون تجربه کمش و با اون سن و سالش میشه ارتیست ملی نه جهانی
بعضی از کارهای ما توپه فقط برای بینالمللی شدن یه چیزای می خواد که نمیشه یعنی سازکار با قوانین ایران نیست
پروانه ی که تو پیلشه با این که بال دراورده تا پیله رو نشکنه که نمی تونه پر بگیره
مورد بعدی این که از ریشه مشکل داریم
اقای دو نفر از دوستان بهش میگن صدات خوبه فردا پول میده اهنگ میسازن خواننده میشه
یا یه شخصی میاد با اف ال چارتا ریتم میچینه مدعی این که تنطیم کنندس اسم اف الم خراب کردن این که هی پست زده میشه اف ال بدرد نمی خوره
اما تو کشورای دیگه که کارشون خوبه موسیقی رو یه تخصص میدونن حداقل بی سواداشون میدونن یه کار خوبه به چی میگن اما الان اینجا بدترین اهنگها هیت میشه
علتشم این که خوانوادهای کشورهای دیگه از بچگی فرزندشون و کلاس موسیقی میبرن این که بزرگ میشن میرن کنسرت بدون خواننده بی کلام هم لذت میبرن از هارمونی های که کار شده چون موزیک و میفهمم اما اینجا صدای خواننده رو حذف کن یعنی منطورم موزیک خالیه پلی کن از ده نفر یکیش هم تا اخر اهنگ گوش نمیده
شما برو مسابقات خوانندگی اونا رو با مال خودمون مقایسه کن حالا من اسمم نمیبرم میبینی از پنج تا خوانندشون چهارتا ساز کار کردن نشون دهندیه این موزیک درک می کنن حالا مال خودمون و ببین از پنج تا چهار تاشون فرق ویلن با کمانچه نمیفهمن
حالا از کل این مطالب به این نتیجه میرسم ما هم اهنگ خوب و هنرمند داریم اما خیلی کمتر از جاهای دیگس
و اون ها هم موزیک بد و غیر هنرمندانه دارن ولی خیلی کمتر از موزیک های بد ماست
اون تعداد هنرمندی که داریم باید فقط واسه ایران کار کنن متاسفانه انگار خارج از ایران دیگه جای وجود نداره
مورد و مشکل دیگه ی هم که داریم این که همه دو قرون سواد نداریم منتقد بزرگیم هستیم هر اهنگی رو با اجازه خودمون به لجن میکشیم خودمونم که چیزی بارمون نیست انتقاد خوبه ولی با دلیل و مدرک و متخصص باشی
اینجا همه همو میکوبن حالا نمیگم فقط اینجا اینطوریه
میگم یکم تعداد منتقدهای لجنیمون خیلی زیادتر از جاهای دیگن
کارگردانمون که اسکار میگیره کشور خودش حمایت نمی کنه ازش هیچ شبکه تلویزیونی داخی بهش تبریک نمیگه
یه عده روشن فکر معلول از لحاض ذهنی میان از شیطان پرست و افتاب پرست گرفته تا هزارتا دری وری بهش میگن
مشکل دیگمون این فک می کنیم باید فقط کار بدیم
حالا کارم میدیم بزاریم یه جای برای نقد تخصصی و فنی خوبه نه اینکه بریم پوزشو بدیم
یکم اطلاعات جمع کنیم جای این کار خیلی خوبه
یکی دیگه از مشکلاتمون اینه که متن من رو کامل نمی خونید مثه همون اطلاعاتی که لازم دارید ولی حوصله خوندنشو ندارید واقعا منظورم شخص به خصوصی نیست کلا عرض کردم کلی :happy-43::kiss-83: ;)

آخرین ویرایش:

اقا مصطفی

عضو سایت
25/11/11
779
712
93
گیلان
علتشم این که خوانوادهای کشورهای دیگه از بچگی فرزندشون و کلاس موسیقی میبرن این که بزرگ میشن میرن کنسرت بدون خواننده بی کلام هم لذت میبرن از هارمونی های که کار شده چون موزیک و میفهمم اما اینجا صدای خواننده رو حذف کن یعنی منطورم موزیک خالیه پلی کن از ده نفر یکیش هم تا اخر اهنگ گوش نمیده
واقعا درست فرمودید. نمیدونم در خارج چه گونه هست اما در اینجا متاسفانه موسیقی بی کلام اوقدر بهش توجه نمیشه. اهنگ فیلم ها و بازی ها رایانه ای مثل کال اف دیوتی .. بعضی هشون واقعا شاهکارهستند.

واکنش‌ها: saman123 و poorya.n