دیستورت شدن صدا

شروع موضوع توسط diss2all ‏19/6/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک دیستورت شدن صدا تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. diss2all

diss2all عضو سایت

امتیازات:
    +94 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    سلام دوستان،موقع تنظیم کارهام صدا دیستورت می شه.یعنی صدای ساز ها رو تنظیم نمی کنم.چون توی مرحله ی میکس نیستم،اصولش اینه که باید کار اول تنظیم بشه بعد برم سراغ میکس صدای ساز ها و در واقع میکس آهنگ.

خب حالا سوال من اینه که:
    1-آیا این میکس نکردن صدا ها در حین تنظیم موجب وارد شدن صدمه به آهنگ و خراب شدن اون می شه؟
    2-آیا باید صدای ساز ها رو کم کنم تا از دیستورت خارج بشه یا باید از پلاگین یا نرم افزار خاصی برای این کار استفاده کنم؟ چون فکر کنم روش اول باعث می شه صدای آهنگ از اون چیزی که براش برنامه ریزی کردم کمتر بشه،یعنی وقتی صدای ساز ها رو کم بکنم صدای آهنگ پایین بیاد.

خواهشمندم پاسخ بدید.

2. Porya

Porya عضو سایت Gold User

امتیازات:
    +276 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    بهتره همیشه تو کانال مستر از یک limiter یا soft clipper استفاده کنید تا مشکل دیستورت پیش نیاد .

3. diss2all

diss2all عضو سایت

امتیازات:
    +94 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    آیا این میکس نکردن صدای ساز ها در حین تنظیم موجب وارد شدن صدمه به آهنگ و خراب شدن اون می شه؟

آیا باید صدای ساز ها رو کم کنم تا از دیستورت خارج بشه یا باید از پلاگین یا نرم افزار خاصی برای این کار استفاده کنم؟ چون فکر کنم روش اول باعث می شه صدای آهنگ از اون چیزی که براش برنامه ریزی کردم کمتر بشه،یعنی وقتی صدای ساز ها رو کم بکنم صدای آهنگ پایین بیاد.

4. Saman Niknezhad

Saman Niknezhad عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +188 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    شما ميتونيد در پروژتون لول گيري كنيد نه ميكس يعني مشخص كنيد كه چه صدايي بايد بيشتر و چه صدايي بايد كمتر باشه! خروجي صداتون رو كم كنيد از نرم افزار ،و ولوم اسپيكر يا مانيتورتون رو بيشتر كنيد!اينجوري نه فكر ميكني صدا كمه و نه به گوشتون اسيب ميرسه و نه به اهنگ

5. Behrouz Paygan

Behrouz Paygan Gold User

امتیازات:
    +1,065 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    دوست من یه اصل همیشه وجود داره اونم اینه که میکس خوب و فکر شده از مرحله ی سکوئنس ( تنظیم ) شروع میشه ، انتخاب صدا نوع سازبندی حرکت های موسیقیایی و ... همشون توی میکس تاثیر داره در مورد سوال دوم هم باید بگم بهترین لول برای اکسپورت اینه که پیک روی -10 db باشه و نگران لول نهایی کار نباشید چون اون به مرحله ی مسترینگ مربوط میشه یه میکس خوب یه میکس خوش صدا و تفکیکِ و قدرت توی مرحله ی میکس امتیاز حساب نمیشه.

بارگذاری...