آخرین ارسال‌ها

پروژه آهنگسازی دو ساندترک برای یک بازی رایانه ای

projektnoire

هنرمند
عضو سایت
6/2/17
456
23
من دوستی دارم که در ساخت بازی های رایانه ای فعالیت میکنه، اومد چند وقت پیش ایده ای رو برای من مطرح کرد، این ایده ممکنه هیچ وقت به بازی تبدیل نشه، ولی ایده‌ش به قدری برام جذاب بود که همون شب، تصمیم گرفتم سنگ‌بنای صدا و موسیقیش رو بذارم.
این بازی قراره چیزی شبیه LIMBO باشه، یا حتی Inside . بازی در همون اتمسفرو قهرمان داستان هم یک کودک گیر کرده در دنیای تاریک افکارش. چیزی بیش از این، نمیتونم در مورد این بازی کامپیوتری بگم .
این آهنگا رو هم در کافه‌ای، مشغول صحبت با دوستانم نوشتم؛ نمیدونم شاید خاصیت میدون انقلاب اینه که آدم رو وادار میکنه کارهای عجیب کنه! در حدی کارها رو پسندیدم و دوست داشتم که حتی چندین نفر رو رندم از بین مشتری های کافه صدا زدم که گوش بدند و احساساتشون رو نسبت به کار بهم بگن! و حالا این شما و این :

۱. ترک اول که به اسم «کائنات» ساخته شده. در کلید ر مینور نوشتمش (شاید بخاطر افکت ها اصلا مشخص نشه که در چه کلیدی هست اما Score موجوده و خواستید میتونم خصوصی بهتون بدمش) :

برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

شخصی که این کار رو گوش کرد گفت «لیمبو». یعنی مشخص بود که شخص لیمبو بازی کرده و کاملا به موضوع کار اشراف داره. شخص دومی که به کار گوش کرد گفت «من رو شدید یاد اینتراستلار انداخت». این دو نفر، باعث شدن که با وجود خستگی همون روز، کار دوم رو بسازم :

۲. کار دوم اسمش «متضاد» هست که برمیگرده به داستان بازی، میتونید با گوش کردن این دو آهنگ تا حد زیادی داستان رو حدس بزنید :

برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

این کار رو هم پخش کردم، دوباره همون شخصی که کار قبلی رو گفت «اینتراستلار» این رو هم تاکید داشت که خیلی فضاش مثل آهنگ های اون فیلم شده؛ و البته گفت کمی هم Inception در این ترک قاطی شده. نفر دومی که این رو گوش داد، گفت «نفرت و هیجانات منفی رو نشون میده» و نفر سوم «انگار دنیا روی سرت خراب شده باشه». برام جالب بود که ری‌اکشن های متفاوتی دیدم از این کار.

-----
هر دو کار در ر مینور نوشته شدن، در کار اول صرفا فواصل ماژور رو برداشتم چیدم کنار هم و در کار دوم، فقط فواصل مینور. به همین خاطر دو اتمسفر متفاوت رو نشون میدن.
منتظر نظرات و واکنش های شما دوستان عزیز هم هستم.

بالا