دوستان بیان نظراتشون رو بدن

شروع موضوع توسط JVD ‏19/5/11 در انجمن ترنس ( Trance )

تاپیک دوستان بیان نظراتشون رو بدن تالار ترنس ( Trance ) در persian-music.org.

1. JVD

JVD Banned

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام
    با توجه به اینکه این بحث در تاپیکه دیگه ای شروع شد، ولی به احترام raham+ عزیز و مدیر ارشد سایت (که تند تند اخطار میدن :) ) گفتم یه تاپیک جدید باز کنم تا شاید این موضوع TRANCE بلاخره حل شه.

از نظر بنده و تعدادی دیگر از دوستان (raham+ جان همایت کن) باید نظارت کاملا دقیق رو تالار پروژه های مربوط به سبک ترنس اعمال بشه، تا دیگه هر کار 4/4 به اسم ترنس گذاشته نشه.
    وقتی هر کار 4/4 می به اسم ترنس گذاشته می شه، هیچ وقت ترنس به صورت صحیح جا نمیوفته و این خیلی بده.

حالا دوستان نظرشون رو راجع به عرض بنده بگن و اگر راهکاری برای اعمال نظارت دقیق تر رو ی ارسال پروژه ها دارن، بیان کنن.

ممنون از همه

2. Hossein Rezaei

Hossein Rezaei تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +484 / 0 / -1
    نرم افزار:
    ableton, logic
    اول اینکه عنوان تاپیک مناسب نیست .
    دوست عزیزم از این به بعد شما و دیگر دوستان هر موزیکی رو دیدین که تو بخش ترنس هست ولی ترنس نیست علبتش رو با دلیل و توضیحات کامل بفرمایید و اینکه اون آهنگ اگه ترنس نیست چه سبکیه .
    این بهترین راهه از نظر من
    موفق باشی برادر:smile (70):

3. Saman Niknezhad

Saman Niknezhad عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +188 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    حرف حسين جان درسته!
    اين حركت شما ميتونه باعث حاشيه سازي بشه !
    گريم شما تو اين سايت به كاربرا فهموندي ترنس چيه!
    به اين خواننده هاي امروزي كه به اهنگ با تمبك ميگن ترنس ميتوني بفهموني ترنس چيهه!؟
    به مردم ميتوني دونه دونه بگي ترنس چيه!؟
    شما اعصاب خودتو خورد نكن داداش---شما كارتو درست انجام بده--شما كارهاي ترنس بزار

4. JVD

JVD Banned

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    saman:
    اگه اینجوری فکر می کنید که تاپیک بسته شه بهتره.
    Hosienw:
    ممنون، اینکارو باید استید انجام بدن
    ممنون

5. dj mhd

dj mhd عضو سایت

امتیازات:
    +41 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, adobeaudition, flstudio
    دوستان سلام
    بحث داره به :smile (50): کشیده میشه !!!
    به نظر من به جای زدن این تاپیک باید شما (ترنس کاران) یه تاپیک برای همین کاربرا (مثلا خوده من) که اطلاع کمی در این زمینه داریم بزنید (که البته هست) تا مرحله به مرحله این سبکو بشناسیم
    در ضمن دوست خوبمون Hoseinw هم به نکته ی خوبی اشاره کردن که بیاین و عیب کار پروژه هایی که ترنس نیست رو بگین
    این 2 تا کار بهترین نظارته

بالاخره ماها اینجاییم برای اینکه به هم کمک کنیم و اطلاعاتمونو زیاد کنیم
    :smile (50): چرا ؟؟!!
    موفق باشید

6. Rend

Rend عضو سایت

امتیازات:
    +167 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, reason
    مگه میشه به زور به همه یک چیز رو شناسوند...شاید خیلی ها خیلی چیز ها رو دوست نداشته یاشند...

من پیش استادم که میرفتم کلاس پیانو بهش میگفتم قربون دستت مثلا فلان آهنگ 6.8 رو براتم بزن اصلا گوش نمیداد و میگفت من ازین آهنگ های کوچه بازاری اصلا نه بلدم و نه خوشم میاد و نه میخوام خوشم بیاد ( البته نه اینکه نتمیتونست بزنه بلکه عقیدش برین بود که آهنگ باید به دلت بشینه و بزینی و من اینها چون به دلم نمیشینه اصلا گوش هم نمیدم....)

ولی در عوض واقعا استاد پیانو قطعه های همه پیانیست های معروف رو میزد به طور عالی پنجه هاش رو موقع نواختن نمیتونستی ببینی!تمرکزش موقع نواختن 20 تمامی قوانین یک پیانیست حرفه ای رو به طور عالی رعایت میکرد...

پس هر که را بهر کاری ساختند..... ممکنه من نخوام بدونم ترنس چیه!

7. dj mhd

dj mhd عضو سایت

امتیازات:
    +41 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام
    ببخشید خب لزومی هم نداره بدونید چیه !!!
    این بحث واسه کسایی که میخوان ترنس کار کنن یا به اشتباه کارشونو ترنس معرفی میکنن و اطلاعی ندارن ازش
    !!!

8. raham+

raham+ عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +32 / 0 / -0
    نرم افزار:
    logic
    سلام به همگی
    من خدمت مدیر تالار پروژه ها عرض کردم قبل از قرار دادن کار در تالارها ، آهنگ ها رو رلیز کنن و بعد در جای مناسب قرار بدهند

این بهترین کار ، چون میتونن با یک پست شخصی هم هویت خالق آثار رو نگه دارن هم هویت سایت رو

اگه من به تنهایی بخوام نظر بدم و به تک تک کاربران سایت برسیم باید 24 ساعت به اینترنت وصل باشم و کلی هزینه کنم برای دانلو آهنگ های دوستان اما مدیر تالار به راحتی میتونه بدون هیچ دردسری این کارو انجام بده

با تشکر

9. Rend

Rend عضو سایت

امتیازات:
    +167 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, reason
    آهان خب اگه عمومیت نداره و برا ترنس کار ها گفته شده که هیچ ... ببخشید....

من گفتم مثل اینکه لزوم میدونید همه بشناسند ! به این دلیل متعجب شدم ! ! ! !

10. dj mhd

dj mhd عضو سایت

امتیازات:
    +41 / 0 / -0
    نرم افزار:
    نه دوست عزیز برای ترنس کارها + اونایی که میخوان ترنس کار کنن و اطلاعاتشون کمه !
    خب شما گفتین "ممکنه من نخوام بدونم ترنس چیه!" که ...
    بگذریم
    به هر حال قصد جسارت نداشتم
    امیدوارم بحث به نتیجه برسه
    موفق باشید ...

11. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    البته اين نكته رو اضافه كنم در ابتداي سخنم كه هر كي گفت من 6/8 گوش نميدم و خوشم نمياد دوروغ محضي گفته ! البته از يه استاد بعيد هست !

من كاري به خوبي يا بدي 6/8 ندارم . . 6/8 هم جزوي از موسيقي و تئوري موسيقي هست فرض كنيد كه همه 6/8 رو قبول داشتن و اين حركت روي يه ريتمي مثلا به نام 4/4 پياده ميشد ! خدا رو خوش ميومد ؟ من خودم از لحاظ سليقه اي هر موسيقي رو گوش ميدم من از سنتي بدم مياد ولي گوش ميدم . 6/8 بدم مياد اما گوش ميدم ! نقض نميكنم هيچيزي رو . حالا يه بحثي پيش مياد كه ميگن مثلا ترنس 4/4 نيست ! يا مثلا در برخي جاها 6/8 رو با ريتم 2/4 ميسازن اين چيزه عجيبي نيست كه خوب رايج هست در ايران . ما زماني ميفهميم ترنس چيه پاپ چيه رپ چيه كلاسيك چيه كه فرهنگ ما تغيير كنه 100 ساله ديگه هم زور بزنيم و بگيم اقا موسيقي اين نيست كه شما فكر ميكني . . اگر فهميدن من موسيقي رو ميبوسم ميزارم كنار

فرهنگ فرهنگ فرهنگ نيست ! نداريم ! وقتي طرف گوش كوبيده رو با كيشميش تشخيص نميده مياد اهنگساز ميشه شما ميخواي اون با 4/4 ترنس نسازه ؟!

اينم در اخر اضافه كنم كه هر كسي گفت از چيزي بدش مياد بدونيد دقيقا در خلوت خودش از اون چيز بسيار خوشش مياد !

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏20/5/11
  12. JVD

JVD Banned

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام به همه، خصوصا عزیزانی که نظراتشون رو دادن.
    ببینید عزیزان، اگه روزی صد تا پروژه غیر ترنس (اصلا متال) نزارن و بگن این ترنسه، به جان مش قنبر :)، هیچ آسیبی به من و اونایی که عقیده منو دارن نمیرسه، اگه من اینقد گیر میدم و ...، فقط برا پیشرفت موسیقی تو این سبک جهانیه، همین.
    پس نه دعوایی هس نه چیزه بده دیگه ای.
    لطفا همه بیان راجع به موضوع تاپیک عقیده و راهکارشون رو بدن.
    ممنون از همه

13. Hamid Farahani

Hamid Farahani تنظیم کننده عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +170 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    کسایی که فکر میکنن 6/8 به درد نمیخوره کاملا اشتباه میکنن...6/8 تو ایران توی آهنگ های بی مفهوم و بی ارزش استفاده میشه ولی دلیل نمیشه خود 6/8 بد باشه و بی ارزش
    الان deadmau5 از بهتریناس تو الکترونیک..اومده تو آلبوم آخرش 6/8 هم کار کرده و چقدر هم زیبا بوده...

من قبلا هم درخواست کرده بودم بخش house هم به پروژه ها اضافه شه تا کمی تخصصی تر بشه بخض پروژه ها...همین نبود بخش هاس خودش آموزش غلط رو میتونه به همراه داشته باشه...یه کاربر مبتدی میاد تو بخش ترنس موزیکی که گوش میده هاس هستش همین باعث میشه تصویر غلطی از سبک ترنس داشته باشه...
    من خودم بیشتر کارام house هستش ولی میزارم تو ترنس چون جای دیگه نداره فعلا
    خود بچه ها هم بیشترا میدونن فرق ترنس رو با هاس ولی تاپیک هاس نداریم که بخوایم آهنگارو اونجا بزاریم.

14. Rend

Rend عضو سایت

امتیازات:
    +167 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, reason
    خب دوستان دقیقا به بحث به جایی رسید که انتظارش رو داشتم...

پس لطف کنید حالا که نظرات ارزشمندتون رو دادید این نظر هم تا آخرش بخونید....

شاید شما نسبت به حرف قبل من که تاکیید برین داشتم که استادم به 8/6 علاقه نشون نمیداد شک و تردید داشته باشید...

اضافه کنم : شاید نتونستم حق مطلب رو ادا کنم

ایشون اتفاقا 8/6 هم میزد ولی نه به طور مدام و همیشگی چون اصلا کارش این نبود ...

دوستان من در آهنگسازان بسیار بسیار حرفه ای هم این عقاید رو میبینید ....

تا حالا دیدید Yanni ترنس یا 8/6 ساخته باشه ؟؟؟ ! ! ! ! ! اگه هم ساخته یه چیز معمولی نه فوق العاده و مورد پسند عموم نیست اللخصوص ( ترنس کار ها و یا 8/6 کارها ! ! ! ! ! پس چون ( کارش این نیست)

این دلیل برین نمیشه که yanni نقص داره و استاد نیست و ...پس استاد به کسی میگن که تو سبک کاریش همه کار ها تکنیک ها فوت و فن ها رو بلد باشه و دیگه نیاز به آموزش هم نداشته باشه...باز میگم ( در سبک کاریش)

پس اگه من گفتم استادمن 8/6 رو استقبال نمیکرد... چون دوست نداشت و وقتش رو صرفش نمیکرد که بخواد یاد بگیره چون اگه بخواد اینطوری همه سبک هارو یاد بگیره از آفریقای جنوبی تا چین و از چین تا عربستان و هندوستان و هزار تا کشور و تمدن و ملیت های مختلف وجود داره که هر کدوم باز 100 رقم سبک متفاوت که آدم باید عمر 1000 ساله از خدا بگیره برا یاد گرفتن همه اینها ...

پس نگید یک استاد اگه اینطور نباشه پس استاد نیست.! ! ! ! ! !

( این رو هم بگم که من گوش دادن رو نمیگم من کار کردن رو میگم.... ) :

مثل خودم که تا به حال رپ و راک کار نکردم...ولی تا دلتون بخواد گوش دادم...

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏20/5/11
  15. امین پیشه ور

امین پیشه ور مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,321 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    حمید جان در خواست شما بررسی شده و این بخش هم ایجاد خواهد شد، ولی به موقعش.
    ولی با کمی تامل میبینی که همون سبک ترنس هم دوستان باهاش مشکل دارن... .
    پس تا وقتی تکلیف این مشکلات مشخص نشه ، بخش هاوس هم خودش یه مشکله دیگس.

16. JVD

JVD Banned

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوسته من، شما اگه صراحتا تو تاپیکی که زدید و کار رو اونجا قرار دادین، بگید کارتون هاوس هستش نه ترنس، مشکلی پیش نمیاد.

دوسته من کسی نگفت فلان سبک خوبه، فلان سبک بد.
    هر کسی ادعا کنه که تو تمام سبک ها استاد نه، خوبه، به نظر من باید بهش خندید، چون چنین چیزی امکان نداره.
    گوش دادن یه سبک خاص دلیل بر این نیست که سبک کاری خودمون اون باشه. (گرچه من خودم فقط ترنس گوش میکنم).
    هرکسی ترنس باز و ترنس ساز نیس، ما به اون کاری نداریم، در امانه :)

17. Hamid Farahani

امتیازات:
    +170 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    JVD آره از این به بعد باید همین کار رو بکنیم..اگرم آهنگی تو ترنس میزاریم سبکشم بگیم فعلا تا وقتی که تاپیک سبک های دیگه هم اضافه بشن

امین جان هرطور خودتون صلاح میدونید ولی به نظرم تاپیک های دیگه باشن بهتره تا نباشن...مثله house dance اینجوری بچه ها قبل اینکه موزیکشونو بزارن بیشتر روی سبکشون دقت میکنن تا جای درستی باشه ولی الان من تا هر وقت دیگه بخوام آهنگ بزارم میزارم تو ترنس چون نزدیکترین سبک به سبک کاریمه و کسیم نمیتونه گله کنه چون جای دیگه نداریم ...
    پس اینکه بگیم بچه ها تو ترنس مشکل دارن پس سبک های دیگرو نیاریم تا مشکلات بیشتر نشه به نظرم درست نیست...بیایم تاپیک هارو بزنیم اگرم کسی اشتباه کرد با توضیح و دلیل بگیم که جاش رو اشتباه انتخاب کرده و جای درستشو بهش بگیم و بعد به اون تاپیک انتقال داده بشه تا کم کم برای همه جا بیوفته...

در آخر هرطور که خودتون میدونید

18. امین پیشه ور

امین پیشه ور مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,321 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    دقیقا درسته...
    این حرف شمارو صدبار گفتم و شما الان باز هم دارین همین حرف رو بیان میکنید ، ولی متاسفانه کسی گوش نمیکه...

اگه قرار باشه من اینگونه مشکلات رو از قبل تصحیح کنم که راحت میام بخش هارو میبندم ، خودم نظر میدم ، خودم موزیکهایی رو که دوست ندارم حذف میکنم و الی آخر...
    پس نظر دیگر کاربران چی؟

پس باز هم میگم این اشتباهات باید از سوی دیگر کاربران گوش زد و کمک شه ... .

19. JVD

JVD Banned

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    از نظر من بهتره یه تالار temp درست کنیم، هرکی پروژشو میز خواد بزاره تو سایت (البته در مورد سبک ترنس دارم حرف میزنم) ابتدا پروزش اونجا قرار بگیره، دوستان و اساتید بیان ببینن اگه ترنس بود کار که به تالار ترنس منتفل بشه، وگرنه همون جا بمونه.

20. Hamid Farahani

امتیازات:
    +170 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    چه کاریه دیگه این کار...اگه قرار باشه مدیرا جاشو معلوم کنن که همون موقع تایید کردن جاشو مشخص میکنن
    باید خود کاربرا یاد بگیرن این چیزارو..وظیفه مدیریت نیست...
    یه راهی بگین که پایه ای و اصولی باشه...همه هم یاد بگیرن ...طوری که بعد یه مدت دیگه بچه ها خودشون دستشون اومده باشه همه چی...
    (راهی که آموزش هم توش باشه نه اینکه فقط مدیرا بیان اشتباه بقیرو درست کنن)

بارگذاری...