دوره هاي آهنگسازي و تنظيم چطورياس؟؟

شروع موضوع توسط reza70 ‏23/11/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک دوره هاي آهنگسازي و تنظيم چطورياس؟؟ تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. reza70

reza70 عضو سایت

امتیازات:
    +258 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    سلام به همه دوستان و اساتيد ...

دوستان من يك سوالي داشتم اين كه اگه كسي بخواد دوره آهنگسازي رو بره تو چند جلسه مي تونه دوره آهنگسازي رو ياد بگيره ؟؟؟

البته قبلش خوب بايد ساز رو بلد باشه ما اينو در نظر داريم ....

و اينكه تنظيم چي ؟؟ اگه تنظيم بره چظور؟؟ چقدر طول ميكشه ..
    و حدودا هزينه اين دوره ها چقدر در مياد ..؟؟

البته من مي گم حدودي قيمتها ...

مرسي ...

2. reza70

reza70 عضو سایت

امتیازات:
    +258 / 0 / -1
    نرم افزار:
    از اساتيد و دوستان كسي نيست كه جواب اين سوال ما رو بدن؟؟

ممنون ميشم

3. kaveh79

kaveh79 عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +304 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar, soundforge
    رضاجان "آهنگسازي" امروزه مفاهيم متنوعي پيدا كرده.از ديد من آهنگساز كسي است كه ذوق و قريحه خدادادي رو در خودش كشف كرده و بعد دوره هاي مربوطه اعم از تئوري مقدماتي، هارموني، كنترپوان، سازشناسي و اركستراسيون و ... رو در كنار نواختن حداقل يك ساز كلاويه اي طي مي كنه. اين روشي سنتي اما اصوليه كه براي آهنگسازي در هر سبكي (كلاسيك، پاپ، راك و ..) مفيد به فايده ست. وقتي كسي به اين دانش دست پيدا كرد خواهي نخواهي درخواهد يافت كه تنظيم چيزي جداي از همون آهنگسازي نيست. اگر منظور شما از دوره آهنگسازي و تنظيم همينه كه من اشاره كردم بايد عرض كنم كه بجز ساز زدن حداقل سه سال زمان لازمه كه اين مواردي كه نام بردم در تئوري و تمرين آموخته بشه. براي استفاده از اونها اما عمري كفايت نميكنه.

موفق باشيد دوست مشتاق من.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  4. reza70

reza70 عضو سایت

امتیازات:
    +258 / 0 / -1
    نرم افزار:
    ممنون مرسي از توضيحاتت
    ولي من منظورم اينه كه كسي كه بخواد آهنگسازي يا تنظيم رو ياد بگيره پيش يك آهنگسازي چيه ....

مثلا يك ساز رو بلده مثلا پيانو يا كيبورد ..
    حالا مي خواد آهنگسازي كنه ... اولين قدمش اينه كه تئوري ياد بگيره اين به كنار حالا بعدش چيكارا بايد بكنه ؟؟؟ اين رو مي خوام بدونم ..
    مرسي

5. Salar Abdi

Salar Abdi عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, sonar
    سلام رضا جان.بهترين كمك براي درك و ساخت موسيقي كامل بلد بودن لااقل يك سازه.همونطور كه گفتي كسي كه كيبورد بلده خيلي بهتر ميتونه كار كنه تا كسي كه سازي بلد نيست حالا كه ساز بلده بايد سبك خودش رو انتخاب كنه حالا هر چي ميتونه باشه از فولكور هاي محلي بگير تا هارد ترنس بعد از انتخاب سبك اگه بخواد اموزش ببينه بايد به نظر من همونطو ر كه دوستمون گفت هارموني، كنترپوان، سازشناسي و اركستراسيون رو ياد بگيره البته متاسفانه بسياري از موزيسين هاي امروز ايران به جز يك يا نهايتا دو مورد از تئوري چيزي بيشتر نميدونند.البته همه اينها حتي وقتي توسط بهترين اساتيد دنيا هم تدريس بشه تا خود شخص نخواد و تمرين تمرين تمرين پشت سر هم نداشته باشه هيچ فايده اي نداره.اما در مورد تنظيم به قول شوبرت اواكيان امروز تو موسيقي بعد از كلام تنظيم حرف اصلي رو ميزنه كه به نظر من تنظيم كننده و اهنگساز مكمل هم هستند اما شايد يك اهنگساز تنظيم كننده هم بشه اما يه كسي كه فقط تنظيم كننده بوده از روز اول اهنگساز خوبي نميشه كه امروزه زياد به اين امر اهميت نميدن.پس اول اموزش ساز يه كم اموزش تئوري. شناخت اكوردها گامها نتها هارموني و ... بعد از اون اهنگسازي و تنظيم تو احساس ادم نهفته هست كه با اين علم ميشه خروجي اين احساس رو پيدا كرد همونطور كه الان ميدونيمم و شايد صد ها بار گفتيم (تنظيم فلاني معلومه) اين همون احساس يه شخصه تئوري عوض نشده اما چينش ساز و ميكس و... همه سليقه اي بوده.البته يه جاهايي نظر شخصيم رو گفتم كه حتما مخالف خودش رو هم داره
    فقط تمرين تو موسيقي ميتونه ادم رو به جايگاهي كه ميخواد برسونه
    ممنون

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏28/11/11
  6. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    رضا جان شما اگر ساز كلاويه اي همونطور كه دوستمون گفتن خوب بلد باشيد در قدمه اول تئوري موسيقيت رو خوب كن تئوري موسيقي بهت مفاهيم پايه رو ياد ميده مثل (نت ها-گام ها-فواصل در موسيقي-آكوردها و . .) خوده اين تئوري خصلتش اينه كه وقتي ياد ميگيري تازه بعد از چند ماه دركش ميكني.بعد از اون سلفژ هم جزو دروسي هست كه مستلزمه اين هستي كه ياد بگيري (كانتاتي-پارلاتي) كه بايد به عنوان يه آهنگساز وزن خواني و صداخواني خوبي داشته باشي.وقتي اين 3 اصل رو ياد گرفتي ميتوني يه دوره كلاس هاي هارموني رو بري كه فكر كنم بعضي جاها گروهي هستيد دورش 1 ميليون هفصد هشصد تومانه خصوصي هم كه بيرون بري ترمي 250 تومان . . . تو اين حدوداس.دورشم دقيق نميدونم چند سالس.اما اون چيزي كه مهمه استعداده خودته كه تو چه زماني ياد بگيري.هارموني هم از اون دسته علم هايي هست كه وقتي ياد ميگيري بعدا دركش ميكني.:smile (10):

7. reza70

reza70 عضو سایت

امتیازات:
    +258 / 0 / -1
    نرم افزار:
    ممنون از هر دوستا شما دوست عزيز كه راهنمايي كردين ..

مرسي بابت وقتي كه گذاشتين ...

من جوابم رو گرفتم ممنون يا علي

بارگذاری...