دنیا ی تن آزار (لطفا شعر رو بررسی کنید..)

شروع موضوع توسط pouyaphad ‏1/3/12 در انجمن اشعار کاربران

تاپیک دنیا ی تن آزار (لطفا شعر رو بررسی کنید..) تالار اشعار کاربران در persian-music.org.

1. pouyaphad

pouyaphad عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    دنیا ی تن آزار

با سلام و با تشکر از تمام دوستانی که منو یاری کرده اند؛
    بعد از شعر می خوام یه بار ببینمت (که متوجه شدم خیلی اشکال داشت!!) شعر "دنیا ی تن آزار" رو نوشتم...

من تو این شعر سعی کردم نکاتی رو که گفته بودید رو رعایت کنم و اگه بعضی جا ها مشکل دارم ممنون می شم اگه بهم بگید...

و سعی کردم که اون احساسی که داشتم رو بتونم به شما ها برسونم و شاید وقتی که می خونید یا می شنوید حتی چند لحظه اون احساسی رو داشته باشین که من دارم...

و لطفا شعر رو بررسی کنید و خوب و بد شو بهم بگید... خیلی متشکرم

یکمی خسته شدم / پر و بال بسته شدم
    دیوونم کرده و این / دنیا نیست دست خودم

هر چقدر من راه می رم / به هیچ جا نمی رسم
    یهویی به خودم می یام / می بینم که گیج شدم

آخه من هر چه جوری ، هر کاری می ، کنم تمومی نداره
    آخه این در ها جلوم ، بسته شدن ، این چه کاره؟!

آخه این دنیا فقط غم رو داره / بعدش هم همه چیزا تن آزاره
    مث بارون که داره بد می باره / مث من اون که داره ، حرفای بد می کاره

هر چه قد خوبی کنم / بدی هامو می شمرن
    هر چه قد آه می کشم / می بینم نمی بینن

انگاری تنها شدم / واس همه فردا شدم
    می گما تنگه خدا! / شدم از دنیا جدا

می گما تنگه خدا! / شدم از دنیا جدا

توضیح: در بیت آخر "می گما تنگه خدا! / شدم از دنیا جدا" منظورم از "می گما تنگه خدا!" یعنی این که "ای خدا من میگم که دنیا تنگه" یه وقت سو تفاهم نشه!

توضیح:"واس همه فردا شدم" یعنی "واسه همه فردا شدم" و منظورم اینه که "همه کار های منو به فردا می سپرن"

خیلی ممنون که وقتتون رو برای خوندن شعرم گذاشتین... لطفا هر احساسی دارین برام بگین...

با تشکر،
    خداحافظ

2. tirdad666

tirdad666 عضو سایت

امتیازات:
    +41 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, nuendo, reason
    دوست عزیز حس نا امیدی و بیکسی و تنهایی رو از ترانه ت گرفتم اما فرم و ساختار شعر در بعضی از مصرعها جمله وار و خارج از حالت شعری است:
    دیوونم کرده و این / دنیا نیست دست خودم
    یه قسمتی هم مشخص نیست معنی بعضی کلمات:
    آخه من هر چه جوری، هر کاری می ، کنم تمومی نداره
    در مورد تن آزار هم ابن سلیقه منه که تن زخمی اونقدر که دل زخمی دردناک هست نیست-یعنی دنیای دل آزار من میذاشتم به جای تن آزار
    امیدوارم که روش باز کار کنی و بهتر بشه.

3. فردین2

فردین2 عضو سایت

امتیازات:
    +70 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام دوست هنر مندمون
    رک میگم شعرت اصلان وزن نداره مگه این که رپ باشه و از واژه های سبک یا یه جورای فقط حرفهی ربط رو به هم چسبوندی
    مثلا در اینجا گفتی(هرچقدر من راه میرم/به هیچ جا نمیرسم)یه جورای در یه مصراع دو بار از من یاهمون فاعل جمله استفاده کردی که می تونستی بگی هرچقدر که راه میرم و این وزن رو از شعرت گرفته
    وبا عرض پوزش باید در هر کاری به تکنیکش مسلط شد بعد کار ساخت یا شعر سرود با احساس تنها نمیشه
    امید وارم کمک کرده باشم ببخشین

4. pouyaphad

pouyaphad عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    tirdad666 عزیز؛
    با سلام و خیلی ممنون که نظر دادین به نظر من لحن خوندن شعر از نفر به نفر فرق می کنه و البته حرف شما کاملا منطقی هست و دیگه این که من اون جا این علامت رو (،) گذاشتم که با لحنی که من شعر رو می خونم بخونید که شاید تو این حالت شعر دچار بی وزنی نشه تو این فکرم که صدامو ضبط کنم و از این طریق شما با لحن خوندن من آشنا بشید... نظر شما چی هست؟

و خیلی ممنون که "دل زخمی" رو گفتید راستش به ذهنم نرسیده بود... البته نمی دونم چطوری متن ارسالی رو ویرایش کنم! اگه راهنمایی کنید ممنون می شم... حتما روش کار می کنم و سعی می کنم وزن هاش رو درست کنم. (که شاید بیشتر شعر عوض شه!!)
    منتظر جوابتونم در مورد ضبط صدا و ویرایش متن ارسالی
    بازم ممنون از راهنمایی ها و انتقادات تون و از این که وقت تون رو برای این کار گذاشتین...

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  5. pouyaphad

pouyaphad عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    با سلام دوست عزیز؛

خیلی متشکرم از نظرتون

من اون گفته ی شما رو که گفتید بجای "من" از "که" استفاده کن رو قبول دارم و خیلی متشکرم که کمکم کردید...
    و روی وزن های شعر هم کار می کنم و از شما خواهش دارم که کتابی برای آشنایی با اصول وزن معرفی کنید البته من با کتاب "آموزش وزن" از "مهدی موسوی" که یکی از دوستان تو این سایت معرفی کردند کار می کنم ولی اگه شما هم معرفی کنید بهتر می شه... من با اصول کار، زیاد آشنایی ندارم و فقط از حرف هایی که گفتند (تو این جا) یه چیزایی بلدم...
    و یه چیزی! اونم این که نظر شما در باره ی ضبط صدام و فرستادنش برای شما چیه؟ چون در این حالت بهتر با لحن خوندن شعر آشنا می شید...

من منتظر جوابتونم

بازم ممنون از انتقادتون بیشتر منو یاری کنید... متشکرم

6. tirdad666

tirdad666 عضو سایت

امتیازات:
    +41 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, nuendo, reason
    برای ویرایش وقتی پستی ایجاد می کنید بعد زیرش گزینه ادیت داره-در مورد ضبط صدا هم خوشحال میشم صداتونو بشنوم و با طرز خوندنتون آشنا بشم و به عنوان یک شنونده نظرمو بهت بگم.بهر حال اساتید دیگه میتونند کارشناسانه تر نظر بدن اما منم به عنوان یک شنونده برای اینکه کارهای همدیگرو بهتر کنیم در خدمتتون هستم.

7. pouyaphad

pouyaphad عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام خیلی متشکرم آدرس ایمیل تون رو اگه بدید که بفرستم ممنون میشم...

8. nasrin_ebad

nasrin_ebad ترانه سرا عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +244 / 0 / -0
    درود برشما
    متاسفم که بازم تکرار میکنم : سروده تون فاقد وزنه !!! شاید بقول دوست عزیزمون جناب فردین 2 ، شعرتون رپ باشه . در اون صورت حرفی نیست . تازه ، رپ هم خودش نوعی وزن داره . ولی هنوز از ترانه تون بوی خامی میاد . در رابطه با توضیحاتی هم که در آخر ترانه نوشتین باید بگم مشک آن است که خود ببوید و باید این حس در ترانه شما خودنمائی کنه ، نه اینکه خودتون پی نوشت شعر این توضیحات رو بدید .
    به هر حال نا امید نشید و ادامه بدید .
    واستون آرزوی موفقیت دارم .

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  9. فردین2

فردین2 عضو سایت

امتیازات:
    +70 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    ؛

و یه چیزی! اونم این که نظر شما در باره ی ضبط صدام و فرستادنش برای شما چیه؟ چون در این حالت بهتر با لحن خوندن شعر آشنا می شید...

سلام دوست هنر مندمون
    بازم رک میگم که کمک کرده باشم
    اگه می خوای یه شاعر حرفه ای بشی نباید شعر هات رو در قالب اهنگ خواصی سروده کنی که همه اهنگ سازان بتونن سبکهای خواص خودشون رو روش بذارن امید وارم کمک کرده باشم

بارگذاری...