پروژه میکس و مستر دموی یک آهنگ

شروع موضوع توسط Nima1363 ‏9/12/15 در انجمن Pop

تاپیک دموی یک آهنگ تالار Pop در persian-music.org.

برچسب ها:
  1. Nima1363

Nima1363 عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 0 / -2
    سلام خدمت دوستان عزیز؛
    در فایل ضمیمه، دموی یک آهنگ رو گذاشتم.
    لطفاً اگه نکته ای در مورد اجرا و همچنین میکس وکال به ذهنتون می‌رسه بفرمایین.
    در ضمن میخوام بدونم رکورد و همچنین میکس وکال تا چه حد حرفه ای انجام شده.

فایل های ضمیمه:

• Demo.mp3
      اندازه فایل:
      677.7 KB
      نمایش ها:
      57
    • اشتباه اشتباه x 1
  2. majdodin

majdodin عضو سایت

امتیازات:
    +171 / 1 / -0
    نرم افزار:
    ableton, reason, StudioOne
    با سلام متاسفانه خیلی فالش میخونید دیگه به میکس نمیشه گوش کرد سعی کنید سلفژ رو حتی شده خود اموز کار کنید

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
    • موافقم موافقم x 1
  3. Nima1363

Nima1363 عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 0 / -2
    با سلام؛ ممنون از نظرتون.
    دوست عزیز فکر نمی‌کنم فالشی‌ای توی کار وجود داشته باشه. خوشبختانه بنده از نعمت داشتن گوش‌های فوق‌العاده تیز برخوردارم که گاهی برام در گوش دادن به موسیقی آزاردهنده هم میشه. بنابراین، اگه حتی به گوشم به اندازه یک کما فالشی می‌اومد، آهنگ رو ابداً توی سایت نمیذاشتم.
    لطفاً اگه در مورد میکس نظری دارین، ممنون میشم بفرمایین.

4. Soheil Monfared

Soheil Monfared عضو سایت هنرمند

شغل :
    MusicProducer/SoundEngineer
    امتیازات:
    +1,212 / 5 / -5
    نرم افزار:
    ableton, nuendo, protools, reason
    سلام ..

راجب میکس ومستر...

صدای وکال کمی زیاد بود و با بقیه صدا ها ترکیب نشده بود...

صدا ها یه حالت خیلی یخشک دارن...به اکولایز و کمپرس بیشتری نیاز دارن...;)

صدا ها باید یکم هام تر باشن...;) (بیس دار تر باشن)

5. hamid_pe2

hamid_pe2 میکس و مسترینگ کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

شغل :
    Arranger / Mix & Master
    امتیازات:
    +1,253 / 0 / -2
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, nuendo, StudioOne
    درود ...

دوست عزیز پروژه ای که واسه میکس و مستر میذارید باید از چندتا ساز مختلف تشکیل شده باشه که بشه به میکس صداها نظر داد ، هیچ نظری روی میکس ندارم فقط خوندنتون روی گام نبود و کاملا خارج بود ، وکال هم اصلا خوب میکس نشده بود حد اقل باید تیون دستی ( ملوداین ) یا ( Autotune ) روی وکال اعمال میکردین .
    شما باید مراحل اصلی میکس رو فرا بگیرید مثل : اکولایزر کردن ، کمپرس کردن و خیلی خیلی چیزهای دیگه که توی همین سایت هم اگه جستجو کنید به مطالب خوبی دست پیدا میکنید .
    موفق باشید .

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  6. Nima1363

Nima1363 عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 0 / -2
    سلام دوست عزیز؛ ممنون از نظرتون.
    آهنگ بارها و بارها در استودیو توسط بنده و همچنین ناظر ضبط گوش داده شده و موارد فالشی (حتی فالشی‌های ریز)، طی مراحل مختلف رکورد برطرف شده است.
    شاید بگین خب شما که این‌قدر از کار راضی هستین، برای چی نظر ما رو می‌پرسین؟
    سؤال من فقط در مورد صدابرداری و همچنین میکس وکال هست. می‌خوام بدونم وکال به اندازه کافی شفاف و واضح هست؟ آیا افکت‌های وکال (مانند ریورب و اکو) مناسبند؟ آیا تلفیق وکال با موزیک، به صورت حرفه‌ای انجام شده؟ آیا استفاده از کمپرسور در وکال، بجا و متعادله؟ و سؤالاتی از این دست ...

7. majdodin

majdodin عضو سایت

امتیازات:
    +171 / 1 / -0
    نرم افزار:
    ableton, reason, StudioOne
    کاملا مشخصه که گوش هاتون استثنایی هست به هر حال دوست میگه گفتم،دشمن میگه می خواستم بگم

موفق باشید

8. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,204 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    نیما جان وقتی شما در مورد اجرای کار هم سوال کردی و واژه ی اجرا رو بکار بردی، این نظرخواهی ناچاراً شامل تحلیل اجرای ووکال هم میشه. من اصولاً کار فارسی گوش نمیکنم و زیاد هم آشنایی با ساختارهاش ندارم، با این حال، نظر دوستان رو در مورد فالشی صدای شما، و همچنین ردّ نظر دوستان توسط شما رو که در این حد دیدم، بسیار کنجکاو شدم که فایل رو گوش کنم. فالشی صدای ووکال برای آماتوری مثل من هم به وضوح قابل تشخیص بود. مقاومت شما در برابر نظری که خودتون سوال کردید برای من کمی غیر قابل حلّه.
    به هرحال وقتی شما نظر صحیح اعضایی رو که خودتون ازشون جواب خواستید "غلط" تلقی بکنید، متعاقباً کسی حتی رغبتی برای تحلیل روی سایر موارد (مثل میکس و غیره) هم نخواهد داشت. بنابر این توصیه ی من اینه که در حین نظرخواهی، حتی اگر فکر میکنید اشتباه باشه، به جای مقاومت، حداقل نظرهایی که به درد شما بخوره رو برای خودتون گردآوری کنید و استفاده کنید. دوستان اگر فایل شما رو دانلود میکنند و وقت میذارن و گوش میکنند، بخاطر کمک به شماست. بعید میدونم این دوستان، با شناخت قبلی از شما قصد اذیت شما رو داشته باشن.

• خوشم اومد خوشم اومد x 6
    • موافقم موافقم x 3
  9. Nima1363

Nima1363 عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 0 / -2
    سلام دوست عزیز؛ ممنون از نظرتون.
    1. منظورم از اجرا، فالش بودن یا نبودن وکال نبود. اگه یه کم به برچسب پروژه دقت کنید، متوجه میشید که هدفم از تاپیک چی بوده: پروژه میکس و مستر. یعنی تحلیل میکس آهنگ که بارها توی تاپیک بهش اشاره کردم.
    2. فرمودید که نظرهایی که به دردم می‌خوره رو برای خودم گردآوری کنم و استفاده کنم. خب من مشکلی با این قضیه ندارم. اتفاقاً نظراتی که دوستان در مورد میکس دادند برام مفید بود و باهاش مخالفتی نکردم.
    3. اینکه می‌فرمایید دوستان رغبتی به تحلیل میکس ندارند هم چندان قابل قبول نیست. چرا که آقای سهیل منفرد در مورد میکس نظر دادند که بنده هم با آیکون «خوشم اومد» ازشون تشکر کردم.
    پس همه چیز اونطور که شما فکر می‌کنید نیست.
    ضمناً یه سؤال: شما چه آماتوری هستید که در یک سایت تخصصی موسیقی، حدود 770 مطلب ارسال کرده‌اید؟!

• نامحترمانه نامحترمانه x 1
  10. hamidAb

hamidAb عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    خیلی فالشی دارین.....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

11. DANIEL ADHAMI

DANIEL ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +506 / 2 / -2

12. Nima1363

Nima1363 عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 0 / -2
    از این به بعد تصمیم گرفتم کارام رو عمداً هم که شده فالش بخونم، چون این اجرایی که می‌گین خیلی فالشی داره، بدجوری به دلم نشسته!

• خنده دار خنده دار x 1
  13. hamidAb

hamidAb عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    دوست عزیزم من نه شمارو میشناسم نه با شما دشمنی دارم....فقط چیزی که من دارم میشنوم بر اساس تجربه بسیار کمم در دریای موسیقی وکال شما فالشه و فالشی بالایی هم داره که اگه بخواید تیون کنید یه کم صدا بد جور لیزری میشه و باید از نو بخونید....موفق باشید

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  14. Nima1363

Nima1363 عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 0 / -2
    با سلام؛
    این آهنگ به هیچ وجه دیگر، در استودیو بازخوانی نخواهد شد و ابداً هم تیون نخواهد شد. طرز ادای تک‌تک کلمات و حتی هجاها و واج‌های ترانه، با وسواس و ظرافت گزینش شده است و اگر ترانه به شکل دیگری خوانده شود، ممکن است شما قانع شوید ولی خود بنده را قانع نمی‌کند. بنابراین لطفاً دوستان در مورد فالش بودن یا نبودن صدا نظر ندهند. اگر کسی در مورد میکس وکال نظری داشت از آن استقبال می‌کنم.
    با تشکر!

15. DANIEL ADHAMI

DANIEL ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +506 / 2 / -2
    :O_o::unsure:

16. hamidAb

hamidAb عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    تب خوانندگیه دیگه........!!!!!!بعضیا فرق میکروفن تیون و با گوشت کوب نمیدونن بعد از اشتباهاتشونم دفاع میکنن.....موسیقی ما همین داغونش کرده که انقد کارای بد پخش میشه که ازدحام بدی به وجود اومده و کارای خوب هم دیگه دیده نمیشه متاسفانه.....ما باید همیشه حواسمون باشه که قراره کارمونو مردم گوش بدن و باید احترام قاءل شد واسه گوش مردم.....اینا همش برمیگرده به ضعف کشورمون تو خیلی چیزا فقط موسیقی نیست

17. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    پیروز باشید !

• موافقم موافقم x 2
    • آموزنده آموزنده x 1
  18. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,093 / 3 / -3
    در مورد اجرا :

ارنج موسیقی شامل اشتباهات ابتدایی هست. پارتی که برای Bass نوشته شده کاملا اشتباه هست و همین طور نت هایی Bass در قسمت هایی با نت های String و Steel Guitar دیسونانس بدی دارند که اینا جز ابتدایی ترین قوانین تنظیم موسیقی هست که رعایت نشده.

انتخاب صدای های استفاده شده در موسیقی من جمله Drum Kit بسیار بسیار ابتدایی انجام شده و این Drum Kit اصلا نمیتونه برای یک موسیقی جدی و حتی ماکت هم مورد پسند باشه.

اگر از فالش بودن های خیلی زیادی که در طول قطعه در ملودی وکال توسط خواننده اتفاق میفته چشم پوشی کنیم و با زحمت ملودی اصلی رو سعی کنیم که بشنویم ، این ملودی شامل ابتدایی ترین قوانین ساخت کادنس ها فرود ها و ... هم نیست متاسفانه.

اصولا میکس وکال به تنهایی معنی نداره و بهتره که سوالتون رو در مورد میکس کلیه قطعه میپرسیدید.
    در این بخش متاسفانه نمیشه نظری داد چرا که نه میکسی انجام شده و نه این پروژه با این Sound Design میتونه میکسی روش انجام بشه.

عملا میکسی صورت نگرفته که بشه در رابطه با اون نظر داد.

ضمنان وکال به صورت فجیهی فالش هست و در بعضی قسمت ها عملا خارج میشه. پیشنهاد میکنم اگر این فالشی های بسیار فاحش رو شما و ناظر ظبط تشخیص ندادید (با توجه به این که احتمالا موزیسین هستید و میدونید فالشی چی هست و تئوری های ابتدایی موسیقی رو بلد هستید) حتما برای رفع این بی دقتی در گوشتون رو پزشک مراجعه کنید.

و در آخر جناب آقای فرهود که در بالا محبت کردند و پروژه ی شما رو بررسی کردند یکی از اساتید بسیار بزرگ موسیقی هستند و بودنشون در یک تاپیک بسیار ارزشمند هست و این باید نهایت سپاس و تشکر شما رو داشته باشه.

این که ایشون خودشون رو مبتدی خطاب کردند از بزرگواریشون هست.

• خوشم اومد خوشم اومد x 8
    • موافقم موافقم x 1
    • مفید مفید x 1
  19. Nima1363

Nima1363 عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 0 / -2
    لطفاً اگه دوستان، بنده رو به عنوان یه خواننده قبول ندارند (که هیچ ایرادی هم نداره)، لااقل احترام ناظر ضبط رو نگه دارید. چون ایشون در یک استودیوی معروف، امور مربوط به ضبط و میکس رو انجام می‌دهند و در حدود دو ساعت که بنده در خدمت ایشون بودم سعی بلیغی داشتند که کار به نحو احسنت انجام بشه و ابداً ذکری از «فالشی فاحش یا فجیع» نکردند. ایشون در استودیو بارها و بارها اجرای بنده رو پخش کردند تا اگه اشکالی به ذهن من یا خودشون می‌رسه، قبل از میکس اصلاح بشه و چنین همراهی و دقتی رو بنده در هیچ استودیویی مشاهده نکردم.

20. mehran.fitness

mehran.fitness عضو سایت

امتیازات:
    +337 / 3 / -2
    نرم افزار:
    cubase
    وقتی کاری رو برای نظر دادن و نقد شدن میذارید باید تحمل این نقد ها و شنیدن ایرادها رو هم داشته باشید چون به نفع خودتون هم هست و دوستان فقط میخوان راهنمایی کنن
    فالشی رو من هم یه جاهایی حس کردم
    یکی از دوستان گفتن صدای وکال خیلی بالاتر از آهنگ بود
    یه مقدار احساس بیشتر توی خوندن هم میتونه کار رو بهتر کنه
    ولی در کل خوب بود

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
بارگذاری...
برخی موضوعات مشابه - دموی یک آهنگ
  1. reza70
    پاسخ ها:
    5
    نمایش ها:
    609