دعوت به همکاری

شروع موضوع توسط Alpha ‏17/4/10 در انجمن اعلانات سایت

تاپیک دعوت به همکاری تالار اعلانات سایت در persian-music.org.

وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است. (فقط مدیران امکان ارسال پست جدید در ادامه تاپیک را دارند)
  1. Alpha

Alpha عضو سایت

امتیازات:
    +168 / 0 / -1
    درخواست همکاری

دعوت به همکاری-7vhi7cjem10tcexpwo1.jpg

با سلام
    برای تکمیل کادر مدیریت سایت بر این شدیم که از دوستان علاقه مند برای مدیریت در تالار پروژه های شما درخواست همکاری کنیم.(خب مشخص هست که چیزی بجز کار و زحمت و مسئولیت در پی نخواهد داشت)

ویژگیهای مورد نظر برای مدیریت این تالار :

1 - آشنایی جامع با سبک های موسیقی , تئوری موسیقی و حداقل یک ساز
    2 - دسترسی به اینترنت پر سرعت (برای سهولت در دانلود آثار ارسالی)
    3 - داشتن زمان کافی برای حضور روزانه در سایت (حداقل روزانه 2 ساعت)

داشتن اخلاق و برخورد مناسب با کاربران سایت از اهمیت بالایی برخوردار هست

وظایف مدیریت این تالار :

1 - شنیدن آثار و طبقه بندی سطح کیفی در زیر تالار های پروژه های تایید شده , تمرینی و یا حذف آثار بسیار ضعیف
    2 - پاسخ به دوستانی که سوالی در مورد اثر خودشون دارند (اجتناب از نظرات سلیقه ای)

دقت داشته باشید که :
    مدیر انتخابی تا اطلاع بعدی بصورت مدیر موقت خواهد بود و پس از گذشت مدت زمان کافی بصورت مدیر دائم در خواهند اومد.

نحوه ارسال درخواست:
    علافه مندان می تونند درخواست خود رو به همراه سابقه کاری به صورت پیغام خصوصی برای من یا Light عزیز بفرستند.

لطفا از قرار دادن درخواست در این تاپیک خودداری کنید

اگه سوال خاصی هست میتونید همینجا مطرح بفرمایید.

با تشکر از دقت شما
    موفق باشید

فایل های ضمیمه:

آخرین ویرایش: ‏19/4/10
  2. nicebasic

nicebasic خواننده عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    پيشنهادهايی برای بهبود شيوه ی مديريت بخش پروژه‌ها

با سلام.

با توجه به اين که مطالب ارسال شده در بخش پروژه‌ها در حال افزايش است، همان طور که Psychopat گرامی يادآور شده اند، نياز به تدوين شيوه‌ای برای بهبود اين بخش احساس می‌شود.

اينجانب برخی از مشکلاتی را که در حال حاضر در اين بخش مشاهده می‌شود، يادآور می‌شوم و چند پيشنهاد نيز ارائه می‌دهم. اميدوارم دوستان ديگر هم نظر بدهند تا بتوانيم هر چه بهتر اين بخش را بهبود دهيم.

1ـ در حال حاضر، گروهی از دوستان گرامی، برای آن که مطلب خود را پرخواننده کنند، نامی فريبنده و نادرست برای پروژه ی خود انتخاب کرده اند تا بازديدکنندگان کنجکاو شوند و يک بار هم که شده، روی لينک آن پروژه کليک نمايند و آمار بازديد آن مطلب بالا برود. اين خلاف رسم رقابت سالم و اخلاقی است. ضمن آن که نوعی اطلاع‌رسانی نادرست و به هدر دادن ترافيک وبی بازديدکنندگان و خود همين وب سايت نيز هست.

2ـ توصيه می‌کنم در ارسال پروژه حتما از عنوانی به شکل استاندارد استفاده شود. مثلا به اين صورت:

برای کارهای کاور شده
    نام آهنگ ــ اجرا شده توسط (نام کسی که بازخوانی کرده) ــ تاريخ يا سال اجرا
    مثال:
    آهنگ Speak Softly Love ــ اجرا شده توسط آرش ايرانمهر ــ سال 1389

برای آهنگ‌های ساخته شده
    نام آهنگ ــ نام آهنگساز
    مثال:
    باران آبی ــ آهنگساز: فريدون دارابی

و به همين صورت، يک روش يکسان و استاندارد برای اين بخش ايجاد کنيم تا افراد به صورتی علمی و مرتب ملزم به نام‌گذاری کارهای خود شوند و بازديدکنندگان بتوانند با نگاه کردن به عنوان پروژه، محتوای آن را حدس بزنند.

3ـ بهتر است بخش پروژه‌های شما به چندين زيرشاخه تقسيم شود:

الف) بازخوانی آهنگ
    در اينجا نيز بازخوانی با تغيير يا بدون تغيير هم مد نظر قرار داده شود.

ب) بازنوازی آهنگ (تک ساز يا چند ساز)
    در اينجا پروژه‌های مربوط به آهنگ‌های بازنواخته شده قرار داده شود. مثلا اگر يک شخصی آمد و آهنگ (ای ايران ای مرز پرگهر) را به شيوه ی خاص خودش بازنوازی کرد، آن را در اين بخش قرار دهيم.

پ) ساخت موسيقی (زنده يا الکترونيک)
    کسانی که آهنگی را با ملودی خاص خودشان برای بار اول ساخته اند، آن را در اين بخش قرار دهند.

ت) و هر گونه موارد ديگری که به ذهن می‌رسد

4ـ امکان پخش آهنگ قبل از دانلود آن فراهم شود. ممکن است بسياری از کاربران مشکل کمبود ترافيک برای دانلود را داشته باشند. اگر امکان گوش کردن بخش کوتاهی از آهنگ قبل از دانلود آن ميسر باشد، هم ترافيک کمتری از بازديدکنندگان هدر می‌رود و هم پهنای باند کمتری از مرکز آپلود سايت Persian-Singers حيف می‌شود. يکی از اين روش‌ها، فعال کردن BBCode مربوط به دستور پخش فايل MP3 است که موجب می‌شود يک کنترل پخش صدا به اين شکل:

[MP3]Arash.mp3[/MP3] ​

ظاهر شود و بتوانيد فايل صوتی خاصی را در پروژه ی خود قرار دهيد. اگر کاربران، اين دستور BBCode را به درستی به کار گيرند، يک کنترل ويژه ی پخش فايل صوتی در تاپيک ارسالی شما قرار می‌گيرد که می‌توانيد بدون دانلود کردن يک فايل صوتی، آن را بشنويد.

5ـ اگر حجم فايل ارسالی کاربر از يک اندازه ی خاصی (مثلا يک مگابايت) بيشتر شد، بهتر است از کاربر خواسته شود بخش کليدی يا متمايز آن پروژه ی خود را برش بزند و در يک فايل بسيار کوچک و کم‌حجم به عنوان نمونه ی کوتاه، همراه با اصل اثر ارسال نمايد تا ديگران بتوانند قبل از دانلود اصل اثر، نمونه ی کوچک آن را دانلود کنند و در صورت پسنديدن آن اثر، دانلود نمايند.

6ـ تشويق کاربران به ارائه ی نظر در مورد کارهای ارسال شده. اين نکته بسيار مهم است. اين که تعدادی از افراد بيايند و کارهای خود را در اين فروم ارسال کنند، کار خوبی است. اما ارائه ی نظر، به هر تعداد که باشد، کاری است ضروری، و موجب هر چه پوياتر شدن اين انجمن خواهد شد.

7ـ جدی گرفتن مقوله ی پروژه‌های گروهی. متاسفانه گويا قبلا مديران محترم، بخشی به نام پروژه‌های گروهی را در نظر گرفته بوده اند که به دليل بی‌نظمی يا عدم استقبال از اين بخش، از ادامه ی کار آن منصرف شده اند.

من خودم به عنوان کسی که علاقه ی زيادی به اين بخش دارم، گمان می‌کنم وجود اين بخش می‌تواند يک امکان ويژه و استثنايی باشد، در صورتی که به درستی مديريت شود.

فرض کنيد يک شخصی مثل خود اينجانب مايل است يک آهنگی را بازخوانی کند و حاضر است وقت زيادی صرف کند تا يک آهنگی را با کيفيت خوبی اجرا نمايد. در اين راستا، من خود مايل هستم وقت بگذارم و مدت‌ها تمرين کنم و کار خوبی را انجام دهم. اما به دليل اين که بازخوانی از نظر هنری و بازاری درآمدی ندارد، منطقی نمی‌دانم که روی آن اثر هزينه ای صرف کنم. در اين مواقع، می‌توان طرحی پياده کرد که مثلا يک شخصی ملودی اصلی آهنگ را به صورت فايل MID و به شکل چند کاناله بنوازد؛ شخص ديگری آن آهنگ MID را در يک نرم‌افزار DAW به يک آهنگ عالی تبديل کند و کسی هم که امکانات ميکس صدا را داراست، کار ميکس و مستر را انجام دهد.

در حال حاضر، بزرگ‌ترين مشکل اين کار آن است که نمی‌توان همه ی افراد را در يک مکان دور هم جمع کرد. بله. مديريت اين کار دشوار است. اما اگر روی پروژه‌های ارزشمند کار شود، حتی همين کار بازخوانی که به نظر برخی از افراد، فاقد ارزش هنری محسوب می‌شود، می‌تواند به شدت صدا کند. اين را مطمئن هستم.

فرض کنيد يک گروهی در همين بخش پروژه‌های گروهی تصميم بگيرند چند کار از گروه Modern Talking و يا Backstreet Boys اجرا کنند. اگر بتوان کاری از نظر ميکس و مستر قابل رقابت با اصل خارجی ايجاد کرد، جايی برای پيشرفت کاری افراد ايجاد خواهد کرد که هم به سود اجرا کنندگان اثر است و هم به سود شهرت و افتخار اين سايت ارزشمند خواهد بود.
    امروزه تفاوت ما با غربی‌ها فقط در کيفيت خواندن آواز نيست. آنها آواز را به صورتی علمی‌تر می‌خوانند و البته تفاوت فاحش کار ما با آنها، در شيوه ی ميکس و مستر است. اگر در آهنگ‌های انگليسی جديد دقت کنيد، به خصوص در آهنگ‌های سبک Country و يا Rap و غيره که به هنر ميکس بسيار وابسته هستند، خواهيد ديد که با استفاده ی درست و به جا از افکت‌های گوناگون، چنان فضای زيبايی در آهنگ ايجاد می‌کنند که شما خواننده ی آن آهنگ را در آسمان احساس می‌کنيد.

من خودم سال‌هاست به دنبال کسانی هستم که مايل به همکاری در ساخت گروهی آهنگ باشند، اما همان‌طور که خودم برای خواندن و تمرين جدی، مايه می‌گذارم و پولی دريافت نمی‌کنم، آنها نيز مايل باشند از خود مايه بگذارند. متاسفانه شرايط بد اقتصادی کشور ما باعث شده که امروزه در ميان افراد باتجربه در اين رشته، کمتر کسی مايل به کار در اين خصوص باشد. بی‌پشتيبان بودن موسيقی پاپ ما موجب گرديده که بيشتر افراد حاضر در اين عرصه، بسيار گيشه‌ای عمل کنند.

سايت Persian-Singers می‌تواند نقطه ی عطفی در موسيقی معاصر ما به شمار رود.

نکات بيشتری به ذهن‌ام نرسيد. اما هر چه بتوانم، بيان خواهم کرد تا اين سايت را هر روز بهتر از ديروز کنيم. از همه خواهش می‌کنم ايده ارائه دهند تا بتوانيم پيوسته در حال پيشرفت باشيم.

برای بنيان‌گذاران و مديران اين سايت بهترين آرزوها را دارم.

پيروز و سربلند باشيد.

3. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    استانداردش هم همینه.
    یادش بخیر موزیکس خدابیامرز!:smile (81):همینجوری بود

4. POORYA PLAY OUT

POORYA PLAY OUT Banned

امتیازات:
    +20 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, reason
    با عرض سلام
    مواردی رو که من همیشه در ذهن داشتم
    1.باید کمی سخت گیر تر بود در قبول کردن اهنگ و گذاشتن اهنگ بر رویه سایت سخت گیری نه به این معنی
    که کار بسیار خوب باشد تا مورد قبول واقع شه سخت گیری به این معنی که اهنگ چیزی برای گفتن داشته باشه و بشه در موردش نظر داد ما کار بدون ایراد مورد قبولمون نیست(منظورم اینه که ما انتظار این و نداریم که کاربران همه در حد عالی کار کنن اما..) و کار ی رو هم که بیش از حد ایراد داره
    رو هم مد نظرمون نیست
    ما بیشتر کارهای رو باید بر رویه سایت بزاریم به نظر من که اهنگساز به جای رسیده باشه که نظر دادن
    براش مفید واقع بشه
    2.بهتر اینه که ما بخش پروژه ها رو به 4 بخش تبدیل کنیم
    1.پروژه های خام
    2.پروژه های نرمال
    3.پروژه های خوب
    4.پروژه های تاید شده
    میدونید این کار چه فایده داری؟
    2فایده داره
    1.کاملا مشخص میشه قبل از حتی گوش دادن که اهنگ در چه سطحیه
    2.این کار یه رقابت رو به وجود میاره که کسی که کارش در سطح ضعیف کوشش کنه که کارش بهتر شه و یه پله بالاتر بره و به پروژه های نرمال برسه
    و به همین شکل
    شاید از خودتون بپرسید که کی کار ضعیف رو گوش میده اگه حتی در پروژه های ضعیف
    اهنگی قرار بگیر حتی اگه کسی اون رو گوش نده این خودش باعث میشه اهنگساز بدون در چه سطحی
    و تشویق بشه که هر چه بیشتر وقت بزار رو کاراش تا به پروژه های نرمال نزدیک شه و پله پله به
    پروژه های تاید شده برسه و باعث پیشرفت خودش بشه
    3.کارهای که در پروژه های خوبه حتما باید یکی از اساتید سایت نظرش رو در باره کار بده
    4.پروژه های تاید شده باید با سختی اهنگ درش قرار بگیره باید حساسیت رو در این بخش
    داشته باشیم به سختی اهنگها رو قبول کنیم و در این قسمت قرار بدیم
    چون واقعا با حساسیت به جا رو این بخش ما نشون میدیم که این سایت چقدر تخصصیه
    با تشکر

5. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,492 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    عزیزان همه این موارد در نظر گرفته شده و دلیل دعوت به همکاری از دوستان کنترل بیشتر بر روی این بخش هست
    تالار پروژه ها تغییرات کلی می کنه
    بعد از انتخاب مدیرانی برای این بخش توضیحات کامل رو عرض خواهم کرد

6. Alpha

Alpha عضو سایت

امتیازات:
    +168 / 0 / -1
    با تشکر از همه عزیزانی که برای همکاری درخواست دادند و یا مطالبی رو مطرح کردند
    مدیر , قوانین و تغییرات این بخش بزودی خدمت دوستان اعلام میشند.
    با تشکر مجدد
    موفق باشید.

بارگذاری...
وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است. (فقط مدیران امکان ارسال پست جدید در ادامه تاپیک را دارند)