در مورد پیانو های سایلنت

شروع موضوع توسط Fuge ‏26/12/13 در انجمن پیانو

تاپیک در مورد پیانو های سایلنت تالار پیانو در persian-music.org.

1. Fuge

Fuge عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    سلام . یه سه تا سوال داشتم .

تو نت یه گشتی در مورد انواع پیانو ها زدم و به مدل " پیانو های آکوستیک سایلنت " بر خوردم .
    ظاهرا ترکیبی از پیانوی آکوستیک با امکانات پیانوی دیجیتال هست . یه امکان جالبی داره و اونم اینکه میشه صدای پیانو رو از تو هدفون شنید که برای مواقعی که صدای پیانو برای دیگران آزار دهنده و زیاد هست به درد میخوره . اما باز مطمئن نیستم دقیقا چی هست !

1. میخواستم بدونم کسی با این نوع پیانو ها کار کرده ؟ یعنی واقعا اینا همون پیانوی آکوستیک هستن ؟ یعنی از نظر صدا با پیانو های دیجیتالی متفاوتند ؟

2.یه سوال دیگه هم دارم و اونم اینکه بنده به طور خیلی جدی میخوام یه مدت دیگه اموزش پیانو شروع کنم . قصدمم اینکه به علاوه نوازندگی برای پیانو قطعه موسیقی کلاسیک هم بنویسم و کاملا هم تصمیمم جدیه . یه سری جاها خوندم اونایی که میخوان حرفه ای یاد بگیرن و ادامه بدن نیاز به پیانوی آکوستیک دارن . مثلا یه جا شنیدم بخاطر یه سری مسائلی به عنوان " اکشن پیانو " (که البته من نمی دونم اکشن پیانو یعنی چی اگر توضیح بدید ممنون میشم) باید هنرجو آکوستیک داشته باشه . حالا به نظر شما این موضوع درسته ؟ بعضیا میگن برای شروع و تمرین پیانو دیجیتال مناسبه اما من به دلایل مالی و شرایط زندگی نمی تونم الان 4 تومن بدم پول دیجیتال اونوقت 6 سال آکوستیک بخرم . اولین پیانویی که میخرم احتمالا آخرین پیانو من محسوب میشه . از لحاظ مالی که تو همون خرید دیجیتالشم موندم اما با قرض و قوله و قسطی می تونم پول اکوستیک جور کنم . چیزی که برای من مهمه اینکه من میتونم با یک پیانوی دیجیتال یک نوازنده حرفه ای بشم ؟ (علاوه بر این که گفتم میخوام قطعه موسیقی هم برای پیانو بنویسم) . الان مثلا یه مقاله ای تو هارمونی تاک نوشته شده که لی قربون صدقه پیانو های دیجیتالی رفته . که با خوندنش من آخرش نفهمیدم پیانو آکوستیک بهتره یا دیجیتال

لینک مقاله : http://www.harmonytalk.com/archives/000711.html

این سوال برای من خیلی مهمه . چون اگه قرار به خرید آکوستیک باشه یه 3 سالی باید پول قسط پیانو رو بدم .

3.من بخاطر یه سری دلایلی بعد از خرید پیانو حدودا تا یه سال نمی تونم برم کلاس برای اموزش پیانو . میخواستم بدونم با این کتاب های آموزش پیانو که تو ایران موجوده میشه در حد متوسط پیانو زدن رو یاد گرفت ؟

2. siiro

siiro عضو سایت

امتیازات:
    +94 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, nuendo
    پاسخ : در مورد پیانو های سایلنت

تا اونجای که من میدونم نوشتم قطعه کلاسیک نیاز به سواد آکادمیک داره
    یعنی شما باید هارمونی بلد باشی کنتر پوان بدونی فرم ها رو بشناسی تئوری موسیقی فول باشی گاما رو بشناسی تکنیکای سازهایی که قراره براشون قطعه بنویسی رو بلد باشی و ...
    و نوشتن کارای کلاسیک خیلی به نوازندگی پیانو احتیاج نداره در حد آشنایی کفایت می کنه
    من پیشنهاد میکنم واسه شروع کار یه دیجیتال بگیر چون در حال حاضر اطلاعات کافی در مورد پیانو نداری و انتخاب خوبی نمی تونی داشته باشی. یه مدت که پیانو کار کردی با آگاهی بیشتر یه پیانو آکوستیک خوب بگیر البته در حال حاضر پیانوی آکوستیک کمتر از 14 15 میلون چیزی تو بازار نیست!
    وقتی شما یه پیانو آکوسیتیک بخری واسه جابجایی باید کارگر فنی بیاری و تقریبا سالی یک بار باید کوکش کنی و هر بار که جابجاش می کنی بازم باید کوکش کنی که این کوک کردن ها هزینه داره
    پیانو آکوسیتیک صدای طبیعی تری داره و البته کلاویه هاش هم سفتی و حالت خاص خودشو دارن و در دیجیتال این سفتی و حالت خاص شبیه سازی شده ولی میتونی واسه شروع با دیجیتال کار کنی

شدیدا توصیه می کنم خودت شروع نکن و حتما کلاس برو
    چون نمی تونی یاد بگیری و اگر هم یاد بگیری با یه استایل و فرم انگشت اشتباه یاد میگیری که در نهایت نمی تونی درست و با سرعت بالا اجرا کنی و باید وقت زیادی رو واسه اصلاح استایلت بزاری

3. Fuge

Fuge عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0

تا حدودی اطلاع دارم که ساخت یک قطعه کلاسیک چه نوع مشکلاتی داره :دی . اینو گفتم . چون فک کردم گفتنش لازم باشه . من اول میخوام کامل پیانو رو یاد بگیرم و بعد میرم سر موسیقی نوشتن . والا من خودمم با حرف شما موافقم . ولی خب الان من مشکل مالی دارم و ممکنه 10 سال بعدم مشکل مالیم بدتر بشه کلا اصلا نتونم فکر خریدن پیانو اکوستیک رو بکنم ! اما خب به هر حال ...

1 . الان یه چیزی . من وقتی کامل پیانو زدن رو با پیانو دیجیتالی یاد گرفتم , بعد اگه بخوام پشت یه پیانو آکوستیک بشینم برای پیانو زدن به مشکل بر نمی خورم ؟

2 . اگر ممکنه یه مدلی از پیانوی دیجیتال رو معرفی کنید تا سقف 3 میلیون تومن باشن که من برم ویدئو هاش رو تو یوتو*ب ببینم چه جورین .

3. اگر ممکنه در مورد پیانوی سایلنت که پرسیدم اگر اطلاعی دارید بگید . ممنونم

4. siiro

siiro عضو سایت

امتیازات:
    +94 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, nuendo

خوب میتونید پولتونو نگه دارین واسه بعد خرید کنید یا مثلا بزارین توی بانک که خرج نشه :d
    1-فکر نمی کنم اونقدر به مشکل بر بخورین چون در هر صورت کلاویه پیانو دیجیتال مثل کلاویه کیبورد نیست و تا حدود زیادی شبیه به آکوستیکه
    2-من یاماها پایین ترین قیمت یه مدل قیمت داشتم 000 . 1.700(مدلشو یادم نیست) ولی از مدرس پیانو شنیدم که یاماها صدا و کلاویه های خوبی داره. اگر بتونی حدود 4 هزینه کنی فک کنم بتونی یه یاماها خوب بگیری شنبه یه قیمتی میگیرم خبرت می کنم
    3- اطلاعاتی ندارم منم فقط شندیم از فروشند هایی که این مدل پیانو رو دارن باید بپرسین ولی مطمئنن قیمت بالایی دارن

5. Fuge

Fuge عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0

پیانو آکوستیکی که الان 15 میلیونه کی میدونه 10 سال دیگه قراره چقد بشه ؟{username}-{filename}

ممنون . اگر ممکنه پایین ترین قیمت همراه با نام مدلش رو آمار بگیرین .

من پرسیدم از یه جایی ... پایین ترین قیمت این نوع مدل ها حدود 20 میلیون تومنه !

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. قیمت پیانو سایلنت

,
  2. اطلاعات وقیمت در مورد پیانو دیجیتالniksound