در مورد نوع و مقدار افکت به صدای وکال ( خواننده )

شروع موضوع توسط EQ-Studio ‏6/2/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک در مورد نوع و مقدار افکت به صدای وکال ( خواننده ) تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. EQ-Studio

EQ-Studio عضو سایت

امتیازات:
    +27 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    +
    سلام و خسته نباشید خدمت اساتید محترم و کاربران

دوستان سوالی داشتم که تا به امروز جواب قانع کننده ای براش پیدا نکردم

و معمولا دوستان از جواب دادن به این گونه سوالات تفره میرن و بحث به جاهای دیگه کشیده میشه

و فکر میکنم در انجمن تخصصی پرشین سینگر بتونم جواب سوالمو بگیرم

دوستان میخوام بدونم مثلا برای یک کار پاپ و خیلی ملایم که همه چیز آهنگ هم استاندارد و خوبه

حالا به صدای وکالی که روی این کار گرفتیم چه مقدار ریوب به صورت معمول باید بدیم و با چه تنظیماتی

یا درست تر بگم ( راهنمایی کنید از چه ریوبی استفاده میکنید و در صورت امکان

عکسی از تنظیماته او بزارید / مثلا من خودم از IR1 پلاگینهای Wave استفاده میکنم و اونو Send میکنم

به کانال وکال در کیوبیس وشاید تنظیماتش درست نیست که فضایی رو که باید ایجاد کنه نیست

در رابطه با این بحث هم جستجو کردم و به نتیجه مناسبی نرسیدم

این شد که پستی جدا زدم

...................................................................................

خواهش میکنم راهنمایی کنید تا ما هم به کارمون یه صفایی بدیم

در ضمن تروخدا نگید :

این کار نیاز به سالها تجربه دارو

نمیدونم هر کاری ریوب مخصوص خودشو میخوادو

یا باید با دستکاری در نرم افزار به ایدآل خودت برسی و

از این حرفا . . .

من همه اینارو میدونم و اعتقاد دارم اما میشه یه دیدگاه اولیه از داشت که کمک کنه
    ......................................................................................................................

مثلا جناب محبی یه آموزش مستریگ ساده دادن و ما با استفاده با همون شمایل و راهکارها

داریم کار میکنیم تا به اصله مطلب نزدیک بشیم / همون آموزشه بقوله خودشون ساده برای

ما یه دنیا ارزش داشت . . .

من مشتاقانه منتظر راهنمایی های دوستان هستم

:smile (73):

2. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,602 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    سلام دوست عزیز
    برای میکس چه وکال و چه ساز شما نباید تفاوتی قائل بشید و باید اونو درست مثل یک اینسترومنت میکس کنید!
    از لحاظ اکولایز، کامپرس و ...
    معمولاً افکتی که به وکال داده میشه (تاکید میکنم معمولاً) ریورب از جنس Plate هستش، ریورب Hall و امثال اون کمتر استفاده میشن.
    توصیه میکنم ریورب شرکت Lexicon رو تست کنید، یکی از پریست های قسمت Plate رو باز کنید و در قسمت Mix مقدار ریورب رو کم و زیاد کنید تا به مقدار دلخواهتون برسید!
    من هم یه روزی با مقدار ریورب به وکال مشکل داشتم و فکر میکردم اصولی برای این کار هست در واقع بعدها متوجه شدم که میکس با رعایت یه سری چهارچوب بیشتر سلیقه ای هستش!
    پس یه توصیه ی برادرانه میکنم اونم اینه که بشین تنظیمات پریست ها رو تغییر بده تا به نتیجه ی مطلوبت نزدیک بشی، و بعد از اینکه رو اون پلاگین و صدای مورد نظرت مسلط شدی میتونی ریورب رو به راحتی تنظیم کنی بدون نیاز به پریست!

3. user612

user612 عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    افكت به صداي خواننده

سلام
    فرمايشات آقا ايمان بسيار عاليست.من خودم با مطالعاتي كه از كتاب مسترينگ با wave كه بصورت pdf از خود سايت دانلود كردم ، نمونه اي از كارهاشو تست كردم واقعا خوب بود . يكي از نمونه هاش اين بود كه از افكت ريورب True verb از پلاگين Wave با تنظيماتي كه داده بود (بصورت عكس گذاشته بود) كه براي وكال بايد اين افكت رو در Send تراك وكال قرار بديد و مقدارش رو با توجه به سليقه خودتون تنظيم كنيد. توجه داشته باشيد كه وقتي افكت رو فعال كرديد يك بار دكمه solo را روشن و خاموش كنيد تا افكت تاثيرش را بگذارد.
    خيلي چيزها رو من از اين كتاب ياد گرفتم . توصيه مبكنم مطالعش كنيد.افكت هاي ديگر هم به وكال تو سبك هاي مختلفهم داره مثلا استفاده از Enigma تو صداي خواننده ، تا امتحانش نكني متوجه نميشي. در اينجا جا داره از اعضاي سايت تشكر كنم به خاطر معلومات گرانبهايي كه بدون ادعا در اختيار ما قرار دادند.

4. poorya nadery

poorya nadery عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +677 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام
    من یه مدت نبودم و خیلی عقبم از دوستان و راسیتش یه مشکلی برای دوستمون ÷یش اومد که من به جای ایشون اومد به سایت سر بزنم ببینم چه خبره
    در جواب شما این و می تونم بگم که گفتن یک چیز نرمال و ÷یش فرض اشتباست هر اهنگی یک مسکی و مستر رو می خواد
    حتی اهنگهای پاپ هم با هم فرق می کنن اصلا پاپ یعنی مردم پسند پس با علمی که داری و اراده و خودت ریورب بده
    تو باید این و بدونی که کجا ها می تونی بیشتر ریورب بدی و کجاها می تونی کمتر یعنی باید بدونی که اهنگ از تو چه چیزی رو می خواد
    اگه خدا بخواد یکی از کارهام رو میزارم که شاید بتونه بهت کمک کنه البته من هنوز خودم هم اماتورم
    شما مجازی هر نوع افکتی رو با هر میزان بدی فقط باید بدونی کی و کجا

5. inferno

inferno مدیر تالار / مترجم تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +447 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    فکر کنم نکته ی کلیدی که اکثرا رعایت نمی کنند همون قرار دادن ریورب در "Send" است.

به جای اینزرت مستقیم روی ترک ریورب رو باید سند کرد.

6. hameddavari83

hameddavari83 عضو سایت

امتیازات:
    +129 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason
    کاملا با اینفرنوی عزیز موافقم که ریورب راا باید سند ککرد البته دلیلش رو هنوز درست متوجه نشدم از دوستان اگر کسی دلیل علمیش رو میدوونه توضیحح بده ممنون میشم البته گویا دیلی هم قبل از ریورب باید در سند قرار بگیره

7. EQ-Studio

EQ-Studio عضو سایت

امتیازات:
    +27 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    hameddavari83 عزیز خوب فکر میکنم فرق سند و اینسرت در اینه که

افکتهایی که تعقییراتی مستقیم در اون صدا ایجاد میکنه ( صدا داخلش میره و عوض یا کمو زیاد میشه و بیرون میره) رو در اینسرت میزارن

مثل : گیت ، کمپروسور ، اکولایزر ، آتوتیون و . . .

و افکتهایی که به صدای اصلی چیزی اضافه میکنه ( صدا داخلش میره و چیزی بهش اضافه میشه و بیرون میره ) رو در سند میزارن

مثل : دیلی ، ریوب و . . .

امید وارم تونسته باشم کمک کنم

.

8. saied2009

saied2009 عضو سایت

امتیازات:
    +30 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase
    در کل پروسس های داینامیک که فرکانس های صدا رو تغییر میدن(کمپرسور.اکولایزر.گیت و. ...)شامل یکسری قوانین هستن که اگه رعایت بشن مشکلی نیست
    و در مورد پروسس افکت هایی که صدا رو رنگ امیزی میکنین(ریورب.دیلی.فلانجر و ....)با توجه به یه چارچوب قوانین اختیاری هست و باید بر اساس تم و سبک کار روی صدا پیاده بشن

به عنوان مثال:افکت delay برای وکال با توجه به زمان تاخیر میتونه بسیار مفید و یا بسیار بد و مضر باشه

یه افکت delay با تاخیر 60 تا 100 میلی ثانیه میتونه صدای وکال رو پرحجم و قوی جلوه بده
    و بدی های رکورد مانند فالشی رو پنهان کنه.البته چون این پروسس باعث میشود که وضوح کار کمی پایین بیاد باید در مقدار این افکت زیاده روی نشه

و....

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. مقددار ریورب وکال رپ

,
  2. افکت برای وکال کیوبیس

,
  3. استاندارد ریورب وکال

,
  4. اموزش ریورب وکال