در مورد موسیقی متن فیلم آواتار

شروع موضوع توسط washington ‏25/4/10 در انجمن Orchestral

تاپیک در مورد موسیقی متن فیلم آواتار تالار Orchestral در persian-music.org.

1. washington

washington عضو سایت

امتیازات:
    +27 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    با سلام
    من آرشیوی نسبتا کامل از Soundtrack فیلمای معروف دارم و به نظر من موزیک فیلم آواتار فوق العاده ضعیف بود
    مجددا تکرار میکنم فوق العاده ضعیف
    سبک موزیک سازی این فیلم بسیار نزدیک به موزیک فیلم Prison_Break به آهنگسازی Ramin Djawadi هست
    حتی می تونم بگم که Ramin Djawadi خیلی بهتر از James Horner عمل کرده
    شما اگه به موزیک فیلم The Last Unicornساخته Jimmy Webb تولید سال 1992 توجه کنید واقعا هنر آهنگسازی رو متوجه میشید در ضمن چند تا از قطعاتش توسط London Symphony Orchestra اجرا شدن
    تنها برتری موزیک فیلم آواتار به نظر من رزولوشن صدا بود که اون هم فقط و فقط به خاطر تجهیزات گرون قیمت بود
    موزیک تمام سکانسها شبیه به هم هست تا حد زیادی
    نو آوری 0 بود به نظر من تو موزیکش
    قویترین موزیکهای فیلم که من توی این چند وقت شنیدم موزیک فیلم Nine ساخته Maury Yeston هست که به جز 2 قطعش همه رو می پسندم و همینطور موزیک The Princess and the Frog که واقعا زیباست
    در ضمن موزیک فیلم ناین بر پایه موزیک jazz و blues ساخته شده
    ضمیمه:ممکنه آهنگساز Nine شخص دیگری باشه (100% مطمئن نیستم)

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏25/4/10
    • خوشم اومد خوشم اومد x 2
  2. Alpha

Alpha عضو سایت

امتیازات:
    +168 / 0 / -1
    خب نظر شما محترم هست ولی فراموش نکنیم که موسیقی این فیلم نامزد اسکار شد و همیشه این عنوان رو یدک میکشه و با اینکه خیلی ها با سیاست انتخاب برنده نهایی این جایزه مشکل دارند و لی به اتفاق با انتخاب نامزد ها موافق هستند.

آخرین ویرایش: ‏25/4/10
    • خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. washington

washington عضو سایت

امتیازات:
    +27 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    دوست عزیز
    من شخصا به جز اسکارهایی که به فیلم زاغه نشین میلیونر داده شد با اکثر فیلمای اسکار گرفته مشکل دارم
    در ضمن فیلمهایی مثل آواتار . استار تِرِک . جی آی جو و .... حاصل پیشرفت تکنولوژی هستن نه خلاقیت هنری
    این فیلمها مقطعی هستن و با گذشت زمان کاملا اعتبار خودشون رو از دست میدن و به فیلمهای عامه پسند شهرت دارن
    البته در تاریخ ثبت میشن اما به عنوان بهترین فیلمهای فانتزی نه بهترین فیلمهای هنری
    این فیلم 100% برای گیشه ساخته شده بود و این کاملا در آمار و ارغام معلومه
    توصیه من به شما Psychopat اینه که soundtrack فیلمهای ذکر شده رو تهیه کنید و خودتون قضاوت کنید و صرفا به یه سری جایزه اکتفا نکنید
    در سینمای غرب بدتر از سینمای ایران پارتی بازی رواج داره و گرنه رابرت ردفورد روی صندلی قضاوت نمینشست
    the legend of 1900
    اگه روی لینک بالا کلیک کنید متوجه میشید که طبق آمار سایت imdb فیلم the legend of 1900 امتیاز 7.8 از 10 نمره رو به خودش اختصاص داده
    Star Trek
    و همینطور اگه روی لینک بالا کلیک کنید متوجه میشید که طبق آمار سایت imdb فیلم Star Trek امتیاز 8.2 از 10 نمره رو به خودش اختصاص داده
    حالا اگه شما این دو فیلم رو دیده باشید براتون کاملا واضحه که فیلم Star Trek در برابر شاهکار giuseppe tornatore یعنی the legend of 1900 هیچ حرفی برای گفتن نداره
    این رو به خاطر بسپرید که ارزش یه جایزه به داورهای اون مسابقه هست نه اسمش

4. Alpha

Alpha عضو سایت

امتیازات:
    +168 / 0 / -1
    مثال هایی که زدید رو من شنیدم و مورد پسندم نبوده (البته با دید من که زیبایی رو برخلاف شما نسبی میبینم و نه مطلق چیزی از ارزش اونها کم نمیکنه )
    در مورد Star trek باید بدونید که مقبولیت و ارزشش رو بخاطر سریال Star Trek داره که بعضی از آمریکایی ها Main Theme این سریال رو از موسیقی ملی کشورشون بیشتر دوست دارند !

در مورد 1900 هم باید بگم من شخصا هیچ ارتباطی نه با فیلم و نه با موسیقی متنش تونستم برقرار کنم. هر اثری طرفدار های خودش رو داره و هیچ قطعه ای نیست که 100% جامعه رو معطوف خودش کنه (حتی رستاخیز بتهوون هم نتونست این کار رو انجام بده !)
    در ضمن در هنر بحث درست و غلط نیست که شما به کسی توصیه کنید !!
    ---------
    لطفا بحث رو از موضوع تاپیک خارج نکنید.

5. tohid_patriot

tohid_patriot عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, sonar
    من در اون حدي نيستم كه بخوام نظر بدم ولي در جواب اقاي Washington :
    انقدر عصبي نباش ... منم موافقم كه موسيقي اواتار ميتونست خيلي بهتر باشه ولي نبايد از بعضي از قسمتهاي موسيقي اواتار گذشت مثل وقتي كه ارتباط رو قطع كردند و و جنگل رو در حال اتيش گرفتن نشون ميده .واقعا زيباست . James Horner كسي نيست كه بخوايم به راحتي از كارش بگذريم .به هر حال بهترين موسيقي متن تاريخ Titanic و فيلم زيباي Brave Heart از كارهاي james horner هست . ولي avatar در حد اسم Horner نبود .

6. R-A

R-A عضو سایت

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    البته در اینکه the legend of 1900به همراه موزیکش یک شاهکار تمام عیار هست هیچ شکی نیست.این فیلم رو باید دوباره (دید)

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  7. M.J1991

M.J1991 عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +417 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason
    2سال از شروع این بحث گذشته اما باید بگم ملاک ضعیف و قوی بودن مهمه.. این آهنگ روی فیلم میشینه و دلیل شما جناب واشنگتن از بد خوندن این موسیقی چیه؟اصولا James Horner موسیقی های خیلی پویا و بروتالی نمیسازه شما باید این رو با کار های دیگه ش مقایسه کنید...مثلا با Troy ! توی اون هم اکثر ترک ها منفعل و بدون جنب و جوش خیلی زیاد بود و تم اصلی چندان سوژه ی مشخص و غنی ای نداشت.(مثلا کار Clash of titans رامین جوادی جنب و جوش کافی رو داره) البته اگه نگاه کنید ترک WAR از همین آلبوم آواتار پویایی لازم رو واسه صحنه جنگ داره...اینجا مهم این هست که استیون اسپیلبرگ از جیمز هارنر چه توقعی داشته! من فکر میکنم که این اثر درسته که شاهکار نبوده و نیست ولی وحشتناک هم نبوده و کاملا روی فیلم نشسته..دقت کنید که موسیقی متن نباید چندان شنیده بشه و باید ضمینه ساز باشه و همراه.. نباید به عنصر برجسته ای تبدیل شه که بیننده احساس کنه داره فیلم میبینه!باید احساس کنه صداها و موسیقی جزء محیط هستند

8. LostParadise

LostParadise

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام. به نظر من James Horner اگه اعلام بازنشستگی کنه هم برا خودش بهتره و هم برا مخاطبان.
    گذشته از آلبومهای Titanic, Braveheart, A Beautiful Mind,Aliens در کارهای بعدیش اومده و از بعضی تمهای فیلمهای قبلیش استفاده کرده. این موسیقی فیلم آخرش The Amazing Spiderman هم که دیگه افتضاح بود. Avatar هم معمولی رو به پایین بود. شاید در مقایسه با بعضی از آهنگشازهای جوون خوب باشه امّا در حدّ اعتبار James Horner نیست.

بارگذاری...