در خواست vst برای استرینگ (در حد واقعی)

شروع موضوع توسط ART ‏22/12/09 در انجمن VST Instruments

تاپیک در خواست vst برای استرینگ (در حد واقعی) تالار VST Instruments در persian-music.org.

1. ART

ART عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, nuendo
    1-سلام دوستان میشه چند تا vst خیلی کاربردی و مهم به غیر از محصولات N/I و Nexus و Trilogy stylus و real guitar و real guitar وEZ Dramer معرفی کنید و حجمشون رو هم بزنید؟

2-می خواستم بدونم vst برای استرینگ چیزی داریم که نشه تشخیص داد که با نرم افزار زده شده یا نه؟ مثل کار محسن یگانه(هیچ کی نمیتونه).اگه هست معرفی کنید؟

3-برای تهیه vst با قیمت خیلی مناسب کجا میتونم رجوع کنم؟

2. theone

theone عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اگه آلبوم اخیر محسن یگانه منظورتونه !! ایشون تو مصاحبشون گفتن که لایو زدن و نوازنده داشتن واسه ویلن

3. ahangha88

ahangha88 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, sonar
    جناب اون آهنگ محسن يگانه زنده زده شده
    ولي وي اس تي استرينگي رو شركت East West داره كه صداش خيلي خوب و نزديك به طبيعي هست
    من اون رو پيشنهاد ميكنم توي نت هم جستجو كنيد از همين شركت پيداش ميكنيد 6 عدد دي وي دي هست
    ولي خودتونم حتما ميدونيد هيچ وي اس تي به پاي ساز واقعيش نميرسه ولي اين وي اس تي جالبه صداهاشم به نظرم خوبه.

راستي سوال اولتون رو يادم رفت جواب بدم
    وي اس تي كاربردي اول كه بستگي به سبك كارتون داره
    ولي بنده وي اس تي امينسفر Ominesfer رو كه 11 دي وي دي هست رو پيشنهاد ميكنم
    وي اس تي جديد تريليان كه بيس هست و جديدتر از ترلوژي اومده و ويرژوال گيتاريست هر دو سبكش و درام بي اف دي رو پيشنهاد ميكنم بگيريد
    البته اگه سازهاي سنتي رو هم ميخوايد بايد بانكهاي گيگا و وي اس تي Ra رو بگيريد صداهاي بسيار خوبي در زمينه سازهاي سنتي سنتور و تار و... دارن
    تعداد: ويرژوال گيتاريست هر سبكش 3 سيدي Ra سه دي وي دي و سازهاي ايراني گيگا واسه من يه ديوي دي هست با تركي و عربي سه دي وي دي ميشه
    ....
    در نهايت بايد بگم اساتيد ديگه هستن بذاريد اون ها هم نظر بدن بعد مقايسه كنيد و وي اس تي مورد نظرتون رو بگيريد

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏23/12/09
  4. mzeddot

mzeddot عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    کاملترین بانک صدا برای استرینگ EastWest Quantum Leap Strings Platinum هست که تازه اگر بتونین Pro XP اش هم بگیرین کامل تر هم می شه. تمام صدا ها از سه میکروفون با فاصله های مختلف ضبط شدن و همه هم 24 بیت هستن. واقعا کیفیتش فوق العادست.

5. ART

ART عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, nuendo
    بسیار ممنون ولی نگفتید از کی و کجا میتونم با یه قیمت مناسب تهیه شون کنم؟

و stylus برای سبک دنس و ترنس چیزی داره که loop باشه؟

6. Amir

Amir Producer عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +67 / 0 / -0
    نرم افزار:
    logic, protools
    از نظر منطقي چنين سوالي كاملا غلط هست
    بهترين كار اين هست كه به جاي استفاده از وا‍ژه هايي مثل : غير واقعي - اين مثل اون نميشه - احساس ميكنم مصنوعي هست - صداي واقعي چيز ديگست و اين قبيل اصطلاحات غلط دليل و علت رو جستجو كنيم.

فلسفه صداسازي بي دليل نيست.
    بايد قبول داشته باشيم جمع كثيري از دوستاني كه در كشور ما مشغول آهنگسازي هستند هنوز اكولايزي مناسب براي استرينگ ها و پد ها رو در نظر نميگيرند.به خصوص در سبك هاي مختلف اين معيار كاملا در ميكس متفاوت هست.

بهترين گزينه استفاده از بانك هايي هست كه به صورت multiformat or multisamples هستند
    به اين ترتيب شما با صدايي خام كاره خودتون رو شروع ميكنيد و قطعا با تلاش نتيجه خوبي رو ميگيريد.
    استفاده از وي اس تي هايي كه در 6 دي وي دي يا 100 دي وي دي ( براي مثال ) هستند خوب هست اما در صورت تلاش و داشتن علم مناسب اين كار كاره شما با يك فايل sf2 ساده و جنسي مناسب از پد كاملا حرفه اي خواهد شد.

نكته اي ديگه كه هست اين هست كه در موسيقي هايي كه به صورت لايو هستند و بعضا ركورد ميشن شما حتي اگه بهترين پيانو مكانيك دنيا و بهترين كيبرد دنيا رو هم داشته باشيد بسيار مهم هست كه چطور صدا رو از جايي كه خودتون هستيد به گوش شنونده برسونيد.

بگذريم در موسيقي هايي مثل افرادي كه فرموديد اصلا كيفيت و ميكس مهم نيست با اين اوصاف نميشه در واقعي يا غير واقعي بودن اون هم نظر داد.

بايد قبول داشته باشيم كه منطق آهنگسازي به شيوه اي حرفه اي و نوين نيازمند تجربه و تلاش بسياري هست و چيزي نيست كه صرفا با تست چند صداي آماده بشه به راحتي به اون دست پيدا كرد.

براي مثال به شما آلبوم Sara brightman - symphony‌ رو پيشنهاد ميكنم
    اين البوم از شاهكارهايي ركورد وكال و اينسترومنت هست.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  7. ahangha88

ahangha88 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, sonar
    البته امير خان هم راست ميگن
    به نظر من توي ايران هنوز كسي نيست كه بتونه صداي ساز رو لايو به صورت خوب ضبط كنه ضبط هر صداي سازي مختص خودشه هر سازي رو كه بخوايم ضبط كنيم بايد به طريقه خاصي صدا بگيريم كه متاسفانه اكثر صدا برداراي ايران با اين مقوله مشكل دارن مثلا من توي ايران كسيو نديدم كه صداي درام رو زنده بگيره همه از سمپل استفاده ميكنن البته روي كاور آلبوم خواجه اميري نوشته بود درام زنده ولي من فكر ميكنم همون سمپل رو يه درام زن آوردن توي استوديو با سمپل درام ساخته البته فكر ميكنم شايدم زنده زده باشن ولي من از يه نفري شنيدم اونور آب درام رو به اين طريق ميزنن و روي كاور مينويسن درام زنده توسط:....
    به هر حال شما از وي اس تي و سمپل هم استفاده كني زياد كسي توي ايران نسبت به زنده يا وي اس تي بودنش شك نميكنه چون زياد كسي اين موضوع رو متوجه نميشه
    ................
    و درضمن امير خان گفته بودن صداي غير واقعي غلطه بنده باهاشون مخالفم چون من يه زماني يه آهنگ ساختم درامش صداي قابلمه ميداد يه نفر نشون دادم گفت صداي قابلمس و مصنوعيه دقيقا به چند تنظيم كننده ديگه هم كه نشون دادم همين حرفو زدن ولي وقتي درامز هاي ديگه اي كه گرفتم و باهاشون ساختم كسي نگفت صداي قابلمه ميده چون صداشون طبيعي بود .

8. Pedram Pelak

Pedram Pelak Producer عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +33 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    بنده در کنال احترام به اساتید به عنوان یک اماتور عرض میکنم شخصا خسته شدم از این حرفهای کلیشه ای که بعضی از دوستان مثل امیر خان میزنن ! به جای این که جواب سوال رو بدیم به کل اون رو زیر سوال میبریم و اندیشه خودمون رو برتر از دیگران میدونیم ! همه ما از بهترین ها استفاده میکنیم اما سالهاست تو همین تالارهای گفتمان ادم ژست هایی رو میبینه که به نظرش حقیقتا غیر منطقی و صرفا برای مخالفت با جریان حاکم بر تاپیک هست ! بنده از امثال امیر خان با کمال احترام میخوام اینبار به جای گفتن یک سری شعار زیبا اموزش برای ما بزارن تا ما هم بدونیم اهنگسازی به شیوه حرفه ای نوین که ایشون عرض میکنن چی هست شاید ما هم جایزه گرمی بردیم ! در جواب سوال دوستمون هم باید بگم همونطور که گفته شد EastWest Quantum Leap Strings Platinum معرکه هست و کیفیتی به مراتب بالاتر از کارهایی که امروز در کشور میبینین ( مثل همین محسن یگانه ) داره 100 درصد تهییه کنید راهش هم ساده هست با یه سرچ تو گوگل فروشگاههای زیادی میتونین پیدا کنین !

9. Amir

Amir Producer عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +67 / 0 / -0
    نرم افزار:
    logic, protools
    بهتر هست كمي چشم ها رو باز كنيم و دقت بيشتري كنيم :smile (75):

10. Alpha

Alpha عضو سایت

امتیازات:
    +168 / 0 / -1
    اگه نیازتون از string بیشتر به سمت کاربرد برای Pad-string هست میتونید از Omnisphere استفاده کنید
    ولی اگه نیاز به تمام حالت های String Ensemble دارید همونطور که دوستان گفتند EWQL مناسب هست و همینطور Vienna Synth (که در ایران فقط بصورت multi sample برای sample player ها موجود هست و متاسفانه نسخه vsti هنوز موجود نیست)

11. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +320 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    نرم افزارهاي زيادي هستند تو اين ضمينه به خصوص اونايي كه استاد برای مشاهده لینکها در این بخش از سایت می بایست ثبت نام کنید فرمودند , استفاده كردم ازشون . ولي كار نهايي كه خيلي به زنده بودن نزديكش مي كنه تنظيمات توي پنل خود VST و مسترينگ هست . :smile (75):

12. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,604 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    ویلن این آهنگو آقای میثم مروستی زدن که یکی از بهترینهای ایران هستن

13. Shabe Milad

Shabe Milad عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اهنگهای داخل ایران از یه کنار واقعا ضعیفا
    سنگ محسن یگانه رو هم به سینه نزنید
    ویلون میخوای برو پیش بیزن مرتضوی ببین چی میزنه ول کن داخل ایرانو

14. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +280 / 1 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    دوست گرامی !
    این حرف شما یعنی توهین به تمام نوازنده های ویولن داخل کشور...
    کمی هم غیر منطقی هست - یعنی در بین ایرانی ها فقط نوازنده ی مورد علاقه ی شما حرف برای گفتن داره ؟؟؟
    در همین سایت نوازنده ی ویولنی هست (که البته اسم نمی برم) که جالب میشه اگر کارهاش رو بشنوید.
    در اینکه آقای مرتضوی نوازنده ی خوبی هستن هیچ شکی نیست اما در داخل ایران هم نوازنده های خوبی مثل میثم مروستی ، پیام طونی و... داریم - چطور داخل ایران رو ول کنیم ؟
    دوستان خارج از ایران خودشون به این نتیجه رسیدن که موسیقی داخل قویتره و اونوقت شما دارید میگید داخل ضعیفه ؟
    دوست خوبم چون آقای مرتضوی در کارهای آقای امید که خواننده ی مورد علاقه ی شماست ، نوازندگی کرده ، از نظر شما بهترینه (که البته جز بهترینهاست)
    بی شک اگر آقای پیام طونی در کار آقای امید نوازندگی کرده بودن ، شما میگفتین ایشون بهترینه.
    به این میگن سلیقه - هرکسی یک سلیقه ای داره و نظرش محترمه اما هیچکس نمیتونه سلیقه ی خودش رو به دیگری تحمیل کنه و این کار جاش توی این سایت نیست - این سایت بر پایه ی مباحث علمی و منطقی هست ، نه حرفهای بدون سند !!!
    لطفاً رعایت کنید و ضمناً از ارسال پست های خارج از بحث و پست هایی که به جنجال کشیده میشه خودداری کنید.
    عنوان این موضوع اینه : معرفی وی اس تی برای استرینگ.
    اگر حرفی در این زمینه ندارید بهترین کار سکوته نه ایجاد جنجال.
    و امیدوارم از حرفهای من ناراحت نشده باشید.
    با تشکر از توجه شما.

15. amirzed

amirzed

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    خیلی ممنون میشم که دوستان با تجربه برای این دو vst string به نام های LA Scoring string و Symphobia 3 هم نظر بدن..

16. arsalanbeladi

arsalanbeladi عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +37 / 0 / -0
    دوستان استرینگی که منظور بچه ها هست مدل استرینگ کارای ایرونی دهه 40 ویا پاپ هست...استرینگهای ارکسترال وفیلمی خهرجی اونارو اقناع نمیکنه...یا باید بسازین یعنی چند تا صدا رو قاطی کنین وکوک هارو عمدا دستکاری کنین ..مثل استرینگ اینسترومنت سونار یا از sf2ها تیکه تیکه استفاده کنین ..مثلا قسمتهای شمرده شمرده رو با marcetto بزنین و پاساژهای سریع رو با run...ها از بالا up یا پایین down بزنین...ولی در کل من خودم با rxp سونتر و string instrumental و sf2 ها ودستکاریشون تاحدی قابل قبول شبیه سازی میکنم البته جاش ونوع آهنگش واصوات زیرش هم مهمه چون شنونده رو گیج میکنه وعین خود استرینگ میشه...اگه شد نمونه صداهایی که با turkish استرینگ و سانت فونت ها قاطی کردم رو میزارم...

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. بهترین vst استرینگ