در خواست کمک از دوستان ( FLP File )

شروع موضوع توسط xyz ‏6/9/09 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک در خواست کمک از دوستان ( FLP File ) تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. xyz

xyz Banned

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام امروز اولین پروژه ی خودمو تموم کردم یا بهتر بگم اولین پرژه ای بود که کاملش کردم
    و لی یسری مشکلات دارم که دیگه دارن دیونم می کنن بدترین مشکلم اینه که صدا در حالتی با با بیت ریت کم یا متوسط بشدت نویز داره که مجبور می شم میزان بیت ریت صدا رو افزایش بدم یعنی تا اخر زیاد می کنم خب این طوریم که سیستم به شدت کند می شه و درست نمی شه کارکرد حتی بعضی وقتا با این که بیت ریت رو تا اخر زیاد می کنم بازم هم صدا نویز داره
    از کمپرسر و لیمیتر و ... استفاده کردم اما بهتر که نشد بدتر هم شد
    با این حال این پروژه رو هر طوری که بود تموم کردم
    مشکل دموم اینه صدا هایی که اضافه میشن تو اهنگ مثلا وسطای اهنگ صدا های Arp و Piano رو اضافه می کنم اما دیگه صدای Kick شنیده نمی شه من می خوام در هر حالتی با توجه به این که سبک اهنگ ترنس هست صدا های مثل Kick , Hat , Clap همیشه بدون هیچ تغییر صدایی راحت شنیده شن ولی من بلد نیستم
    البته این کارو می کنم ولی بازم که در این حالت یه اتفاق های دیگه می افته
    من میام صدا های کیک و هت رو هر به یه کانال میکسر متصل می کنم بعد براشون Fruity Parametric EQ 2 می زارم بعد مقدار FREQ BW رو یا همون خط سفید که اون جاست بالا می یارم
    که این طوریم صدا های Piano , Arp درست شنیده نمی شن و البته صدا هل کیک و هت هم مقداری نویز دارن
    ---------------------------------------------------------------
    دوستان من پروژه ی خودمو این جا می زارم لطفا منو راهنمایی کنین پروژه ی منو بررسی کنید هم از لحاظ فنی و هم از لحاظ خود اهنگ که چطور اهنگی شده البته برا اینکه اهنگ بدون نویز بشنوید حتما میزان بیت ریت رو تا اخر زیاد کنین
    http://www.4shared.com/file/130565304/a0695dd1/TranceProject4_2.html
    ممنون :smile (20):

2. Psymfonius

Psymfonius هنرمند ارشد Gold User

شغل :
    آزاد
    امتیازات:
    +164 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, StudioOne
    سلام .کار خوب و زیبایی هست.اما نیاز داره بیشتر روی میکس کار کنید.ضمنا میتونید از درام کیتهای بهتری استفاده کنید.و روی جزئیات مثل پاساژها و غیره بیشتر کار کنید.
    در مورد نویز به خاطر اینه که بار زیادی روی سی پی یو وارد میشه (در واقع سی پی یو overload شده) و صدا نویز دار به گوش میرسه و علتش استفاده از صداهای پد و کلا صداهایی از پیچیدگی زیادی از لحاظ ساختار هستند.همچنین استفاده همزمان چند کورد از صداها هم این مشکلو بوجود میاره.البته در هنگام رندر(خروجی گرفتن) همچین مشکلی نخواهید داشت.برای صدای کیک هم روی فرکانسهای بین 50 تا 110 Hz بیشتر کار کنید تا بهتر خودنمایی کنه(یا جنسشو عوض کنید.)همچنین فرکانسهای اضافی درام کیتها رو کات کنید.ضمنا یک لیمیتر هم حتما روی کانال مستر میکسر بگذارید تا آهنگ کلیپ نشه.
    )
    ادامه بدید کار قشنگی خواهد شد.
    موفق باشید.

3. xyz

xyz Banned

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    ممنون از جوابتون
    در مورد اینکه گفتید اهنگ کلیپ نشه یکم توضیح می دید ؟ منظورتون از کلیپ چیه؟

4. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,808 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    منظور ايشون اينه كه پاور شما از 0.0 db بيشتر نشه كه اگه بشه چراغ كليپ روشن ميشه. يا اصطلاحا ميگن كار كليپ شده يا ديستورت ميشه.

5. Rooz-beh

Rooz-beh عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +146 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, reason
    Cpu khore

سلام ALL

xyz جان مشکل اینجاست که شما واسه هر ساز یک کانال درنظر گرفتی روی هر کانال هم حدودا 4تا افکت گذاشتی!!!!

اینهمه ریورب؟؟ سازهاتو دسته بندی کن هر چندتا سازتو توی یک کانال قرار بده
    نمیدونم کارت صدات چیه ولی Fast Track Ultra مرد زیر بار اینهمه افکت اونم با بافر 512 !!!

بعد از اونم این Vstی Sytrus که استفاده کردی CUPخوره داره من از اولشم با این Vst کنار نیومدم اینهمه Sytrus تو یه پروژه کافیه که CPU رو نابود کنه

موفق باشید
    خدانگهدار

6. Rooz-beh

Rooz-beh عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +146 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ببخشید یه نکته دیگه

بازم سلام

یه چیزه دیگه که یادم اومد...

اگه همه افکهایی که دادی رو خاموش کنی میبینی بعضی از لاینها دیستور میشن همینطور لاین مستر هم دیستور میشه

ولوم سازهاتو کمتر کن که دیس نشن و کل پروژه رو بر حسب اونا میکس کن بعد در لاین مستر کمپرسور یا لیمیتر رو قراربده

اگه آقا امید راهنمایی کنه ممنون میشم چون این نظر منه دوست دارم نظر شما رو هم بدونم

باتشکر

موفق باشید و خدانگهدار

7. hamidreza

hamidreza عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +16 / 0 / -0
    نرم افزار:
    reason
    سلام دوست من کار جالبی بود .:smile (31):
    راستی منظورت از بیت ریت همون buffer lengph تو قسمت audio setting هستش یا نه ؟ :smile (63):
    چون تو این قسمت اندازهی بافر (حافظه ی میانی cpu ) رو بسته به قدرت سی پی یو تغییر میدن .:smile (75):
    در ضمن اگه کارت صدات مثه من onboard هستش سعی کن از pattern های کمتری استفاده کنی . در ضمن از limiter مخصوصا رو تراک master تو قسمت افکتها استفاده نکن چون وقتی آهنگو پلی میکنی با اضافه شدن بعضی صدا ها , صدای بعضی دیگه افت میکنه و خوب شنیده نمیشه . البته رو سیستم من که اینطوریه :smile (33):

8. jigsaw

jigsaw عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +127 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason
    استاد xyz ممکنه بپرسم شما asio device رو روی چی تنظیم کردید؟من که نویزی نشنیدم!

9. Farhad Mahdavi

Farhad Mahdavi عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +95 / 0 / -0
    ها و استرینگهات خیلی سنگینه و به سی پی یو فشار میاره . بهتره که سولوشون کنی و ازشون رندر بگیری و به عنوان سمپل ازش استفاده کنی . اینجوری با سی پی یوت فوق العاده کم میشه
    در ضمن آزیو درایور هم کمک بسیاری میکنه

10. xyz

xyz Banned

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام ممنون از جوابتون

اره خب ولی فعلا جایگذینی براش پیدا نکردم
    خواستم این کارو کنم ولی چون میزان تاثیر افکتها برای هر ساز فرق می کردن این کارو نکردم

اره ولی وقتی همه تو یک pattern هم بودند فرقی نمی کرد
    از لیمیتر هم استفاده کردم ولی یه همچین مشکلی پیش اومد (صدا هی کم و زیاد می شد )

اره ( راستی تفاوت بیت ریت اهنگ با بافر چیه؟ * البته بیت ریت Quality منظورم نیستا )

از asio که استفاده نمی کردم و خروجی خود کارت صدا بود البته با اون هم امتحان کردم ولی نتیجه زیاد فرقی نمی کرد راستی شما امکان داره مشخصات سیستم رو بنویسی ؟

سولوشون یعنی چی؟ این کارو کردم اما اخر فایل مقداری صدا هست (صدای deley از اهنگ ) البته می شه edit ش کنم ولی خیلی دقیق نمی شه منظور شما چی بود؟

11. Farhad Mahdavi

Farhad Mahdavi عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +95 / 0 / -0
    منظورم اینه که به غیر از صدای مورد نظر همه صداها رو کامل خفه کنی و فقط این تنها روشن باشه . بعد رندر بگیری و بر اساس یک سمپل ازش استفاده کنی

12. jigsaw

jigsaw عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +127 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason
    شما با Asio directx full duplex یه تست بکن ممکنه نتیجه بگیری

13. Rooz-beh

Rooz-beh عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +146 / 0 / -0
    نرم افزار:
    بازم سلام

واسه VST انشاالله اگه سرعت این اینترنت درست شد واستون با عکس چندتا معرفی میکنم حالشو ببرید:smile (53):

واسه افکتها...
    مثلا یه افکتی مثل Reverb وقتی همه پارامترهای مثل هم هست و فقط مقدار Wet (ترکیب صدای خشک و افکت دار ) فرق میکنه اونوقت افکت رو روی لاینهای Send قرار بده و بعدش از لاین سازت هر مقدار صدایی که میخوای استفاده کنی رو بفرست به لاین Send

البته این کار مشکلت رو حل نمیکنه مشکل از VST Instrument ها هست که خیلی سنگین کردن کارو سعی کن حتما عوض کنی VSTت رو

البته روشی که Far-Had گفت هم خیلی کمک میکنه و درواقع مشکلتو حل میکنه
    هر سازی که نهایی شده و کل ملودیهاشو کامل کردی Solo کن و Export بگیر و مثل یک فایل صدا (Sample) توی پروژه قرار بده

خدانگهدار

14. hamidreza

hamidreza عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +16 / 0 / -0
    نرم افزار:
    reason
    bitrare سرعت تبادل بیت ها (داده ها) مثلا آهنگ 128kbps صدوبیست و هشت کیلو بیت در ثانیه .:smile (33):هر هشت بیت یک byte .:smile (75): یه beat هم داریم که خودت میدونی معنیش چیه.:smile (75):اون بیت ریت که ماله کیفیت نیست رو من نمیدونم چیه .:smile (63):
    در ضمن cpuت چیه شاید سرعتش پایینه:smile (75):

بارگذاری...