در خواست راهنمایی سریع برای حل این مشکل...

شروع موضوع توسط yazdannya ‏27/8/12 در انجمن Acoustic ( اکوستیک )

تاپیک در خواست راهنمایی سریع برای حل این مشکل... تالار Acoustic ( اکوستیک ) در persian-music.org.

1. yazdannya

yazdannya عضو سایت

قاره موسیقی_کشور مینور_ استان C,D,E,F,G,A,B
    امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, protools, studio_one
    سلام خدمت استاد محبی و کلیه اساتید و کاربران سایت...

من چند روزه که استدیومو راه اندازی کردم_اتاقک رکوردم 2*2 هستش که از تایل های آکوستیک شون تخم مرغی استفاده کردم_

قبل از اینکه وسایل بیارم توی اتقاقم بچینم موقع ضبط هیچ مشکلی نداشتم و فقط صدای خامو ضبط میکردم ولی الان از مانیتورای صدام که hs50 هستش یه صدای خیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــش میاد و همراه با وکال یه صداییی مث باد ضبط میشه...

نمیدونم چیکار کنم به خدا_اگه کسی میتونه کمکم کنه تورو خدا (چن تا کار دارم باید ضبطشون کنم ولی این مشکله بجور اعصاب و روانمو بهم ریخته)

حتی وقتی کارت صدامو از لپ تاب جدا میکنم بازم همون صدای خیــــــــــــــــــــــش یا باد توی مانیتورام میاد

یکی به دادم برسه_

2. Omid Ardalan

Omid Ardalan عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, sonar
    دوست عزیز من دقیقا متوجه شرایط شما نشدم ..ولی این صدا چند دلیل میتونه داشته باشه ..
    1.gain میکروفون رو زیادی بالا بردید و دد رومتون کامل اکوستیک نیست برای همین هوم مانیتور رو میکروفون هم میگیره...مانیتور رو خاموش کنید و رکورد کنید ببینید بازم این مشکلو دارید؟
    2.بعضی مواقع سیستم سیم کشی برق اتاق خیلی خیلی تاثیر میذاره روی صدا برداری ...مکان رکورد من چند ماه پیش تغییر کرد قبلا هیچ مشکلی نداشتم و خیلی خوب رکورد میکردم به محض اینکه وسایلم رو به این مکان جدید اوردم متوجه شدم که کیفیت رکورد من خیلی پایین اومده و حتی با گین پایین صدا همش دیستورت میشه ...برقکار اوردم و گفت سیستم برقکشی اتاق خیلی بده منم تنها کاری که تونسم انجام بدم این بود که پریز وسایلم رو به 2 قسمت تقسیم کردم یه قسمت رو به اتاق پشتی وصل کردم و اونیکی رو به همین اتاق...الان که رکورد میگیرم دوباره همه چیز خوب شده و هیچ صدای بی موردی از مانیتورم نمیاد
    3.یه صدای هیس هم همیشه توی مانیتور هست اگه منظورتون اونه که زیاد مهم نیست وقتی موزیک پلی میکنید خود به خود قطع میشه صداش
    .....
    من همینا به ذهنم میرسید

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    کابلهای باندها رو بررسی کنید .
    اون صدای باد مانند هم میتونه از گین بالای کارت صدا باشه اینها رو بررسی کردید ؟

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  4. yazdannya

yazdannya عضو سایت

قاره موسیقی_کشور مینور_ استان C,D,E,F,G,A,B
    امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, protools, studio_one
    مرسی استاد حل شد _ از برق کشی بود _

بارگذاری...