در خواست راهنمایی برای خرید M-Audio Axiom Pro یا Novation SL MKII

شروع موضوع توسط sina919 ‏15/11/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک در خواست راهنمایی برای خرید M-Audio Axiom Pro یا Novation SL MKII تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. sina919

sina919 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام
    ممنون میشم راهنمایی کنید برای خرید بین این دو مدل یا مدل بهتر تا 900.000 تومان
    هر دو مئل نویشن و ام آدیو مدل 61 کلید مدنظرم هست

ریویو هایی که در سایت های خارجی خوندم از هر دو تعریف شده بود (توجه کنید که مدل جدید اکسیوم هست)
    ولی جنس ساخت نویشن رو همه بهتر میدونستن بعضی ها تاچ نویشن رو بهتر بعضی ها هم ام آدیو رو

یکی از مشکلاتی که یکی از خریداران اشاره کرده بود دقیق نبودن پیچ بند و مشکل داشتن اون فرد با پیچ بند نویشن بود

و دیگری پیچیده بودن سیستم اوتومپ نویشن و درست کار نکردن اون در بعضی موارد بود ولی از او آدیو به نسبه راضی بودن

حال با توجه به تجربه و یا نظر شما دوستان , کدام را پیشنهاد میکنید

متشکرم

2. Axiom

Axiom عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +67 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    در خرید به پیشنهاد فروشنده توجه نکن
    از هر لحاظ بگی novation بهتره..اوتومپ novation کاملا سازگاره و هیچ مشکلی نداره..حال اگه ناب و فیدر هاش به مد های مختلف تغییر می کنند این از امکاناتش حساب میاد نه پیچیدگی...من novation پیشنهاد می کنم

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. sina919

sina919 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    نظر دیگری ؟
    uf 80 از برند cme به نظرتون چطور هست یا vx80 که قیمتش مقداری گرانتر هست , گرچه کلاوی هاشون همر هست ومثل پیانو و میگند برای آهنگسازی بهتره سبکتر باشند ولی ممنون میشم نظرتون رو بگین

4. kaykanloo

kaykanloo عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, puredata, reaktor
    اگه درست یادم بیاد نه ماه پیش که من در مورد انتخاب میدی کنترلر در سایت های خارجی جستجو می کردم نظر دیگران این بود که کلا برند Novation بهتر از M-Audio و M-Audio بهتر از CME هست. کلا معمولا انتخاب بین M-Audio و Novation بود و کمتر درباره CME صحبت می شد.
    موفق باشید

5. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    ماها متاسفانه هنوز این مورد رو یاد نگرفتیم که بابا هر کلاویه رو که سنگین کردن یعنی این نیست که مثل اکشن پیانو هستش.!!! حتی اکشنای 4 میلیونی دیجیتال پیانو هم هنوز خیلی به اکشن پیانو اکوستیک نزدیک نیستن دیگه اکشن این میدی کنترلا که پیش اونا هیچه.اینو بهتون بگم که اگه فکر میکنید که اکشن میدی کنترلهایی مثل cme یا oxygen 88 و .... شبیه پیانو اکوستیک هستش اشتباه میگکنید!!!اصلا نزدیک هم نیستش.هر گردی گردو نیست.

6. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    قرار هم نيست كه كسي با خريدن ميدي كنترلر پيانو دار بشه كه !!
    كلاويه هاي پيانو كاملا مكانيكي هستند اما در ميدي كنترلرهاي داري كلاويه هاي سنگين الكترونيك و مكانيك در كنار هم هستند
    اگه كسي بخواد اينها رو داشته باشه بايد بره يه پيانو موتورايز بخره 20 ميليون كه خروجي ميدي هم داشته باشه با همون اكشنهاي پيانوي معمولي
    پس مسلما كسي كه دنبال كلاويه سنگين اونم در ميدي كنترلر هستش اين موضوع رو ميدونه كه جاي كلاويه هاي پيانو رو نميتونه بگيره فقط كمي ميتونه نزديك به اون باشه. pro key 88 رو من تست كردم و بسيار برام لذت بخش بود.
    پيانوهاي الكتريك medeli هم تا 1500 ميتونن هم كار پيانو رو براتون انجام بدن و هم ميدي كنترلر. البته نابهاي تخصصي رو نداره.

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  7. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    درود....... اقای محبی جایی رو سراغ دارید که بشه prokey 88 رو به قیمت 800 یا 850 گرفت؟؟

8. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    خبر بعييد ميدونم اخرين بار در بهترين وضعيت دلار اون رو براي يكي از دوستان 850 خريديم.
    الان اگه باشه بالاي 950 در مياد اونم با اين قيمت دلار !

9. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    اقای محبی ایا افرادی رو میشناسید که قبلا با دیجیتال پیانو کار کرده باشند و الان از خرید این میدی کنترلر راضی باشن؟؟ چون قبلا با دیجیتال پیانو زدند .به نظرتون نسبت به قیمتش میارزه؟

10. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    خودم قبلا پيانوي medeli داشتم اين ميدي كنترلر رو هم براي جناب حسيني inferno خريداري كرديم و تا ايشون اومدن براي بردن با هم كه تستش كرديم به نظرم چيزي كم نداشت از پيانوي خودم.
    يه مدل ياماها هم هستش كه در واقع پيانوي الكتريكه اون هم كلاويه هاي خوبي داشت تو فروشگاه دوستم تست كردم ( البته صفحه اون سوخته بود كه فقط تهران ميشه تعميرش كرد ) اون مدل رو هم ميتونيد با همين قيمت تهيه كنيد.
    خودم دلم نمياد triton studio pro 76 خودم رو بفروشم وگرنه cme vx80 رو خريداري ميكردم. چون متاسفانه نوويشن 88 كليد نداره. و من هم نميتونم با كمتر از 76 كار كنم.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  11. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    ممنون که جواب میدید.اقای محبی به نظرتون من اگه چند ماهی منتظر بمونم احتمال داره که قیمتا بیاد پایین؟؟؟به نظرتون وضعیت بازار ثبات پیدا میکنه تا چند وقته دیگه؟نمیدونم اکشن اکسیژن با پروکی فرق میکنه؟

12. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    خير... انتظار دردي رو دوا نميكنه جز اينكه دور تر ميشيد از موسيقي.
    و احتمالي هم به ارزون شدن دلار نيست. براي مثال بنده هم در خريدي در مورد لوازم عكاسي به اميد اروزن شدن دلار نشستم و از هدفم دور شدم و تا حالا 150 تومن ضرر كردم. !
    چنانچه قصد خريد داريد با وضع دلار امروزه... همين امروز خريد كنيد بهتر از فرداست.

13. sina919

sina919 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    جناب محبی ممنونم , سوالی داشتم در مورد اینکه آیا این موضوع که میگن بهتره برای آهنگسازی کلاوی ها سبکتر باشند (همر اکشن نباشند) صحت دارد ؟
    مثلا در مورد نویشن از یکی از دوستان فروم که پرسیدم گفتن تاچ مثل تریتون یاماها داره و برای آهنگ سازی بسیار بهتر از کلاوی های سنگین هست یکی از دلایلش هم راحت تر نواختن در ملودی های سرعتی و....
    ممنون میشم نظرتون رو بدونم

14. sina919

sina919 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوست گرامی البته من فکر نمی کنم که مثل پیانو هست بلکه میدونم سعی کردن شبیه سازی کنن , فکر میکنم هر کسی که مقداری با دنیای سازها مثل پیانو آشنا باشه میتونه این رو تشخیص بده که نحوه کارکرد یک پیانو و اکشن اون متفاوت هست با میدی کنترلر , گرچه در میدی ها هم همونطور که جناب محبی اشاره کردند سعی شده به وسیله مقداری مکانیک و سیستم نرم افزاری آن را شبیه سازی کنند
    ضمن اینکه سوال من اصلا در رابطه با اینکه میدی شبیه پیانو آکوستیک هست نبود , بد نیست یکبار دیگه سوال بنده را بخونید
    سوال این هست که آیا سنگین بودن کلاوی ها تاثیری بر آهنگ سازی دارد و آیا این تاثیر اینقدر هست که ارجحیت بده کلاوی سبک تر رو نسبت به سنگین

15. rapfather_tk

rapfather_tk عضو سایت

امتیازات:
    +11 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    سوال دوستمون سوال منم هست لطفا یکی جواب بد

16. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,478 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    دوست من اصولا نوع کلاویه تاثیری در آهنگسازی نداره
    شما بدون کیبورد هم می تونید صرفا با موس پارت مورد نظرتون رو در نرم افزارها اجرا کنید
    تاثیر کلاویه فقط در مورد کیفیت نواختن و پیاده سازی ایده هاست مسلما یک پیانیست اصلا احساس خوبی به کلیدهای midi keyboard ها نداره و هر قدر هم نوازنده خوبی باشه به دلیل تفاوت کلاویه ها نمی تونه اجرای خوبی داشته باشه

17. rapfather_tk

rapfather_tk عضو سایت

امتیازات:
    +11 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    آخه سوال ما یه چیز دیگست.من میگم الان کلاویه هایه نوویشن خیلی نرم(نیمه سنگین)اما آگای سنگینه و سفت تره واسه کار هیپهاپ و آهنگسازی کدوم بهتره؟

18. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,478 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    دوست گرامی نوشته من دقیقا جواب سوال شماست، عرض کردم که کلاویه ارتباطی به آهنگسازی نداره کلا که بخوایم مقایسه کنیم کدوم واسه آهنگسازی بهتره
    موضوع کلاویه فقط در مورد نوازندگی مهمه که بازم همونطوری که عرض کردم بستگی به نوازنده داره یک پیانیست اصلا با کلاویه های نیمه سنگین و کیبوردها میونه خوبی نداره، و برعکس کسی که نوازنده کیبورد هست با کلاویه های سنگین راحت نیست
    بازم تاکید می کنم کلاویه ارتباطی به آهنگسازی و سبک نداره

بارگذاری...