در آمد آهنگسازی

شروع موضوع توسط weblagi ‏12/7/10 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک در آمد آهنگسازی تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. weblagi

weblagi عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوستان من میخوام شغلمو به آهنگسازی تغییر بدم آیا در آمدش خوبه البته من هنوز آماتورم ولی اگه در آمدش خوب باشه مچسبم بهش چون آهنگ سازیو دوست دارم (منظورم ساز الکترونیکه )

2. Porya

Porya عضو سایت Gold User

امتیازات:
    +276 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سلام دوست عزیز
    اگه آهنگسازی رو میخوای به عنوان شغلت انتخاب کنی باید کارت خیلی خوب باشه تا موفق بشی . نمیخوام ناامیدت کنم ولی اینو در نظر داشته باش هرسال داره کلی به دانشجویان فارق التحصیل این رشته که کاری براشون نیست اضافه میشه .
    البته اگه موفق بشی و کارت بگیره که درامدش خوبه !!

3. amir-roli

amir-roli عضو سایت

امتیازات:
    +64 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, soundforge
    یعنی فقط میخوای واسه جنبه مالی موسیقی رو انتخاب کنی؟
    خوب موسیقیم یه درامدایی داره اما اونجوری نیس که الان کارتو ول کنی فردا از موسیقی بتونی پول دراری ها.طول میکشه.موسیقی رو میتونی به جای شغل دوم ازش استفاده کنی.بعدشم موسیقیرو باید به خاطر خودش بخوای وگرنه موفق نمیشی:smile (31):.

4. Pedram Pelak

Pedram Pelak Producer عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +33 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    مساله اینجاست که ما اول یه براوردی بکنیم ببینیم برای چند نفر گرفته ! شما مثال خوبی زدید ! هزاران فارق التحصیل که فارق از تحصیلات اکادمیک قطعا از کودکی هم موسیقی رو دنبال کردن و تجربه کافی هم در این ضمینه دارن این روزها بیکار هستن ! من خودم همین پریروز یه دانشجوی کارشناسی ارشد موسیقی رو تو رستوران یکی از دوستان دیدم که تو اشپزخونه سیب زمینی پوست میکند ! ایشون گفتن که اخر هفته ها به همراه یه تیم میرن عروسی اونجا کیبورد میزنه ! واقعا موسیقی کشور ما خیلی پیچیده هست ! ساز و کارها کاملا متفاوته باید واقعا ساعتها بحث بشه راجع بهش ....

5. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,095 / 3 / -3
    ببین دوست من اول این که یادت باشه این جا ایرانه
    و دوم این که به قول دوستان اگه بخوای این کار رو برای درامد داشته باشی باید جزو افرادی باشی که تعدادشون از انگشتان دو دست کمتره
    و اگه موسیقی رو برای درامد بخوای هیچ وقت به اون افراد معدود نمیرسی.
    پس این جا به تناقض میخریم در نتیجه
    دنبال این کار برای برای درامد نرو

6. ramin syateely

ramin syateely Banned

امتیازات:
    +40 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    موسیقی بیشتر جنبه هنری داره تا کار درامد دار! به یاد داشته باش
    درظمن کسی نمیاد با یه کارآموز یا آماتور قرار داد ساخت موسیقی ببنده
    البطه همه آهنگسازهای معروف از یه جایی شروع کردن
    باید کار قوی بسازی تا شاید کسی از کارت خوشش بیاد
    به نظر من آهنگسازی رو کاره دومت انتخاب کن درسته این روزا هرکی بلند شده گفته من وکالیستم
    ولی به آهنگسازی اکتفا نکن

7. Pedram Pelak

Pedram Pelak Producer عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +33 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    البته باید در نظر داشته باشید هر کسی برای کسب در امد باید یه سرمایه ای داشته باشه ( این سرمایه صرفا مادی نیست همون بار علمی هم سرمایه به حساب میاد ) باید ببینیم این سرمایه شما چقدر هست ! ایا بیشتر از دیگران هست یا کمتر ... ایا این سرمایه سود دهی داره یا نه ! طبیعیه شما اگر یه استودیو ضبط موسیقی بزنید چون سرمایه مادی قابل توجهی رو به کار گرفتین مشخصا بازدهی خوبی هم خواهد داشت . و یا مثلا اگر استعداد فوق العاده ای تو ساختن بعضی اهنگها داشته باشید باز هم این سرمایه شما سود دهی داره ! این دوره زمونه شما یا باید باید استعداد منحصر به فرد داشته باشید یا پول منحصر به فرد ( تو همه زمینه ها هم صدق میکنه ) تا به در امد برسید !

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  8. Alpha

Alpha عضو سایت

امتیازات:
    +168 / 0 / -1
    من فکر کنم برای شما و کلا افرادی که مثل شما موسیقی رو انتخاب میکنند میتونه درآمد قابل توجهی داشته باشه
    چون اکثرا کسانی که به دنبال جنبه هنری هستند خب به همون هم میرسند و ماکزیمم یک زندگی بخور و نمیر رو میتونند داشته باشند و لی شما که ابتدا به ساکن دنبال جنبه مالی هستی احتمالا موفق میشی.

9. Core

Core عضو سایت

امتیازات:
    +52 / 0 / -0
    نرم افزار:
    logic
    هنر برای هنر!
    تو رو خدا هنر رو به جنبه مالی نگاه نکنین. اما اگه بخواین به عنوان شغل بهش نگاه کنید چون اینجا ایرانه میتونی از راه ساخت موسیقی برای فیلم کارت رو شروع کنی.

10. امین نورالهی

امین نورالهی مدیر تالار دانلود تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    آزاد
    امتیازات:
    +2,539 / 0 / -0
    والا دوست عزیز اگر بخاطر پوله که باور کن خیلی از شغلای دیگه 10 برابر موسیقی درامد دارن و خیلی هم راحترن. حقیقتش من هیچ وقت به موسیقی به عنوان یه شغل نگاه نکردم ُ و نمیکنم.
    هر وقت میرم توی اتاقم و شروع به کار روی یه آهنگ می کنم اصلا متوجه گذر زمان نمیشم چون با عشق و علاقه ای که از بچگی به موسیقی داشتم اون رو دنبال می کنم و مطمئنم خیلی از بچه های سایت هم همین حس رو دارن.
    شاید باورت نشه ولی من چندتا پیشنهاد خیلی خوب از بعضی از دوستام داشتم برای چندتا بیت آماده ای که قبلا درست کرده بودم، پول خیلی خوبی هم میتونستم ازشون در بیارم ولی هیچ وقت ته دلم راضی نشد که بفروشمشون چون با تمام وجودم روشون کار کرده بودم.
    الان بچه هایی که توی این سایت عضو هستن برو کاراشون رو دانلود کن و گوش بده، میدونم که لذت میبری ولی ببین چندتاشون واسه پول و درامد دارن آهنگسازی می کنن ؟؟؟

اینارو گفتم که بدونی موسیقی یه هنره و نباید فقط به دید یه شغل که بتونی ازش پول در بیاری نگاه کنی ولی اگر بتونی هر دوتا رو (هنر و درآمد) در کنار هم داشته باشی خیلی بهتره تا فقط درآمد.

11. weblagi

weblagi عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    از همه ی دوستان ممنون

دوستان گلم من یه سرمایه اندکی جمع کردم و به هر کاری که میخوام بزنم چند نفر مثل شماها منو سر دو راهی قرار میدن اگه شما جای من بودید چیکار میکردید من به پول نیاز دارم باور کنید من از تمام وجود آهنگو دوست دارم و سر همین با خانوادم دعوا شد چون اونا مخالف ساز خریدن منن منم خیلی دوست دارم آهنک بزنمو برای دل پری که دارم بخونم همه ی آدما پولو دوست دارن منم نه پول اضافی دارم نه وقت اضافی از صبح تا شب تو یه زیر زمین کار میکنم به هر دری میزنم که پولمو توش خرج کنم و بازدهی خوبی داشته باشه نیست !!!!!

دوستان اگه شما بجای من بودید چیکار میکردید من یه پول کمی با هزار زحمت جمع کردم میخئام بزنم تو هر کاری چند نفر مثل شماها من سر دو راهی قرار میدن من از صبح تا شب توو یه زیر زمینی کار میکنم و نیاز به پولم دارم من سازو دوست دارم اما خانوادم مخالفن شما اگه جای من بودبد چیکار میکردید ؟؟؟

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏13/7/10
  12. امین نورالهی

امین نورالهی مدیر تالار دانلود تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    آزاد
    امتیازات:
    +2,539 / 0 / -0
    دوست عزیز این مشکلی که شما دارین من و خیلی از بچه های سایت داریم، منم دقیقا مثل شما از صبح ساعت 8 تا ساعت 9 شب میرم در مغازه ی کوچیکی که همش 3در4 متر مربعه کار می کنم و تازه درامد بالایی هم ندارم و همشم خرج شهریه دانشگام میشه.
    تازه اتاق منم توی زیرزمین خونمونه به خاطر این که پدر و مادرم با سرو صدایی که من ایجاد می کنم مشکل دارن، حالا اگر اتاق منو از نزدیک ببینی گریت میگیره، شباهت به همه چیز میده غیر از اتاق، ولی کاری نمیشه کرد و باید ساخت و به خدا توکل کرد، مطمئن باش با کمی صبر و تلاش همه چیز درست میشه.

13. Core

Core عضو سایت

امتیازات:
    +52 / 0 / -0
    نرم افزار:
    logic
    من پیشنهاد می کنم با خانواده آشتی کن (اگه قهری) و اونهارو متقاعد کن که موسیقی هم یک هنر مثل بقیه ی هنرهاست. من هم واسه شروع این مشکل رو داشتم ولی خانواده رو متقاعد کردم و بالاخره صاحب یک پیانو شدم.
    اگه هم میخوایی پول دربیاری خب فعلا با آهنگسازی نمیتونی این کارو کنی. چون هنوز اول راهی و مونده تا حرفه ای شی. نمیخوام دلسردت کنم اما مثل بقیه ی بچه ها کار دومت رو موسیقی بذار و با کارای دیگه پول دربیار

14. Hamid Farahani

Hamid Farahani تنظیم کننده عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +170 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    خیلی زمان میبره آدم بخواد خودش بدون کلاس رفتن و خرج کردن موسیقیو یاد بگیره...الان فقط قیمت کلاس تنظیم آهنگ حرفه ای ساعتی 30 تومنه...
    من بهت پیشنهاد میکنم الان بچسبی به یه کار ...یه پولی جمع کنی یه استدیو خونگی متوسط با 2 تومن میتونی جمع کنی بعد یه سری کلاس بری که علم موسیقی هم داشته باشی...
    ولی اگه بخوای حرفه ای کار کنیو ازش پول در بیاری اول باید حسابی خرج کنیو خودتو تقویت کنی.
    موفق باشی

15. weblagi

weblagi عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    جواب

بازم دسته همگی درد نکنه من ماهی 250 تومن حقوق میگیرم و 50 تومن میدم به یه کلاسی که ربطی به آهنگ نداره یعنی اگه کل ماه نون خشک بخورم میشه 249 تومن من چون سیستمم به درد آهنگ سازی نمیخوره (نفتیه ) شما ها میگید واسه شروع به طور کلی چیا میخوام و اول چیا رو بخرم ؟؟؟؟؟ تو رو خدا دقت کنید

16. amir-roli

amir-roli عضو سایت

امتیازات:
    +64 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, soundforge
    هم خودم گفتم هم سایر دوستان.از موسیقی نمیتونی به این سرعتی که میخوای پول دراری دوست من.
    اما اگه علاقه داری به موسیقی و نمیخوای هزینه انچنانی بکنی فعلا یه سیستم بگیر و یه کارت صدا.
    سقفی که میخوای هزینه کنی رو بگو تا ریز مشخصات سیستم رو با قیمت حدودی بدم خدمتت.و سایر دوستان هم بتونن بهتر شما رو کمک کنن.

17. pointheadline

pointheadline عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    همين الان داشتم همه پست هارو ميخوندم . ديدم هههههي ...

ولي از نظر من با صداي خوب ميشه به جاهاي خوب رسيد. البته خلاقيت هم مهمه از نظر من كار خوانندگي خيلي در آمد بهتري داره البته نه خواننده اينترنتي خواننده ارشادي!!
    ياد بينيامين مي افتم كه از 16 سالگي شروع كرد به موسيقي و كتاب هاي موسيقي و توو دانشگاه آزاد رودهن پيش خودمون بود . از نظر من با صدا ميشه به جاهاي خوب رسيد . انقد خواننده داريم كه فقط پول دارن و ميان ميخونن اونم يكي دو آهنگ ميخونن ديگه بيخيال ميشن . از نظر من خوانندگي به صورت حرفه اي خيلي بهتره

18. inferno

inferno مدیر تالار / مترجم تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +447 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    بنده خدا رو دلسرد نکنیم، هرچند همه حرفای دوستان منطقیه

من دوست دارم چند تا راه کار بدم شاید موفق باشه.

اول اینکه فعلا به عنوان کار دوم روش حساب کن
    دوم باید توی یه چیزی نبوغ داشته باشی. یا صدات خوب باشه، یا آهنگسازیت، یا نوازندگیت، یا تنظیمت.

اگه صدات خوب باشه که مشخصه...
    اگه آهنگسازی و تنظیمت خوب باشه ، آدمای مختلف بهت وابسته می شن و این یعنی درآمد
    اگه نوازندگیت خوب باشه هم 2 حالت داره یا توی یه گروه می پذیرنت و یا واسه ی ضبط توی استودیوها می تونی درآمد داشته باشی.

ولی اگه می خوای خودت برا خودت کسی بشی، یه کار توپ می زنی با صدای خوب و آهنگ و تنظیم خوب و یه موزیک ویدئو زیبا، می دی تو پی ام سی پخش کنن. اونوقت باید ببینی کارت می گیره یا نه... معمولا می گیره...بعد مشتری میاد... نرخ فروشت رو از پایین شروع کن هرچند خیلی ارزون نده که کارت لوث بشه... بعدا گرونش کن...

امیدوارم موفق بشی

19. pointheadline

pointheadline عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    دوست خوبمون حرف خوبي زد نظر من هم همينه سعي كن يه كار رو خودت تنظيم كني و بسازي و رووش بخوني همچنين يه موزيك ويديو البته به نظرم يه همچين كاري كه كار اولت باشه بايد يه سه چهار ماهي كار بشه تا بشه استثنايي بعد هم كه توو pmc پخش بشه ديگه تمومه:d

20. weblagi

weblagi عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    خیلی ممنون دوستان گلم

اگه تاپیکا رو میخوندید متوجه میشدید من آماتورم اگه کسی بتونه کمکم کنه خیلی خوب میشه :
    1. یه نرم افزار قوی که هیچ مدله کم نیاره
    2. میکس
    3.مستر و تنظیم

یادتون نره می خوام حرفه ای شم اگه کتاب هست برم بخرم واسه آموزششون
    من آهنگو دوست دارم انگار باهام حرف میزنه هر چی میخوام برم سراغ کاره دیگه نمیشه

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. درآمد آهنگسازی

,
  2. درامد آهنگسازی

,
  3. درآمد یک آهنگساز

,
  4. درآمد آهنگسازی در ایران,
  5. اهنگسازی در امد دارد,
  6. با اهنگسازی کسب درامد