درک میکنم اما اجرا نه

شروع موضوع توسط POORYA PLAY OUT ‏20/12/09 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک درک میکنم اما اجرا نه تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. POORYA PLAY OUT

POORYA PLAY OUT Banned

امتیازات:
    +20 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, reason
    سلامو خسته نباشیدخیلی ها رو مثله خودم دیدم و به اجازه از اونها و به نمایندگی از اونها می خوام بگم که من در درک هارمونی اهنگ خیلی خوب هستم(تعریفی شد)اما در اجرا به مشکل بر می خورممثلا من با دهن خیلی خوب می تونم یه هارمونی رو برای لید یا هر چیزه دیگه ای بسازم ووقتی هم ضبت میکنم و گوش میدم میبینم که درسته اما فقط یه دوتا نت شاید از دستم در بر که زیاد درست نباشه امازمانی که همین نت ها رو که با دهن زدم می خوام ببرم تو اف ال و اجرا کنم میبینم که نمیتون اجراش کنم یعنی درکم از موسیقی خوبه اما اجرا کردنم زیاد نه نمی تونم اهنگی رو که با دهن زدم رو یک پیانو تو پیانو رو لش بچینم پس تا اینجا من منظورم رو رسوندم اما چرا نمیتونم نتهای اهنگ رو رویه کلاوی های پیانو یه هر چیزه دیگه ای پیدا کنم ولی با دهن خیلی راحت میتونم که نتها رو اجرا کنم حتی یک بیس روبا دهان در طول یک اهنگ اجرا کنم و درست هم در بیاداز اساتید کمک می خوام که من باید چی کار کنم که کاملا اون چیزی رو که با دهاتن زدم .و اجرا کنم رویه یه وی اس تی یا الت موسیقی یه هر چیزی دیگهتشکر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ررر >>>>

2. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    خوب البته هميشه ملودي هايي كه ادم با دهان ميزنه درست روي ساز ممكنه نشه پياده ش كرد.
    اونم به دليل اينه كه ممكنه اون نتي رو كه شما با دهان اجرا كرديد نت درستي نباشه و يا توي اون گامي كه كار ميكنيد جائي نداشته باشه مگه اينكه خيلي گوشتون قوي باشه و نتهايي رو كه با دهان اجرا ميكنيد دقيقا همون نت موسيقيتون باشه.
    تنها كار براي شما تقويت گوش هستش و تمرين و تمرين.
    ببينيد من ميام و يه موسيقي رو در ذهن ميسازم ولي ممكنه تا ساخته شدن اون و تبديل به يه كار موسيقي بارها و بارها اونو عوض كنم. تا هم به موسيقي بخوره و هم خوب از آب در بياد.

3. theone

theone عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    این موارد خیلی پیش میاد و واسه همه هم همین هست فکر می کنم !! مثلا من آهنگی رو تو ذهنم که می سازم چندین براربر از چیزی که پیاده می کنم بالاتره و این یکی از دلایلیه که تو ذات موسیقی الکترونیکی هست !! مثلا شما وقتی شما با دهنتون یه ملودی می زنید از پیچ بند استفاده می کنید یا انتهای نت رو ویبره میدین و همه این ها برای اینکه پیاده بشن روی مثلا یه پلاگین الکترونیکی باید وقت و حوصله بسیار بالایی براش گذاشت که همین یه مقدار حس رو کم می کنه و بین اجرای زنده و الکترونیک تفاوت می بینید !! ولی اگه تسلط و پلاگین های مناسبی داشته باشین خیلی میشه به احساس توی ذهنتون نزدیک شد !

البته نرم افزارهایی هستن که صدا رو به نت ها میدی تبدیل میکنن اونها رو هم چک کنید شاید کمکی بکنه بهتون !!

4. Porya

Porya عضو سایت Gold User

امتیازات:
    +276 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    با اجازه اساتید
    ضمن اینکه کلاس سلفژ خیلی میتونه تو این کار واستون مفید باشه ، زدن ساز هم خیلی به شما کمک میکنه
    بنده هم به این مشکلات بر خوردم ولی از وقتیکه ساز میزنم و تمرینات پیانو انجام میدم شاید تو کمتر از پنج دقیقه اهنگی که تو ذهنم هست رو پیاده میکنم

5. POORYA PLAY OUT

POORYA PLAY OUT Banned

امتیازات:
    +20 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, reason
    theone کاملا حرفه دلم رو زدید همینو می خواستم بگم اون رلحتی و اون انعطاف پذیری که دهان دارد
    هیچ چیزی دیگر نه ندارد مثلا همون بحث پیچ بند که کار سختیم نیست پیچ کردن یک ساز مثلا
    تو گیتار برقی اون نتهای اخر که کشیده میشه بعضی وقتها پیچش کاملا به سمت بم میبرن
    که خیلی هم جالب در میاد اما بحث فقط پیچ نیست خدایش وقتی که با دهن یه اهنگ میسازم پیچ بند
    و ویبره و انواع و اقسام افکت و.. میحواد تا مثله خودش در بیاد اگه در بیاد همونطور که گفتی

اگه فقط کمی دقت دارند باشه میشه یه نرم افزار معرفی کنید (پلاگین و ....

6. theone

theone عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ویو تیون !! فایل ضبط شده رو اسکن میکنه ضمن اینکه گامتون رو هم مشخص کردین بعد یه گزینه داره نوشته export midi !! البته نرم افزارهای دیگه ای هم هستن ولی شرکت ویو شرکت معتبریه

7. djjjjjj

djjjjjj عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    Celemony Melodyne Studio هم خوبه واسه تبدیل به میدی
    البته یه کوچولو باید خودتم تغییر ایجاد کنی ولی بیشتر مواقع واسه من کامل و بدون نقص هست تو تبدیل وکال به نت

دهنتو نزدیک میک بگیر و به صورت اروم و کامل بخون و ضبط کن بعد بده تو این نرم افزار

اینم لینک دانلود واسه اونایی که ندارن :

http://rapidshare.com/files/188925081/Celemony_Melodyne_Studio_Edition_v3.2.2.2.rar

8. POORYA PLAY OUT

POORYA PLAY OUT Banned

امتیازات:
    +20 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, reason
    خیلی حجمش بالاست نمیتونی کامپرسش کنی یا زیپش بزار

9. djjjjjj

djjjjjj عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    این خو.دش نهایت کامپرس شدشه !
    دقت کنی با پسونده rar هست که خیلی بهتر از zip فشردش میکنه و حجم پایین میاره

واسه باز کردن فایلهای rar از winrar استفاده کن

10. Core

Core عضو سایت

امتیازات:
    +52 / 0 / -0
    نرم افزار:
    logic
    این رو هم من اضافه کنم. اصولاً اکثر هنرمندا وقتی که یه اثری تو ذهنشون ایجاد میشه، شامل کل عناصر سازنده ی اونه. یعنی یک قطعه با تمام جزییاتش. هارمونی، ریتم، ملودی و حتی افکت هایی که روی سازها قرار میگیره. شاید یک نقاش اون چیزی رو که از روی ذهنش میکشه یک منظره ای باشه که توی یک لحظه با تمام جزییاتش جلوی چشماش ظاهر شده.
    البته یه مسئله ای هست و اون هم اینه: باید تبحری بدست بیاد که اون لحظه ای که هنرمند اثر توی ذهنش نقش میگیره رو بتونه با تمام جزئیاتش توی ذهن ذخیره کنه.

11. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +281 / 1 / -2
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    با سلام...
    به نظر من یادگیری دقیق و درک علم سلفژ و ارتقا، قدرت شنیداری (گوش) میتونه بسیار موثر باشه.
    همینطور یادگیری یک ساز ریتمیک که لازمه ی حرفه ای شدن یک سازنده ی موسیقی هست.
    بعنوان مثال زدن یک ملودی با دهان شبیه به کار خواننده هست - ببینید خواننده هم باید یک ملودی کلام رو دقیقاً روی موزیک اجرا کنه ؛ باید در گام موزیک ، روی نت مربوطه و به همراه ریتم بخونه تا کارش درست در بیاد و در غیر اینصورت فالش میخونه.
    اون عاملی که از این فالش خونی جلوگیری میکنه یادگیری صحیح علوم مربوطه به همراه تمرین مکرر هست...
    حالا اگر شما بخواین یک ملودی رو بصورت سولو با دهان اجرا کنید ، باید دقیقاً شبیه یک خواننده مباحث رو یاد بگیرید.
    حالا اگه احیاناً قسمتی از اجراتون روی نت مربوطه نبود اشکالی نداره و میتونید بصورت دستی اون رو بسازید.
    خیلی اوقات میشه که یک ملودی در ذهن ما میگذره ، لحظه ای که نه به ساز و ابزار ضبط دسترسی نداریم - بهترین کار اینه که اون رو با دهان تکرار کنیم - خود بنده بارها با این موضوع برخوردمو اون ملودی رو با موبایل ضبط کردم و بعداً سر فرصت روی ساز پیادشون کردم.
    گاهی اوقات ملودی های زیبایی از ذهن عبور میکنه و اگر ثبت نشن ممکنه از یاد برن و هرگز هم تکرار نشن...
    اما به نظر بنده باید اونقدر خودمون رو از لحاظ تئوری و نوازندگی ارتقاء بدیم که بتونیم به سرعت ملودی ذهنمون رو روی ساز پیاده کنیم.
    اما در نهایت با این مخالفم که یک ملودی رو با دهان بزنیم و ویوش رو تبدیل به میدی کنیم و اون رو وارد پیانو رول کنیم و خروجی میدی ترک رو ویولن قرار بدیم تا اون نتی که با دهان زدیم اجرا کنه !!!
    این خیلی خوبه که شما بتونید یک ملودی رو دقیقاً با دهان اجرا کنید و نیازمند علم و تجربه ی بالاست - در اصل باید نت ها رو از لحاظ صوت درک کنید.
    اما ؛ آیا احساس قطعه ای که دهان مینوازه با اون چیزی که ساز با تکنیک نوازندگی میزنه یکی هست ؟
    دیدمون باید به موسیقی حرفه ای تر بشه.
    من میگم بهترین راه یادگیری حرفه ای سلفژ و ساز هست - تا اونجا که بتونیم ملودی ذهنمون رو به زبون ساز در بیاریم.
    با تشکر...

12. M.Minoo

M.Minoo مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +924 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    دوست گرامی ملوداین برنامه کامل و خوبی برای اینکار ولی برنامه های کم حجم تری هم برای اینکار هست چون کار اصلی ملوداین چیز دیگریست
    شما خودتم میدونی تمام نرم افزار های تبدیل صدا به نت مثل همون برنامه ادیسون flکار میکنن که اون چیزی که مد نظر شماست بهتون نمیده برادر گرامی مجموعه حنجره انسان کامملترین تجهیزاتو داره که تمای افکتها و برنامه ها و سخت افزار ها هم نمی تونن بهش برسندشما 1100سال دیگه اگه زنده بودی!!! میبینی که صدای انسان قابل بازسازی کامل نخواهد بود.و ضمنا بقول خودت مهمترین مسئله توی صدای فرد همون خصلت پیچ بندینگه که خیلی روان و ماهرانه اجرا میشهاما در سازها شما نمیتونی اونو کامل شبیه سازی کنی

13. inferno

inferno مدیر تالار / مترجم تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +447 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    هميشه موبايل دم دستت باشه
    هر وقت هرچي به ذهنت ميرسه سريع ضبط كن... بعد راحت تر مي توني تو برنامه پياده ا ش كني

14. hasan farbod

hasan farbod

امتیازات:
    +26 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    اقا میتونی یه کاری کنی>>نت رو با دهن میزنی و میگردی رو کلیدا تا اونی که شبیهشه رو پیدا کنی بعد میری نت بعدی...من که همیشه همین کارو میکنم :smile (61):
    فقط یکم حوصله میخواد :smile (73):

15. PEYMAN OMIDI

PEYMAN OMIDI عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    رمز موفقیت در موسیقی = علم + تمرین و پشتکار.
    شما می فرمایید علمش رو دارید پس سعی کنید با تمرین بیشتر با محیط daw خودتون انس بگیرید تا بتونید به راحتی نت ها رو حتی با موس بنویسید.

16. nascent

nascent عضو سایت

امتیازات:
    +354 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    این کار اولاش سخته و به مرور زمان راحت تر میشه.
    لازمه اش هم تمرین هست.
    من یک برنامه خوب میشناسم برای تمرین بیشتر برای تشخیص و تفکیک نتها و آکوردهای مختلف از هم.
    ear master school به نظرم خیلی میتونه کمک بکنه. با تمرینها و بازیهایی که داره .
    اگر برنامه band in a box رو داشته باشید ، این برنامه هم داخلش هست.
    به مرور زمان که با شنیدن یک نت ، متوجه بشیم که کدوم نت بوده ، با خوندن و گفتن یک نت هم میتونیم بفهمیم که کدوم نت هست و روی ساز پیاده اش کنیم. و بعدا افکتهای لازم رو بهش بدیم.

17. ali nasirnezhad

ali nasirnezhad عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    به نظر من بهترین راه شرکت تو کلاس بیانو

18. amir-roli

amir-roli عضو سایت

امتیازات:
    +64 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, soundforge
    با خود ادیسون اف ال هم میشه این کارو انجام داد!

19. POORYA PLAY OUT

POORYA PLAY OUT Banned

امتیازات:
    +20 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, reason
    امیر جان میدونم این هم مثله بقیه هستش

20. hasan farbod

hasan farbod

امتیازات:
    +26 / 0 / -0
    نرم افزار: