درون مایه‌ها

  • شروع کننده موضوع jigsaw
  • تاریخ شروع

jigsaw

هنرمند
28/7/09
287
133
0
37
SYNAESTHESIA
در هوی متال نیز مانند دیگر سبک‌های پرطرفدار موسیقی، تصاویر بخشی از موسیقی را تشکیل می‌دهد. گرچه جلد آلبوم و نمایش‌های صحنه‌ای هیچ‌گاه از خود موسیقی اهمیتی بیشتر نیافتند اما به اندازه خود موسیقی ابزاری برای نشان دادن محتوا شدند.
بسیاری از هنرمندان از طریق هوی متال با هم همکاری می‌کنند تا مجموعه‌ای از تجربه‌های‌شان را در هر قطعه ارائه کنند و از این طریق تجربیات متنوع‌تری برای شنوندگان ایجاد کنند. در این رابطه هوی متال از دیگر انواع هنر که تنها یک روش برای ابراز خود داشتند از تنوع بیشتری برخوردار است.
در حالیکه بایک تابلوی نقاشی از طریق تصویر ارتباط برقرار می‌شود یا یک سمفونی از طریق شنیداری درک می‌شود، ایماژ هوی متال و درون مایه عمومی که تمامی موسیقی آن‌ها را شامل می‌شود علاوه بر صدای موسیقی از طریق تصاویر روی آلبوم، اجرای صحنه، اشعار، لباس و آرایش گروه‌ها ابراز می‌شود.
مورخان موسیقی راک معتقدند تأثیر موسیقی پاپ غربی هویت فرار از واقعیت را از طریق اشعار عجیب و خیالی به موسیقی هوی متال داده است. در همین حال موسیقی بلوز سیاهان آمریکا با تمرکز بر خسران، افسردگی و تنهایی، واقعیت برهنه هوی متال را به آن می‌دهد.اگر مولفه‌های فضا و درون‌مایه هوی متال عموماً واقعیت متأثر از بلوز است، مولفه تصویری آن عموماً تحت تأثیر خیالپردازی موسیقی پاپ است.
درون مایه‌های تاریکی، پلیدی، قدرت و الهام مولفه‌های زبانی خطاب قراردادن مشکلات زندگی هستند. هوی متال در واکنش به «صلح و عشق» فرهنگ هیپی در دهه 1960، به عنوان یک ضد فرهنگ، نشان داد که تاریکی جای نور را می‌گیرد و واقعیت برهنه جایگزین پایان خوش پاپ شده و همه چیز پایان خوشی نخواهد داشت.
در حالیکه برخی از طرفداران معتقدند که ابزار تاریکی پیام هوی متال نیست، منتقدان هوی متال این نوع موسیقی را متهم به ستایش جنبه‌های منفی واقعیت کرده‌اند.درون مایه‌های هوی متال عموماً عمیق تر از درون مایه‌های ساده‌انگارانه پاپ دهه‌های 1950، 1960و 1970 است؛ که توجه آن معطوف به جنگ، نابودی اتمی، مسائل زیست محیطی، و تبلیغات سیاسی یا مذهبی بود.
«خوک‌های جنگی» اثر بلک سبت، «قاتل بزرگان» اثر آزی آزبورن، و عدالت برای همه‌ی متالیکا، «دو دقیقه به نیمه‌شب» اثر آیرن میدن و بسیار از آوازهای سیستم آو ا داون نمونه‌هایی از بحث «وضعیت امور» هستند.
گاهی اوقات تفسیر بیش از حد ساده می‌شود چرا که واژگان شعری متال در اصل به دوگانگی تاریکی در برابر روشنایی، امید در برابر نومیدی یا خوب در برابر بد می‌پردازد و جایی برای سایه‌های پیچیده خاکستری باقی نمی‌گذارد.
 
آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران:

taba

Banned
10/3/11
250
323
0
مشهد(sin-City)
هوی متال برای موسیقی دوره جدید لازمه و اوضاع دنیا رو به خوبی بیان می کنه .. همونطور که توی یه دوره ای نوازنده های گیتار کلاسیک یا نوازنده هایی مثل ویوالدی دوره ای داشتن و همینطور سبکایی مثل فالک و .... . اونچیزی که توی عصر ما اتفاق افتاده اینه که دیگه مثل 100 سال پیش نیست که یک روستایی حتی رئیس جمهور کشورش رو یک بار هم ندیده باشه. سطح سواد و توقع مردم از حکومت ها بالا رفته و این اعتراض رو ایجاد می کنه .دیگه روستایی ها حقشون رو می خوان . حاضر نمی شن پول کم بگیرن و کار زیاد بکنن.مردم توی شهر که جای خود دارن. همه اینا باعث شد که از زمان انقلاب علمی و صنعتی مردم توی امور کشور ها شون دخالت کنن و نظر بدن . و اگه جایی رو دیدند که به ضرر مردم شده ، اعتراض کردن و حتی اگه خفقان بوده زیر لب قرقر کردن و از هر جایی برای اعتراض استفاده کردن. خب مسلما با صدای زیبای ویولون نمی شه به کسی اعتراض کرد. و چه چیزی بهتر از گیتار الکتریک و هوی متال .جنگ ویتنام بهترین گزینه برای اعتراض بود و باعث شد که هوی متال ریشه قدرتمندی بگیره.
اما همیشه اعتراض به اوضاع کشور داری مطرح نبوده. از زمان قرون وسطی اعتراض به کشیشان و مسیحیت مثل یک عقده گلوی انسان های مظلوم رو می گرفته. کسایی مثل گالیله که واقعیت رو دیدند و به خاطر کلیسا و نسوختن در آتیش ، دروغ ساختگی گفتن.
اینکه بگیم هوی متال به عنوان یک سبک موسیقی اصلا خوب نیست به نظر من اشتباهه و همینطور اگه بگیم هوی متال باعث ترویج خیلی از رفتار های زشت و غیر انسانی نشده هم اشتباهه.
کم نیستن گروه هایی که فقط در حال ترویج بدی و شر هستند (به بهانه اینکه بدی وجود داره و ما می خوایم به مردم نشون بدیم که بدی وجود داره ). یکی از راه هایی که باعث می شه قبح و بدی یک عمل از بین بره اینه که مدام اون رو توی گوش مردم بخونی.
همینطور که کشیشها توی دوره خودشون راه پول در آوردن از دین و عقیده مردم رو فهمیده بودند و بنگاه دین راه انداخته بودند ، توی دوره ما دقیقا همون آدما ، دارن از راه ترویج بی دینی و به قول ظاهر بین ها رفتار شیطانی پول در می آرن.
واقعا بهترین راه پول در آوردن از مردم ، همون راه اعتقادات اوناست .
کسی که زمانی روی طبل کلیسا می کوبید و شیپور پاپ رو می زد الان داره روی درامز گروه و سیمای گیتار ضربه می زنه. مهم هم اینه که مخاطبا توجهی به این قضیه نمی کنن.
 
1/7/12
22
11
0
زمین
جنگ , فقر , فساد , پول پرستی ,سیستم غلط اموزشی , و کلا هر چیزی رو که به اعتقاد شاعر یا خواننده درست نیست و باید بر طرف بشه . هرچیزی رو که جامعه به عنوان یه اصل قبول داره در حالی که به دور از انسانیته
متال یعنی طغیانی علیه نا پاکی ها
متال یعنی سرکوب بردگی و برده بودن یعنی ین که هیچ وقت نباید سرت رو به خاطر نون جلوی کسی خم کنی
متال یعنی پایبندی به اصول برادری و برابری
متال فقط موسیقی نیست متال راهیه به سوی اینکه جهان اطراف خودتتون رو اصلاح کنین و با تعصب و فریاد خدا و دلیل اصلی خلقت رو به یاد مردم بندازید
متال راهیه برای مبارزه با شیاطین درون
اگه بخوام راست و حسینی بگم متال همون امر به معروف و نهی از منکره