درد من کاری از مسعود احمدی

شروع موضوع توسط Masoud-A ‏17/6/10 در انجمن Trance

تاپیک درد من کاری از مسعود احمدی تالار Trance در persian-music.org.

1. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +280 / 1 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    با سلام خدمت تمام دوستان و اساتید محترم !

پروژه ای رو که براتون قرار دادم کاری هست به اسم درد من که برای یکی از دوستانم انجام دادم - تمام کارهای این موزیک ازجمله ، ترانه ، آهنگ و ملودی ، تنظیم و مسترینگ از خودمه.ضمناً این آهنگ رو در قسمت پروژه های تمرینی گذاشتم به دو دلیل ، یکی اینکه این آهنگ ورژن بدون وکال کار هست و دوم اینکه هنوز یکسری ریزه کاری با موزیک دارم...

ضمناً چون اینکار یک صاحب اثر داره من با کسب اجازه از ایشون موزیک رو با کیفیت WMA 64 گذاشتم که امیدوارم بنده رو بابت این جسارت مورد بخشش قرار بدین و صرفاً بخاطر رعایت حقوق خواننده اینکار رو کردم و امیدوارم توهینی به دوستان و کاربران سایت نشه و خوشحالم که همه ی بروبچه های سایت از همکاران هستند و این مباحث رو درک می کنند.

هدفم از گذاشتن این پروژه این هستش که لطف کنید و روند کلی کار رو مورد بحث قرار بدین و در مورد پیکره ی کار نظر بدین ، البته به خاطر کیفیت کار نمیشه به درستی روی میکس و مستر نظر داد که به زودی ورژن باکلام کار رو روی سایت میزارم تا به خوبی بشه بحث کرد و ضمناً این میکس و مستر کاملاً آزمایشی هست و مسترینگ نهایی با حظور وکال اصلی خواننده صورت میگیره.

نکته ی بعدی اینکه احتمالاً اولین ملودی کار حذف بشه و یک پارت گیتار الکتریک برای جایگزینی اون ساختم که احتمالاً تغییر خواهد کرد و ملودی اورتور این کار رو از یکی از دوستان توی یه فروم دیگه گرفتم و به نظرم جالب اومد و اونرو توی کار استفاده کردم که فکر کنم اون دوست عزیز توی این سایت هم حظور دارند.
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    اطلاعات پروژه :
    DAW : FL STUDIO 9 - NUENDO 3.2

VSTi : NEXUS - SYTRUS - STYLUS - Z3Ta -ALBINO - VANGUARD - BLUE -THE GRAND2 - Virtual Guitar Acoustic & ELEC - PHILHARMONIK - TRILOGY - ATMOSPHERE .

VST : Nomad Pack - FL STUDIO FXs .

Mastering : IZOTOP .

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Genre : Trance
    Duration : 4:22
    Size : 2 MB
    " جهت دانلود کلیک کنید "

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  2. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +280 / 1 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    دوستان عزیز کسی روی کار نظری نداره ؟

3. Porya

Porya عضو سایت Gold User

امتیازات:
    +276 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سلام مسعود جان

موزیکتونو گوش کردم . آهنگ سازی و تنظیم که خیلی خوب بود . تبریک میگم .
    فقط به نظرم بیس یه کم زیادی رو کل کار تاثیر گذاشته ! یه جوری که یه کم کار رو گنگ کرده و انگار ریورب داره . البته شاید چون کیفیت پایین گذاشتی اینجوری شده .

موفق باشی

4. mpmsoft

mpmsoft عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +27 / 0 / -1
    نرم افزار:
    logic, reason
    کار خوبی بود در کل نظر کلی می دم
    خلاقیتی در کار وجود نداشت و فضای کار بسیار تکراری و ساده بوده

5. musicsadaf

musicsadaf عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +23 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason
    سلام دوست من... کار موزیکتون که بدون کلام قرار دادید زیباست ولی چون کیفیت پایینه سخت میشه نظر داد... اگه بتونید کیفیت خوب بزارید می تونم نظر مو خدمتتون بگم. موفق باشی

6. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +280 / 1 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    سلام پوریا جان !
    ممنون که وقت گذاشتی و کارو گوش دادی.
    از نظر خوبت هم تشکر میکنم.
    نظر لطفته که به کار من میگی خوب.
    راجع به بیس یه نکته هست - اول اینکه احتمالاً بخاطر کیفیت پایین کار یه شکلی شده که خب طبیعی هم هست اما درکل باهات موافقم و بیس کار یکم زیاده و یه حالت برتری نسبت به بقیه ی اجزای موزیک داره ، ممنون از یاداوریت و حتماً این نکته رو در کار نهایی به کار میبندم و به زودی ورژن نهایی رو روی سایت میزارم.
    با تشکر از شما !

7. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +280 / 1 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    سلام عزیزم.
    مرسی از نظرت.
    لطف داری...
    حق با شماست ، ایشالا به زودی با کلام و با کیفیت مناسب قرار میدم و از نظرات سازنده ی شما بهره مند میشم !
    موفق باشید.

8. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +280 / 1 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    سلام به mpmsoft عزیز.
    مرسی از اینکه وقت گذاشتی و کار رو گوش دادی.
    از نظرت هم ممنونم.
    راستش راجع به خلاقیت گفتی و دل پر خون مارو داغ دار کردی !
    داستان اینه که وقتی آدم با خواننده ی حرفه ای کار میکنه تا حدی قابل تحمله چون حرفه ای ها نظرات تنظیم کننده رو به نظر خودشون ترجیح میدن که متاسفانه تعداد این خواننده ها بسیار کمه ! اما خواننده های ضعیف و تازه کار و یا مغرور میان و اصلاً نظر بنده رو ملاک قرار نمیدن ، انگار نه انگار که من سازنده ی کارم و صلاح پروژه رو بهتر میدونم.معمولاً با چنین افرادی کار نمی کنم و این مورد استثنا بود چون خواننده تا حدی آشنای نزدیک بود و مجبور شدم - اما در زمینه ی کار اخلاقشون اصلاً خوب نیست - باور کنید که من یک ملودی به ایشون دادم و سه تا تنظیم روش انجام دادم - اول هاوس ، بعد هم با کمی تغییر در ملودی کار رو در فاز آروم تنظیم کردم و باز با کمی تغییر این ورژنی که اینجا قرار دادم رو ساختم و بالاخره خواننده ی محترم قبول کردند.میگن بازار این رو جواب میده ولی من شخصاً از کار زیاد راضی نیستم اما به هرحال سعی میکنم که خوب بشه.
    راستش موافقم که خلاقیت نداره اما باور کنید اگه کوچکترین تکنیکی به کار میبردم خواننده نمیفهمید که دارم کار رو به روز میکنم و میگفت اینا جنگولک بازیه و خلاصه ما هم این رو ساختیم تا باهاش حال کنه ولی به شما پیشنهاد میدم که اگر در بدترین وضع مالی هم بودین کاری رو که خوانندش گوش به حرفتون نده قبول نکنید - اصلاً این یک موضل شده واسه موسیقی ما - خواننده های بدون علم موسیقی میان و بیخود نظر میدن و به حرفای تنظیم کننده و سازنده ی کار هم اهمیتیس نمیدن - خب این یکی از دلایل ضعف و عقب موندگی موسیقی هست.
    موفق باشید

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  9. hossien2005

hossien2005 عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    مسعود جان!!كارت فوق العاده بود.فقط اي كاش با كيفيت 256 رو بذاري واسه دانلود

10. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +280 / 1 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    سلام حسین جان !
    ممنون از وقتی که گذاشتی و کار رو دانلود کردی.
    و همینطور ممنون از نظرت - البته فکر نمیکنم فوق العاده باشه ها ، این نظر لطف شما به بنده هست.
    اگر توضیحات بنده رو خونده باشی حتماً متوجه شدی که اینکار سفارش یک خوانندس و برای رعایت حقوق ایشون و با توجه به اینکه احتمالاً کار توی آلبوم مجازش قرار بگیره ، نمیتونم با کیفیت بالا قرار بدم و از این بابت واقعاً شرمندم.امیدوارم که ببخشی و متوجه شرایط کاریم باشی !
    اما قول میدم به زودی کار رو با وکال خواننده ، با کیفیت مناسب و مستر نهایی قرار بدم و از نظرات خوبتون بهره مند شم.
    درپناه حق

11. Behrouz Paygan

Behrouz Paygan Gold User

امتیازات:
    +1,065 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    مسعود خان عزیز کارتو گوش دادم و بابت استعدادت بهت تبریک میگم امیدوارم همینطور رو به صعود باشی فقط چند تا نکته به نظرم رسید که با اجازت میگم
    1: توی اینترو آکوردها کمه و نیاز به آکورد گذاریه بیشتری داری ملودی میطلبه ، گوش میشنوه اما آکوردی وجود نداره
    2: با تناسب سبک بهتره از کوردهای 3 صداییه ساده استفاده نکنی تا هارمونی و لحنی که تو موزیک شنیده میشه به سبک نزدیک تر باشه من بهت پیشنهاد میدم یه کم کورد هارو مدال کنی
    3: برای پیانو پیشنهاد میدم توی پیانو های Total Piano از Nexus دنبالش بگردی بهتر از گرند برای اینکار جواب میده
    4: توی دقیقه ی 1:08 پیانو شروع میکنه به آرپژ زدن نظر شخصی من اینه که زیبا نیست و میتونه نباشه یا چیزه دیگه ای باشه
    5: روی کوردهای قسمت اورتور یه تجدید نظر بکن بعضی هاش به نظرم اشتباست از 1:50
    6: Break موزیکت رو توی 2:59 دوست دارم
    7: توی درام لاینت به نظر من بهتره روی ضرب 2 و 4 اسنیر هم بزاری ریتم یکنواخته لااقل بعضی جاهاش
    8: فکر میکنم برای اندینگ هم هنوز فکری نکردی....
    9: وصل هات خوبه یعنی قسمت های مختلف بدونه اینکه شنونده رو اذیت کنه عوض میشه
    10 : فضا سازیت رو هم دوست دارم

موفق باشی

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  12. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +280 / 1 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    با سلام و عرض ادب !
    استاد پایگان واقعاً از توضیحاتتون بهره بردم و همین الان تک تک مواردی که زحمت کشیدین و ذکر کردین رو در موزیک برسی کردم و مسلماً همونطوره که شما میگید و واقعاً ازتون ممنونم که تا این حد دقیق کارم رو شنیدید و نظر بسیار زیبایی دادین و این برای من باعث افتخاره.من تمام مواردی که فرمودین رو اعمال میکنم و به نظرم اگر اونطور که شما میگید بشه ، خیلی خیلی بهتر میشه.

من دقیقاً منظورم از گذاشتن این موزیک این بود که تمام زیر و بم کارتوسط دوستان برسی بشه که همونطور هم شد - از تمام عزیزانی که صمیمانه همراه هستند ، کار رو گوش دادند و نظرات ارزنده دادن بسیار ممنونم.

امیدوارم که تکت تک کاربرای گل سایت ، مدیرا و استاد پایگان گل موفق و شاد باشند...

13. Rasoul_khoshnevis

Rasoul_khoshnevis عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    مسعود عزیز، آهنگ خوبه اما مشکلش تکراری بودن ریتم آهنگ از آکورد های جدید تری بین آهنگ حالا توی کورس یا اینترو استفاده میکردی خیلی بهتر میشد از پد ها و Fx های قشنگی استفاده کردی من نمیدونم که این کار تموم شده یا هنوز ادامه داره؟ اگه کل آهنگت همینه که آخر آهنگت رو میتونستی هم بهتر تموم کنی!
    خیلی ساده تموم میشه اما اینترو کارت خوب بود و همینطور پاساژ های آهنگت.

اگه با کیفیتش رو هم بذاری که بتونیم بهتر نظر بدیم . در کل خوب بود ملودی ریتمت هم قشنگه.کارت قابل قبوله تبریک.

14. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +280 / 1 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    سلام به دوست گل خودم !
    راستش اینکار هنوز تموم نشده و خیلی کار داره.برای پایان کار هیچ فکری نکردم و میخوام کار رو خوب تموم کنم !
    هدفم از قراردادن موزیک این بود که دوستان نظر بدن و من این نظرات رو در موزیک اعمال کنم و خداروشکر نتیجه ی خوبی از همفکری دوستان گرفتم.
    همونطور که عرض کردم اینکار یک موزیک باکلام هست که به زودی ورژن نهایی رو با کیفیت مناسب قرار خواهم داد.

15. amir-roli

amir-roli عضو سایت

امتیازات:
    +64 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, soundforge
    دوست من كارتو گوش كردم.خوت كار كردي تقريبا
    در ملودي كه در زمان 1:50 گذاشتي يه تجديد نظر كني خوبه.
    يه موضوع ديگه هم كه دوستانم اشاره كردن ريتم كارت خيلي يكدست هستش يعني از وسط اهنگ ديگه ادم خسته ميشه.تو ورس اول hi hat رو از ريتم حذف كن.يا كلپ بذار رو ريتم.
    وكالي كه روي ريتم خونده ميشه حسي هستش؟ملودي وسط كار بنظرم غمگين نيماد.

16. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +280 / 1 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    امیر جان از نظرت ممنونم !
    بله این صحبتهایی که دوستان کردن رو در کار اعمال کردم و زیباتر شد.
    واقعاً اگر همفکری عزیزان نبود نمیتونستم کار رو تغییرات خاصی درش بدم که نظرات شما ذهن بنده رو باز تر کرد.
    ملودی کار شبیه موزیکای غربی هست و زیاد غم نداره اما متن شعر کمی غمگین هست !

17. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +319 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    آفرین مسعود جان . واقعا نسبت به کارای قبلت خیلی خوب بود . کارتو خوب گوش دادم . البته یه کم لول ها نسبت به همدیگه برتری داشتن که مربوط میشه به مستر که بحثش جداست . دیگه عرض کنم که باقی نظراتمم که آقای پایگان فرمودند . ادامه بدی حتما موفقیت چشم گیری در انتظارت خواهد بود دوست گل من :smile (31)::smile (20):

بارگذاری...