درخواست یک کتاب ساده برای هارمونی کلاسیک !!

9/2/16
159
30
18
23
سلام به دوستان . من میخوام فقط یه مقداتی از هامونی کلاسیک بدونم و بعدش برم سمت هارمونی جز . نمیخوام خیلی با جزعیات یاد بگیرم . در حد مبتدی
لطفا یه کتاب خوب معرفی کنین که خوب توضیح داده باشه و خیلی حجیم نباشه
ممنون

23/3/13
110
52
28
25
رشت
اهنگسازی به شیوه کلاسیک - علیرضا مشایخی
همه تمرین هاش رو حل کنید حالا هرکتابی که میخرید

9/2/16
159
30
18
23
اهنگ سازی ؟ منظور چیه ؟ اکورد ها و مد های کلاسیکو که نمیخواد یاد بده ؟
هارمونی فقط پییوند اکورده ؟ تا حدودی خوندم تو کتاب پرویز منصوری ولی رو پیانو فقط قابل هضمه. گیتار نه کلید فا داره و نه تریاد هاش مثل پیانوست. 5 تا 6 نت زده میشه (میدونم تکراریه ) که ترتیب نت هاشم مشخص نیست میشه در این مورد کمی راهنمایی کنین ؟

23/3/13
110
52
28
25
رشت
اهنگ سازی ؟ منظور چیه ؟ اکورد ها و مد های کلاسیکو که نمیخواد یاد بده ؟
هارمونی فقط پییوند اکورده ؟ تا حدودی خوندم تو کتاب پرویز منصوری ولی رو پیانو فقط قابل هضمه. گیتار نه کلید فا داره و نه تریاد هاش مثل پیانوست. 5 تا 6 نت زده میشه (میدونم تکراریه ) که ترتیب نت هاشم مشخص نیست میشه در این مورد کمی راهنمایی کنین ؟
نه کتاب هارمونی هست
اما اگه کتاب مفصل تری میخواید والتربیستون خوبه - درضمن میتونید برید کلاس یه سال و بدون کتاب با استاد یاد بگیرید چیزهای مهم هارمونی رو
برای اینکه هارمونی رو عملی کار کنید اگه کیبورد یا بیانو ندارید میتونید تو نرم افزار ها بنویسید اکورد هارو و گوش بدید

9/2/16
159
30
18
23
نه کتاب هارمونی هست
اما اگه کتاب مفصل تری میخواید والتربیستون خوبه - درضمن میتونید برید کلاس یه سال و بدون کتاب با استاد یاد بگیرید چیزهای مهم هارمونی رو
برای اینکه هارمونی رو عملی کار کنید اگه کیبورد یا بیانو ندارید میتونید تو نرم افزار ها بنویسید اکورد هارو و گوش بدید
برای راه اندازی به نظرتون چند جلسه برم کلاس خوبه ؟ من تاحالا همه چی رو خود اموز یاد گرفتم و خوب پیش رفتم . میخوام کمی یاد بده که بعد خودم ادامه بدم . چند جلسه برم به نظرتون ؟
اتفاقا به فکر نرم افزار افتادم . تو اف ال کمی سخته . نرم افزار ساده و با صدای خوب (نه مثل گیتار پرو ) میشناسین که روی کلید فا (باس ) و سل بشه موسیقی نوشت ؟ مثل گیتار پرو باشه ولی کلید فا هم داشته باشه
ممنون

23/3/13
110
52
28
25
رشت
بهترین نرم افزاربرای نت نویسی سیبلیوس هست ب نظرم اما اگه نمیتونید بانک صداش رو تهیه کنید که 30 40 گیگ هست فیناله رو بگیرید
اول شما کتاب تئوری موسیقی رو بگیرید و همه تمرین هاش رو حال کنید مثل کتاب برویز منصوری
که رفتید کلاس هارمونی اینارو حتما باید مسلط باشید وگرنه کلاس خیلی طول میکشه
بستگی به استاد داره قدیم میخواستن هارمونی یاد بدن 5 سال طول میدادن الان یه ساله سر و تهشو هم میارن و بقیش رو باید خودتون تمرین کنید
چند جلسه برید کلاس بعد خودتون دستون میاد که چند جلسه برید اوایل باید صبور باشید

9/2/16
159
30
18
23
کتاب منصوریو خوندم البته تمریناشو حل نکردم بخش هارمونیشو خواستم حل کنم جواب نداره :(
1 سال کلاس خیلی زیاده که یعنی 48 جلسه !!!!

arsalanbeladi

هنرمند
عضو سایت
1/5/11
159
74
28
شیراز
بنظر من یک کتاب به تنهایی خوب وکافی نیست...کتابهای هارمونی نوشته کامبیز روشن روان واضح وخوب توضیح داده.کتاب اقای مشایخی روان وسادهدفهم وخوبه...کتاب محسن الهامیان و کمی تند تند وکم مثال مطالب رو شرح داده ولی خوبه ..ازهمه بهتر بنظر بنده والترپیستون وتئودور دوبواست...سی اچ کلسکسون هم کتابی تحت عنوان هارمونی کلاسیک داره که خیلی فشرده توضیح داده..والترپیستون ترجمه جدیدش که گویا دو یا سه جلده بسیار راحت توضیح داده ولی پیشنهاد بنده اینه که تا دشیفراژونت خوانی وچشم خوانی سریع فواصلتون خوب نیست واگه قرارباشه روی هر مثالی نیم ساعت کلید کنید یا نت نویسی کنید وگوشش بدید بدون شناخت آنالیز تئوریک خیلی بهره ای نمیبرید وشاید گیچ تر هم بشید...یعنی بنظر من باید با دیدن نت ها لااقل فضای بستر هارمونیک وگزینش ومانور فواصل رو بتونیم درک کتیم...اینجوری زودتر مباحث رو میفهمیم..ونواختن پیانو و سایت ردینگ واسکن سینگیگ و دشیفراژ هم باید قوی باشه..

arsalanbeladi

هنرمند
عضو سایت
1/5/11
159
74
28
شیراز
بنظر حقیر اگه سولفژ وکانتات کسی فول باشه ونت خوانی ونواختن سریع وشکار نتهاواسش عادی باشه ده برابر یه فرد معمولی میتونه هارمونی رو هم بفهمه وهم با تک تک سلولهای بدنش حس کنه...و مهمترین ایراد افرادی که میگن ما هارمونی رو ننیفهمیم وهی پهلو این استاد واون استاد واین کتاب و اون کتاب میرن اینه که هنوز تئوریشون فول تیست..منظورم شکار سریع تصویر فواصل در هر تنالیته ایه..ودیگه اینکه گوششون وکانتاتشون ضعیفه.باور بفرمایید تا تئوری رو خوب با گوشت واستخوان درک نکرده باشیم...تکرار میکنم درک با حل کردن ونمره بیست گرفتن فرق داره...نمیتونیم نه تو هارموتی وته تو کنترپواوون و نه تو ساز شناسی وهیچی پیشرفتی نمیکنیم...