درخواست یک راهنمایی کلی برای اتصال ارگ به pc

شروع موضوع توسط شهاب محمّدی ‏3/1/12 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

1. شهاب محمّدی

شهاب محمّدی عضو سایت

امتیازات:
    +23 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio

سلام دوستان من تازه دارم بعد 4 سال کار کردن با گیتار و مقدار بسیار کمی کیبورد نوازی میرم تو بحث آهنگ سازی و کار با نرم افزار های موسیقی ، الان هم حدود یک ساله هر از چند گاهی با Fl و Virtual Dj studio و بعضی نرم افزار های دیگه کار میکنم الان که میخوام خودمو بیشتر وارد قضیه آهنگ سازی کنم دیگه نیاز به یه میدی کنترلر دارم که بتونم با اون آکورد بگیرمو ملودی بزنم و چون یه ساز Yamaha PSR-640 تو خونه الان افتاده بدون استفاده میخوام بدونم چجوری میشه الان ساز رو به PC لینک کنم تو VST تو FL مثلا باهاش کار کنم.

راستی تا یادم نرفته کارت صدا :Realtek HD audio V5.10.0.5397 با 3 تا ورودی فیش مونو پشت کیس

2. شهاب محمّدی

شهاب محمّدی عضو سایت

امتیازات:
    +23 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    دوستان کسی اینجا کمکمون نمیکنه؟

3. آرارات

آرارات عضو سایت

امتیازات:
    +277 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام یاشار جان
    ورودتون رو به سایت خوش آمد میگم.

قبل از هر چیزی احتیاج به یک کارت صدا دارین. البته نه این کارت صدایی که به صورت آن برد روی سیستم شما موجوده.

این کارت صدا ها به 2 صورت موجوده:
    1: اینتر نال- Internal (داخلی) درخواست یک راهنمایی کلی برای اتصال ارگ به pc-Audiophile_2496_4e1e14519f65d.jpg
    2:اکسترنال (External) - خارجی درخواست یک راهنمایی کلی برای اتصال ارگ به pc-M_Audio_Fast_tra_4e7e4a86c9b73.jpg

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  4. شهاب محمّدی

شهاب محمّدی عضو سایت

امتیازات:
    +23 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    آرارات عزیز به نظرت چه کارت صدایی بگیرم که هم ارزون باشه و هم ورودی و خروجی MIDI داشته باشه هم جواب کارمو بده ؟

و یه سوال دیگه چون پشت سازم ورودی و خروجی MIDI داره تا بحال کسیو دیدن که PSR -640 رو به کامپیوتر وصل کنه ؟ یا اگه وصل کرده جواب میده ؟ چون تو اینترنت که گشتم همه میدی کنترلر های ارزون قیمت حتی Toch ندارن ! خوب وقتی ساز من افتاده تو خونه و داره خاک میخوره بهتره وصلش کنم به کامپیوتر دیگه هم پیچ بن داره هم تاچ !
    و اینکه به FL یا CU BASS مستقیم لینک میشه یا باید با نرم افزار های بخصوصی کار کنم ؟

5. شهاب محمّدی

شهاب محمّدی عضو سایت

امتیازات:
    +23 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    یعنی کسی پیدا نمیشه مارو راهنمایی کنه؟

6. آرارات

آرارات عضو سایت

امتیازات:
    +277 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    کارت صداها تغریبا از 150.000 تومان شروع میشه تا بالا......!

حالا بستگی داره به کارتون و اینکه در آینده چیکار میخواین بکنید......؟

7. شهاب محمّدی

شهاب محمّدی عضو سایت

امتیازات:
    +23 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    من میخوام آهنگ سازی کنم میخوام هم آهنگ سازی هم میکس ومستر رو یاد بگیرم قبل اینکه برم دانشگاه.

8. The Mandolin

The Mandolin عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, flstudio
    دوستان مگه برا اتصال میدی کنترلر به کامپیوتر کارت صدا هم لازمه؟مگه با usb مستقیم وصل نمیشه؟!

9. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,769 / 1 / -4
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    اگه خروجی کیبورد شما پارامترهای میدی رو بفرسته ( البته بعید میدونم ) بله امکانش هستش.
    اما باز هم برای رفع تاخیر لازمه کارت صدا داشته باشید و یا از برنامه asio4all ( البته موقتا ) استفاده کنید.
    بیشتر کیبوردهایی که خروجی یو اس بی دارند برای این منظور که پارامترهای میدی رو ارسال کنند طراحی نشدند.
    بیشتر برای ارسال و دریافت سانگها و یا فایلهای wave ( در مدلهایی سمپل خور ) مورد استفاده قرار میگیرند.
    البته در برخی مدلها مثلا triton studio میتونید با خرید دستگاه lan که مخصوص این مدلها هستش این کار رو انجام بدید.

10. Dj_emad

Dj_emad عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ببخشید تاخیر در کیبرد هایی که Usb دارند در مقایسه با میدی کنترلر (از طریق usb ) فرقی داره ؟
    من کارت صدا ندارم

11. آرارات

آرارات عضو سایت

امتیازات:
    +277 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    تاخیر مربوط به کیبورد یا میدی کنترلر نمیشه. بلکه مربوط به کارت صداست.

12. yoomaan

yoomaan عضو سایت

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, studio_one
    امید جان سلام و درود، نمی دونم این سوالم رو باید توی این پست بپرسم یا خیر

من کارت صدای معمولی دارم حدودا" 15 هزار تومن خریدم، کارم رکورد نیست، توی خونه می خوام میدی بگیرم و یک رکورد ساده برای ماکت کارام، دو تا مشکل دارم:

asio4all که فرمودی رو نصب کردم، تنظیماتش رو بلد نیستم

کیبورد یاماها A300 رو با پورت میدی به USB به کامپیوتر وصل کردم با Studio one و کیوبیس کار می کنم میکروفن هم داینامیک هست حدودا" 30 تومن خریدم

1) با میکروفن مشکل ضعف صدا دارم، صداش خیلی خیلی پایین هست با ولوم هم درست نمی شه
    2) تاخیر در رکورد میدی و تاخیر در شنیدن صدای در حال رکورد در گوشی (هدفون) دارم

احتمالا" مشکل من کارت صداست ولی آیا می تونم با asio4all مشکل تاخیر رو حل کنم و چطور ؟ و اینکه مشکل ضعف صدام با میکروفن رو چیکار کنم به نظرت پری امپ یا دستگاهی لازمه یا با تعویض کارت صدا حل می شه ؟ بدون تعویض کارت صدا با چی می شه مشکل رو حل کرد؟

در ضمن ممنون از سخاوتت در پاسخ به سوالات، انجمن رو مطالعه می کنم با حضور تو و بقیه ی بچه ها مثل کلاس درس می مونه، مرسی از همه.

13. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,769 / 1 / -4
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    در مورد میکروفون که شک نکنید باید کارت صدای مناسب تری تهیه بفرمائید.
    خرید پری امپ درمان مناسبی نیست. چون کارتتتون مناسب نیست.
    در مورد تاخیر میتونید مقدار بافر asio4all رو کم کنید. مثلا میتونید با مقدار 128 شروع کنید و با سنگین شدن پروژه کم کم اون رو بالا ببرید. ( هر چند که این برنامه خیلی خیلی کارآمد نیست و در آینده به مشکل برخواهید خورد )
    در حال حاضر کیبوردتون پارامترهای میدی رو ارسال میکنه ؟
    چون اطلاع ندارم که این مدل توسط همین کابل این کار رو انجام میده یا باید کابل میدی تهیه کنید.

14. yoomaan

yoomaan عضو سایت

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    نرم افزار:
    امید جان ممنونم از جوابت، شاید درست نباشه ولی قبل از میکروفن و کامپیوترم با لپ تاپ رکورد می کردم، شفاف هم می گرفت، اتاقم نیمه آکوستیک هست، با میکروفن خود لپ تاپ اگر دوست داشتی بشنوی نمونشو توی سایتم گذاشتم بنام آوای آرامش
    اما میکروفن رو که به لپ تاپ وصل می کردم کار نمی کرد، بوردم روی PC کار کرد ولی ضعیف، چشم سعی می کنم کارت صدای خوب تهیه کنم ولی فقط برای ماکت می خوام.
    در مورد Asio4all پست رو خوندم و دانلود کردم و نصب شد ولی اصلا" پیداش نمی کنم که تنظیماتی انجام بدم، آیا باید بصورت پلاگین توی DAW دنبالش بگردم یا اشتباه از نصب من هست ؟

15. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,769 / 1 / -4
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    کارتهای صدای سیستمها با هم فرق میکنن برخی بهتر و برخی هم معمولی تر رکورد میکنن.
    اینکه صدا ندارید باید در کنترل پنل سیستمون ورودی کارت رو مشخص و انتخاب کنید.
    در مورد asio4all هم باید وارد تنظیمات daw بشید و در همون قسمتی که کارت رو مشخص میکنید اون رو انتخاب کرده و مقدار بافرش رو کم کنید.
    متاسفانه اف ال رو کار نکردم.

16. yoomaan

yoomaan عضو سایت

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    نرم افزار:
    امیدجان ممنون از راهنماییت ولی هر چی در option و قسمت audio setup و song setup و advance در نرم افزار studio one گشتم چیزی بنام asio4all نبود! شما منظورتون در کیوبیس هست ؟ فکر می کنی کجا باید دنبالش بگردم ؟

17. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,769 / 1 / -4
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    ببخشید تصور میکردم با اف ال کار میکنید.
    در کیوبیس در قسمت دیوایس ستاپ و در برگه vst audio system وارد بشید و در برگه سمت راست در قسمت بالا منوی کشویی vst audio system رو باز کرده و asio4all رو انتخاب کنید.
    اگه قبلا به درستی نصب کردید باید اونجا موجود باشه
    در استودیو وان نمیدونم دقیقا کجاست. خیلی وقته که از روی سیستمم برش داشتم.

18. yoomaan

yoomaan عضو سایت

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    نرم افزار:
    امید جان عذر خواهی می کنم شتاب زده کار کردم، پیدا شد و مشکلم با تنظیمات حل شد، فقط مونده تست کنم
    برای عزیزانی که STUDIO ONE استفاده می کنن برای این تنظیمات:

منوی studio one از پنجره کرکره ای گزینه ی option در پنجره محاوره ای گزینه ی Audio setuo در در تنظیمات این گزینه باید کرکره ی Audio Device رو باز کنید، Asio4All نمایش داده می شه برای تنظیماتش هم کنارش نوشته Control Panel

بی اندازه ممنونم ازت امید جان، خدا خیرت بده.

19. yoomaan

yoomaan عضو سایت

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    نرم افزار:
    امیدجان عذر خواهی می کنم، پست رو مجددا" که خوندم دیدم فراموش کردم به این سوال جواب بدم
    بله ارسال می کنه، یک مبدل MIDI به USB رو به کیبورد یاماها A300 متصل کردم و درست کار می کنه، توی تنظیمات نرم افزار هم یاماها رو در قسمت External Devices انتخاب کردم. قبل از ورودم به نرم افزار کیبورد رو روشن می کنم، فعال می شه. فقط بعضی وقت ها یه مشکلی پیش میاد اونم همیشگی نیست، هنگام اجرای قطعه یک نُت رو می کشه و قطع نمی کنه، بیشتر انتهای کار، مجبور می شم یه کلاویه بزنم تا قطع کنه که اونم ویرایش نرم افزاری می کنم. چون برام مهم نبوده بررسی نکردم ببینم از چی اینطور می شه.

20. A.R.S.I

A.R.S.I عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, sonar
    سلام
    ببخشید من کیبورد رو منظور میدی رو به لپ تاپ وصل کردم ولی نمیدونم چجوری تو اف ال و کوبیس فعال کنم

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. اموزش وصل کردن ارگ به کامپیوتر

,
  2. اموزش وصل کردن ارگ ۲۰۱۷ کانپیوتر

,
  3. وصل کردن میکروفون به ارگ

,
  4. اتصال اورگ به لپ تاپ,
  5. قیمت مبدل میدی برای ارتباط با ,
  6. نرمافزار ارتباط ارگ با کامپیوتر