درخواست کمک:معیارهای خرید هدفون و پیشنهاد مدل مناسب

Rooz-beh

هنرمند
15/8/09
473
147
0
سلام به همه

اگه میشه در مورد معیارهای خرید هدفون توضیح بدید
میخام بدونم این اعدادی که واسه impedance , input power و Sensitivity مینویسن چی هستن و زیاد باشه بهتر هست یا کم؟

همچنین من قصد خرید یک هدفون با قیمت زیر 100تومان برای تنظیم آهنگ و استفاده در dead room رو دارم لطف کنید چند مدل پیشنهاد بدید ممنون میشم

با تشکر
خدانگهدار:smile (29):

Rooz-beh

هنرمند
15/8/09
473
147
0
خوب چه مدلی؟

من خودم دو هدفون AKG-K99 و Behringer HPS-5000 را در نظر دارم به نظر شما کدوم یکی از اینا بهتره و اگه تو این قیمت مدل بهتری میشناسید لطفا بگید

ممنون

Rooz-beh

هنرمند
15/8/09
473
147
0
مرسی امید جان

فقط K99 گفته که semi-open هست مشکلی واسه dead room نداره؟در واقع میخام بدونم K99 بخرم یا K77 که closed back هست؟؟

واقعا ممنونم کمکم کردید

JunioR

کاربر با تجربه
18/9/09
853
102
0
تهران
امپدانس: هرچی پایین تر باشه یعنی تبدیل انرژی الکتریکی به صدا راحت تر انجام میشه ... هرچی بالاتر یعنی برای اینکه هدفون صداش در بیاد به انرژی الکتریکی بیشتری نیازه
هدفونهای با امپدانس بالا (چند صد اهم) بیشتر برای صدابرداری استودیویی یا سر صحنه استفاده میشه تا برای موزیک گوش دادن با پلیرها.

sensitivity : برمی گرده به مقدار/سطح فشار داخل گوش ... اینکه چقدر ولتاژ به صدا تبدیل میشه ... هرچی بیشتر باشه صدا بلندتر خواهد بود ... (امپدانس + حساسیت = بلندی) ... اون عاملی که در مسایل مربوط به آسیب های شنوایی در اثر صدای بیش از حد بلند مطرح میشه همینه ...
ممنونم از دوست عزیزم
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

یک مشخصه دیگه ای که حتما تو انتخابت بهش توجه داشته باش محدوده پاسخ دهی فرکانسی هدفون هاست (Frequency range).

من قیمت Sony MDR 7505 رو ندارم ولی فکر میکنم حدود 100 هزارتومن باشه هدفون خیلی خوبی هست من از 7506 استفاده میکنم خیلی راضی هستم.

برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران:

behrooz-soltan

هنرمند
10/9/09
152
25
0
اصفهان
سلام
من یه k44 دارم اما میخوام یه کلوز بگیرم
تا حدود 60 تا 80 چند مدل معرفی کنین
مرسی

JunioR

کاربر با تجربه
18/9/09
853
102
0
تهران
قیمت Sony MDR 7505 رو ندارم ولی فکر کنم زیر 100 تومن باشه. کلوز هست. خودم 7506 استفاده میکنم خیلی هدفون خوبیه.

shadmehr00

هنرمند
عضو سایت
26/8/09
70
62
18
با سلام خدمت دوستان عزیز.

ببینید من یکی از بستگانم داره از آمریکا میاد و میخوام از اون جا واسم studio headphone بیاره واسه یه home studio که با ساند کارت اکسترنال نیمه حرفه ای کار میکنم

میخواستم ببینم اولا ارزس داره بگم بیاره اگه میدونین

دوما چه برندی باشه که هم از اونجا قیمتش مناسب تر باشه هم واسه کار من که آهنگسازی و تنظیم جواب بده

ممنون میشم اگه زودتر راهنماییم کنین

استودیوادیومستر

Producer
هنرمند
11/1/10
50
78
18
تهران - لس انجلس
درود بر شما ...

ای کاش میفرمودین تا چه رنج قیمتی مایلین هزینه کنین تا راحت تر راهنماییتون میکردیم اما بهرحال اگه امکان صرف هزینه بالاتر برای داشتن هدفونی در کلاس ریفرنس دارین علاوه بر مدلی که جناب محبی بدرستی اشاره فرمودن میتونین هدفونهای زیر رو هم بترتیب اولویت در نظر بگیرین .

Senheiser HD650 .1
Senheiser HD600 .2
Beyer Dynamic DT 990 Pro .3
AKG K271 Studio MK II .4

هر کدوم از اینها خصوصیات خاص خودشون رو دارن بخصوص موارد 3 و 4 که علیرغم ریفرنس بودنشون هرگز نباید با چشم بسته خریداری بشن ... اینها رو هم که جزو انتخابهای اول هدفونهای کلاس ریفرنس قرار دارن بررسی بفرمایین , اگه مورد خاصی براتون سؤال بود یا مسئله خاصی انتخاب رو براتون سخت میکرد و تردید داشتین بفرمایین تا راهنمایی لازم رو بهمراه دوستان تقدیم کنیم .

ضبط خوبی داشته باشین !

shadmehr00

هنرمند
عضو سایت
26/8/09
70
62
18
من این قیمتها نمیخوام یه چیز حدود 50-100 دلار باشه که به صرفه باشه

استودیوادیومستر

Producer
هنرمند
11/1/10
50
78
18
تهران - لس انجلس
درود بر شما دوست عزیز ...

فکر میکنم بهترین موردی که میشه بر مبنای بودجه ای که در نظر دارین پیشنهاد کرد Beyerdynamic DT 235 Black باشه . این هدفون با قیمتی حدود $60 صدای Balanced و خوبی رو بشما میده . البته به هیچ عنوان در کلاس ریفرنس قرار نداره اما داشتن پاسخ قوی در فرکانسهای پایین و هارش نبودن صدا در فرکانسهای بالا و فرکانسهای Mid توپر و بسیار خوب و وزن 130 گرمیش که بسیار روی سر راحت هستش اونو به یکی از پر طرفدارترین هدفونها در این محدوده قیمتی تبدیل کرده . درایور این هدفون داینامیک هستش و 95 db حساسیت داره . امپدانسش 32 اهمه که نیاز شما رو برای داشتن یک امپ هدفون از بین میبره و میشه تقریبا اونو به تمامی پلیرهای خونگی مستقیم وصل کرد . جزو خانواده هدفونهای Close قرار میگیره و میزان ایزولاسیونش حدود 7- تا 9- db هستش . طول کورد هم 2.5 متره که کافی بنظر میرسه . در قسمت Can از پد نرم استفاده میکنه که گوش رو از نظر فشار فیزیکی از دو طرف کمتر خسته میکنه و بسیار راحت هستش . اما باز هم تکرار میکنم که با توجه به قیمتش در کلاس ریفرنس قرار نداره ( که هیچ هدفون دیگه ای هم در این قیمت قرار نداره ) و اگه صرفا جهت آهنگسازی و شنیدن روزمره موسیقی استفاده میشه خوبه ولی برای میکس و مسترینگ در شرایطی که امکان استفاده از مانیتور نیست قابل اعتماد نیست . دیگه جونم براتون بگه ...

ضبط خوبی داشته باشین !

بگید یه beye dynamic dt 770 بیاره که خیلی خوبه و یه عمر راحتین.

اميد جان قيمت اين هدفون چقدر هست توي ايران
در ضمن دوستان اگر ممكن است زحمت بكشيد و يك هدفون تو رنج قيمت 150 تا 200 كه براي ميكس و مسترينگ قايل اعتماد باشه لطفا معرفي كنيد

با تشكر

14/4/10
1
0
0
سلام. من اگه برای مصارف عمومی مثل فیلم ، موسیقی گوش دادن و بازی ، AKG K77 بگیرم که 50 الی 55 تومنه، اشتباهه ؟

28/8/10
22
0
0
اصفهان
سلام و عرض خسته نباشید خدمت تمام اعضا.آقایون من تمام مطالب رو خوندم .حالا من میخوام یه هدفون بخرم که باهاش هم آهنگ بزنم!!(با کیبورد) و هم آهنگ گوش بدم .لطفا برای خرید یک هدفون حرفه ای کمکم کنید. ممنون.