درخواست کمک برای طول دوره فراگیری پیانو عمومی

شروع موضوع توسط ashkan.meteora ‏10/3/11 در انجمن پیانو

تاپیک درخواست کمک برای طول دوره فراگیری پیانو عمومی تالار پیانو در persian-music.org.

1. ashkan.meteora

ashkan.meteora عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    سلام دوستان. یه سوال داشتم. من 20 سالمه.یه مدته پیانو می زنم. البته الآن یه چند ماهه نمی زنم! راستش می خواستم بدونم برای کسی که صرفا پیانو زدن رو برای آهنگسازی(اگه اشتباه نکنم میشه پیانو عمومی) و نه اجرای زنده و نوازندگی حرفه ای می خواد تقریبا تا چه حدی باید مسلط باشه؟ راستش من کتاب beyer رو تموم کردم. من بی نهایت به آهنگسازیو ملودی سازیو میکس آهنگ علاقه دارم و واقعا هم استعدادشو فکر می کنم دارم! اما معمولا نا امید میشم که خدایا چی می شد اگه از بچگی پیانو می زدم الآن با خیال راحت آهنگامو می ساختم! الآن باید چی کار کنم؟ کتاب چرنی رو بزنم؟ چه قدر وقت می بره؟ میدونم هرچی بیشتر تمرین کنمو پشتکار داشته باشمو.......... اینا زودتر تموم میشه اما به هر حال میشه حدودشو گفت.خلاصه من کلا می خوام بدونم از الآن به بعد برای فراگیری پیانو عمومی چه قدر راه روبرومه. مرسی

در ضمن یادم رفت بگم که من چند ساله که با نرم افزارها کار میکنم و هارمونی و ملودی سازیو به صورت تجربی و تا حدودی علمی انقدر که کار کردمو کار کردم بلدم

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏11/3/11
  2. amir_honarmand

amir_honarmand عضو سایت

امتیازات:
    +8 / 0 / -0
    نرم افزار:
    نکته اول:
    پیانو عمومی یکی از درسای رشته موسیقی هیت که همه باید پاس کنن , جزو امتخان ورودی عملی ارشد هم هست

نکته دوم:
    لزومی نداره شما برای آهنگ سازی در سطوح پاپ حتما پیانو بلد باشین! اما اگر به این ساز مسلط باشید خیلی بهتون در ساخت ملودی و هارمونی کمک میشه

3. ashkan.meteora

ashkan.meteora عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    ممنون. منم به این خاطر گفتم پیانو عمومی که هر موزیسینی (همون طور که تو چارت رشته موسیقی هم هست) باید با پیانو تا حدودی آشنا باشه

4. ashkan.meteora

ashkan.meteora عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    دوستان دیگه نظری ندارن؟!!:smile (49):

5. masoud_kian

masoud_kian عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    به نظر من اگه سبك ها رو در نظر بگيري مثلا تو سبك كلاسيك قطعاتي رو تموم كني كه تكنيك هم تا حدودي بالا بره بعد آهنگي رو كه ميخواي بسازي رو از تمام آموخته هايي كه تو اين قطعات به دست اوردي تو آهنگت مد نظر قرار بدي و در واقع يه جورايي سبك كلي آهنگت به كلاسيك نزديك ميشه..اين يه مثال بود.ببين تو آهنگت چي لازم داري اگر تمام آكور ها رو با پيانو درك كني و هارموني رو با پيانو ياد بگيري (تو هارموني معكوس آكور ها خيلي مهمه و در واقع پر كننده فضاي آهنگه آكورهاي 7. sub و... آگه فضاشونو بشناسي خيلي كمك ميكنه كه اينا رو تو سبك كلاسيك خيلي خوب درك ميكني.)به نظر من فضاي سبك كلاسيك كمك خوبي در آهنگسازي هست.

6. kaveh79

kaveh79 عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +304 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar, soundforge
    در اين خصوص گفتني زياده. خوب درك ميكنم موقعيتتون رو و تا حدي همدرد هم بودم باهاتون. واقعيت اينه كه نواختن و از اون مهمتر آناليز قطعات موسيقي هر دو در كنار هم به درك هر چه بهتر هارموني، فرم، عوامل اكسپرسيون مثل ديناميك و ... كمك زيادي مي كنه همونطور كه سلفژ به درك مفاهيم بنيادي مثل فاصله و وزن كمك مي كنه. در اين مورد به اعتقاد من نميشه مرز مشخصي تعيين كرد كه في المثل اگر شما كتاب چرني 299 رو تموم كنيد نياز بيشتري به پيانو زدن براي آهنگسازي نداريد. واقعا محدوديتي وجود نداره.خود من از نواختن يك انوانسيون ساده باخ چيزهايي ياد گرفتم و از سونات پاتتيك بتهوون چيزهاي ديگري. بنده هيچكدوم اين قطعات رو بدون نقص اجرا نمي كنم. اما نيازم براي تامين بار آموزشي براورده ميشه. تنها ميتونم بگم كه يك آهنگساز بهتره براي صرفه جويي در وقت خودش رو درگير تمرينهاي تكنيكي تخصصي در نوازندگي نكنه.

موفق باشيد

بارگذاری...